Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλησπέρα σας μια ερώτηση ενω είναι ολα καλα δεν κολλάει πουθενά μπαταρία με ολα ανοιχτά ρολοι ακουστικά wifi 5g τα παντα με βγάζει μέρα άνετα..

Οταν θέλω να πάρω τηλέφωνο και πατάω γράμμα για να μου εμφάνιση τα ονόματα αργεί παρα πολύ και σαν να κολλάει αν πατήσω γράμμα λάθος πάλι αργεί να το σβήσει. Θέλει κάποια ρύθμιση?? Τι να κάνω.???

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ την ομάδα.

Στην εφαρμογή gallery δεν υπάρχει επιλογή μόλις την ανοιγεις να εμφανίζονται μόνο οι φωτογραφίες από την κάμερα και όχι οι τελευταίες που έχουν αποθηκευτεί γενικά? 

Edited by sokan_jr
Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγο καιρό που ο native mail client δε συγχρονίζει σωστα τα email του yahoo. Αν ανοιξω και διαβασω ενα, και μετα παω μέσω υπολογιστή, φαινεται σαν αδιαβαστο. Αν σβησω όμως κάποιο, τοτε όντως διαγράφεται.

Το κάνει και σε κανεναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μια ερώτηση ενω είναι ολα καλα δεν κολλάει πουθενά μπαταρία με ολα ανοιχτά ρολοι ακουστικά wifi 5g τα παντα με βγάζει μέρα άνετα..
Οταν θέλω να πάρω τηλέφωνο και πατάω γράμμα για να μου εμφάνιση τα ονόματα αργεί παρα πολύ και σαν να κολλάει αν πατήσω γράμμα λάθος πάλι αργεί να το σβήσει. Θέλει κάποια ρύθμιση?? Τι να κάνω.???
Ευχαριστώ πολύ 
Αυτό το κάνει απο την 5.1 και μετά. Ίσως διορθωθεί μελλοντικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, chrispetses said:

Καλησπέρα σας μια ερώτηση ενω είναι ολα καλα δεν κολλάει πουθενά μπαταρία με ολα ανοιχτά ρολοι ακουστικά wifi 5g τα παντα με βγάζει μέρα άνετα..

Οταν θέλω να πάρω τηλέφωνο και πατάω γράμμα για να μου εμφάνιση τα ονόματα αργεί παρα πολύ και σαν να κολλάει αν πατήσω γράμμα λάθος πάλι αργεί να το σβήσει. Θέλει κάποια ρύθμιση?? Τι να κάνω.???

Ευχαριστώ πολύ 

Στο δικό μου ανταποκρίνεται ακαριαία. Δοκίμασε με μια εκκαθάριση στη cache memory της εφαρμογής ή εναλλακτικά σε  Wipe Cache Partition της συσκευής.

Ήρθε και η ενημέρωση Μαρτίου (επιτέλους) με 13 μέρες καθυστέρηση από την κυκλοφορία της.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, sokan_jr said:

Χαιρετώ την ομάδα.

Στην εφαρμογή gallery δεν υπάρχει επιλογή μόλις την ανοιγεις να εμφανίζονται μόνο οι φωτογραφίες από την κάμερα και όχι οι τελευταίες που έχουν αποθηκευτεί γενικά? 

Απ'όσο έχω δει αυτό άλλαξε με την 5.1 και δεν υπάρχει ρύθμιση όχι, ακόμη τουλάχιστον.

Προσωπικά βέβαια με βολεύει, ποτέ δεν είχα καταλάβει την επιλογή της Σάμμυ να έχει  έναν συγκεκριμένο φάκελο ως αυτόν που εμφανίζεται πρώτος, ακόμη κι αν πρόκειται γι'αυτόν της κάμερας. Το να στις ανοίγει όλες όπως τώρα μου φαίνεται το ιδανικό αν θες να επιλέξεις π.χ. κάτι γρήγορα και να το στείλεις γτ το βλέπεις κατευθείαν μπροστά σου. Διαφορετικά αν θες π.χ. να βρεις τις φωτό σου της κάμερας συγκεκριμένα, μπαίνεις στο άλμπουμ που ξέρεις ότι είναι εκεί. 

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στο viber ξαφνικα δεν λειτουργει το dark mode. Αντι μαυρο εγινε σκουρο μπλε. Φανταζομαι σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

Στο viber ξαφνικα δεν λειτουργει το dark mode. Αντι μαυρο εγινε σκουρο μπλε. Φανταζομαι σε ολους.

Μαύρο κανονικά εμένα. Μπήκα play store κ βλέπω έχει ενημέρωση το viber. Μήπως άλλαξε με την ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GMF80 said:

Ναι μου εκανε ενημερωση και μετα.

Μόλις έκανα την αναβάθμιση.μαυρο παραμένει..η επιλογή βαθύ μπλε δεν υπαρχει στις ρυθμίσεις πλεον

Link to comment
Share on other sites

Τι φαση? Και εκανα wipe cache και επαννεκινηση. Θα κατεβασω απο apk mirror.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GMF80 said:

Τι φαση? Και εκανα wipe cache και επαννεκινηση. Θα κατεβασω απο apk mirror.

Περίμενε...εντάξει είσαι...το σκούρο είναι όντως μπλε...απλώς εγώ χρησιμοποιώ θεμα από το hex installer γι αυτό κ μου ήτανε μαύρο. Άρα το χάλασαν με την αναβάθμιση οντως 

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειδα ανακοινωση απο Viber οτι αφαιρει το μαυρο θεμα για να μειωσει το μεγεθος της εφαρμογης.

Καλυτερα να αφαιρουσαν το μπλε.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, απενεργοποίησα RAM PLUS (από 8GB που είχα) και άρχισε να μου δημιουργεί προβλήματα με τον chrome - πάγωνε το τηλ., έλεγε ο chrome δεν ανταποκρίνεται, το τελευταίο και ίσως πιο τρομακτικό, δεν μπορούσα να κάνω restart ούτε με πλαϊνό κουμπί ούτε από notification panel. Πηγα αλλαγη RAM PLUS και ευτυχώς έκανε μόνο του restart, οπότε την ξαναγύρισα σε 8GB και προς το παρόν είμαι οκ. Αν έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο ας πει. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alex61 said:

Παίδες, απενεργοποίησα RAM PLUS (από 8GB που είχα) και άρχισε να μου δημιουργεί προβλήματα με τον chrome - πάγωνε το τηλ., έλεγε ο chrome δεν ανταποκρίνεται, το τελευταίο και ίσως πιο τρομακτικό, δεν μπορούσα να κάνω restart ούτε με πλαϊνό κουμπί ούτε από notification panel. Πηγα αλλαγη RAM PLUS και ευτυχώς έκανε μόνο του restart, οπότε την ξαναγύρισα σε 8GB και προς το παρόν είμαι οκ. Αν έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο ας πει. 

Δε χρησιμοποιώ chrome. Αλλά τη ραμ πλας την έχω off καιρο.δεν έχει παγώσει το τηλεφωνο ούτε κόλλημα ούτε τίποτα.πιστευω ότι ετυχε 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ  off κ δουλεύω το chrome δεν έχω τέτοιο σύμπτωμα. Τυχαίο πιστεύω ότι ήταν. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 1:10 ΜΜ, alex61 said:

Παίδες, απενεργοποίησα RAM PLUS (από 8GB που είχα) και άρχισε να μου δημιουργεί προβλήματα με τον chrome - πάγωνε το τηλ., έλεγε ο chrome δεν ανταποκρίνεται, το τελευταίο και ίσως πιο τρομακτικό, δεν μπορούσα να κάνω restart ούτε με πλαϊνό κουμπί ούτε από notification panel. Πηγα αλλαγη RAM PLUS και ευτυχώς έκανε μόνο του restart, οπότε την ξαναγύρισα σε 8GB και προς το παρόν είμαι οκ. Αν έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο ας πει. 

Aν και δεν θυμάμαι καλά αν ήταν στο Xiaomi Mi 11i που έχω ή στο s21fe που επίσης δουλεύω ταυτόχρονα η ενεργοποίηση ή μη της πρόσθετης μνήμης απαιτεί επανεκκίνηση της συσκευής οπότε φυσιολογικό μου φαίνεται να σου έβγαλε restart απλά το εμφάνισε με λάθος τρόπο... εμένα θυμάμαι ότι μου είχε εμφανιστεί ανάλογα με την επιλογή (διακόπτη ενεργοποίησης πρόσθετης μνήμης on-off) ότι απαιτείται επανεκκίνηση της συσκευής.

Λογικά κάπου θα σκαλωσε, το θέμα είναι ότι επανήλθε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 1:10 ΜΜ, alex61 said:

Παίδες, απενεργοποίησα RAM PLUS (από 8GB που είχα) και άρχισε να μου δημιουργεί προβλήματα με τον chrome - πάγωνε το τηλ., έλεγε ο chrome δεν ανταποκρίνεται, το τελευταίο και ίσως πιο τρομακτικό, δεν μπορούσα να κάνω restart ούτε με πλαϊνό κουμπί ούτε από notification panel. Πηγα αλλαγη RAM PLUS και ευτυχώς έκανε μόνο του restart, οπότε την ξαναγύρισα σε 8GB και προς το παρόν είμαι οκ. Αν έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο ας πει. 

Μου το έκανε και εμένα εχθές το βράδυ σε S23Ultra. Πάγωσε το τηλ για 15". Όταν ξεπαγώσε ότι κουμπιά ειχα πατήσει δούλεψαν όλα μαζεμένα. 

σ.σ: με ενεργοποιημενη RAM+8GB

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, petpapoy said:

Μου το έκανε και εμένα εχθές το βράδυ σε S23Ultra. Πάγωσε το τηλ για 15". Όταν ξεπαγώσε ότι κουμπιά ειχα πατήσει δούλεψαν όλα μαζεμένα. 

σ.σ: με ενεργοποιημενη RAM+8GB

Είχα διαβάσει ότι η ραμ πλας έχει κατανάλωση μπαταρίας..γι αυτό την είχα βάλει οff.ασε που δε χρειάζεται..τα 12 είναι υπεραρκετά 

Link to comment
Share on other sites

Η RAM plus καλό είναι να μη χρησιμοποιείται σε τηλέφωνα ειδικά όπως το δικό μας που έχουν περίσσεια ραμ.
Πρώτον είμαι πιο αργή από την κανονική RAM και δεύτερον με το σβήσε γράψε συνεχώς φθείρει το δίσκο γρηγορότερα.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσφερει απολυτως τιποτα η ram plus. Την ψευδαισθηση μονο οτι εχεις παραπανω ram.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...