Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλησπέρα.δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί,μπορώ να βάλω ρουτίνα να το φορτίζω ασύρματα το βράδυ και να σταματάει μόνο του? Αυτή η ρουτίνα είναι σωστή?

Screenshot_20230314_173950_Modes and Routines.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

19 minutes ago, mpompa said:

Καλησπέρα.δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί,μπορώ να βάλω ρουτίνα να το φορτίζω ασύρματα το βράδυ και να σταματάει μόνο του? Αυτή η ρουτίνα είναι σωστή?

Screenshot_20230314_173950_Modes and Routines.jpg

Πιστεύω το μόνο που θα κάνει είναι να σταματήσει τη γρήγορη ασύρματη φόρτιση αλλά η αργή θα παραμένει 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mpompa said:

Καλησπέρα.δεν ξέρω εάν έχει απαντηθεί,μπορώ να βάλω ρουτίνα να το φορτίζω ασύρματα το βράδυ και να σταματάει μόνο του? Αυτή η ρουτίνα είναι σωστή?

Screenshot_20230314_173950_Modes and Routines.jpg

Νομίζω αυτό πρέπει να ειναι

Screenshot_20230314_181822_Modes and Routines.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Andreaszel said:

Νομίζω αυτό πρέπει να ειναι

Screenshot_20230314_181822_Modes and Routines.jpg

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.αυτο γίνεται και με την ώρα? Δλδ αν επιλέξω από της 12 το βράδυ μέχρι της 3 το πρωί να το φορτίσει μέχρι τα 100 και να σταματήσει το ίδιο είναι? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mpompa said:

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.αυτο γίνεται και με την ώρα? Δλδ αν επιλέξω από της 12 το βράδυ μέχρι της 3 το πρωί να το φορτίσει μέχρι τα 100 και να σταματήσει το ίδιο είναι? 

Η γρήγορη ασύρματη φόρτιση θες να είναι απενεργοποιημένη μόνο το βράδυ;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Strofigkas said:

Η γρήγορη ασύρματη φόρτιση θες να είναι απενεργοποιημένη μόνο το βράδυ;

Πχ γυρίζω στο σπίτι 12 το βράδυ με 20% μπαταρια έχω τον ασύρματο φορτιστή και θέλω να το φορτίσω μέχρι το 85% και να διακοπή η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mpompa said:

Πχ γυρίζω στο σπίτι 12 το βράδυ με 20% μπαταρια έχω τον ασύρματο φορτιστή και θέλω να το φορτίσω μέχρι το 85% και να διακοπή η φόρτιση.

Άρα αυτό που σου είπα...το βάζεις φόρτιση σταματάει στο 85 % το πρωί το βγαζεις

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Andreaszel said:

Άρα αυτό που σου είπα...το βάζεις φόρτιση σταματάει στο 85 % το πρωί το βγαζεις

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φοράει κάποιος tempered glass που να λειτουργεί το fingerprint; έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικές μάρκες αλλά σε κανένα δεν δουλεύει σωστά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εχω μεγάλη πτώση σε απόδοση μπαταρίας τις τελευταίες μέρες.Εχασε 10% σε 5 ώρες το βράδυ με το κινητό σε πτήση .Να βρω ποια εφαρμογή κάνει δουλειά από πίσω πώς μπορώ;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα στατιστικα δεν σου εμφανιζει κατι περιεργο?

Υπαρχουν πολλες εφαρμογες. Πχ Accubattery

Αρχικα θα βοηθουσε να εκανες ενα clear cache απο το revovery.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Στα στατιστικα δεν σου εμφανιζει κατι περιεργο?
Υπαρχουν πολλες εφαρμογες. Πχ Accubattery
Αρχικα θα βοηθουσε να εκανες ενα clear cache απο το revovery.
Τι σβήνει από κει;θέλει στήσιμο μετά απο την αρχή;Βλέπω υπηρεσίες google play να τρέχουν από πίσω κ είναι ψηλά στα στατιστικά

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκουπιδια σβηνει. Δεν χανεις τιποτα.απολυτως. Ισως με αυτο στρωσουν και τα services.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κλείσει πάνω από 200 ώρες από το τελευταιο restart, δεν βλέπω πρόβλημα με το GPS. (Με την εφαρμογή GPS test). Βλέπει 35 δορυφόρους και in use έχει πάνω από 25 με ακρίβεια στα 3 μέτρα. Όλα αυτά μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και σε μπαλκόνι, όχι έξω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ddr2 said:

Έχοντας κλείσει πάνω από 200 ώρες από το τελευταιο restart, δεν βλέπω πρόβλημα με το GPS. (Με την εφαρμογή GPS test). Βλέπει 35 δορυφόρους και in use έχει πάνω από 25 με ακρίβεια στα 3 μέτρα. Όλα αυτά μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και σε μπαλκόνι, όχι έξω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου. Μακάρι τελικά να είναι η ιδέα μου, αλλά δύσκολο. Προσπαθώ να δώ μήπως κάποιο από τα προγράμματα για GPS που χρησιμοποιώ δημιουργεί πρόβλημα, αλλά προς το παρόν δεν έχω καταλήξει κάπου.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με το κινητό κανει επανεκκίνηση στα καλα καθούμενα μπορει να περάσουν 2 μερες και να κανει εχει τύχη να περάσουν και 5 και να κανει  δεν εχω βαλει να κανει αυτόματα τι μπορει να φταίει 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, panos93gr said:

Παιδια εχω ενα θεμα με το κινητό κανει επανεκκίνηση στα καλα καθούμενα μπορει να περάσουν 2 μερες και να κανει εχει τύχη να περάσουν και 5 και να κανει  δεν εχω βαλει να κανει αυτόματα τι μπορει να φταίει 

Μήπως έχεις βάλει αυτόματη βελτιστοποίηση ενεργό κ κανει μόνο του?? κοίτα καμία εφαρμογή που έβαλες ίσως τελευταία κ σου κανει το θέμα. μετά θα δοκιμάσεις σε safe mode το κινητό να δεις αν κανει κ εκεί restart..αν δε στο κανει σε safe mode μάλλον κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί τα ρεσταρτ..αν στο κανει κ σε safe mode τότε μάλλον είναι θέμα hardware

Screenshot_20230316_002216_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2023 at 8:56 ΠΜ, griniaris said:

Καλημέρα.εχω μεγάλη πτώση σε απόδοση μπαταρίας τις τελευταίες μέρες.Εχασε 10% σε 5 ώρες το βράδυ με το κινητό σε πτήση .Να βρω ποια εφαρμογή κάνει δουλειά από πίσω πώς μπορώ;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για δες αν είναι το Contacts Storage, εμένα μου δημιουργεί τρομερό battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Τί θα γίνει με το update του Μαρτίου στις ελληνικές συσκευές; Νομίζω έχει καθυστερήσει αρκετά συγκριτικά με τις άλλες χώρες.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cadfael said:

Τί θα γίνει με το update του Μαρτίου στις ελληνικές συσκευές; Νομίζω έχει καθυστερήσει αρκετά συγκριτικά με τις άλλες χώρες.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Από που είναι αγορασμένο; Δύο συσκευές S22 U από Γερμανό έχω και εγώ και ακόμα δεν έχουν πάρει ενημέρωση Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Από που είναι αγορασμένο; Δύο συσκευές S22 U από Γερμανό έχω και εγώ και ακόμα δεν έχουν πάρει ενημέρωση Μαρτίου.
Το δικό μου, αγορασμένο από τη samsung έχει πάρει το update Μαρτίου από τις 6 του μηνός αν θυμάμαι καλά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι και απο παλιοτερες συσκευες παντα τα branded cosmote καθυστερουσαν...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Απο οτι θυμαμαι και απο παλιοτερες συσκευες παντα τα branded cosmote καθυστερουσαν...

Αυτό γινόταν παλιά, τώρα είναι κοινές οι ενημερώσεις και τις παίρνουν όλοι σχεδόν ταυτόχρονα. Με την ενημέρωση Μαρτίου έχει καθυστερήσει αλλά δεν ξέρω γιατί. 

 

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Τι CSC εχουν αυτες που δεν εχει ερθει?

EUX/COS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...