Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 ώρα πριν, riki_ said:

Καλημέρα,

Ίσως έχει απαντηθεί αλλά δεν το έχει πάρει το μάτι μου:
Ορισμένες φορές παρατηρώ κάποιο delay στην οθόνη κλειδώματος (δηλαδή μαύρο χρώμα) από τη στιγμή που πατάω κάποιο button έως τη στιγμή που θα μου βγάλει την οθόνη ξεκλειδώματος/αποτύπωμα. Έχουν και άλλοι αντίστοιχο πρόβλημα ή να αρχίσω να ανησυχώ;

Οχι. Αλλα εχω το εφε απενεργοποιημενο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά στην αίσθηση.. Και το Note το τελευταίο διάστημα το χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό χωρίς τη μεμβράνη (και φυσικά δεν γλύτωσα τις γρατσουνιές). Στο S22 ultra έβαλα τη μεμβράνη μερικές μέρες μετά την αγορά. Το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει άψογα χωρίς να το έχω ξανακαταχωρήσει  μετά την τοποθέτηση. Όσο για δαχτυλιές επίσης δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά. Τώρα κάποιος άλλος μπορεί να έχει διαφορετική άποψη...
Εγώ όπως προείπα την είχα τη μαμά ζελατίνα μέχρι τη μέρα που του έδωσα σχεδόν δύο χρόνια το note 10 plus χωρίς ουδέν θέμα.
Είχα στείλει και το κινητό για αλλαγή οθόνης στη smartec πριν ένα μήνα σχεδόν αλλά από το άγχος αν το καλύψουν μέσα στην εγγύηση ξέχασα να τους ρωτήσω αν είχαν να μου περάσουν μία!!
Εγώ μόνος μου δεν τα καταφέρνω και σε μαγαζιά της γειτονιάς ή και επώνυμα όπως public κλπ εδώ στη Χαλκίδα δεν τα εμπιστεύομαι τόσο να το πάω οπότε το έχω μόνο με τη θήκη του και απολαμβάνω την απίστευτη αίσθηση της οθόνης του.
Με το άγχος πάντα βέβαια μη γίνει καμιά στραβή αλλά το έχω σαν δεύτερο χωρίς κάρτα SIM μέσα.
Δεν το χρησιμοποιώ για τηλέφωνο ή για έξω εκτός αν θέλω να τραβήξω φωτογραφίες μόνο τότε το παίρνω μαζί, γιατί για έξω έχω μία άλλη μικρή συσκευή samsung που κάνει μία χαρά τη δουλειά της ακόμη!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, manan69t said:

Εγώ όπως προείπα την είχα τη μαμά ζελατίνα μέχρι τη μέρα που του έδωσα σχεδόν δύο χρόνια το note 10 plus χωρίς ουδέν θέμα.
Είχα στείλει και το κινητό για αλλαγή οθόνης στη smartec πριν ένα μήνα σχεδόν αλλά από το άγχος αν το καλύψουν μέσα στην εγγύηση ξέχασα να τους ρωτήσω αν είχαν να μου περάσουν μία!!
Εγώ μόνος μου δεν τα καταφέρνω και σε μαγαζιά της γειτονιάς ή και επώνυμα όπως public κλπ εδώ στη Χαλκίδα δεν τα εμπιστεύομαι τόσο να το πάω οπότε το έχω μόνο με τη θήκη του και απολαμβάνω την απίστευτη αίσθηση της οθόνης του.
Με το άγχος πάντα βέβαια μη γίνει καμιά στραβή αλλά το έχω σαν δεύτερο χωρίς κάρτα SIM μέσα.
Δεν το χρησιμοποιώ για τηλέφωνο ή για έξω εκτός αν θέλω να τραβήξω φωτογραφίες μόνο τότε το παίρνω μαζί, γιατί για έξω έχω μία άλλη μικρή συσκευή samsung που κάνει μία χαρά τη δουλειά της ακόμη!!

 

Η εργοστασιακή μεμβράνη έχει ένα οδηγό και είναι πολύ εύκολο να τοποθετηθεί ακριβώς όπως πρέπει. Μόνο να μην έχει σκόνη. Στο Note 10 κατάφερα και έσπασα το digitizer έχοντας το στην μπροστινή τσέπη με την οθόνη προς τα μπροστά ακούμπησα λίγο απότομα στην άκρη του νιπτήρα.. Πήρα απο Κίνα μία ίδιου τύπου μεμβράνη (Hydrogel Film) και την τοποθέτησα και τώρα το ράγισμα της οθόνης ενοχλεί ελάχιστα. Κι εγώ αρχικά σκεφτόμουν να πάρω μια 2η sim και να έχω για πρόχειρο το Note, αλλά τελικά το έχω παροπλίσει και χρησιμοποιώ αποκλειστικά το S22 ultra έχοντας φυσικά και μία θήκη TPU. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάντα στην τσέπη η οθόνη μπαίνει κοιτώντας προς τα πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Το να μην παρει σκονη ειναι το πιο δυσκολο στην τοποθετηση θεωρω...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GMF80 said:

Το να μην παρει σκονη ειναι το πιο δυσκολο στην τοποθετηση θεωρω...

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι να περιορίσεις την πιθανότητα να εγκλωβίσεις σκόνη κατά την τοποθέτηση. Ένας από αυτούς που πολλοί συστήνουν είναι σε χώρο με υδρατμούς π.χ. στο ντουζ 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος, δίνω άριστο s22 ultra 512gb. 

 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος, δίνω άριστο s22 ultra 512gb. 
 
Κώστα είδα πήρες και το 23άρι.
Τι λέει σε σχέση με αυτό που είχες και δίνεις?
Σε μπαταρία είναι τόσο μεγάλη η διαφορά?
Σε ταχύτητα κλπ λίγο που δούλεψα ενός φίλου αλλά και σε καταστήματα που το έχουν δεν είναι αξιόλογη η διαφορά για να δώσω το s22 ultra μου.
Από κάμερα είμαι okay αλλά για την μπαταρία αν θες πες μας αν όντως είναι έτσι μεγάλη διαφορά όπως λέγεται!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, manan69t said:

Κώστα είδα πήρες και το 23άρι.
Τι λέει σε σχέση με αυτό που είχες και δίνεις?
Σε μπαταρία είναι τόσο μεγάλη η διαφορά?
Σε ταχύτητα κλπ λίγο που δούλεψα ενός φίλου αλλά και σε καταστήματα που το έχουν δεν είναι αξιόλογη η διαφορά για να δώσω το s22 ultra μου.
Από κάμερα είμαι okay αλλά για την μπαταρία αν θες πες μας αν όντως είναι έτσι μεγάλη διαφορά όπως λέγεται!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όντως είναι μεγάλη η διαφορά στην μπαταρία...πριν με το s22u γυρνούσα σπίτι με 40% μπαταρία και με το s23u γυρνάω με 75%... φορτίζω ανα 1.5 μέρα και κάποιες φορές ανα 2 μέρες 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δεν το έχω το 23 αλλά επειδή παρακολουθώ το νήμα κ επειδή ενδιαφέρεσαι να μάθεις για την μπαταρία, όλα τα παιδιά έχουν να πουν μόνο θετικά. Είναι πάρα πολύ καλή 

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι μεγάλη η διαφορά στην μπαταρία...πριν με το s22u γυρνούσα σπίτι με 40% μπαταρία και με το s23u γυρνάω με 75%... φορτίζω ανα 1.5 μέρα και κάποιες φορές ανα 2 μέρες 
Τα έχεις ταυτόχρονα και τα δύο κινητά με one ui 5.1?
Γιατί έχει βελτιωθεί κάπως η μπαταρία πλέον.
Βέβαια εγώ έχω βάλει καινούργια μου την άλλαξαν πρόσφατα στο service δωρεάν και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους χρόνους που πετυχαίνει.
Αν κ δεν το έχω το 23 αλλά επειδή παρακολουθώ το νήμα κ επειδή ενδιαφέρεσαι να μάθεις για την μπαταρία, όλα τα παιδιά έχουν να πουν μόνο θετικά. Είναι πάρα πολύ καλή 
Ναι το έχω δει κι εγώ, σίγουρα θα είναι καλύτερη αλλά μήπως είναι και placebo μιας και η μπαταρία του δικού τους S22 ultra τώρα θα έχει πέσει μετά από 1 χρόνο χρήσης.
Συν τον ενθουσιασμό από τη νέα συσκευή που όντως έχει καλύτερη μπαταρία πώς λένε αλλά βάση αυτών μήπως λοιπόν δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά?
Γι'αυτό έκανα την ερώτηση στο Κώστα πριν που το ξέρω από παλιά το παιδί.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει κι εγώ, σίγουρα θα είναι καλύτερη αλλά μήπως είναι και placebo μιας και η μπαταρία του δικού τους S22 ultra τώρα θα έχει πέσει μετά από 1 χρόνο χρήσης.
Συν τον ενθουσιασμό από τη νέα συσκευή που όντως έχει καλύτερη μπαταρία πώς λένε αλλά βάση αυτών μήπως λοιπόν δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά?
Γι'αυτό έκανα την ερώτηση στο Κώστα πριν που το ξέρω από παλιά το παιδί.


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει κανένας ενθουσιασμός. Τα έχω και τα δύο στο σπίτι. Πάντα το δικό μου 22 είχε άριστη μπαταρία και πριν και τώρα. Όμως το 23 έχει πραγματικά ανώτερη. Το έχω γράψει πάλι είναι 30% περισσότερη ανάλογα τη χρήση και παραπάνω με καλό σήμα κτλ. Έχει και κάποιες άλλες λεπτομέρειες κυρίως στη σύνδεση του με wifi και δεδομένα. Κατά τα άλλα όταν έχεις ένα καλό 22 δε χρειάζεται η αλλαγή αφού πέρασε το στάδιο των προσφορών. Εγώ δε γνωρίζω και πολλά άλλα μου είπε γνωστός που ασχολείται ότι έχουν και κάποια διαφορά σε φωτογραφίες και βίντεο. Εκεί που δεν έχει αντίπαλο το 23 είναι στις θερμοκρασίες. Το 22 ήταν πολύ καλό αλλά δούλευε οριακά χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα το 23 είναι ακόμα καλύτερο που το παρακολουθώ με το good guardians

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, costsa41 said:

Δεν υπάρχει κανένας ενθουσιασμός. Τα έχω και τα δύο στο σπίτι. Πάντα το δικό μου 22 είχε άριστη μπαταρία και πριν και τώρα. Όμως το 23 έχει πραγματικά ανώτερη. Το έχω γράψει πάλι είναι 30% περισσότερη ανάλογα τη χρήση και παραπάνω με καλό σήμα κτλ. Έχει και κάποιες άλλες λεπτομέρειες κυρίως στη σύνδεση του με wifi και δεδομένα. Κατά τα άλλα όταν έχεις ένα καλό 22 δε χρειάζεται η αλλαγή αφού πέρασε το στάδιο των προσφορών. Εγώ δε γνωρίζω και πολλά άλλα μου είπε γνωστός που ασχολείται ότι έχουν και κάποια διαφορά σε φωτογραφίες και βίντεο. Εκεί που δεν έχει αντίπαλο το 23 είναι στις θερμοκρασίες. Το 22 ήταν πολύ καλό αλλά δούλευε οριακά χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα το 23 είναι ακόμα καλύτερο που το παρακολουθώ με το good guardians

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή ποση διαφορά έχουν στην θερμοκρασία???εγώ έχω αυτά αυτή τη στιγμή σε χώρο  με αιρκοντισιον που δουλεύει στους 30 .το καλοκαίρι κάτω από τον ήλιο στη παραλία δε νομίζω να έχουν κ μεγάλη διαφορά. Γνώμη μου.αν καθεσαι στον ήλιο στη ξαπλωστρα κ σερφαρεις 

Μπαταρία όντως με αυτά που βλέπω κ εγώ φένεται ότι έχει καλύτερη το 23αρι

Screenshot_20230308_211854_Cpu Monitor.jpg

Screenshot_20230308_211822_CPU X.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 11:20 ΠΜ, PETROSLEON said:

Βγήκε και το update του Μαρτίου.

 

Screenshot_20230308_111841_Software update.jpg

Στα S22 U από Γερμανό ακόμα δεν έχει έρθει.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 9:48 ΠΜ, Andreaszel said:

https://www.skroutz.gr/s/34585856/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-45W-Power-Delivery-Μαύρος-EP-T4510.html 

Καλημέρα.κανει αυτός ο φορτιστής παιδιά για το κινητό μας??φορτίζει γρήγορα?αξίζει?

Μόλις το έβαλα για φόρτιση. Από το 15 % κ έλεγε 54 λεπτά για πλήρη φόρτιση 

50 minutes ago, Andreaszel said:

Μόλις το έβαλα για φόρτιση. Από το 15 % κ έλεγε 54 λεπτά για πλήρη φόρτιση 

Τέλος φόρτισης στα 50 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ετυχε να τσεκαρω με τον 25αρη εγφραφε 50 λεπτα απο 35% για πληρη φορτιση κ πρεπει να εκανε τελικα 54.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση. Πόση RAM PLUS έχετε ενεργοποιημένη???? Ποια θα "έπρεπε" να είναι η τιμή της? 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Τα 8gb ειναι μια χαρα. Οff την εχω καθως θεωρω οτι ειναι αχρηστη προσθηκη. Ειναι σαν τη διαφορα που βλεπεις απο FHD+ σε WQHD οταν την ενεργοποιησεις... Καμια.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καιρο να κανω πληρη φορτιση οποτε πηρα και μια εικονα της τρεχουσας αυτονομιας του κινητου (9 μηνες χρηση η μπαταρια)....

 

Screenshot_20230310_164318_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καιρο να κανω πληρη φορτιση οποτε πηρα και μια εικονα της τρεχουσας αυτονομιας του κινητου (9 μηνες χρηση η μπαταρια)....
 
445931296_Screenshot_20230310_164318_Devicecare.thumb.jpg.f9948fdc368d617db1deba6854b8fbac.jpg
πολύ καλά! τι λέγανε για μπαταρία;; μια χαρά! εγώ το υπολογίζω το καλά όταν το κινητό χάνει 10%την ώρα SOT περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον η Samsung τις ναυαρχίδες τις έχει φτιάξει πολύ. Από το s21 k μετά βγάζουν πάνω από 6.5 ώρες κ πάνω sot μέσος όρος, ανάλογος πάντα την χρήση κ ίδίος τώρα με το 23 που πραγματικά έχει τρομερή μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:
3 ώρες πριν, GMF80 said:
Ειχα καιρο να κανω πληρη φορτιση οποτε πηρα και μια εικονα της τρεχουσας αυτονομιας του κινητου (9 μηνες χρηση η μπαταρια)....
 
445931296_Screenshot_20230310_164318_Devicecare.thumb.jpg.f9948fdc368d617db1deba6854b8fbac.jpg

πολύ καλά! τι λέγανε για μπαταρία;; μια χαρά! εγώ το υπολογίζω το καλά όταν το κινητό χάνει 10%την ώρα SOT περίπου.

Το εχω πειραγμενο λιγακι γιατι ετσι μου αρεσει αλλα και χωρις αυτο θα ηταν μια χαρα.... Ειδικα με το 5.1 ακομα πιο βελτιωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ετυχε να τσεκαρω με τον 25αρη εγφραφε 50 λεπτα απο 35% για πληρη φορτιση κ πρεπει να εκανε τελικα 54.
Έχω το γνήσιο 25άρι τον είχε στο κουτί το note 10 plus που είχα και δεν τον έχω δουλέψει ούτε τότε ούτε τώρα με το s22 ultra.
Πάντα τα φόρτιζα με ένα δεκάρι της samsung και τα δύο.
Θα το βγάλω από το κουτί του όμως και θα δοκιμάσω και με αυτό αν και έχω δει σε αξιόπιστα reviews ότι ο 25άρης δεν έχει μεγάλη διαφορά με το 45 watt όχι τόσο τουλάχιστον όσο η ονομαστική του διάφορα.
Εγώ μιας και είμαι καλυμμένος με τα 10watt που φορτίζω που μάλιστα γράφουν και γρήγορη φόρτιση πιστεύω θα δω διαφορά με τον 25 το γνήσιο της samsung που έχω και κάθεται.




Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να κάνει αποκοπή φωτογραφιας από το background ή ειναι μόνο για το 23 αυτή η δυνατότητα?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, baspats said:

έχει καταφέρει κανείς να κάνει αποκοπή φωτογραφιας από το background ή ειναι μόνο για το 23 αυτή η δυνατότητα?

Αυτό εννοείς??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...