Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

14 ώρες πριν, ddr2 said:

Τι πρόβλημα έχεις με το GPS?

Όταν δουλεύει κανονικά, κλειδώνει αμέσως την θέση, με 24-30 δορυφόρους σε εξωτερικό χώρο. Κάθε μερικές μέρες, κάποια στιγμή ξαφνικά δείχνει να δυσκολεύεται και τελικά κλειδώνει με 12-15 δορυφόρους το πολύ. Με επανεκκίνηση του κινητού επανέρχεται.

Στην πράξη, έστω και όταν έχει πρόβλημα έχει ικανοποιητική ακρίβεια(σε εξωτερικό χώρο) για να σε πάει στον προορισμό σου και πιθανόν να μην καταλάβεις και τίποτα.

'Ομως έχουμε ένα GPS που στα χαρτιά είναι πολύ καλό, χρησιμοποιεί τα 4 συστήματα: USA(L1 και L5 μπάντες), Ευρωπαικό, Ρώσσικο, Κινέζικο) και στην πράξη όταν είναι στα κάτω του πιάνει όσους δορυφόρους έπιανα πριν 10χρόνια με το Note2.

Το GPS του Note 9 που το έχω ακόμα, ποτέ δεν μου παρουσίασε πρόβλημα.

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όταν δουλεύει κανονικά, κλειδώνει αμέσως την θέση, με 24-30 δορυφόρους σε εξωτερικό χώρο. Κάθε μερικές μέρες, κάποια στιγμή ξαφνικά δείχνει να δυσκολεύεται και τελικά κλειδώνει με 12-15 δορυφόρους το πολύ. Με επανεκκίνηση του κινητού επανέρχεται.
Στην πράξη, έστω και όταν έχει πρόβλημα έχει ικανοποιητική ακρίβεια(σε εξωτερικό χώρο) για να σε πάει στον προορισμό σου και πιθανόν να μην καταλάβεις και τίποτα.
'Ομως έχουμε ένα GPS που στα χαρτιά είναι πολύ καλό, χρησιμοποιεί τα 4 συστήματα: USA(L1 και L5 μπάντες), Ευρωπαικό, Ρώσσικο, Κινέζικο) και στην πράξη όταν είναι στα κάτω του πιάνει όσους δορυφόρους έπιανα πριν 10χρόνια με το Note2.
Το GPS του Note 9 που το έχω ακόμα, ποτέ δεν μου παρουσίασε πρόβλημα.
Δεν έχω καταλάβει τίποτα και πότε δεν αντιμετώπισα θέμα. Με ποια εφαρμογή ελέγχεις τους δορυφόρους? Να το τσεκάρω κι εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως έφτιαχνα φακέλους και έβαζα τις φωτογραφίες που με ενδιέφεραν με όνομα και της είχα και στα επόμενα κινητά με copy-paste.
Αλλά επειδή γεμίζει φακέλους το κινητό συν την ευκολία του να τις έχω στο φάκελο κάμερα που τις έχω τραβήξει και όχι να τις παίρνω να τις πάω σε ξεχωριστό φάκελο ή να τις κάνω αντιγραφή και να έχω διπλά αρχεία αποφάσισα να χρησιμοποιώ τις ετικέτες της samsung.
Η ερώτηση είναι αν ξέρετε κάποιο τρόπο ίσως με samsung backup να μεταφέρονται και στο επόμενο samsung κινητό μου οι ετικέτες αυτές.
Γιατί χωρίς backup δεν μεταφέρονται αν κάνεις επαναφορά εννοείται.
Και samsung backup δεν παίρνω μέχρι τώρα γιατί το θέλω καθαρό το κινητό μου στο στήσιμο.
Για πείτε κάποιο τρόπο αν ξέρετε


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, manan69t said:

Συνήθως έφτιαχνα φακέλους και έβαζα τις φωτογραφίες που με ενδιέφεραν με όνομα και της είχα και στα επόμενα κινητά με copy-paste.
Αλλά επειδή γεμίζει φακέλους το κινητό συν την ευκολία του να τις έχω στο φάκελο κάμερα που τις έχω τραβήξει και όχι να τις παίρνω να τις πάω σε ξεχωριστό φάκελο ή να τις κάνω αντιγραφή και να έχω διπλά αρχεία αποφάσισα να χρησιμοποιώ τις ετικέτες της samsung.
Η ερώτηση είναι αν ξέρετε κάποιο τρόπο ίσως με samsung backup να μεταφέρονται και στο επόμενο samsung κινητό μου οι ετικέτες αυτές.
Γιατί χωρίς backup δεν μεταφέρονται αν κάνεις επαναφορά εννοείται.
Και samsung backup δεν παίρνω μέχρι τώρα γιατί το θέλω καθαρό το κινητό μου στο στήσιμο.
Για πείτε κάποιο τρόπο αν ξέρετε


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Onedrive , πας συλλογή ,3 γραμμές, ρυθμίσεις και συγχρονισμό με onedrive και έρχονται στο επόμενο κινητό σου 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

στο google drive τώρα(που έχω 2tb στο google one) έχω ανεβάσει έναν φάκελο του πισι με φώτο 210gb και έχω κάνει shared αυτόν τον φάκελο μέσω email(έχει επιλογή) στα μέλη της οικογένειας οπότε μέσω του google drive τους στο κινητό βλέπουν όλον τον φάκελο!
στο onedrive έχει τέτοια επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ddr2 said:

Δεν έχω καταλάβει τίποτα και πότε δεν αντιμετώπισα θέμα. Με ποια εφαρμογή ελέγχεις τους δορυφόρους? Να το τσεκάρω κι εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.gpstest

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

στο google drive τώρα(που έχω 2tb στο google one) έχω ανεβάσει έναν φάκελο του πισι με φώτο 210gb και έχω κάνει shared αυτόν τον φάκελο μέσω email(έχει επιλογή) στα μέλη της οικογένειας οπότε μέσω του google drive τους στο κινητό βλέπουν όλον τον φάκελο!
στο onedrive έχει τέτοια επιλογή;

Τον βλέπουν τον φάκελο μέσω των google photos ή μεσω google drive; δοκίμασε αυτο που λες μέσω onedrive για να το δεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά από restart έχει in view 35 και in use 27. Accuracy 4m. (Ειμαι σε μπαλκονι, οχι εξω). Ακριβώς δίπλα το note 8 με παρόμοιες επιδόσεις. Θα αφήσω λίγες μέρες και θα ξαναδοκιμάσω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τον βλέπουν τον φάκελο μέσω των google photos ή μεσω google drive; δοκίμασε αυτο που λες μέσω onedrive για να το δεις
μέσω Google drive αλλά εκεί έχει ρύθμιση να τον κάνεις share με όποιο email google account θες!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

μέσω Google drive αλλά εκεί έχει ρύθμιση να τον κάνεις share με όποιο email google account θες!

Και στο onedrive μπορείς να κάνεις share φακέλους μέσω λινκ/email κτλπ

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Onedrive , πας συλλογή ,3 γραμμές, ρυθμίσεις και συγχρονισμό με onedrive και έρχονται στο επόμενο κινητό σου 
Ναι τα γνωρίζω αυτά.
Χρησιμοποιώ ήδη και το google drive για επιλεγμένες φωτογραφίες που θέλω να κρατήσω και να έχω στο σύννεφο.
Έχω και στο OneDrive από παλιά που χρησιμοποιούσα microsoft windows phone κινητά.
Η ερώτηση λοιπόν:
Οι ετικέτες θα περάσουν στο επόμενο κινητό αν τις έχω στο one drive και τις κατεβάσω στο άλμπουμ του επόμενου κινητού μου?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, manan69t said:

Ναι τα γνωρίζω αυτά.
Χρησιμοποιώ ήδη και το google drive για επιλεγμένες φωτογραφίες που θέλω να κρατήσω και να έχω στο σύννεφο.
Έχω και στο OneDrive από παλιά που χρησιμοποιούσα microsoft windows phone κινητά.
Η ερώτηση λοιπόν:
Οι ετικέτες θα περάσουν στο επόμενο κινητό αν τις έχω στο one drive και τις κατεβάσω στο άλμπουμ του επόμενου κινητού μου?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ετικέτες τοποθεσίας;ή ετικέτες σε άτομα ονομαστικά;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ετικέτες τοποθεσίας;ή ετικέτες σε άτομα ονομαστικά;
Όχι τοποθεσίας 58c3bd32fc6241a17bf413b43504ca84.jpgaf2ed8d29a88f47ac3b6a96d30d78a17.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και στο onedrive μπορείς να κάνεις share φακέλους μέσω λινκ/email κτλπ
καταρχήν δεν βλέπω επιλογή να ανεβάσω έναν φάκελο δικό μου από το πισι! έχει μόνο τους κλασικούς desktop, documents κλπ.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ilka71 said:

καταρχήν δεν βλέπω επιλογή να ανεβάσω έναν φάκελο δικό μου από το πισι! έχει μόνο τους κλασικούς desktop, documents κλπ.

Οπότε καλύτερα να ξεκινήσεις από εδώ

https://support.microsoft.com/el-gr/onedrive

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, manan69t said:

Συνήθως έφτιαχνα φακέλους και έβαζα τις φωτογραφίες που με ενδιέφεραν με όνομα και της είχα και στα επόμενα κινητά με copy-paste.
Αλλά επειδή γεμίζει φακέλους το κινητό συν την ευκολία του να τις έχω στο φάκελο κάμερα που τις έχω τραβήξει και όχι να τις παίρνω να τις πάω σε ξεχωριστό φάκελο ή να τις κάνω αντιγραφή και να έχω διπλά αρχεία αποφάσισα να χρησιμοποιώ τις ετικέτες της samsung.
Η ερώτηση είναι αν ξέρετε κάποιο τρόπο ίσως με samsung backup να μεταφέρονται και στο επόμενο samsung κινητό μου οι ετικέτες αυτές.
Γιατί χωρίς backup δεν μεταφέρονται αν κάνεις επαναφορά εννοείται.
Και samsung backup δεν παίρνω μέχρι τώρα γιατί το θέλω καθαρό το κινητό μου στο στήσιμο.
Για πείτε κάποιο τρόπο αν ξέρετε


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εφόσον λειτουργούν οι ετικέτες με το back up, μπορείς να πάρεις back up μόνο τις φωτογραφίες.

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λειτουργούν οι ετικέτες με το back up, μπορείς να πάρεις back up μόνο τις φωτογραφίες.
Ναι αυτό σκεφτόμουν να κάνω.
Αλλά λειτουργούν όντως? Το έχει κάνει κάποιος στην πράξη?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στις συντομεύσεις όταν κάνεις scroll down υπάρχει μια επιλογη ταχύτητα επεξεργασίας. Μπορεί κάποιος να μου πει την χρησιμότητα του; πρέπει να είναι επιλεγμένο ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, manan69t said:

Όχι τοποθεσίας 58c3bd32fc6241a17bf413b43504ca84.jpgaf2ed8d29a88f47ac3b6a96d30d78a17.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οι ετικέτες τοποθεσίας πάντως μεταφέρονται... αυτό που ανέβασες δεν ξέρω τι είναι 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οι ετικέτες τοποθεσίας πάντως μεταφέρονται... αυτό που ανέβασες δεν ξέρω τι είναι 
Αυτό είναι ετικέτες που έχω προσθέσει σε φωτογραφίες που θέλω να τις βρίσκω εύκολα.
Για αυτό το είδος ετικετών ρωτάω αν γίνετε να μεταφέρονται και στην επόμενη συσκευή galaxy.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, manan69t said:

Αυτό είναι ετικέτες που έχω προσθέσει σε φωτογραφίες που θέλω να τις βρίσκω εύκολα.
Για αυτό το είδος ετικετών ρωτάω αν γίνετε να μεταφέρονται και στην επόμενη συσκευή galaxy.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν το χρησιμοποιώ για να σου πω, αλλά βλέπω πάλι κάποιες ετικέτες απο ατομα που είχα βάλει στο προηγούμενο κινητό δοκιμαστικά 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, niknik said:

Δεν βρίσκω από που μπορώ να αλλάξω το notification sound για το SmartThings.

Αν πας ρυθμίσεις/ειδοποιήσεις/ειδοποιήσεις εφαρμογής και βρεις το smarthings έχει επιλογή μετά στο "κατηγορίες ειδοποιήσεων" να βάλεις ότι ήχο θέλεις 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...