Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

19 ώρες πριν, lakisman46 said:

Καλησπέρα! Εχω ενα samsung s22 ultra live demo unit τοοποιο εχει μηδενικο imei.

Γνωριζει κάποιος με ποιον τροπο μπορει να περαστει νέο imei η κάποιο καταστημα που μπορει να το κάνει?

Το θεμα δεν ειναι αν μπορει να περαστει imei αλλά ποιο imei θα περασεις.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

14 ώρες πριν, Andreaszel said:

Έριξα μια ματιά..μιας κ σου απάντησα αυτό που ήξερα...υπάρχουν live demo που δε γίνονται να δουλέψουν ως τηλέφωνα γιατί έχει αφαιρεθεί από τη πλακέτα το κομμάτι που αφορά το σήμα...κ υπάρχουν κ άλλα που απλά είναι κλειδωμένα από την εταιρία..οπότε αυτά ναι γίνονται 

Απο οσο εψαξα σε samsung s22 ultra δεν βρηκα καποιον να λεει οτι λειπει το chip της κεραιας.

5 ώρες πριν, challenge143 said:

την απάντηση θα στην δώσει η Samsung  αν κ πιστεύω σωστά απάντησε ο andreaszel. Αλλιώς δυστυχώς θα το χαρείς σαν έναν φορητό υπολογιστή κ game play 

Το θεμα είναι οτι δεν πωλειται επίσημα και δεν υπαρχει imei για να το παω στην samung.

3 ώρες πριν, OverClocker said:

Το θεμα δεν ειναι αν μπορει να περαστει imei αλλά ποιο imei θα περασεις.

Θεωρω οτι μπορεις να περασεις το imei απο κάποια παλια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, lakisman46 said:

Απο οσο εψαξα σε samsung s22 ultra δεν βρηκα καποιον να λεει οτι λειπει το chip της κεραιας.

Το θεμα είναι οτι δεν πωλειται επίσημα και δεν υπαρχει imei για να το παω στην samung.

Θεωρω οτι μπορεις να περασεις το imei απο κάποια παλια συσκευη.

Τη πρώτη φορά σου απάντησα αυτό που ήξερα χωρίς να το ψάξω..ότι δε γίνεται...μετά που έψαξα λιγο..σου είπα αυτό που βρήκα..ότι υπάρχουν κάποια που λείπει το κομμάτι του σήματος κ κάποια άλλα που είναι απλά κλειδωμένα κ στα ξεκλειδώνει με κάποιο αντίτιμο η εταιρία. Υποθέτω αυτό που έχεις είναι από αυτά που έχουν τη κεραία απλώς είναι κλειδωμένο γι αυτό κ δείχνει 0000 imei. Δική μου άποψη αυτό πάντα έτσι.χωρις να έχω βρει κάτι άλλο στο ίντερνετ πέρα από αυτά που σου είπα.να περάσεις άλλο imei από άλλη συσκευή νομίζω δε γίνεται..κ αυτό δική μου άποψη. Ένα τηλέφωνο στο επίσημο σέρβις κάνε να μάθουμε. Γιατί έτσι μόνο εικασίες κανουμε 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Andreaszel said:

Τη πρώτη φορά σου απάντησα αυτό που ήξερα χωρίς να το ψάξω..ότι δε γίνεται...μετά που έψαξα λιγο..σου είπα αυτό που βρήκα..ότι υπάρχουν κάποια που λείπει το κομμάτι του σήματος κ κάποια άλλα που είναι απλά κλειδωμένα κ στα ξεκλειδώνει με κάποιο αντίτιμο η εταιρία. Υποθέτω αυτό που έχεις είναι από αυτά που έχουν τη κεραία απλώς είναι κλειδωμένο γι αυτό κ δείχνει 0000 imei. Δική μου άποψη αυτό πάντα έτσι.χωρις να έχω βρει κάτι άλλο στο ίντερνετ πέρα από αυτά που σου είπα.να περάσεις άλλο imei από άλλη συσκευή νομίζω δε γίνεται..κ αυτό δική μου άποψη. Ένα τηλέφωνο στο επίσημο σέρβις κάνε να μάθουμε. Γιατί έτσι μόνο εικασίες κανουμε 

Θα κανω αυριο ενα τηλεφωνο στη smartec και στην samsung.

Αλλα δεν νομιζω να βρω καποια ακρη γιατι οπως προανεφερα ειναι live demo unit με μηδενικο imei και δεν πωλειται επισημα.

Επισης πιστευω δεν θα μπουνε στον κοπο γιατι τους συμφερει να αγορασεις νεα συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, lakisman46 said:

Θα κανω αυριο ενα τηλεφωνο στη smartec και στην samsung.

Αλλα δεν νομιζω να βρω καποια ακρη γιατι οπως προανεφερα ειναι live demo unit με μηδενικο imei και δεν πωλειται επισημα.

Επισης πιστευω δεν θα μπουνε στον κοπο γιατι τους συμφερει να αγορασεις νεα συσκευη.

Το να περάσεις ΙΜΕΙ από άλλη συσκευή είναι παράνομο. Το ΙΜΕΙ είναι σαν τον αριθμό πλαισίου στα αμάξια και επίσης το κινητό στέλνει τον αριθμό στον πάροχο για ταυτοποιηση για αυτό samsung κ smartec λογικά θα αρνηθούν.

Επίσης έχε κατά νου το ότι μπορεί να σου ζητήσουν να παραδώσεις την συσκευή μιας και αυτές οι συσκευές νομίζω απαγορεύεται η πώλησή τους και ανήκουν στην samsung.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, OverClocker said:

Το να περάσεις ΙΜΕΙ από άλλη συσκευή είναι παράνομο. Το ΙΜΕΙ είναι σαν τον αριθμό πλαισίου στα αμάξια και επίσης το κινητό στέλνει τον αριθμό στον πάροχο για ταυτοποιηση για αυτό samsung κ smartec λογικά θα αρνηθούν.

Επίσης έχε κατά νου το ότι μπορεί να σου ζητήσουν να παραδώσεις την συσκευή μιας και αυτές οι συσκευές νομίζω απαγορεύεται η πώλησή τους και ανήκουν στην samsung.

Η αλλη συσκευη ειναι κανονικα αγορασμενη με αποδειξη και δεν χρησιμοποιείται πλεον.

Λογικο μου ακουγεται να μην θελουν να ασχοληθουν γιατι δεν κερδιζουν κατι και σιγουρα τους βολευει να παρεις καινουρια συσκευη.

Αρα πρεπει να βρεθει καποιος αλλος να κανει το ξεκλειδωμα δικτυου.

Το ξαναλεω οτι εχει μηδενικο imei και δεν εχει καποιο που θελω να αλλαξω.

Εννοειται οτι ειναι αγορασμένο το κινητο αρα μονο για αστειο μπορω να το παρω  αν μου πουνε να το παραδώσω .

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, lakisman46 said:

Η αλλη συσκευη ειναι κανονικα αγορασμενη με αποδειξη και δεν χρησιμοποιείται πλεον.

Λογικο μου ακουγεται να μην θελουν να ασχοληθουν γιατι δεν κερδιζουν κατι και σιγουρα τους βολευει να παρεις καινουρια συσκευη.

Αρα πρεπει να βρεθει καποιος αλλος να κανει το ξεκλειδωμα δικτυου.

Το ξαναλεω οτι εχει μηδενικο imei και δεν εχει καποιο που θελω να αλλαξω.

Εννοειται οτι ειναι αγορασμένο το κινητο αρα μονο για αστειο μπορω να το παρω  αν μου πουνε να το παραδώσω .

Και ξανα λεω, το να γραψεις ΙΜΕΙ απο αλλο κινητο ειναι σαν να "βαρας" αλλο αριθμο πλαισιου σε αμαξια. Καμια σημασια δεν εχει αν ο αριθμος θα ειναι απο αλλο αμαξι δικο σου. Εξακολουθει να ειναι αδικημα.

 

Όσο για το αν ειναι αστειο να στο ζητησουν πισω το live demo unit ή να σε ρωτήσουν στη καλύτερη πως βρέθηκε στα χέρια σου, αν απο εκει που το πηρες δεν το εχουν σβησει, κανονικά γραφει πανω "NOT FOR SALE".

Αν έχεις και απόδειξη αγοράς απ αυτό, πραγματικά άξιος ο πωλητης.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, OverClocker said:

Και ξανα λεω, το να γραψεις ΙΜΕΙ απο αλλο κινητο ειναι σαν να "βαρας" αλλο αριθμο πλαισιου σε αμαξια. Καμια σημασια δεν εχει αν ο αριθμος θα ειναι απο αλλο αμαξι δικο σου. Εξακολουθει να ειναι αδικημα.

 

Όσο για το αν ειναι αστειο να στο ζητησουν πισω το live demo unit ή να σε ρωτήσουν στη καλύτερη πως βρέθηκε στα χέρια σου, αν απο εκει που το πηρες δεν το εχουν σβησει, κανονικά γραφει πανω "NOT FOR SALE".

Αν έχεις και απόδειξη αγοράς απ αυτό, πραγματικά άξιος ο πωλητης.

Από όσο έψαξα στο ίντερνετ χτες κανονικά πωλούνται τα live demo  κ έχουν κ εγγύηση. Οπότε συμφωνώ το να του ζητήσουν πίσω δε παίζει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OverClocker said:

Και ξανα λεω, το να γραψεις ΙΜΕΙ απο αλλο κινητο ειναι σαν να "βαρας" αλλο αριθμο πλαισιου σε αμαξια. Καμια σημασια δεν εχει αν ο αριθμος θα ειναι απο αλλο αμαξι δικο σου. Εξακολουθει να ειναι αδικημα.

 

Όσο για το αν ειναι αστειο να στο ζητησουν πισω το live demo unit ή να σε ρωτήσουν στη καλύτερη πως βρέθηκε στα χέρια σου, αν απο εκει που το πηρες δεν το εχουν σβησει, κανονικά γραφει πανω "NOT FOR SALE".

Αν έχεις και απόδειξη αγοράς απ αυτό, πραγματικά άξιος ο πωλητης.

Πιστευω πως εχουμε ξεφυγει λιγο απο το θεμα!

Γραφει οντως not for sale.

Το θεμα ειναι αν γνωριζει αν υπαρχει καταστημα στην Ελλαδα που να μπορει να ξεκλειδωσει το δικτυο για να μπορει να κανει κλησεις.

4 minutes ago, Andreaszel said:

Από όσο έψαξα στο ίντερνετ χτες κανονικά πωλούνται τα live demo  κ έχουν κ εγγύηση. Οπότε συμφωνώ το να του ζητήσουν πίσω δε παίζει.

Οντως ετσι ειναι!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Andreaszel said:

Από όσο έψαξα στο ίντερνετ χτες κανονικά πωλούνται τα live demo  κ έχουν κ εγγύηση. Οπότε συμφωνώ το να του ζητήσουν πίσω δε παίζει.

3 minutes ago, lakisman46 said:

Πιστευω πως εχουμε ξεφυγει λιγο απο το θεμα!

Γραφει οντως not for sale.

Το θεμα ειναι αν γνωριζει αν υπαρχει καταστημα στην Ελλαδα που να μπορει να ξεκλειδωσει το δικτυο για να μπορει να κανει κλησεις.

Οντως ετσι ειναι!

 

Παλικάρια, το ότι πουλιούνται απο μαγαζάκια, ebay, aliexpress κτλπ, δεν σημαίνει ότι πουλιούνται "επίσημα" και νόμιμα, ειδικά όταν γράφει πάνω "NOT FOR SALE".

Επίσης ξανα λέω, το να γράψεις ΙΜΕΙ είναι αδίκημα και χωρίς ΙΜΕΙ δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτως η άλλως.

Για αυτόν τον λόγο δεν νομίζω να σου απαντήσει κάποιος δημόσια.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, OverClocker said:

 

Παλικάρια, το ότι πουλιούνται απο μαγαζάκια, ebay, aliexpress κτλπ, δεν σημαίνει ότι πουλιούνται "επίσημα" και νόμιμα, ειδικά όταν γράφει πάνω "NOT FOR SALE".

Επίσης ξανα λέω, το να γράψεις ΙΜΕΙ είναι αδίκημα και χωρίς ΙΜΕΙ δεν μπορεί να κάνει κλήσεις ούτως η άλλως.

Για αυτόν τον λόγο δεν νομίζω να σου απαντήσει κάποιος δημόσια.

Αν και συνεχιζουμε εκτος θέματος!

Στην δικη μου περιπτωση αγοραστηκε απο Ελλαδα και οχι απο μαγαζάκια, ebay, aliexpress κτλπ.

Αν και δεν καταλαβαινω τον λογο να μην μπορεις να αντιγραψεις το imei της δικης σου συκευης απο αλλη παλι δικη σου συσκευη.

Οσον αφορα τη συγκριση που εκανες με τα αυτοκινητα απλα μιλαμε για εντελως διαφορετικες περιπτωσεις που ισχυουν αλλα στην μια και αλλα στην αλλη.

Αρα θα παρακαλουσα οποιος γνωριζει να μου στειλει προσωπικο μηνυμα.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, lakisman46 said:

Αν και συνεχιζουμε εκτος θέματος!

Στην δικη μου περιπτωση αγοραστηκε απο Ελλαδα και οχι απο μαγαζάκια, ebay, aliexpress κτλπ.

Αν και δεν καταλαβαινω τον λογο να μην μπορεις να αντιγραψεις το imei της δικης σου συκευης απο αλλη παλι δικη σου συσκευη.

Οσον αφορα τη συγκριση που εκανες με τα αυτοκινητα απλα μιλαμε για εντελως διαφορετικες περιπτωσεις που ισχυουν αλλα στην μια και αλλα στην αλλη.

Αρα θα παρακαλουσα οποιος γνωριζει να μου στειλει προσωπικο μηνυμα.

Ευχαριστω!

Δεν έβγαλα πουθενά εκτός την Ελλάδα. Για αυτό ανέφερα τα "μαγαζάκια". 

Επειδή ότι και να σου πω εγώ προφανώς δεν θα σου αλλάξει γνώμη, μπορείς να κάνεις αναζήτηση στο google "is it illegal to write imei" και μπορείς να βγάλεις τα συμπεράσματά σου :)

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, OverClocker said:

Δεν έβγαλα πουθενά εκτός την Ελλάδα. Για αυτό ανέφερα τα "μαγαζάκια". 

Επειδή ότι και να σου πω εγώ προφανώς δεν θα σου αλλάξει γνώμη, μπορείς να κάνεις αναζήτηση στο google "is it illegal to write imei" και μπορείς να βγάλεις τα συμπεράσματά σου :)

 

Μαγαζακια ποια εννοείς??plaisio kotso public???γιατί αυτοί έχουν live demo...η εκτός αν έχουν κ τα άλλα μαγαζια που δε γνωρίζω. Όσο για το imei που λέει ο φίλος δε νομίζω να γίνεται .γιατί θέλει να το μεταφέρει από μια άλλη συσκευή στο s22 ... κάθε imei είναι μοναδικό σωστά?οπότε νομίζω δε γίνεται.παντως ότι κ να λέμε εμείς ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία θα μας λύσει το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Andreaszel said:

Μαγαζακια ποια εννοείς??plaisio kotso public???γιατί αυτοί έχουν live demo...η εκτός αν έχουν κ τα άλλα μαγαζια που δε γνωρίζω. Όσο για το imei που λέει ο φίλος δε νομίζω να γίνεται .γιατί θέλει να το μεταφέρει από μια άλλη συσκευή στο s22 ... κάθε imei είναι μοναδικό σωστά?οπότε νομίζω δε γίνεται.παντως ότι κ να λέμε εμείς ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία θα μας λύσει το θεμα.

 

Πλαισιο, public, κωτσοβολος, media, γερμανος κτλπ, εχουν προς πώληση live demo συσκευές?

 

 

Το IMEI μπορεί να είναι μοναδικό, αλλά με τον ανάλογο εξοπλισμό μπορεις να γράψεις οποιο άλλο θες σε κάθε συσκευή.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, OverClocker said:

Δεν έβγαλα πουθενά εκτός την Ελλάδα. Για αυτό ανέφερα τα "μαγαζάκια". 

Επειδή ότι και να σου πω εγώ προφανώς δεν θα σου αλλάξει γνώμη, μπορείς να κάνεις αναζήτηση στο google "is it illegal to write imei" και μπορείς να βγάλεις τα συμπεράσματά σου 🙂

 

Να μου αλλάξει γνώμη σε τι?

Κατάλαβα πολύ καλά τι μου λες αλλά μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο.

Δεν μιλάμε για κλεμμένη συσκευή που έχει imei και  θέλω να το αλλάξω αλλά για μια συσκευή που βγήκε από το εργοστάσιο χωρίς καταχωρημένο imei.

 

Όπως και να'χει σ' ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, OverClocker said:

 

Πλαισιο, public, κωτσοβολος, media, γερμανος κτλπ, εχουν προς πώληση live demo συσκευές?

 

 

Το IMEI μπορεί να είναι μοναδικό, αλλά με τον ανάλογο εξοπλισμό μπορεις να γράψεις οποιο άλλο θες σε κάθε συσκευή.

Σύμφωνα με αυτά που βρήκα στο google ναι...κ όχι μόνο σε κινητά..κ τηλεοράσεις..ο άλλος έγραφε πήρε τηλεόραση live demo με εγγύηση κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Andreaszel said:

Σύμφωνα με αυτά που βρήκα στο google ναι...κ όχι μόνο σε κινητά..κ τηλεοράσεις..ο άλλος έγραφε πήρε τηλεόραση live demo με εγγύηση κανονικά. 

Μήπως αυτά που λες είναι τα λεγόμενα "κομμάτια βιτρίνας" που είναι απλά κανονικές συσκευές απλά ανοιγμένες και τελειως διαφορετικά από τα live demo units που προμηθεύουν οι κατασκευαστές?

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, OverClocker said:

Μήπως αυτά που λες είναι τα λεγόμενα "κομμάτια βιτρίνας" που είναι απλά κανονικές συσκευές απλά ανοιγμένες και τελειως διαφορετικά από τα live demo units που προμηθεύουν οι κατασκευαστές?

Live demo κινητά πάτησα στην αναζήτηση κ μου έβγαλε διαφορα αποτέλεσμα ...που λέγανε πήρα το τάδε κινητο live demo(με imei 0000) στη ταδε τιμη πως θα το κάνω να αναγνωρίσει τη σιμ κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, lakisman46 said:

Θα κανω αυριο ενα τηλεφωνο στη smartec και στην samsung.

Αλλα δεν νομιζω να βρω καποια ακρη γιατι οπως προανεφερα ειναι live demo unit με μηδενικο imei και δεν πωλειται επισημα.

Επισης πιστευω δεν θα μπουνε στον κοπο γιατι τους συμφερει να αγορασεις νεα συσκευη.

Σε επίσημο service θα σου πουν 1000%  οτι δεν γίνεται.  Τα live demo  τα πιο καινούρια εχουν κανονικα modem μεσα για το σημα απλα δεν μπορουν σε ολα να περαστει imei. Το πατσαρισμα γινεται σε ορισμενα απο αυτα κ δουλεύουν κανονικα,το μειονέκτημα ειναι οτι δεν πρεπει με τιποτα να παρουν update (προς το παρόν)  γιατι χανουν το πατσαρισμα κ σταματανε να πιανουν σήμα 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andreaszel said:

Live demo κινητά πάτησα στην αναζήτηση κ μου έβγαλε διαφορα αποτέλεσμα ...που λέγανε πήρα το τάδε κινητο live demo(με imei 0000) στη ταδε τιμη πως θα το κάνω να αναγνωρίσει τη σιμ κτλπ.

σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν βρηκα αναφορά αγοράς από μεγάλη αλυσίδα κατευθείαν. Απ την στιγμή που γράφει πάνω το "not for sale" δεν θα μπουν στην διαδικασία να το πουλήσουν σε πελάτες λιανικής. Αυτά τα demo units τα διοχετεύει η Samsung σε συνεργάτες της χωρίς χρέωση, το ίδιο και οι retailers της. 

Μετά οι ιδιώτες που το έχουν στην κατοχή τους το τι θα κάνουν είναι άλλο θέμα.

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο θέμα έγινε θα έλεγα εγώ παιδιά! 

Απλά ο φίλος που έχει live demo συσκευή ας κάνει αναζήτηση στο ίντερνετ αν αυτό που θέλει γίνεται( το σίγουρο είναι ότι δεν είναι νόμιμο) και πιθανόν όπως ανέφερε κάποιος ότι δεν θα παίρνει αναβάθμιση και λογικό το βλέπω!

Στην χειρότερη θα το έχεις μόνο σαν ταμπλετ μιας και πιστεύω το πήρες αρκετά φθηνά!

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει δίκιο ο φίλος. Από την στιγμή που δεν ξέρουμε με σιγουριά πως να τον βοηθήσουμε, ας αφήσουμε αυτό το θέμα κ πάμε πάρα κάτω 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτά τα δύο προγράμματα για παρακολούθηση θερμοκρασίας της cpu.γνωριζει κάνεις αν είναι αξιόπιστα?η δειχνουν οτι να ναι?

Screenshot_20230227_213214_Settings.jpg

Screenshot_20230227_213225_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/BslMUPgi2SA

Τελικα δεν ήταν μόνο κ exynos σάπιος αλλά και ο sd 8 gen 1..😁

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites


Τελικα δεν ήταν μόνο κ exynos σάπιος αλλά και ο sd 8 gen 1..
Εσύ τα έλεγες και ανέβαζες και βιντεακια κι εγώ τα έλεγα. Ποιος μας άκουγε; Το τηλέφωνο δουλεύει, ακόμα, ποίημα στα χέρια της κόρης και είναι χαρούμενη. Άλλωστε το έχουν γράψει όλοι μόνο ο snap του 23 αξίζει. Οι προηγούμενοι είχαν τα θέματα τους.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...