Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

10 minutes ago, ChrisNikol said:
13 minutes ago, Strofigkas said:

Σε εμένα πάντως όπως βλέπεις στα εικονίδια ενεργοποιήθηκε το airplain mode ,το wifi calling και στις δύο κάρτες και το wifi/bluetooth,το κράτησα κανένα δεκάλεπτο ,δεν άλλαξε κάτι.μηπως έχεις καμία άλλη ρουτίνα που το επηρεάζει;

 

 

 

Δες την παράνοια τσίρκο μόλις πατάω enable, πάνω δεξιά τι γίνεται... Βίντεο είναι ακριβώς ότι έχεις έχω 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Χρειάζομαι βοήθεια οποίος γνωρίζει από ρουτίνες.. 

Θέλω φτάνοντας σπίτι που πάει και κολλάει πάνω στο WiFi μου αυτόματα προφανώς να βάζει airplane mode και να ανοίγει μετά ταυτόχρονα το wi-fi και το bluetooth (για παίζουν οι κλήσεις μέσω WiFicall αλλά να κλείνει το κανονικό radio λόγω κακού σήματος σπίτι μου να δω τι καλύτερο μπορεί να γίνει από θέμα μπαταρίας, και το bluetooth για να συνεχίσουν να μένουν πάνω κολλημένα ρολόγια ακουστικά κλπ) (επειδή το airplane mode το κλείνει και αυτό και το Bluetooth) 

Καθώς και όταν φεύγω από το σπίτι ξεκολλάει από το router μου να κλείνει το airplane αυτόματα και να γυρνάνε πάλι ανοιχτά πίσω wi-fi και bluetooth.. 

Έχω φτιάξει αυτό αλλά κάνει συνέχεια μόνο μια λουπα άνοιξε κλείσε άνοιξε κλείσε εκτός και αν βάλω περιοχή εμβέλεια που είναι το σπίτι και για μεγαλύτερη ακρίβεια το ρουτερ του σπιτιού.. Γιατί? 

Screenshot_20230220_163947_Modes and Routines.jpg

Επίσης αν κάποια άλλη εφαρμογή πχ Tasker έχει 3.5 ευρώ αγορά κάνει σωστά την όλη διαδικασία και το έχει δοκιμάσει κάποιος θα με ενδιέφερε να με ενημερώσει. 

Ψάχνω την λύση επίσης μέσω adb εντολής όταν ανοίγεις το airplane mode να κλείνει μόνο το radio cell και όχι wifi και Bluetooth.. 

Αν γίνει αυτό μετά μια ρουτίνα όταν πχ είσαι σπίτι στο μόντεμ πάνω να βάζει airplane mode και όλα τα υπόλοιπα μένουν ως είχαν ανοιχτά.. Και φεύγοντας από σπίτι από το modem να το βγάζει... 

https://www.demflyers.com/2019/12/05/prevent-airplane-mode-on-android-from-turning-off-wifi-bluetooth/

Λογικό είναι να πέφτει σε λούπα... Του ζητάς όταν έιναι στο ταδε wifi να πάει σε airplane mode. Άρα κλείνει το wifi και του λες ταυτόχρονα ότι όταν χασαει το wifi, που το χάνει λόγω airplane mode,  να βγεί από την ρουτίνα , άρα ανοίγει  πάλι το wifi. Έιχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα και το άλλαξα με το να ανοίγει με γεωγραφική θέση  

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ChrisNikol said:

Καμία.. Πρώτη φορά βάζω ρουτίνα μόνο για την μπαταρία.. 

Κάτσε να αλλάξω τη σειρά όπως τα έχεις γιατί εγώ έχω πρώτα το airplain mode μπας και παίζει ρόλο 

Επίσης όταν φεύγω από το σπίτι θέλω να συνεχίζουν να είναι αναμμένα όλα.. Βάζω να αντιστρέφει κάτι από όλα και τα τρία? 

Την αντιστοφή ενεργειών απενεργοποίησε την και κάνε μια άλλη ρουτίνα τι θέλεις να κάνει όταν αποσυνδέεται απ' το wifi του σπιτιού

 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, ChrisNikol said:

 

Δες την παράνοια τσίρκο μόλις πατάω enable, πάνω δεξιά τι γίνεται... Βίντεο είναι ακριβώς ότι έχεις έχω 

Γιατί ενεργοποιείς το airplane mode;. Απλά κλείσε το data (connections). Έτσι δεν πειράζεις wifi / bluetooth. (αν κατάλαβα καλά το αρχικό σου ποστ)

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stsalkit said:

Γιατί ενεργοποιείς το airplane mode;. Απλά κλείσε το data (connections). Έτσι δεν πειράζεις wifi / bluetooth. (αν κατάλαβα καλά το αρχικό σου ποστ)

Δεν θέλει καθόλου δίκτυο στο σπίτι γιατί δεν έχει καλό σήμα και τρώει μπαταρια

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Strofigkas said:

Δεν θέλει καθόλου δίκτυο στο σπίτι γιατί δεν έχει καλό σήμα και τρώει μπαταρια

Κατάλαβα... σε ευχαριστώ. Αλλά δυστυχώς αυτό που ζητά δεν γίνεται... δηλαδή να είναι ενεργοποιημένα ταυτόχρονα το airplane mode KAI wifi/bluetooth

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stsalkit said:

Κατάλαβα... σε ευχαριστώ. Αλλά δυστυχώς αυτό που ζητά δεν γίνεται... δηλαδή να είναι ενεργοποιημένα ταυτόχρονα το airplane mode KAI wifi/bluetooth

Γινεται

Screenshot_20230220_231853_Settings.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε ούτε στη Samsung να δούλευες. Οι φωτογραφίες του iphone pro, Huawei 50 και Xiaomi 12 pro έχουν ανάλογα κακά αποτελέσματα επειδή είναι πιο γρήγορα; Πλάκα μας κάνεις; Τα έχεις δοκιμάσει ποτέ; Μια χαρά κλείνουν γρήγορα το κλείστρο και βγάζουν αν όχι καλύτερες όπως τα δύο πρώτα τουλάχιστον ισάξιες (ανάλογα και του προσωπικού γούστου φυσικά στις επιλογές επεξεργασίας που κάνουν). Η samsung έχει κακή υλοποίηση του λογισμικού στο συγκεκριμένο τομέα. Δεν είναι θέμα hardware. Το πρόβλημά με το αργό κλείστρο είναι γνωστό από τα παλιά Samsung. Δεν είναι κάτι καινούριο Ψάξε και θα δεις συγκριτικά στο ίντερνετ. Είχαν πει ότι θα το βελτίωναν και τελικά έβαλαν τη γνωστή ρύθμιση στο Camera Assistant...
Φιλε ξερεις καθολου απο φωτογραφια ή απλα θελεις να πατας ενα κουμπι και να βγαινει μια χοντρη?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α στο Διάκο (τον Αθανάσιο)... Πάω σε 13 pro max πάλι μέχρι να μπορέσω να πάω σε κανα 23 ultra.. Το wireless android auto επίσης εδώ και ένα μήνα δε θέλει να παίξει ασύρματα μόνο με καλώδιο.. (έχω ενεργοποιήσει wireless projection και wireless android auto) ακόμα και στις developer ρυθμίσεις του android auto.. Ενώ έπαιζε μια χαρά.. Αλήθεια όσο γουστάρω την παραμετροποίηση τόσο τα @@ γίνονται τσουρέκια... Και μπαταρία για την, να μη πω ποια.... Ουστ σιχάθηκα.. 

Ας έχω μπαταρία μέχρι μεθαύριο, carplay με το που γυρίσω το κλειδί στο audi , βίντεο σούπερ, φώτο πολύ καλή ούτως ή άλλως στο απόλυτο σκότος δε θα βγάλω, ζουμ χάλια που δε παρακολουθώ και τον κόσμο x100 στις απέναντι μονοκατοικίες..

Αλλά θα παίζουν όλα σωστά άι σιχτηρι.. 

Παλεύω 10 μήνες με το ρημάδι.. Και αφού έγινε πένα από πλευράς ui και stuttering παλεύω με άλλα κάθε λίγο.. Νισάφι 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, bromonano2 said:

Κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις. Καλή τύχη...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Γιαυτό έφυγα από 13 pro max και άλλαξα 3 s22 ultra αδερφέ... Αλλά πάντα θα νικάνε οι ανέσεις.. Τουλάχιστον όσον αφορά το 22..

Στο 23 όταν θα μπορέσω να ξαναδώσω τη διαφορά γιατί πλέον δε τα αλλάζω σα τα πουκάμισα εδώ και 3 μήνες το παιδί έχει προτεραιότητα, θα δείξει αν πάλι θα αναθεωρήσω... Το s22u για μένα ήταν fail, αυτά από κάποιον που έχει αλλάξει ότι S συσκευή υπάρχει (και iPhone) από το s4 mini duos και το iPhone 3gs.. (το έχω ακόμα κιόλας το s4 mini το μουσείο σε λευκό) 

Καλή συνέχεια εύχομαι. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ddr2 said:

Φιλε ξερεις καθολου απο φωτογραφια ή απλα θελεις να πατας ενα κουμπι και να βγαινει μια χοντρη?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επαγγελματίας φωτογράφος δεν είμαι και εδώ δεν είναι τέτοιο φόρουμ. Είμαι όμως μηχανικός τηλεπικοινωνιών/ κινητών και έχω αλλάξει ή δοκιμάσει πάνω απο 15 ναυαρχίδες τα τελευταία χρόνια. Επέτρεψε μου να μπορώ να κάνω συγκρίσεις. Προφανώς αν θέλω να παίξω με ρυθμίσεις για να βγάλω τη τέλεια φωτογραφια θα ακούσω τη σεβαστή γνώμη σου.

Αλλά... Το 95% χρησιμοποιεί το κινητό για φωτογραφίες σε auto mode. Δε κάθεται να παίζει με το pro mode ανάλογα με το τι βγάζει. Επίσης ότι ο σκοπός της φωτογραφίας που λες να βγαίνει με σταθερό αντικείμενο είναι λάθος. Η φωτογραφία είναι μία απεικόνιση της στιγμής. Είτε θέλεις να βγάλεις ένα δέντρο ή ενα σουτ από ένα ποδοσφαιρικό αγώνα. Δε βγάζουμε όλοι τοπία ούτε στηνόμαστε. Τα κινητά εξαφάνισαν τις μη επαγγελματικές φωτογραφικές γιατί ακριβώς κάλυψαν αυτή την ανάγκη. Της "αυθόρμητης" φωτογραφίας χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάς μία μεγάλη συσκευή.

Προσπαθείς να δικαιολογήσεις μία γνωστή εδώ και χρόνια αδυναμία των Samsung στις φωτογραφίες γενικεύοντας και για άλλα κινητά που είναι λάθος. Πώς να το κάνουμε, ΔΕΝ ισχύει. Κάποια το κάνουν καλύτερα όπως και η Samsung υπερέχει σε άλλα. Αν πεις σε δύο άτομα σε ένα παιδικό πάρτυ να βγάλουν φωτογραφίες με S22 και με ένα iphone 14 pro max ή Huawei mate 50 θα δεις ότι σε σύνολο πχ 100 φωτογραφιών με παιδιά που παίζουν θα βγάλει πολλές περισσότερες κουνημένες το Samsung. Τώρα αν σε αυτές που δε κουνήθηκαν κατάφερε να πετύχει το καλύτερο ISO (που αμφιβάλω) σε αυτές τις περιπτώσεις δεν νοιάζει κανέναν, προέχει να βγουν καθαρά τα παιδάκια. Μπορεί να μη σε ενδιαφέρει και καλά κάνεις. Για αυτό και το ξεκαθάρισα ότι το λέω για αυτούς που θέλουν να το πάρουν για αυτό το σκοπό. Όποιος θέλει ακούει τη γνώμη μου. Το ξαναείπα. Μιλάμε για κινητό πανάκριβο. Πρέπει να είμαστε απαιτητικοί και ειλικρινείς (εγώ το έχω στην οικογένεια και αυτό και το S22+ και το S21FE). Αυτά γιατί κουράσαμε και κλείνω. Καλημέρες!

ΥΓ. Ναι θέλω όταν πατάω το κουμπί να βγαίνει καλά η χοντρούλα αν χοροπηδάει. Κακό είναι; 🙂

 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ddr2 said:

Φιλε ξερεις καθολου απο φωτογραφια ή απλα θελεις να πατας ενα κουμπι και να βγαινει μια χοντρη?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε δεν χρειάζεται να μαλώνουμε εγώ συμφωνώ με το φίλο Γιώργο αλλά κ με σένα. Υπάρχουν πολλοί χρήστες όπως και εγώ που όταν έχεις στο σπίτι σου έναν Τασμανία δυστυχώς με το Samsung δεν μπορείς να πετύχεις το 100% του αποτελέσματος όπως σε άλλες συσκευές. Όντως με τον τρόπο που είπες πετυχαίνεις καλύτερα αποτελέσματα αλλά πιστεύω χάνεις σε ποιότητα και έχει περισσότερο θόρυβο. Επειδή πιστεύω σίγουρα θα γνωρίζεις καλύτερα από εμάς στο θέμα φωτογραφίας κ εμας ισως μας θεωρείς ανάπηρους.... Ναι εγώ προσωπικά θα ήθελα να παταω ένα κουμπί κ να βγαινει μια χοντρη αρκεί να κάνω την δουλειά μου με ένα κλικ κ παρεμπιπτόντως στις συσκευές που ανέφερε το παλληκάρι θα συμπληρώσω κ το OnePlus 9p  που έχει πολύ καλά αποτελέσματα σε αυτό το κομμάτι. Προσωπική μου άποψη. 

Link to comment
Share on other sites

τόσο καιρό διαφημιζότανε απο πολλούς το point and shoot και τώρα άλλαξε?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, guy_fawkes said:

τόσο καιρό διαφημιζότανε απο πολλούς το point and shoot και τώρα άλλαξε?

Ίσως δεν ειχαν παιδιά ζηζανια.. Χαχα. Πιστεύω είναι ένα μελανό σημείο που ποναει σε αυτό το κομμάτι, απλά κάθε χρήστης βρίσκει τον δικό του τρόπο πως να τραβήξει την συγκεκριμένη στιγμή. Κ εγώ έχω συμβιβαστεί κ τραβάω με το δικό μου τρόπο κ πλέον δεν με ενοχλει, απλά κουβέντα να γίνεται κ ισως βοηθήσει και κάποιος με διάφορους τρόπους να τραβάμε καλύτερη λήψη. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχετε όντως τόσο σοβαρό πρόβλημα? Αρχίζω και παραξενεύομαι αλήθεια. Έχω παιδί και σκυλί και έχω τραβήξει άπειρες φωτό σε σπίτι μέσα από εκδηλώσεις όπως γενέθλια, κυνηγητά, κλπ. Ελάχιστες φορές είχα κουνημένες φωτό. Με το galaxy s10 plus οκ είχα παραπάνω "αποτυχίες" αλλά με το s22u σχεδόν ποτέ. Τι είναι αυτό που έχουν λύσει όλες οι εταιρείες στον κόσμο αλλά δεν μπορεί να το λύσει ένας κολοσσός όπως η samsung? Το λέω εντελώς καλοπροαίρετα γιατί ακόμη και η μάνα μου που τραβάει το παιδί μέσα στο σπίτι με το a33, ελάχιστες φορές έχει αναγκαστεί να σβήσει φωτό...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην την ψαχνεις. Τα φορουμ τεχνολογικων site και ειδικα τα θεματα των ακριβων κινητων δεν αντιπροσωπευουν το μεσο χρηστη.

Και εγω εχω θεμα με τις φωτος το βραδυ οταν υπαρχουν πηγες φωτος οπως φωτα αυτοκινητων η φωτα του δρομου. Υπηρχε σε ολα τα κινητα που ειχα. It is what it is. Τελειο κινητο σε ολα δεν υπαρχει.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχετε όντως τόσο σοβαρό πρόβλημα? Αρχίζω και παραξενεύομαι αλήθεια. Έχω παιδί και σκυλί και έχω τραβήξει άπειρες φωτό σε σπίτι μέσα από εκδηλώσεις όπως γενέθλια, κυνηγητά, κλπ. Ελάχιστες φορές είχα κουνημένες φωτό. Με το galaxy s10 plus οκ είχα παραπάνω "αποτυχίες" αλλά με το s22u σχεδόν ποτέ. Τι είναι αυτό που έχουν λύσει όλες οι εταιρείες στον κόσμο αλλά δεν μπορεί να το λύσει ένας κολοσσός όπως η samsung? Το λέω εντελώς καλοπροαίρετα γιατί ακόμη και η μάνα μου που τραβάει το παιδί μέσα στο σπίτι με το a33, ελάχιστες φορές έχει αναγκαστεί να σβήσει φωτό...
Το έχω γράψει πάλι. Εγώ βγάζω παιδιά του σχολείου μετά από δύο ώρες μάθημα που βγαίνουν με ταχύτητα φωτός για διάλειμμα.... οι φωτογραφίες είναι πολύ ωραίες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν μπορεί να λύσει η εταιρεία . Ελάχιστες φορές απλά δεν είναι τόσο καλές. Και με το 22 έχω βγάλει και ειδικά με το 23 που είναι και ένα σκαλί καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις φωτογραφικές δυνατότητες του S22Ultra: όλοι μπορεί να έχουν δίκιο. Κανόνας απαράβατος ανεξάρτητα από την φωτογραφική μηχανη είτε είναι των 6000 ή των 60: όσο περισσότερο φως έχει (μέχρι ενός ορίου φυσικά), τόσο καλύτερες φωτογραφίες βγαίνουν. Με άλλα λόγια, αυτοί που παραπονούνται, μπορεί στο σπίτι τους να έχουν "λίγο" φωτισμό, ενώ οι άλλοι που δεν... έχουν περισσότερο. Όλες οι φωτογραφικές μηχανές (μα ΟΛΕΣ) ενεξάρτητα από το πόσο καλές είναι έχουν τα όρια τους. Μερικές είναι καλύτερες με λίγο / λιγότερο φως, άλλες έχουν άλλες δυνατότητες που δεν έχουν οι πρώτες κλπ. Όταν αγοράζεις ένα προιόν δεν το αγοράζεις για ένα και μοναδικό χαρακτηριστικό του... σύνολό. Και για τους φίλους που παραπονούνται για το συγκεκριμένο θέμα, υπάρχουν λύσεις, ίσως όχι τόσο αυτόματες, αλλά υπάρχουν. Δικαίωμά τους να τις εφαρμόσουν ή όχι, ή να αγοράσουν άλλο κινητο. Οι υπόλοιποι παραμένουμε ευχαριστημένοι με αυτό που έχουμε!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Lord said:

Ρε παιδιά, έχετε όντως τόσο σοβαρό πρόβλημα? Αρχίζω και παραξενεύομαι αλήθεια. Έχω παιδί και σκυλί και έχω τραβήξει άπειρες φωτό σε σπίτι μέσα από εκδηλώσεις όπως γενέθλια, κυνηγητά, κλπ. Ελάχιστες φορές είχα κουνημένες φωτό. Με το galaxy s10 plus οκ είχα παραπάνω "αποτυχίες" αλλά με το s22u σχεδόν ποτέ. Τι είναι αυτό που έχουν λύσει όλες οι εταιρείες στον κόσμο αλλά δεν μπορεί να το λύσει ένας κολοσσός όπως η samsung? Το λέω εντελώς καλοπροαίρετα γιατί ακόμη και η μάνα μου που τραβάει το παιδί μέσα στο σπίτι με το a33, ελάχιστες φορές έχει αναγκαστεί να σβήσει φωτό...

Το τόσο σοβαρό πρόβλημα οπως το διατυπώνεις η απάντηση είναι ΌΧΙ. Δεν χρειάζεται να το μεγαλοποιούμε. Απλά σε κάποιες συσκευές όπως αναφέρει ο Γιώργος υπάρχει διαφορά μεταξύ τους. Γενικά αν την μάθεις την συσκευή μπορείς να κάνεις παπάδες. Απλά σε χαμηλό φωτισμό και κλικ..... Δεν... Κ μην ξεχνας είναι κ ο κάθε άνθρωπος πως την βλέπει την φωτογραφία, μπορεί να μου δείξεις φωτογραφία που να λες τα σπάει είναι όλα τα λεφτά και στα δικά μου μάτια να μην είναι καλή. Εκεί λίγο χάνετε η μετάφραση με την φώτο. Όλα οκ παμε πάρα κάτω 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, challenge143 said:

Το τόσο σοβαρό πρόβλημα οπως το διατυπώνεις η απάντηση είναι ΌΧΙ. Δεν χρειάζεται να το μεγαλοποιούμε. Απλά σε κάποιες συσκευές όπως αναφέρει ο Γιώργος υπάρχει διαφορά μεταξύ τους. Γενικά αν την μάθεις την συσκευή μπορείς να κάνεις παπάδες. Απλά σε χαμηλό φωτισμό και κλικ..... Δεν... Κ μην ξεχνας είναι κ ο κάθε άνθρωπος πως την βλέπει την φωτογραφία, μπορεί να μου δείξεις φωτογραφία που να λες τα σπάει είναι όλα τα λεφτά και στα δικά μου μάτια να μην είναι καλή. Εκεί λίγο χάνετε η μετάφραση με την φώτο. Όλα οκ παμε πάρα κάτω 

Ναι φυσικά, έτσι όπως τα λες είναι. Απλώς προσπάθησα να θυμηθώ πόσες φορές είχα θολές φωτό και για αυτό απόρησα. Βέβαια, άλλος όπως είπεσ μπορεί να έχει καλύτερο φωτισμό, άλλος να έχει πιο σταθερό χέρι, άλλος πιο ζωηρά παιδιά και πάει λέγοντας. Παραξενέυτηκα μόνο για το πώς είναι δυνατόν όλες οι εταιρείες να έχουν βρει τη λύση, αλλά η samsung που κατασκευάζει και αισθητήρες να αδυνατεί...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και τα καλά στο καινούριο Camera Assistant για κάτι γκρινιάριδες σαν εμένα έβαλε δύο διαφορετικές σχετικές ρυθμίσεις για action shots . Μια για την ταχύτητα του κλείστρου (στο πάτημα του κουμπιού και όχι όταν το αφήνεις) και δεύτερη για μια ρύθμιση για συμβιβασμό μεταξύ ταχύτητας και ποιότητας. Τώρα πώς λειτουργούν συνδυαστικά (αν βάλεις μια από τις δύο τι σημαίνει για την άλλη) δεν το κατάλαβα. Είδα θετικά σχόλια σε κάποιους που τις δοκίμασαν.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι με 2 Sim και οι 2 σε 5G και ολη μερα ειμαι στο internet με δεδομενα χωρις wifi. Επισης το εχω σε αυτόματη φωτεινότητα. Φεύγοντας από το σπιτι το πρωι είμαι με 100. Στη δουλειά κυρίως Facebook και Instagram και ελάχιστο browsing και κλήσεις. Η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο και κάθε μερα κατά τις 21.00 το κινητό χρειάζεται φόρτιση αν πρέπει να βγω το βράδυ. Τι κάνω λάθος και δεν εχω 7 ωρες SOT οπως αλλοι εδω μεσα? 🤔

Screenshot_20230221_184742_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προφανως οι 2 sim και το 5G καταναλωνουν πολυ ενεργεια. Επισης δεν υπαρχει χειροτερο απο εφαρμογες σαν το facebook και το instagram. Δοκιμασε να τα βλεπεις μεσω browser.

 

Αλλα και παλι εχεις πολυ χαμηλο SOT. 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dionisisss said:

Το κινητό είναι με 2 Sim και οι 2 σε 5G και ολη μερα ειμαι στο internet με δεδομενα χωρις wifi. Επισης το εχω σε αυτόματη φωτεινότητα. Φεύγοντας από το σπιτι το πρωι είμαι με 100. Στη δουλειά κυρίως Facebook και Instagram και ελάχιστο browsing και κλήσεις. Η φωτεινότητα είναι στο αυτόματο και κάθε μερα κατά τις 21.00 το κινητό χρειάζεται φόρτιση αν πρέπει να βγω το βράδυ. Τι κάνω λάθος και δεν εχω 7 ωρες SOT οπως αλλοι εδω μεσα? 🤔

 

Μία χαρά είσαι με 2 κάρτες κ στο 5g. Δεν κάνεις τίποτα λάθος. Αν έχεις κ ενεργές τις ρουτίνες να ξέρεις τραβάνε κ αυτές μπαταρία. Για μένα βάλτο 4g καλύτερα κ όχι 5g 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...