Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Χρόνια χρήστης android είπα πριν ένα χρόνο να κάνω την μετάβαση σε ios μιας και η γυναίκα μου χρόνια τώρα είναι στο ios και είπα να της κάνω παρέα. Οκ γρήγορο το 13 pro max όλα καλά. Η μπαταρία του απλά απίστευτη. Δεν άντεξα παραπάνω όμως με το λειτουργικό και γύρισα πάλι σε android και στο κινητό του νήματος. Βρήκα την υγειά μου θυμήθηκα τα παλιά. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος σε σχέση με το iphone που είχα. Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι να συνηθίσω την μπαταρία του. Την ήμερα την βγάζω με εντατική χρήση που κάνω λόγω εργασίας. Γυρνάω σπίτι με περίπου 30-35% μπαταρία ενώ στο iphone είχε τύχει αρκετές φορές να έχω και 55-60% το βράδυ. Το θέμα είναι να μου βγάζει την ήμερα μου έστω και με αυτό το ποσοστό.

Το 13 pro max το έδωσα στη γυναίκα μου και εγώ αγόρασα το εν λόγω κινητό και είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την επιλογή μου. Αργότερα ίσως μεταβώ στο s23u και νομίζω ότι δεν πρόκειται να πάω ξανά στο ios. 

ΥΓ θα προτιμούσα να πάω σαφώς σε Huawei άλλα λόγω ban δεν πήγα. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από περιέργεια πόσο πωλείται τώρα το σ22 ultra 256γβ και ποιο είναι το διπλανό σαιτ που λέτε ?

Ο καθένας το πουλάει όσο γουστάρει…. Και υπάρχει και κόσμος που αν του πεις ότι καινούργιο σφραγισμένο απείραχτο το βρίσκεις φτηνότερο ή κοντά στην τιμή που θέλει να το ξεφορτωθεί - σε βρίζει κιόλας…το ινσομνια…


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έδωσα σήμερα 780€ για παράδειγμα από Κωτσόβολο αγορασμένο Μάιο του 22! Το 256 με 4-5 θήκες που είχα σε αψογη κατάσταση ν

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μεγαλύτερη "χασούρα" φέτος σε σχέση με το 21 για να πάρουμε το 22

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Εγώ το έδωσα σήμερα 780€ για παράδειγμα από Κωτσόβολο αγορασμένο Μάιο του 22! Το 256 με 4-5 θήκες που είχα σε αψογη κατάσταση ν

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογική τιμή. Σίγουρα δεν πήγες να βγάλεις λεφτά. Το έδωσες σε κάποιον από εδώ μέσα;Προσωπικά, θα το έδινα πάντως σε κάποιο παιδί από εδώ μέσα παρά στο δίπλα φόρουμ...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Λογική τιμή. Σίγουρα δεν πήγες να βγάλεις λεφτά. Το έδωσες σε κάποιον από εδώ μέσα;Προσωπικά, θα το έδινα πάντως σε κάποιο παιδί από εδώ μέσα παρά στο δίπλα φόρουμ...
Πολύ σωστά!! Η τιμή πρέπει να είναι λογική. Όχι αυτά που βλέπουμε. Κι εγώ το 512 θα το δώσω από Τρίτη μάλλον που θα έρθει το άλλο και θα το βάλω κι εδώ μήπως το πάρει κάποιος από εδώ, για να επιβεβαιώνει τι τηλέφωνο είχα και να το γράφει. Κι εγώ λέω να το δώσω στα 800 μαζί με θήκη διάφανη της Samsung.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Εγώ το έδωσα σήμερα 780€ για παράδειγμα από Κωτσόβολο αγορασμένο Μάιο του 22! Το 256 με 4-5 θήκες που είχα σε αψογη κατάσταση ν

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

730€ το έδωσα αγορασμένο Νοέμβριο σε κατάσταση βιτρίνας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εάν έχουμε ενεργό τον chrome και θέλουμε όταν είναι να ανοίξει ένα λινκ να ΜΑΣ ΡΩΤΆΕΙ με ποιον browser ΝΑ το ανοίξει δεν γίνεται;; τι ανοίγει με τον chrome μόνο. μόνο εάν τον απενεργοποιησω με ρωτάει μετά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

ρε παιδιά εάν έχουμε ενεργό τον chrome και θέλουμε όταν είναι να ανοίξει ένα λινκ να ΜΑΣ ΡΩΤΆΕΙ με ποιον browser ΝΑ το ανοίξει δεν γίνεται;; τι ανοίγει με τον chrome μόνο. μόνο εάν τον απενεργοποιησω με ρωτάει μετά

όχι δε γίνεται το δοκίμασα. αν έχεις τον chrome ανοίγει με αυτόν. αν τον βάλεις off ρωτάει. κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κατι

Link to comment
Share on other sites

όχι δε γίνεται το δοκίμασα. αν έχεις τον chrome ανοίγει με αυτόν. αν τον βάλεις off ρωτάει. κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κατι
ακριβώς έτσι. οκ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση..

Ενω εχω 5g εκανα το speedtest  κσι δεν εχει μεγάλες ταχύτητες μήπως θέλει καμια ρύθμιση είμαι καινουργιος και δεν

ξερω.. με το xiaomi mi10t pro  νομίζω ηταν γρηγορότερο ..Screenshot_20230212_214806_Speedtest.thumb.jpg.9fff146d637f0de7ff53bc7a4d825604.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το σήμα που έχεις ναι και πολύ καλά θα προσθέσω.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα φουλ σημα μου εδειχνε 170  και πάλι ίγα είναι νομίζω..

ευχαριστώ για την απάντησή 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chrispetses said:

Οταν ειχα φουλ σημα μου εδειχνε 170  και πάλι ίγα είναι νομίζω..

ευχαριστώ για την απάντησή 

Εχει να κάνει και πόσο κοντά ειναι η κεραία 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κάνει και πόσο κοντά ειναι η κεραία 
Εχει να κανει και με τη vodafone. Στην κοσμοτε ειναι πολυ καλυτερα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την εμφανισε αλλα προς το παρων εμενα δεν την κατεβαζει.

 

Edit: Τωρα κατεβαινει κανονικα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε πιο σφαιράτο, πιο γρήγορο, εντελώς smooth 
Αρα δεν είναι θέμα exynos/ snap στο s23 τελικά ε?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντα πιστευα οτι η καλυτερη περιοδο να παρεις μια ναυαρχιδα ειναι με.το που βγει η επομενη..Ειδικα τωρα με τα 4 χρονια ενημερωσεις ειναι ακομα καλυτερα. Τυχεροι αυτοι που θα τη τσιμπησουν σε καλυτερες τιμες...

 

Παντως επιβεβαιωνω οτι φαινεται να ειναι ακομα πιο γρηγορο...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάτι έκαναν με τα animations στο άνοιγμα και στο κλείσιμο εφαρμογών. Πολύ καλή δουλειά.

Επισης οποίος έχει και άλλες galaxy συσκευές το windget με την μπαταρία των άλλων συσκευών εμπνευσμένο από iOS είναι πολύ ωραίο και χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...