Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μη γράφεις τέτοια και ο άλλος που δεν το έχει θα σε πει funboy!! Πρέπει οπωσδήποτε να έχει δίκιο!!! Όχι δεν έχει καλή μπαταρία! Δε σου βγάζει τη μέρα!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καταρχάς ποιος εσύ εσύ και γιατί να μην γράφω τέτοια.?απογορευεται να παραθέτω την προσωπική μου εμπειρία? Γι αυτό τον λόγο δεν είναι το θέμα εδώ? Τέλος πάντων.. Δεν είμαι funboy πριν 3 μήνες είχα iPhone και αλλάζω συσκευή 2 φορές τον χρόνο. Και ναι μου βγάζει την ημέρα άνετα μέχρι το βραδι και έχει πολύ καλή μπαταρία για τα δικά μου πάντα δεδομένα! Καλή σου συνέχεια

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Φίλε μου λυπάμαι που είσαι παράδειγμα προς αποφυγή μελών που ανήκουν σε ένα φόρουμ.. 

Κοιτάζεις μόνο πως να ενοχλήσεις, να πικάρεις και αντιπαρατεθείς σε σχεδόν προσωπικό επίπεδο.. Λες και η απόψεις που ανταλλάζουν και οι υπόλοιποι δεν είναι σεβαστές και υπάρχει μόνο η δική σου.. Ακριβώς αυτό που ΔΕΝ είναι ένα φόρουμ δηλαδή ανταλλαγή και συζήτηση και διαφορετικών απόψεων από την δική μας.. Κάτσε στον καναπέ σου και κάνε μονόλογο λοιπόν αφού αυτό σε καλύπτει μόνο...

Όση υπομονή και να έχει κάποιος δηλαδή δεν είναι ποτέ αρκετή... 

Και το λέω με όση περισσότερη ευγένεια και ορθό λόγο μπορεί να μου επιτρέπει η στάση σου να συντάξω πρόταση.. 

Απο εμένα απλά δε θα παίρνεις απάντηση ποτέ.. Και συνεχίζουμε next 👉🏼

 

1 hour ago, dan81 said:

Καταρχάς ποιος εσύ εσύ και γιατί να μην γράφω τέτοια.?απογορευεται να παραθέτω την προσωπική μου εμπειρία? Γι αυτό τον λόγο δεν είναι το θέμα εδώ? Τέλος πάντων.. Δεν είμαι funboy πριν 3 μήνες είχα iPhone και αλλάζω συσκευή 2 φορές τον χρόνο. Και ναι μου βγάζει την ημέρα άνετα μέχρι το βραδι και έχει πολύ καλή μπαταρία για τα δικά μου πάντα δεδομένα! Καλή σου συνέχεια emoji23.png

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο τόνος του φίλου ήταν καθαρά ειρωνικός γιατί υποστηρίζει πως η μπαταρία κρατάει. Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα. Δεν λέει κάτι αντίθετο ο άνθρωπος. Η μπαταρία κρατάει αρκετά, αυτό λέει. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dan81 said:

Καταρχάς ποιος εσύ εσύ και γιατί να μην γράφω τέτοια.?απογορευεται να παραθέτω την προσωπική μου εμπειρία? Γι αυτό τον λόγο δεν είναι το θέμα εδώ? Τέλος πάντων.. Δεν είμαι funboy πριν 3 μήνες είχα iPhone και αλλάζω συσκευή 2 φορές τον χρόνο. Και ναι μου βγάζει την ημέρα άνετα μέχρι το βραδι και έχει πολύ καλή μπαταρία για τα δικά μου πάντα δεδομένα! Καλή σου συνέχεια emoji23.png

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν είχες κάνει τον κόπο να διαβάσεις από την αρχή τις 295 σελίδες θα είχες διαπιστώσει ότι costsa41 ίσως είναι ο μοναδικός που εκθειάζει σε τέτοιο βαθμό την μπαταρία και την οθονάρα τη συσκευής που θα μπορούσες εύκολα να τον χαρακτηρίσεις ως διαφημιστή της.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει τον κόπο να διαβάσεις από την αρχή τις 295 σελίδες θα είχες διαπιστώσει ότι costsa41 ίσως είναι ο μοναδικός που εκθειάζει σε τέτοιο βαθμό την μπαταρία και την οθονάρα τη συσκευής που θα μπορούσες εύκολα να τον χαρακτηρίσεις ως διαφημιστή της.
Άρα δεν ήμουν μόνος που το παρατηρούσα....

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. παιδιά το κινητό με τη 13 κάνει reloand τις περισσότερες εφαρμογές. 7 εφαρμογές ανοιχτές διαθέσιμα 5.6 g στη ραμ κ αυτό φορτώνει συνέχεια από την αρχή. Ram plus το έχω ανενεργο. γιατί ετσι το κινητό??με την 12 δεν είχα τέτοιο θεμα.ειναι πάρα πολύ εκνευριστικό. έχει παρατήσει κάνεις άλλος το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Άρα δεν ήμουν μόνος που το παρατηρούσα....

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ξέρω τι παρατήρησες και τι κατάλαβες από αυτό που έγραψα αλλά σίγουρα δεν ήταν αυτό που κατάλαβες. Ο άνθρωπος είναι από τους πρώτους που πήρε στα χέρια του όπως και εγώ τη συσκευή και πάρα τα όποια σοβαρά προβλήματα υπήρχαν στην αρχή  σε αρκετούς είχε όπως και εγώ (και μάλιστα εγώ δύο συσκευές) απροβλημάτιστες. Δίκαια λοιπόν την εκθειάζει και δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλεί τόσο πολύ αυτό κάποιους και κυρίως άτομα που δεν έχουν καν τη συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κάνει τον κόπο να διαβάσεις από την αρχή τις 295 σελίδες θα είχες διαπιστώσει ότι costsa41 ίσως είναι ο μοναδικός που εκθειάζει σε τέτοιο βαθμό την μπαταρία και την οθονάρα τη συσκευής που θα μπορούσες εύκολα να τον χαρακτηρίσεις ως διαφημιστή της.
Άδικα παρεξήγησα τότε. Ζητώ συγνώμη. Ήταν λίγο απότομος ο φίλος γι αυτό

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Δεν ξέρω τι παρατήρησες και τι κατάλαβες από αυτό που έγραψα αλλά σίγουρα δεν ήταν αυτό που κατάλαβες. Ο άνθρωπος είναι από τους πρώτους που πήρε στα χέρια του όπως και εγώ τη συσκευή και πάρα τα όποια σοβαρά προβλήματα υπήρχαν στην αρχή  σε αρκετούς είχε όπως και εγώ (και μάλιστα εγώ δύο συσκευές) απροβλημάτιστες. Δίκαια λοιπόν την εκθειάζει και δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλεί τόσο πολύ αυτό κάποιους και κυρίως άτομα που δεν έχουν καν τη συσκευή. 

ε τότε άδικα το παραξήγησα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Δεν ξέρω τι παρατήρησες και τι κατάλαβες από αυτό που έγραψα αλλά σίγουρα δεν ήταν αυτό που κατάλαβες. Ο άνθρωπος είναι από τους πρώτους που πήρε στα χέρια του όπως και εγώ τη συσκευή και πάρα τα όποια σοβαρά προβλήματα υπήρχαν στην αρχή  σε αρκετούς είχε όπως και εγώ (και μάλιστα εγώ δύο συσκευές) απροβλημάτιστες. Δίκαια λοιπόν την εκθειάζει και δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλεί τόσο πολύ αυτό κάποιους και κυρίως άτομα που δεν έχουν καν τη συσκευή. 

Φίλε μου μάνα του είσαι και θίγεσαι?! 

Παρέλαβα πρώτος 13 pro max 30 Σεπτέμβρη του 21 ενώ 17 παρουσιάστηκε δεν το είχε πιάσει κανείς στην Ελλάδα ακόμα και επίσης από τους πρώτους 22 ultra 28 Φλεβάρη του 22... Και έχω αλλάξει τρία από δαύτα... και επίσης έχω βάλει τα screenshot από τις αγγελίες μου όλες και έχω αποδείξει τι λέω και τι ισχύει.. Μη μου τα κάνετε τσουρέκια... Ενδοκοινοτικες Amazon. Fr και όλα έρχονται πρώτα στα χέρια σας.. Γρηγορότερα και φθηνότερα από Ελλάδα.. 

Στο του θέματος ο άνθρωπος κοιτάει να ειρωνευτεί και να πουλήσει πνεύμα χωρίς να τον ενοχλήσει κανένας... Δεν τετραγωνιζουμε τον κύκλο μιλάμε για απλά πράγματα... Καλή του ώρα και να το χαρεί στο έπακρο το κινητό του.. Κάποια πράγματα όμως θα μάθει να τα σέβεται και τέλος. 

Ένα από αυτά λέγονται "σέβομαι την άποψη του άλλου" και παρόλο που αυτή τη συσκευή κρατάω στα χέρια μου εγώ και πολλοί άλλοι εδώ και καιρό επειδή σε ένα σύνολο all around πραγμάτων την θεωρώ την καλύτερη.... Έχει πολλά στραβά και πολλά άκυρα.. Είτε το θέλω (που δεν) είτε όχι...

Screenshot_20230205_034012_Instander.jpg

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Χθες πήρα ένα s22u 256 από αγγελία σε γνωστό site. 

Προσπάθησα να συνδέσω μέσω usb το κινητό σε laptop αλλά μάταια. Μόνο φόρτιση κάνει. Έχω ενεργοποιήσει "Επιλογές προγραμματιστή" και "Εντοπισμός σφαλμάτων usb". Με το που το συνδέω αν κατεβάσω την κουρτίνα μου έχει μόνο την επιλογή φόρτισης και τίποτα άλλο. Δοκίμασα και σε άλλο laptop αλλά τίποτα. Δοκίμασα επίσης και με ένα tablet Samsung S4 που έχω και συνδέθηκε κανονικά και μπορούσα να μπω στα αρχεία. Με το κινητό δεν μπόρεσα.

Να πω ότι χρησιμοποιώ καλώδιο usb σε type c. Δοκίμασα και δύο καλώδια μάλιστα. Δεν χρησιμοποίησα το δικό του που είναι type c σε type c. Δεν έχω εξάλλου τέτοια υποδοχή στο laptop. Θέλει μήπως αποκλειστικά καλώδιο τύπου σαν το δικό του?

Επίσης, η μπαταρία μου φαίνεται ότι αδειάζει αρκετά γρήγορα. Με χρήση 10 λεπτά οθόνη με κλειστή οθόνη 27 λεπτά και έπεσε στο 97%!

Είναι αγορασμένο 11/22.

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Just now, doganos said:

Το εστεισες απο την αρχη; 

Ναι βέβαια και μάλιστα του έκανα και 2 φορές επαναφορά. Δεν καταλαβαίνω....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xrhstos1974 said:

Καλημέρα παιδιά.

Χθες πήρα ένα s22u 256 από αγγελία σε γνωστό site. 

Προσπάθησα να συνδέσω μέσω usb το κινητό σε laptop αλλά μάταια. Μόνο φόρτιση κάνει. Έχω ενεργοποιήσει "Επιλογές προγραμματιστή" και "Εντοπισμός σφαλμάτων usb". Με το που το συνδέω αν κατεβάσω την κουρτίνα μου έχει μόνο την επιλογή φόρτισης και τίποτα άλλο. Δοκίμασα και σε άλλο laptop αλλά τίποτα. Δοκίμασα επίσης και με ένα tablet Samsung S4 που έχω και συνδέθηκε κανονικά και μπορούσα να μπω στα αρχεία. Με το κινητό δεν μπόρεσα.

Να πω ότι χρησιμοποιώ καλώδιο usb σε type c. Δοκίμασα και δύο καλώδια μάλιστα. Δεν χρησιμοποίησα το δικό του που είναι type c σε type c. Δεν έχω εξάλλου τέτοια υποδοχή στο laptop. Θέλει μήπως αποκλειστικά καλώδιο τύπου σαν το δικό του?

Επίσης, η μπαταρία μου φαίνεται ότι αδειάζει αρκετά γρήγορα. Με χρήση 10 λεπτά οθόνη με κλειστή οθόνη 27 λεπτά και έπεσε στο 97%!

Είναι αγορασμένο 11/22.

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ευχαριστώ.

Είναι λίγο μυστήρια τα samsung με τα καλώδια σύνδεσης. Δοκίμασε κι άλλα καλώδια. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Φίλε μου μάνα του είσαι και θίγεσαι?! 

Παρέλαβα πρώτος 13 pro max 30 Σεπτέμβρη του 21 ενώ 17 παρουσιάστηκε δεν το είχε πιάσει κανείς στην Ελλάδα ακόμα και επίσης από τους πρώτους 22 ultra 28 Φλεβάρη του 22... Και έχω αλλάξει τρία από δαύτα... και επίσης έχω βάλει τα screenshot από τις αγγελίες μου όλες και έχω αποδείξει τι λέω και τι ισχύει.. Μη μου τα κάνετε τσουρέκια... Ενδοκοινοτικες Amazon. Fr και όλα έρχονται πρώτα στα χέρια σας.. Γρηγορότερα και φθηνότερα από Ελλάδα.. 

Στο του θέματος ο άνθρωπος κοιτάει να ειρωνευτεί και να πουλήσει πνεύμα χωρίς να τον ενοχλήσει κανένας... Δεν τετραγωνιζουμε τον κύκλο μιλάμε για απλά πράγματα... Καλή του ώρα και να το χαρεί στο έπακρο το κινητό του.. Κάποια πράγματα όμως θα μάθει να τα σέβεται και τέλος. 

Ένα από αυτά λέγονται "σέβομαι την άποψη του άλλου" και παρόλο που αυτή τη συσκευή κρατάω στα χέρια μου εγώ και πολλοί άλλοι εδώ και καιρό επειδή σε ένα σύνολο all around πραγμάτων την θεωρώ την καλύτερη.... Έχει πολλά στραβά και πολλά άκυρα.. Είτε το θέλω (που δεν) είτε όχι...

Screenshot_20230205_034012_Instander.jpg

o συγκεκριμένος τα βρίσκει όλα τέλεια και δεν είναι μόνο αυτό αλλα κάνει και bulling σε όσους έχουν αντίθετη άποψη με ειρωνείες και με το να τους γράφει να φύγουν απο αυτό το topic.

Ο anlibafojo δεν φταίει σε κάτι, φυσικά και δεν τον παρεξήγησα άδικα!

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Φίλε μου μάνα του είσαι και θίγεσαι?! 

Παρέλαβα πρώτος 13 pro max 30 Σεπτέμβρη του 21 ενώ 17 παρουσιάστηκε δεν το είχε πιάσει κανείς στην Ελλάδα ακόμα και επίσης από τους πρώτους 22 ultra 28 Φλεβάρη του 22... Και έχω αλλάξει τρία από δαύτα... και επίσης έχω βάλει τα screenshot από τις αγγελίες μου όλες και έχω αποδείξει τι λέω και τι ισχύει.. Μη μου τα κάνετε τσουρέκια... Ενδοκοινοτικες Amazon. Fr και όλα έρχονται πρώτα στα χέρια σας.. Γρηγορότερα και φθηνότερα από Ελλάδα.. 

Στο του θέματος ο άνθρωπος κοιτάει να ειρωνευτεί και να πουλήσει πνεύμα χωρίς να τον ενοχλήσει κανένας... Δεν τετραγωνιζουμε τον κύκλο μιλάμε για απλά πράγματα... Καλή του ώρα και να το χαρεί στο έπακρο το κινητό του.. Κάποια πράγματα όμως θα μάθει να τα σέβεται και τέλος. 

Ένα από αυτά λέγονται "σέβομαι την άποψη του άλλου" και παρόλο που αυτή τη συσκευή κρατάω στα χέρια μου εγώ και πολλοί άλλοι εδώ και καιρό επειδή σε ένα σύνολο all around πραγμάτων την θεωρώ την καλύτερη.... Έχει πολλά στραβά και πολλά άκυρα.. Είτε το θέλω (που δεν) είτε όχι...

 

Αν και ουδέποτε απευθύνθηκα σε εσένα μάλλον έχεις τη μύγα και προφανώς δεν τηρείς το "σέβομαι την άποψη του ΄'άλλου" Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.
Χθες πήρα ένα s22u 256 από αγγελία σε γνωστό site. 
Προσπάθησα να συνδέσω μέσω usb το κινητό σε laptop αλλά μάταια. Μόνο φόρτιση κάνει. Έχω ενεργοποιήσει "Επιλογές προγραμματιστή" και "Εντοπισμός σφαλμάτων usb". Με το που το συνδέω αν κατεβάσω την κουρτίνα μου έχει μόνο την επιλογή φόρτισης και τίποτα άλλο. Δοκίμασα και σε άλλο laptop αλλά τίποτα. Δοκίμασα επίσης και με ένα tablet Samsung S4 που έχω και συνδέθηκε κανονικά και μπορούσα να μπω στα αρχεία. Με το κινητό δεν μπόρεσα.
Να πω ότι χρησιμοποιώ καλώδιο usb σε type c. Δοκίμασα και δύο καλώδια μάλιστα. Δεν χρησιμοποίησα το δικό του που είναι type c σε type c. Δεν έχω εξάλλου τέτοια υποδοχή στο laptop. Θέλει μήπως αποκλειστικά καλώδιο τύπου σαν το δικό του?
Επίσης, η μπαταρία μου φαίνεται ότι αδειάζει αρκετά γρήγορα. Με χρήση 10 λεπτά οθόνη με κλειστή οθόνη 27 λεπτά και έπεσε στο 97%!
Είναι αγορασμένο 11/22.
Παρακαλώ τα φώτα σας.
Ευχαριστώ.
Κατέβασε αυτό και κάνε μία δοκιμή

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.vincze.usbsettings

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 9:08 ΜΜ, ChrisNikol said:

Φίλε μου για να μιλήσουμε σε πολύ όμορφο κλίμα θέλω να μου παραθέσεις όλες τις ρυθμίσεις που έχεις σχετικά με την μπαταρία Αν έχεις απενεργοποιημένες εφαρμογές αν έχεις να απενεργοποιείται κάτι μόνο του ή όχι.. Adaptive battery on ή off τα πάντα.. 

Προσπαθώ να καταλάβω σε τι μπορεί να είμαι τόσο ανάπηρος .. 

Που έχω αλλάξει 3 συσκευές και απλά η μπαταρία δε γίνεται να μου βγάλει πάνω από 5 ώρες... Μέχρι και google services έχω βάλει να μη ψάχνουν συνέχεια near devices κλπ... Η φωτεινότητα δεν είναι auto την έχω στη μέση ακριβώς πάντα. Και το βράδυ στο 1 τέταρτο.. 

Η εμπειρία μου και σαν high end φίλος και σαν πληροφορικάριος του ΠΑΠΕΙ δε μου επιτρέπει να πω πως κάνω κάτι τόσο λάθος εγώ... 

Η εσύ είσαι ο τυχεροτερος όλων.. Πραγματικά χωρίς ειρωνεία. 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα το τελευταίο 3μηνο. Απ΄ότι βλέπω οφείλεται στο Contacts Storage το οποίο καθημερινά 'χτυπάει' 40+% !!!

On 3/2/2023 at 4:15 ΜΜ, Strofigkas said:

Μια χαρά συνεργάζεται το πενάκι με το whitestone

Και εγώ δεν έχω θέμα με την μπαταρία,περίπου 6μιση ώρες.

Όπως και να έχει το βράδυ είτε 10 ειτε 50% να έχω υπόλοιπο θα το βάλω να φορτίσει γιατί το πρωί το θέλω γεμάτο.

Ας λήξει όμως εδώ,έλεος κάθε φορά,αμέτρητα ανούσια ποστ.

Και όσοι θέλετε να σχολιάσετε η να συγκρίνετε το s23 πάτε στο νέο thread και αν ενδιαφερόμαστε κάποιοι θα μπούμε εκεί να τα διαβασουμε

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα το τελευταίο 3μηνο. Απ΄ότι βλέπω οφείλεται στο Contacts Storage το οποίο καθημερινά 'χτυπάει' 40+% !!!

12 ώρες πριν, xrhstos1974 said:

Καλημέρα παιδιά.

Χθες πήρα ένα s22u 256 από αγγελία σε γνωστό site. 

Προσπάθησα να συνδέσω μέσω usb το κινητό σε laptop αλλά μάταια. Μόνο φόρτιση κάνει. Έχω ενεργοποιήσει "Επιλογές προγραμματιστή" και "Εντοπισμός σφαλμάτων usb". Με το που το συνδέω αν κατεβάσω την κουρτίνα μου έχει μόνο την επιλογή φόρτισης και τίποτα άλλο. Δοκίμασα και σε άλλο laptop αλλά τίποτα. Δοκίμασα επίσης και με ένα tablet Samsung S4 που έχω και συνδέθηκε κανονικά και μπορούσα να μπω στα αρχεία. Με το κινητό δεν μπόρεσα.

Να πω ότι χρησιμοποιώ καλώδιο usb σε type c. Δοκίμασα και δύο καλώδια μάλιστα. Δεν χρησιμοποίησα το δικό του που είναι type c σε type c. Δεν έχω εξάλλου τέτοια υποδοχή στο laptop. Θέλει μήπως αποκλειστικά καλώδιο τύπου σαν το δικό του?

Επίσης, η μπαταρία μου φαίνεται ότι αδειάζει αρκετά γρήγορα. Με χρήση 10 λεπτά οθόνη με κλειστή οθόνη 27 λεπτά και έπεσε στο 97%!

Είναι αγορασμένο 11/22.

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ευχαριστώ.

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα το τελευταίο 3μηνο. Απ΄ότι βλέπω οφείλεται στο Contacts Storage το οποίο καθημερινά 'χτυπάει' 40+% !!!

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2023 at 8:29 ΠΜ, xrhstos1974 said:

Καλημέρα παιδιά.

Χθες πήρα ένα s22u 256 από αγγελία σε γνωστό site. 

Προσπάθησα να συνδέσω μέσω usb το κινητό σε laptop αλλά μάταια. Μόνο φόρτιση κάνει. Έχω ενεργοποιήσει "Επιλογές προγραμματιστή" και "Εντοπισμός σφαλμάτων usb". Με το που το συνδέω αν κατεβάσω την κουρτίνα μου έχει μόνο την επιλογή φόρτισης και τίποτα άλλο. Δοκίμασα και σε άλλο laptop αλλά τίποτα. Δοκίμασα επίσης και με ένα tablet Samsung S4 που έχω και συνδέθηκε κανονικά και μπορούσα να μπω στα αρχεία. Με το κινητό δεν μπόρεσα.

Να πω ότι χρησιμοποιώ καλώδιο usb σε type c. Δοκίμασα και δύο καλώδια μάλιστα. Δεν χρησιμοποίησα το δικό του που είναι type c σε type c. Δεν έχω εξάλλου τέτοια υποδοχή στο laptop. Θέλει μήπως αποκλειστικά καλώδιο τύπου σαν το δικό του?

Επίσης, η μπαταρία μου φαίνεται ότι αδειάζει αρκετά γρήγορα. Με χρήση 10 λεπτά οθόνη με κλειστή οθόνη 27 λεπτά και έπεσε στο 97%!

Είναι αγορασμένο 11/22.

Παρακαλώ τα φώτα σας.

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα φίλε μου!

Δοκίμασες μέσα από το μενού "Επιλογές προγραμματιστή" να παίξεις με τις επιλογές του "Προεπιλεγμένη διαμόρφωση USB" ? Είναι στην ενότητα "Δικτύωση".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούργιος στην παρεα Samsung έως τωρα Xiaomi mi10t pro .

Τα Σάββατο θα το έχω στα χέρια μου μεταχειρισμένο πιστεύω έκανα καλή επιλογή..

Εχω κατι να προσέξω σε ρυθμίσεις?? 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, chrispetses said:

Καλησπέρα καινούργιος στην παρεα Samsung έως τωρα Xiaomi mi10t pro .

Τα Σάββατο θα το έχω στα χέρια μου μεταχειρισμένο πιστεύω έκανα καλή επιλογή..

Εχω κατι να προσέξω σε ρυθμίσεις?? 

Ευχαριστώ πολύ 

εγώ θα σου πρότεινα να κλείσεις ότι δε χρειάζεσαι για καλύτερη αυτονομία. όπως κάνω εγώ.πχ gps το έχω κλειστό δε χρειάζεται για εμένα συνέχεια ανοιχτό. το ανοίγω όταν χρειαστεί. αποδεδειγμένα για μενα έχει καλύτερη μπαταρία στα 60 hz αν βάλεις την οθόνη αλλά πολύ δε το προτιμάνε. εγώ δε πολυκαταλαβαινω διαφορά να σου πω.και με την ανάλυση έχει διαφορά η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει τεράστια διαφορά αν την βάλεις στο fhd και 60hz. Εγώ πλέον με μεικτή χρήση και όλα ανοιχτά εκτός aod έχω σε 24 ώρες 7 ώρες οθόνη με φόρτιση στο 85%

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι δεν αξιζει να μην εχεις το κινητο στα 2k και 120 hz για να εχεις καλυτερη αυτονομια. Εγω εχω 7μιση ωρες 85 -20 με αυτα... Παλια ειχα πει πως αλλα δεχθηκα ειρωνιες. Η θεωρια ειναι απλη. Αν εχεις ανοιχτα μονο αυτα που χρειαζεσαι θα εχεις καλυτερη αυτονομια. Σε μενα βοηθαει επισης οτι δεν ασχολουμαι με social media και τις ενεργοβορες εφαρμογες τους.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GMF80 said:

Θεωρω οτι δεν αξιζει να μην εχεις το κινητο στα 2k και 120 hz για να εχεις καλυτερη αυτονομια. Εγω εχω 7μιση ωρες 85 -20 με αυτα... Παλια ειχα πει πως αλλα δεχθηκα ειρωνιες. Η θεωρια ειναι απλη. Αν εχεις ανοιχτα μονο αυτα που χρειαζεσαι θα εχεις καλυτερη αυτονομια. Σε μενα βοηθαει επισης οτι δεν ασχολουμαι με social media και τις ενεργοβορες εφαρμογες τους.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

για πες φίλε αν θες πως έχεις με 120 κ τερμα ανάλυση 7.30 ώρες σοτ..7.30 εγώ βγάζω με wifi μόνο. από 100% εννοείται. κάποια στιγμή θα δοκιμάσω κ ως το 85 τη φόρτιση πιο πολύ από περιέργεια. συγχρονισμό έχω off.gps off.full hd.κ δοκιμάζω μια στα 60 μια στα 120...εννοείται έχω μαύρο θεμα κ κλειστό οτι δε μου χρειάζεται 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειμαι σε wifi. Συγχρονισμος εκτος email χειροκινητος σε ολα. Μαυρο θεμα. Δονησεις off. Αισθητηρες που δεν χρησιμοποιω off. Always off. GPS off. Και σε deep sleep οσες εφαρμογες δεν χρησιμοποιω καθημερινα. Στο αρχικο στησιμο χρησιμοποιησα οδηγο του S-Wind που ηταν για τα S9 αλλα παραμενει ο ιδιος τροπος.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...