Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Dark_Lord said:

Και σε μένα βγάζει advanced settings 

Και σε εμένα το βγάζει... Παιδιά μια χαρά είμαι με την οθοναρα και ευχαριστιεμαι κάθε πτυχή της... Απλά τώρα έγινε λίγο πιο ανθρώπινο από το σάπιο προηγούμενο android που είχε και το σάπιο optimization του exynos.. Η μπαταρία το Δεκέμβρη έφτιαξε και το Γενάρη με την επόμενη ξαναχαλασε. Τα glitches ακόμα υπάρχουν. Αλλά ακαμψία επαφή με πριν. Με κάμερα δεν έχω κανένα θέμα. Μόνο την αυτονομία να μπορούσα να φτιάξω θα ήμουν πανευτυχής.. Εχω αλλάξει 3 συσκευές s22 ultra και ότι ναυαρχίδα υπάρχει όλα τα IPhone και τα galaxy κάθε χρόνο.. Αυτό το χάλι στην αρχή δε το είχα δει ποτέ ξανά.. Ακόμα το σήμα μου κάνει κουλά ακόμα κάποιες φορές πάω να πατήσω κλήση και την ακυρώνει αμέσως και ξανά το ίδιο και ξανά το ίδιο μέχρι να βάλω airplane mode και να το βγάλω να πάρει μπρος... 

Έχω πάρει tab s8 ultra, galaxy book 360 oled 15.6 2000 ευρώ λάπτοπ και άλλα τόσα tablet της Samsung.. Απλά δεν ήταν αυτό που πρέπει το s22 ultra.. 

Ας λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του που αλλάζει μια συσκευή άμα 2-3 χρόνια.. Αεροπλάνο θα του φαίνεται.. 

Έχω πειστήρια για όσα λέω σε γειτονικό σίτε με 71 θετικές αξιολογήσεις. Βλέπε φώτο. Ούτε χθεσινός είμαι ούτε φοράω παρωπίδες όμως.. Και το γουστάρω με χίλια γιατί σιχάθηκα το κλειστό ios και τη μη παραμετροποίηση. Αλλά έπρεπε να είναι καλύτερο. Σε σχέση με τα s8+,  s9+  και αυτά που μας έδιναν παλιά... 

Screenshot_20230202_154740_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154819_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154837_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154901_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ChrisNikol said:

Και σε εμένα το βγάζει... Παιδιά μια χαρά είμαι με την οθοναρα και ευχαριστιεμαι κάθε πτυχή της... Απλά τώρα έγινε λίγο πιο ανθρώπινο από το σάπιο προηγούμενο android που είχε και το σάπιο optimization του exynos.. Η μπαταρία το Δεκέμβρη έφτιαξε και το Γενάρη με την επόμενη ξαναχαλασε. Τα glitches ακόμα υπάρχουν. Αλλά ακαμψία επαφή με πριν. Με κάμερα δεν έχω κανένα θέμα. Μόνο την αυτονομία να μπορούσα να φτιάξω θα ήμουν πανευτυχής.. Εχω αλλάξει 3 συσκευές s22 ultra και ότι ναυαρχίδα υπάρχει όλα τα IPhone και τα galaxy κάθε χρόνο.. Αυτό το χάλι στην αρχή δε το είχα δει ποτέ ξανά.. Ακόμα το σήμα μου κάνει κουλά ακόμα κάποιες φορές πάω να πατήσω κλήση και την ακυρώνει αμέσως και ξανά το ίδιο και ξανά το ίδιο μέχρι να βάλω airplane mode και να το βγάλω να πάρει μπρος... 

Έχω πάρει tab s8 ultra, galaxy book 360 oled 15.6 2000 ευρώ λάπτοπ και άλλα τόσα tablet της Samsung.. Απλά δεν ήταν αυτό που πρέπει το s22 ultra.. 

Ας λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του που αλλάζει μια συσκευή άμα 2-3 χρόνια.. Αεροπλάνο θα του φαίνεται.. 

Έχω πειστήρια για όσα λέω σε γειτονικό σίτε με 71 θετικές αξιολογήσεις. Βλέπε φώτο. Ούτε χθεσινός είμαι ούτε φοράω παρωπίδες όμως.. Και το γουστάρω με χίλια γιατί σιχάθηκα το κλειστό ios και τη μη παραμετροποίηση. Αλλά έπρεπε να είναι καλύτερο. Σε σχέση με τα s8+,  s9+  και αυτά που μας έδιναν παλιά... 

Screenshot_20230202_154740_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154819_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154837_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154901_Samsung Internet.jpg

Ο σάπιος exynos μετά το πρώτο update είχε παρόμοια απόδοση με τον snap. Είχε ελαφρώς χειρότερες επιδόσεις στο gaming και καλύτερη μπαταρία. Εχω ανεβάσει άπειρα βίντεο. Επίσης στο ray tracing στα παιχνίδια ξεπερνά ακόμα και σήμερα και τον snap gen 2! 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Από εποχή galaxy s5 και s7 plus εκανα root πέρναγα aosp custom rom και άλλαζα kernels σε android.. και iPhone με ios 5 έκανα jailbreak με absinthe και ipwndfu.. 

Οποίος θέλει να διαβάζει φυλλαδες και να λέει η συσκευή είναι αυτό που πρέπει να είναι ή αυτό που μας έδιναν πριν, σόρρυ αλλά ας κρατήσει τη γνώμη του για πάρτι του.. 

7 minutes ago, Dark_Lord said:

Ο σάπιος exynos μετά το πρώτο update είχε παρόμοια απόδοση με τον snap. Είχε ελαφρώς χειρότερες επιδόσεις στο gaming και καλύτερη μπαταρία. Εχω ανεβάσει άπειρα βίντεο. Επίσης στο ray tracing στα παιχνίδια ξεπερνά ακόμα και σήμερα και τον snap gen 2! 

Στην πράξη μου δίνει χάλια sot?! Δε με ενδιαφέρουν τα benchmarks που δε τα τρέχω ούτε στην 4080 ti που έχω.. Εχω αλλάξει 3 s22 ultra και αυτό είναι το καλύτερο σε θέμα silicon lottery και παλι δε ξεπερνάω το 5ωρο σε 18 ώρες αναμονή με όλα ανοιχτά γιατί κλείσε το ένα κλείσε το άλλο δε λέγεται επί της ουσίας μέτρηση αυτονομίας.. Το 13 pro max που δε γούσταρα όσο αυτό κράταγε 10 ώρες sot στο 24ωρο, δεν είχα 10 μήνες κουβαλήσει μαζί μου power bank στο αμάξι ή στη μηχανή, ούτε είχα 2ο φορτιστή στη δουλειά... 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ChrisNikol said:

Από εποχή galaxy s5 και s7 plus εκανα root πέρναγα aosp custom rom και άλλαζα kernels σε android.. και iPhone με ios 5 έκανα jailbreak με absinthe και ipwndfu.. 

Οποίος θέλει να διαβάζει φυλλαδες και να λέει η συσκευή είναι αυτό που πρέπει να είναι ή αυτό που μας έδιναν πριν, σόρρυ αλλά ας κρατήσει τη γνώμη του για πάρτι του.. 

Στην πράξη μου δίνει χάλια sot?! Δε με ενδιαφέρουν τα benchmarks που δε τα τρέχω ούτε στην 4080 ti που έχω.. Εχω αλλάξει 3 s22 ultra και αυτό είναι το καλύτερο σε θέμα silicon lottery και παλι δε ξεπερνάω το 5ωρο σε 18 ώρες αναμονή με όλα ανοιχτά γιατί κλείσε το ένα κλείσε το άλλο δε λέγεται επί της ουσίας μέτρηση αυτονομίας το 13 pro max που δε γούσταρα όσο αυτό κράταγε 10 ώρες sot στο 24ωρο δεν είχα 10 μήνες κουβαλήσει μαζί μου power bank ούτε είχα 2ο φορτιστή στη δουλειά... 

Δεν είπε κανείς ότι το 13 pro max είχε χειρότερη μπαταρία...άλλα παιδιά εδώ μέσα ανεβάζουν 7 και 8 ώρες sot με το s22u η μπαταρία είναι και θέμα σήματος...ναι η apple έχει την καλύτερη μπαταρία. Επίσης έχει πιο αργη φόρτιση 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dark_Lord said:

Δεν είπε κανείς ότι το 13 pro max είχε χειρότερη μπαταρία...άλλα παιδιά εδώ μέσα ανεβάζουν 7 και 8 ώρες sot με το s22u η μπαταρία είναι και θέμα σήματος...ναι η apple έχει την καλύτερη μπαταρία. Επίσης έχει πιο αργη φόρτιση 

Όχι δεν έχει με τον 20watt φορτιστή ακριβώς όσο το "πραγματικό" super fast charge με τον 40αρι της samsung κατά προσέγγιση μου έπαιρνε για να γεμίσω.. 

Το μαγαζί μου είναι κέντρο Αθήνα έχω φουλ σήμα και στο σπίτι που όντως έχω κακό σήμα έχω και lte και wifi call μόνιμα κολλημένο σε fritzbox 7590 ax με 200αρα ΟΤΕ. 

Πες μου τι άλλο μπορώ να αλλάξω να το αλλάξω αλλά χωρίς να έχω ανάπηρη συσκευή μετά.. Δηλαδή κάτι 60 hz και fhd οθόνη αλλιώς να πάρω ένα xiaomi.. Adaptive battery κλειστό. 

*αλλα σπίτι είμαι μετά τις 10 το βράδυ που ούτως ή άλλως είναι στη φόρτιση.. Άρα άκυρη η οποία κατανάλωση στο σπίτι με κακό σήμα.... Και στο μαγαζί πάνω σε wifi είναι μόνιμα που είμαι όλη μέρα και το σήμα σαν σήμα κινητής είναι άψογο.. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Και να μην αναφερουμε τις επανεκκινησεις οταν μας παιρνουν ή παιρνουμε τηλεφωνο που δυστυχως συνεχιζονται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalassi said:

Και να μην αναφερουμε τις επανεκκινησεις οταν μας παιρνουν ή παιρνουμε τηλεφωνο που δυστυχως συνεχιζονται...

Αυτό μια φορά μου έχει προσωπικά τύχει.. Απλά πάγωσε στην οθόνη της ενεργής κλήσης έγραφαν τα δευτερόλεπτα κανονικά δεν άκουγα τίποτα δεν πήγαινε στην αρχική δεν έκλεινε με το πλαϊνό κουμπί η οθόνη γενικά δεν "άκουγε" τίποτα και απλα έκανε reboot μόνο του.. Αλλά επειδή μια φορά έγινε σε εμένα δε το αναφέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ChrisNikol said:

Και σε εμένα το βγάζει... Παιδιά μια χαρά είμαι με την οθοναρα και ευχαριστιεμαι κάθε πτυχή της... Απλά τώρα έγινε λίγο πιο ανθρώπινο από το σάπιο προηγούμενο android που είχε και το σάπιο optimization του exynos.. Η μπαταρία το Δεκέμβρη έφτιαξε και το Γενάρη με την επόμενη ξαναχαλασε. Τα glitches ακόμα υπάρχουν. Αλλά ακαμψία επαφή με πριν. Με κάμερα δεν έχω κανένα θέμα. Μόνο την αυτονομία να μπορούσα να φτιάξω θα ήμουν πανευτυχής.. Εχω αλλάξει 3 συσκευές s22 ultra και ότι ναυαρχίδα υπάρχει όλα τα IPhone και τα galaxy κάθε χρόνο.. Αυτό το χάλι στην αρχή δε το είχα δει ποτέ ξανά.. Ακόμα το σήμα μου κάνει κουλά ακόμα κάποιες φορές πάω να πατήσω κλήση και την ακυρώνει αμέσως και ξανά το ίδιο και ξανά το ίδιο μέχρι να βάλω airplane mode και να το βγάλω να πάρει μπρος... 

Έχω πάρει tab s8 ultra, galaxy book 360 oled 15.6 2000 ευρώ λάπτοπ και άλλα τόσα tablet της Samsung.. Απλά δεν ήταν αυτό που πρέπει το s22 ultra.. 

Ας λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του που αλλάζει μια συσκευή άμα 2-3 χρόνια.. Αεροπλάνο θα του φαίνεται.. 

Έχω πειστήρια για όσα λέω σε γειτονικό σίτε με 71 θετικές αξιολογήσεις. Βλέπε φώτο. Ούτε χθεσινός είμαι ούτε φοράω παρωπίδες όμως.. Και το γουστάρω με χίλια γιατί σιχάθηκα το κλειστό ios και τη μη παραμετροποίηση. Αλλά έπρεπε να είναι καλύτερο. Σε σχέση με τα s8+,  s9+  και αυτά που μας έδιναν παλιά... 

Screenshot_20230202_154740_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154819_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154837_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230202_154901_Samsung Internet.jpg

Κοσμοτε έχεις;εμενα εχει απο την Παρασκευή κάποιες κλήσεις μου τις κλείνει κατευθείαν χωρις ν γίνουν ποτέ... επίσης έστειλα μήνυμα σ εναν φιλο και πήγε 4 φορές το ίδιο μήνυμα...και εγω για να γίνουν κάποιες κλήσεις flight node on/off... ευτυχώς τελευταίες μέρες μου το έχει κάνει μόνο μια φορά 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ChrisNikol said:

Όχι δεν έχει με τον 20watt φορτιστή ακριβώς όσο το "πραγματικό" super fast charge με τον 40αρι της samsung κατά προσέγγιση μου έπαιρνε για να γεμίσω.. 

Το μαγαζί μου είναι κέντρο Αθήνα έχω φουλ σήμα και στο σπίτι που όντως έχω κακό σήμα έχω και lte και wifi call μόνιμα κολλημένο σε fritzbox 7590 ax με 200αρα ΟΤΕ. 

Πες μου τι άλλο μπορώ να αλλάξω να το αλλάξω αλλά χωρίς να έχω ανάπηρη συσκευή μετά.. Δηλαδή κάτι 60 hz και fhd οθόνη αλλιώς να πάρω ένα xiaomi.. Adaptive battery κλειστό. 

*αλλα σπίτι είμαι μετά τις 10 το βράδυ που ούτως ή άλλως είναι στη φόρτιση.. Άρα άκυρη η οποία κατανάλωση στο σπίτι με κακό σήμα.... Και στο μαγαζί πάνω σε wifi είναι μόνιμα που είμαι όλη μέρα και το σήμα σαν σήμα κινητής είναι άψογο.. 

Αδερφέ μου η γυναίκα μου έχει το 13 pro max (και θα το αλλάξει για το s 23 ultra). Δεν ισχύει αυτό που λες. Κάνει κατά μέσο όρο μιση ώρα παραπάνω να φορτίσει το 13 pro max με τον ταχυφορτιστη της apple. Αν θες το βιντεοσκοπω και το ανεβαζω..

Αν και δεν καταλαβαίνω που κολλαει όλο αυτό στο παρόν νήμα...όποιος θέλει μπαταρία υπάρχουν και καλύτερα κινητα, αν και το s22u έχει αξιοπρεπέστατη 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, arxontas2323 said:

Κοσμοτε έχεις;εμενα εχει απο την Παρασκευή κάποιες κλήσεις μου τις κλείνει κατευθείαν χωρις ν γίνουν ποτέ... επίσης έστειλα μήνυμα σ εναν φιλο και πήγε 4 φορές το ίδιο μήνυμα...και εγω για να γίνουν κάποιες κλήσεις flight node on/off... ευτυχώς τελευταίες μέρες μου το έχει κάνει μόνο μια φορά 

Ακριβώς αυτό αλλά το λύνω εύκολα οπότε δεν ασχολούμαι.. Cosmote ναι.

Έχει κάνει 48 update το carrier services και ακόμα οπότε γουστάρει θα παίξει σωστά.. Αλλά γενικά επικοινωνώ μέσω wifi και διάφορες πλατφόρμες κυρίως οπότε δε μου φαίνεται τόσο.. 

Το παράπονο μου είναι η αυτονομία και δεν είναι καλή έχω και ένα p40 pro plus και κρατάει περισσότερο.. Και έχει και λιγότερο θόρυβο σε φωτογραφίες σε συνθήκες ημιφωτισμου στο σαλόνι.. 🤣 

30 minutes ago, Dark_Lord said:

Αδερφέ μου η γυναίκα μου έχει το 13 pro max (και θα το αλλάξει για το s 23 ultra). Δεν ισχύει αυτό που λες. Κάνει κατά μέσο όρο μιση ώρα παραπάνω να φορτίσει το 13 pro max με τον ταχυφορτιστη της apple. Αν θες το βιντεοσκοπω και το ανεβαζω..

Αν και δεν καταλαβαίνω που κολλαει όλο αυτό στο παρόν νήμα...όποιος θέλει μπαταρία υπάρχουν και καλύτερα κινητα, αν και το s22u έχει αξιοπρεπέστατη 

Κανα 20λεπτο παραπάνω θέλει να φορτίσει (είπα κατά προσέγγιση περίπου το ίδιο) αλλά δε δίνω βάση σε αυτό ούτε εγώ το ανάφερα, γιατί η φόρτιση γίνεται σε φάση βραδινού ύπνου και οι μπριζες έχουν αυτοματισμό στο 2ωρο να έχουν κλείσει οπότε να αποφευχθεί το οποίο overcharging μπορεί να υπάρχει που και αυτό δεν υφίσταται σε συσκευή smart power διαχείρισης εν έτη 2023.. Αλλά λέμε για τη μέγιστη δυνατή προστασία.. Εσύ το έθιξες σαν χαρακτηριστικό και απλά το σχολίασα.. 

Η μπαταρία για εμένα συγνώμη αλλά δεν κάνει... Και αν δω σε αξιόπιστα reviews παραπάνω αυτονομία έστω ένα 20% στο 23 ultra ναι θα πάω εκεί όσο κοροϊδία ή ανούσια και να το θεωρώ σαν συνολική αναβάθμιση... 

Να μη σχολιάσω το θέμα οτι έπρεπε να περάσει ένας χρόνος και να φτάσουμε να παρουσιαστεί η επόμενη ναυαρχίδα για να μας έχουν φτιάξει μόλις ένα μήνα πριν τη συσκευή να είναι σε αξιοπρεπή επίπεδα.... Ποια??? Η τρέχουσα ναυαρχίδα.....🤣 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ChrisNikol said:

Ακριβώς αυτό αλλά το λύνω εύκολα οπότε δεν ασχολούμαι.. Cosmote ναι.

Έχει κάνει 48 update το carrier services και ακόμα οπότε γουστάρει θα παίξει σωστά.. Αλλά γενικά επικοινωνώ μέσω wifi και διάφορες πλατφόρμες κυρίως οπότε δε μου φαίνεται τόσο.. 

Το παράπονο μου είναι η αυτονομία και δεν είναι καλή έχω και ένα p40 pro plus και κρατάει περισσότερο.. Και έχει και λιγότερο θόρυβο σε φωτογραφίες σε συνθήκες ημιφωτισμου στο σαλόνι.. 🤣 

Κανα 20λεπτο παραπάνω θέλει να φορτίσει (είπα κατά προσέγγιση περίπου το ίδιο) αλλά δε δίνω βάση σε αυτό ούτε εγώ το ανάφερα, γιατί η φόρτιση γίνεται σε φάση βραδινού ύπνου και οι μπριζες έχουν αυτοματισμό στο 2ωρο να έχουν κλείσει οπότε να αποφευχθεί το οποίο overcharging μπορεί να υπάρχει που και αυτό δεν υφίσταται σε συσκευή smart power διαχείρισης εν έτη 2023.. Αλλά λέμε για τη μέγιστη δυνατή προστασία.. Εσύ το έθιξες σαν χαρακτηριστικό και απλά το σχολίασα.. 

Η μπαταρία για εμένα συγνώμη αλλά δεν κάνει... Και αν δω σε αξιόπιστα reviews παραπάνω αυτονομία έστω ένα 20% στο 23 ultra ναι θα πάω εκεί όσο κοροϊδία ή ανούσια και να το θεωρώ σαν συνολική αναβάθμιση... 

Να μη σχολιάσω το θέμα οτι έπρεπε να περάσει ένας χρόνος και να φτάσουμε να παρουσιαστεί η επόμενη ναυαρχίδα για να μας έχουν φτιάξει μόλις ένα μήνα πριν τη συσκευή να είναι σε αξιοπρεπή επίπεδα.... Ποια??? Η τρέχουσα ναυαρχίδα.....🤣 

1)Δεν είπες "κατά προσέγγιση" είπες "ακριβώς όσο". Μετά το γύρισες στο εικοσαλεπτο. Με την ίδια λογική και εμένα δε με ενδιαφέρει τόσο η αυτονομία επειδή είμαι όλη μέρα σπιτι-γραφειο που έχει πριζες και εχω και power bank 10.000 mAh που είναι πολύ μικρό. 

2) ποιος σου είπε ότι πήρε ένα χρόνο να φτιάξει το s22u?

3) μπες να δεις στο υποφορουμ του 14 pro max τι παράπονα υπηρχαν για την αυτονομία μέχρι πρόσφατα...ειδικά με την aod ενεργοποιημένη.

 

 

 

Και επειδή έχουμε φορτώσει το νήμα με άκυρα σχόλια, είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ που παρέλαβα το s22 ultra εδώ μέσα και πήρα μια προβληματική μονάδα. Έκανα το λάθος και δεν τη γύρισα πίσω εντός 14 ημερών και περίμενα τα updates. Έναν μήνα μετά, την εστειλα στο σέρβις και μου στείλανε σε δύο μέρες καινούργια συσκευή, απροβληματιστη μέχρι σήμερα  και μου ζήτησαν και συγγνώμη. Είχα για όλα χρόνια apple, έχει και η γυναίκα μου και ξερω από το σέρβις της. Πηγαίνετε να γυρίσετε πίσω 35 μέρες μετά την αγορά ένα 14 pro max για glitch της οθόνης (ναι έχει εμφανίσει και τέτοια το 14αρι) και ζητήστε να σας δώσουν καινούργια συσκευή. Θα γελάνε μέχρι την California 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ChrisNikol said:

Όχι δεν έχει με τον 20watt φορτιστή ακριβώς όσο το "πραγματικό" super fast charge με τον 40αρι της samsung κατά προσέγγιση μου έπαιρνε για να γεμίσω.. 

Τώρα όντως ρε αδερφούλη δεν έχω λόγο ούτε συμφέρον ίδια συσκευή έχω...

🤷🏻‍♂️

Σε 14 pro max δεν έχω πάει οπότε και γιαυτό δεν εξέφρασα λόγο για το συγκεκριμένο.. 

Η συσκευή σε θέμα smoothness μεταβάσεις και γενική εμπειρία ήταν για τα σκουπίδια μέχρι το νέο λογισμικό. 

Του ανιψιού μου το 21fe που δοκίμασα εκτενώς ένα απόγευμα και πολλή ώρα ήταν κάτι πολύ πιο σβέλτο γρήγορο και σμουθατο.. Είτε το πιστεύεις είτε όχι... 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChrisNikol said:

Τώρα όντως ρε αδερφούλη δεν έχω λόγο ούτε συμφέρον ίδια συσκευή έχω... 🤷🏻‍♂️

Είπες ακριβώς και κατά προσέγγιση και με μπέρδεψες🤣! Όλα καλά υπάρχουν συσκευές για όλους! Η μπαταρία δεν ειναι το δυνατό σημείο του s22u αλλά έχει πάρα πολλα χαρίσματα. 

Πίστεψέ με ούτε εγώ έχω συμφέρον ίσα ίσα ταλαιπωρηθηκα με την προβληματική συσκευή και θα μπορούσα να βρίζω τη Samsung..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dark_Lord said:

🤣 Η μπαταρία δεν ειναι το δυνατό σημείο του s22u αλλά έχει πάρα πολλα χαρίσματα. 

Έχει γιαυτό δε το αλλάζω... Ας με ταλαιπωρεί που και πότε.. Είναι ολοκληρωμένο all around.. Εχει τα σπαστικά του αλλά δε με καλύπτει τίποτα άλλο στον android κόσμο και σε iPhone δε θέλω να ξαναπάω το σιχάθηκα και μόνο που περίμενα ένα χρόνο σχεδόν να βγει jailbreak απλά για να κάνω την οθόνη μου κάπως έτσι... Γιατί βαρέθηκα ακόμα και την homescreen.. 

Screenshot_20230202_180900_Nova7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είπες ακριβώς και κατά προσέγγιση και με μπέρδεψες! Όλα καλά υπάρχουν συσκευές για όλους! Η μπαταρία δεν ειναι το δυνατό σημείο του s22u αλλά έχει πάρα πολλα χαρίσματα. 
Πίστεψέ με ούτε εγώ έχω συμφέρον ίσα ίσα ταλαιπωρηθηκα με την προβληματική συσκευή και θα μπορούσα να βρίζω τη Samsung..
Εγώ στο είχα πει τότε να πας να τους το πετάξεις στα μούτρα!! Ευτυχώς είχε αίσιο τέλος. Η μπαταρία είναι θηρίο!!! Από 85 φόρτιση ξεκίνησα εκτός σπιτιού ταξίδι σχετικά μέχρι Πειραιά με όλη την ώρα σε 5g 40 λεπτά περίπου και μετά στον Πειραιά όλη την ώρα με 5 g . Ειδοποιήσεις άκουσα μουσική όλη την ώρα σου YouTube music σερφαρισμα λίγο γιατί κάτι θέλαμε να δούμε και είχα ξεκινήσει με 60% . Γύρισα σπίτι πάλι ίδια διαδρομή με μουσική και σερφαρισμα και μπήκε για φόρτιση το απόγευμα 7 και συνέχεια σε 5g. Για το σμουθνες και την εναλλαγή οθονών και καρτελων δεν το συζητώ είναι απλά κορυφή και πάντα χρησιμοποιώ χειρονομίες. Όλα ανοιχτά όλα στο τέρμα και σύνδεση με ρολόι 24 ώρες. Είναι δυνατόν να θέλω να αλλάξω τέτοιο τηλέφωνο; Άντε να βγει το 23 να ασχοληθούν με αυτό!! Ήδη βλέπω γνωστά πρόσωπα να γράφουν τα δικά τους.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ στο είχα πει τότε να πας να τους το πετάξεις στα μούτρα!! Ευτυχώς είχε αίσιο τέλος. Η μπαταρία είναι θηρίο!!! Από 85 φόρτιση ξεκίνησα εκτός σπιτιού ταξίδι σχετικά μέχρι Πειραιά με όλη την ώρα σε 5g 40 λεπτά περίπου και μετά στον Πειραιά όλη την ώρα με 5 g . Ειδοποιήσεις άκουσα μουσική όλη την ώρα σου YouTube music σερφαρισμα λίγο γιατί κάτι θέλαμε να δούμε και είχα ξεκινήσει με 60% . Γύρισα σπίτι πάλι ίδια διαδρομή με μουσική και σερφαρισμα και μπήκε για φόρτιση το απόγευμα 7 και συνέχεια σε 5g. Για το σμουθνες και την εναλλαγή οθονών και καρτελων δεν το συζητώ είναι απλά κορυφή και πάντα χρησιμοποιώ χειρονομίες. Όλα ανοιχτά όλα στο τέρμα και σύνδεση με ρολόι 24 ώρες. Είναι δυνατόν να θέλω να αλλάξω τέτοιο τηλέφωνο; Άντε να βγει το 23 να ασχοληθούν με αυτό!! Ήδη βλέπω γνωστά πρόσωπα να γράφουν τα δικά τους.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε μου για να μιλήσουμε σε πολύ όμορφο κλίμα θέλω να μου παραθέσεις όλες τις ρυθμίσεις που έχεις σχετικά με την μπαταρία Αν έχεις απενεργοποιημένες εφαρμογές αν έχεις να απενεργοποιείται κάτι μόνο του ή όχι.. Adaptive battery on ή off τα πάντα.. 

Προσπαθώ να καταλάβω σε τι μπορεί να είμαι τόσο ανάπηρος .. 

Που έχω αλλάξει 3 συσκευές και απλά η μπαταρία δε γίνεται να μου βγάλει πάνω από 5 ώρες... Μέχρι και google services έχω βάλει να μη ψάχνουν συνέχεια near devices κλπ... Η φωτεινότητα δεν είναι auto την έχω στη μέση ακριβώς πάντα. Και το βράδυ στο 1 τέταρτο.. 

Η εμπειρία μου και σαν high end φίλος και σαν πληροφορικάριος του ΠΑΠΕΙ δε μου επιτρέπει να πω πως κάνω κάτι τόσο λάθος εγώ... 

Η εσύ είσαι ο τυχεροτερος όλων.. Πραγματικά χωρίς ειρωνεία. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ChrisNikol said:

Φίλε μου για να μιλήσουμε σε πολύ όμορφο κλίμα θέλω να μου παραθέσεις όλες τις ρυθμίσεις που έχεις σχετικά με την μπαταρία Αν έχεις απενεργοποιημένες εφαρμογές αν έχεις να απενεργοποιείται κάτι μόνο του ή όχι.. Adaptive battery on ή off τα πάντα.. 

Προσπαθώ να καταλάβω σε τι μπορεί να είμαι τόσο ανάπηρος .. 

Που έχω αλλάξει 3 συσκευές και απλά η μπαταρία δε γίνεται να μου βγάλει πάνω από 5 ώρες... Μέχρι και google services έχω βάλει να μη ψάχνουν συνέχεια near devices κλπ... Η φωτεινότητα δεν είναι auto την έχω στη μέση ακριβώς πάντα. Και το βράδυ στο 1 τέταρτο.. 

Η εμπειρία μου και σαν high end φίλος και σαν πληροφορικάριος του ΠΑΠΕΙ δε μου επιτρέπει να πω πως κάνω κάτι τόσο λάθος εγώ... 

Η εσύ είσαι ο τυχεροτερος όλων.. Πραγματικά χωρίς ειρωνεία. 

Η μπαταρία είναι σε μεγάλο βαθμό συνάρτηση του σήματος. Όποτε είμαι σε περιοχές με κακό σήμα μου βγάζει 5,30 ώρες. Με wifi έχω δει και 7,30 ώρες. Όλα ανοιχτά με galaxy watch 5 pro συνδεδεμένο. Υπάρχουν και μέρες που βλέπω 5 ώρες όμως όταν σερφαρω σε περιοχές με μέτριο σήμα. Το κινητό έχει καλή μπαταρία, ειδικά με τον exynos, αλλά όχι κορυφαία. Όταν παρουσιάστηκε είχε καλύτερη αυτονομία από σχεδόν ολα τα android. Δεν έχει κορυφαία μπαταρία, δεν έχει χαλια. Σε σύγκριση με ναυαρχίδες πάντα. Δεν μπορώ να το συγκρίνω με ένα low range κινητό το οποίο έχει 5000 μπαταρία αλλά hd ανάλυση οθόνης με τα μισά nits

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ChrisNikol said:

Φίλε μου για να μιλήσουμε σε πολύ όμορφο κλίμα θέλω να μου παραθέσεις όλες τις ρυθμίσεις που έχεις σχετικά με την μπαταρία Αν έχεις απενεργοποιημένες εφαρμογές αν έχεις να απενεργοποιείται κάτι μόνο του ή όχι.. Adaptive battery on ή off τα πάντα.. 

Προσπαθώ να καταλάβω σε τι μπορεί να είμαι τόσο ανάπηρος .. 

Που έχω αλλάξει 3 συσκευές και απλά η μπαταρία δε γίνεται να μου βγάλει πάνω από 5 ώρες... Μέχρι και google services έχω βάλει να μη ψάχνουν συνέχεια near devices κλπ... Η φωτεινότητα δεν είναι auto την έχω στη μέση ακριβώς πάντα. Και το βράδυ στο 1 τέταρτο.. 

Η εμπειρία μου και σαν high end φίλος και σαν πληροφορικάριος του ΠΑΠΕΙ δε μου επιτρέπει να πω πως κάνω κάτι τόσο λάθος εγώ... 

Η εσύ είσαι ο τυχεροτερος όλων.. Πραγματικά χωρίς ειρωνεία. 

Για μισό λεπτό. 

5 ώρες χρήσης ή 5 ώρες sot? 

Από την μπαταρία και εγώ βγάζω μέρα άνετα. Σχεδόν ποτέ δεν έχω φορτίσει μέσα στη μέρα δεύτερη φορά. 

Φωτεινότητα αυτόματο από όταν βγήκαν τα smartphone. 

2k 120hz. 

Μόνιμα Bluetooth nfc τοποθεσία ανοιχτά. 

Είτε δουλεύω και είναι 10 από της 16 ώρες σε data. Είτε έχω ρεπό και είναι 12 από της 16 ώρες σε Wi-Fi. 

H μέρα μου βγαίνει από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ. 

Είτε με 5 ώρες sot είτε με 6μιση. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kountoura said:

Για μισό λεπτό. 

5 ώρες χρήσης ή 5 ώρες sot? 

Από την μπαταρία και εγώ βγάζω μέρα άνετα. Σχεδόν ποτέ δεν έχω φορτίσει μέσα στη μέρα δεύτερη φορά. 

Φωτεινότητα αυτόματο από όταν βγήκαν τα smartphone. 

2k 120hz. 

Μόνιμα Bluetooth nfc τοποθεσία ανοιχτά. 

Είτε δουλεύω και είναι 10 από της 16 ώρες σε data. Είτε έχω ρεπό και είναι 12 από της 16 ώρες σε Wi-Fi. 

H μέρα μου βγαίνει από νωρίς το πρωί μέχρι αργά το βράδυ. 

Είτε με 5 ώρες sot είτε με 6μιση. 

 

Σωστή παρατήρηση. Δεν είναι μόνο τα sot ειναι και η αναμονή. Δεν καταλαβαίνω γιατί ένα κινητό που βγάζει τη μέρα άνετα να καθόμαστε να τι ψειριζουμε. Ωραία έστω ότι το pro max βγάζει μιάμιση μέρα. Οι 9/10 πάλι θα το φορτίσουν το βράδυ. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Σωστή παρατήρηση. Δεν είναι μόνο τα sot ειναι και η αναμονή. Δεν καταλαβαίνω γιατί ένα κινητό που βγάζει τη μέρα άνετα να καθόμαστε να τι ψειριζουμε. Ωραία έστω ότι το pro max βγάζει μιάμιση μέρα. Οι 9/10 πάλι θα το φορτίσουν το βράδυ. 

Φίλοι μου πάντα κάνω συμπληρωματική φόρτιση για 20-30% στη δουλειά.. Κατάστημα με ανδρικά ρούχα έχω και είμαι ωράριο καταστημάτων δηλαδή πολλές μέρες 9 με 9. Το σήμα της τηλεφωνίας είναι άριστο και 5g ενώ είναι κολλημένο μόνιμα πάνω σε wifi απλή 24αρα γραμμή αλλά δουλεύω μόνιμα στο wifi.. Πραγματικά επειδή μου την έσπαγε και ήθελα να φορτώνουν όλα μπαμ στο 13 pro max έκλεινα το wifi και ήμουν μόνο με 5g και γύρναγα σπίτι με 40% μπαταρία και απλά το πέταγα πάνω στο φορτιστή για να φύγω την επόμενη μέρα γεμάτος. 

Τώρα θα πάει πολλές φορές η μπαταρία μου 20% από τις 6μιση το απόγευμα και κάνω συμπλήρωμα φόρτιση 20-30 %  για να φύγω πάλι με 20%...  

Με το που φτάσω σπίτι πρέπει να βρω καλώδιο αλλιώς δε μπορώ να χειριστώ καν τις συσκευές του σπιτιού... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ChrisNikol said:

Φίλοι μου πάντα κάνω συμπληρωματική φόρτιση για 20-30% στη δουλειά.. Κατάστημα με ανδρικά ρούχα έχω και είμαι ωράριο καταστημάτων δηλαδή πολλές μέρες 9 με 9. Το σήμα της τηλεφωνίας είναι άριστο και 5g ενώ είναι κολλημένο μόνιμα πάνω σε wifi απλή 24αρα γραμμή αλλά δουλεύω μόνιμα στο wifi.. Πραγματικά επειδή μου την έσπαγε και ήθελα να φορτώνουν όλα μπαμ στο 13 pro max έκλεινα το wifi και ήμουν μόνο με 5g και γύρναγα σπίτι με 40% μπαταρία και απλά το πέταγα πάνω στο φορτιστή για να φύγω την επόμενη μέρα γεμάτος. 

Τώρα θα πάει πολλές φορές η μπαταρία μου 20% από τις 6μιση το απόγευμα και κάνω συμπλήρωμα φόρτιση 20-30 %  για να φύγω πάλι με 20%...  

Με το που φτάσω σπίτι πρέπει να βρω καλώδιο αλλιώς δε μπορώ να χειριστώ καν τις συσκευές του σπιτιού... 

Έστω ότι ξεκινάς 8 το πρωί με 100%. 

Και στην 18:00 έχεις 20%.

Τι sot γράφει? 

6 ώρες? 

Πχ αν δεν το αφήνεις από τα χέρια σου λογικό είναι. 

Στις 10 ώρες της διάρκειας αυτής, αν είσαι της 6 με το κινητό στα χέρια? 

Έχω πάρει σχεδόν όλες τις android ναυαρχίδες του 22 εκτός από Άη φον. 

Εκτός από το xiaomi 12 pro με κανένα δεν χρειαζόταν να φορτίσω μέσα στην μέρα. 

Και κάνω και 120km την μέρα που σημαίνει αλλαγή σήματός για αρκετή ώρα. 

 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το GSMArena στα labtests δίνει 121 ώρες endurance στο 13 pro max, 108 ώρες στο s22 ultra και 107 ώρες στο OnePlus 10 pro που θεωρείται ότι έχει και καλή μπαταρία. Το iphone 13 pro έχει 87 ώρες! Δηλαδή εκεί ξέχασε η apple να φτιάχνει καλες μπαταρίες; Το κάθε κινητό είναι ξεχωριστή περίπτωση πόσο μάλλον όταν συγκρίνουμε αλλα λειτουργικά. Το ότι υπάρχουν μια δυο ναυαρχίδες που έχουν καλύτερη μπαταρία δε σημαίνει ότι ένα κινητο με τα features του s22 ultra είναι χάλια. Είναι σαν να λέω ότι επειδή το 14 pro max δεν έχει πενάκι είναι για πέταμα 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω τι αναλύσεις κάνετε απλά λέω ότι πήρα το κινητό. Έβαλα τα πάντα στο δυνατό, οθόνη Ρυθμό ανανέωσης άνοιξα NFC για πληρωμές συνδεσα το ρολόι την τοποθεσία και... τέλος. Χαζεύω και ευχαριστιεμαι το τηλέφωνο μου. Δεν πείραξα κάτι άλλο. Το έχω γράψει πάλι. Είναι η μοναδική ναυαρχίδα που πήρα και έχει νόημα η φόρτιση στο 85%. Βγάζει άνετα τη μέρα ότι και να κάνεις. Απλά το βραδάκι φορτίζεις στο 20% Περίπου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, kountoura said:

Έστω ότι ξεκινάς 8 το πρωί με 100%. 

Και στην 18:00 έχεις 20%.

Τι sot γράφει? 

6 ώρες? 

Πχ αν δεν το αφήνεις από τα χέρια σου λογικό είναι. 

Στις 10 ώρες της διάρκειας αυτής, αν είσαι της 6 με το κινητό στα χέρια? 

Έχω πάρει σχεδόν όλες τις android ναυαρχίδες του 22 εκτός από Άη φον. 

Εκτός από το xiaomi 12 pro με κανένα δεν χρειαζόταν να φορτίσω μέσα στην μέρα. 

Και κάνω και 120km την μέρα που σημαίνει αλλαγή σήματός για αρκετή ώρα. 

 

Γράφει 4μιση ώρες περίπου sot.. Αν το λιώσεις αμέσως από τη φόρτιση σερί μπορεί να γράψει και 6 sot αλλά θα έχω βγάλει μαξ 13 ώρες... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...