Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

54 minutes ago, Vasilisnikolaou said:

Καλησπέρα μάγκες ελπίζω να είστε καλά θέλω να πω λίγο κάτι που σκέφτομαι εδώ και καιρό. Έχω λιγουρευτη τις τελευταίες βδομάδες να πάρω στη κατοχή το s23ultra διότι έχω δει τις ικανότητες του σε θέμα οθόνης καμερών κλπ αλλά δεν είναι αυτό το θέμα εγώ αυτήν την περίοδο έχω το s21fe με τον snapdragon 888 αλλά ρε παιδιά το ui είναι τέρμα laggy σε βαθμό που λες ελεος δεν μπορεί ένα κινητό 500 ευρώ να είναι τόσο choppy τα animations και τόσο lag γενικα είχα στην κατοχή πολλά κινητά από 13 Pro max μέχρι mate 20 Pro και γενικά είμαι χρήστης που ξέρει τι του γίνεται από τηλέφωνα και ρωτώ εγώ τώρα  είναι θέμα κινητού όλα αυτά τα θέματα η καθαρά της samsung γιατί είναι κρίμα να δώσεις 1500+ ευρώ για το s23U και να κάνει αυτά τα προβλήματα και γενικά θέμα γοήτρου γιατί βλέπω πχ εταιρίες τύπου realme oneplus με καλά κινητά στη μισή τιμή μπορεί βέβαια να μην έχουν τόσα features αλλά να εχουν ένα battery smooth user interface δεν ξερω Θα ήθελα την γνώμη σας σε αυτό το θεμα

Ευχαριστώ 

Το 23U κάνεις δεν ξέρει πως θα είναι. Ίσως λόγω επεξεργαστή snapdragon να είναι καλύτερο αλλά μάλλον είναι θέμα software. Το 22U σε θέμα smoothness δεν έχει διαφορά από το 21fe. Τα έχω και τα δυο. Έχουν βελτιωθεί πολύ τα animations πάντως σε σχέση με την αρχή. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, nasosvasedis said:

Εντάξει όχι πολλά, αλλά ούτε και ελάχιστα...

Λίγα είναι.το είχα βάλει αγγελία και το είχα πουλήσει αρκετά περισσοτερο

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Strofigkas said:

Λίγα είναι.το είχα βάλει αγγελία και το είχα πουλήσει αρκετά περισσοτερο

 Καλά, εννοείται... Είναι σαν να πουλάς το αμάξι σε μάντρα ή την αντιπροσωπία και από την άλλη να το πουλάς σαν ιδιώτης. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spinemm said:

Σε οποιαδηποτε αλλη χωρα μπορει να πεσει εαν συμβει κατι τετοιο, εδω αποκλειεται!!! Οι "μεγαλες" αλυσιδες (απο τις οποιες καλως ή κακως ψωνιζω και εγω) ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το ριξουν, αντε σε καμμια και καλα BF week οπως εκαναν φετος (εκει το πηρα και εγω) να το ριξουν 200~300Ε αλλα μεχρι εκει!!! τα μικρα μαγαζια ουτως ή αλλως με τις (παρα?)εισαγωγες που κανουν ή με την εισαγωγη επανασυσκευασμενων refurbished ή εκθεσιακων-βιτρινας ξενων χωρων τα οποια εν αγνοια μας πωλουν για καινουρια, μπορουν και κρατουν την τιμη κατω, ομως τους εμπιστευεσαι?? (δεν μπορω να εμπιστευθω μικρομαγαζα που ξεφυτρωνουν σαν μανιταρια και μετα απο 1 χρονο απλα κλεινουν και αντε γεια με οτι συνεπαγεται αυτο και πρωτο πρωτο το τι γινεται εαν τους χρειαστεις...)

Νομίζω έμεινε στο μυαλό κάποιων,

ότι η αλυσίδα πουλάει τα καλά τα σφραγισμένα ενώ ένα καλό μαγαζάκι σκρουτζ τα ανακατασκευσμενα τα βιτρίνας τα προβληματικά. 

Επειδή τα πληρώνουν αρκετά ευρώ παραπάνω. 

Ένα Samsung τηλέφωνο που θα αγοράσεις από αλυσίδα, 

Είναι ακριβώς το ίδιο με σκρουτζ. 

Έχεις ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση στο service από την Samsung από όπου και αν το αγοράσεις.

Με την μόνη διαφορά ότι μένουν στο πορτοφόλι σου αρκετά ευρώ ρέστα. 

Καλή η αλυσίδα για τιμολόγιο για δόσεις κτλ. 

Αλλά αν μιλάμε για αγορά μετρητής δεν υπάρχει περίπτωση να διαλέξω αλυσίδα ακόμα και αν η διαφορά είναι 20 ευρώ στα 1.5κ. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ισως ηρθε η ωρα να ανοιξει ενα θεμα για το S23 U για να μεταφερθει εκει η σμουθιλα.... Ε ρε προβληματα πιου εχει ο κοσμος! Ενας ωραιος τιτλος θα ηταν. S23 Ultra : Σμουθις με λουρπακ και τα μυαλα στα καγκελα....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από galaxy note πήγαινα για το 23 Ultra αλλά το έδινε ένας φίλος και πήρα το 22 ultra 12/256
Δεν έχω προλάβει να το δω ακόμα.
Το μόνο που μου έχει κάνει απορία είναι τι είναι αυτό το σημαδάκι πάνω δεξιά της οθόνης που είναι σαν πυροτέχνημα κάτω από την ώρα.
Δεν φεύγει είναι σε όλες τις οθόνες και δεν μπορείς να το βγάλεις screenshot απλά το έβγαλα με ένα άλλο παλιό κινητό που έχω φώτο.
Ξέρει κανένας τι είναι?5bcf5cce7ffb8db0789b7ec3c706a1ed.jpgaa46ec56cf1e90cbbe6ef1b8d6c97792.jpg

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από galaxy note πήγαινα για το 23 Ultra αλλά το έδινε ένας φίλος και πήρα το 22 ultra 12/256
Δεν έχω προλάβει να το δω ακόμα.
Το μόνο που μου έχει κάνει απορία είναι τι είναι αυτό το σημαδάκι πάνω δεξιά της οθόνης που είναι σαν πυροτέχνημα κάτω από την ώρα.
Δεν φεύγει είναι σε όλες τις οθόνες και δεν μπορείς να το βγάλεις screenshot απλά το έβγαλα με ένα άλλο παλιό κινητό που έχω φώτο.
Ξέρει κανένας τι είναι?5bcf5cce7ffb8db0789b7ec3c706a1ed.jpgaa46ec56cf1e90cbbe6ef1b8d6c97792.jpg

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


η μέρος του wallpaper η σπασμένη η οθόνη από μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα wallpaper και θέμα έβαλα τα default αλλά αυτό δεν φεύγει από κει.
Θα δοκιμάσω να κάνω μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Just now, manan69t said:

Άλλαξα wallpaper και θέμα έβαλα τα default αλλά αυτό δεν φεύγει από κει.
Θα δοκιμάσω να κάνω μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων...

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σπασμένη οθόνη από μέσα κατά 99%.

Αν ήταν θέμα κτλ θα έβγαινε και στο screenshot και δεν θα υπήρχε σε όλες τις οθόνες. 

Δεν το τσέκαρες πριν το πάρεις από τον φίλο σου? 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν το τσέκαρα γιατί υπήρχε τυφλή εμπιστοσύνη έχουμε κάνει πολλές συναλλαγές μεταξύ μας.
Ήταν μέρα το κοίταξα εξωτερικά για γρατζουνιές μόνο και μετά είμαι με κορονοϊό και ούτε το έχω ακουμπήσει από τη μέρα που το πήρα
Σήμερα βρήκα κουράγιο να το χαζέψω.


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, manan69t said:

Δεν το τσέκαρα γιατί υπήρχε τυφλή εμπιστοσύνη έχουμε κάνει πολλές συναλλαγές μεταξύ μας.
Ήταν μέρα το κοίταξα εξωτερικά για γρατζουνιές μόνο και μετά είμαι με κορονοϊό και ούτε το έχω ακουμπήσει από τη μέρα που το πήρα
Σήμερα βρήκα κουράγιο να το χαζέψω.


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν ο φίλος σου το πούλησε μόνο 400- 500€ , εγώ προσωπικά δεν θα είχα θέμα να το κρατησω . Αν ο φίλος στο πούλησε 750-850 τότε κρίμα που , ίσως μετά από ίσως πολλές συναλλαγες στο παρελθόν, τον εμπιστεύτηκες τυφλά στη τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος σου το πούλησε μόνο 400- 500€ , εγώ προσωπικά δεν θα είχα θέμα να το κρατησω . Αν ο φίλος στο πούλησε 750-850 τότε κρίμα που , ίσως μετά από ίσως πολλές συναλλαγες στο παρελθόν, τον εμπιστεύτηκες τυφλά στη τελευταία.
Το είχε πάρει από έναν πολύ γνωστό του και δεν το είχε προσέξει καν και αυτός.
Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αυτό εκεί δεν έφυγε οπότε μάλλον έχετε δίκιο και ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kountoura said:

Νομίζω έμεινε στο μυαλό κάποιων,

ότι η αλυσίδα πουλάει τα καλά τα σφραγισμένα ενώ ένα καλό μαγαζάκι σκρουτζ τα ανακατασκευσμενα τα βιτρίνας τα προβληματικά. 

Επειδή τα πληρώνουν αρκετά ευρώ παραπάνω. 

Ένα Samsung τηλέφωνο που θα αγοράσεις από αλυσίδα, 

Είναι ακριβώς το ίδιο με σκρουτζ. 

Έχεις ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση στο service από την Samsung από όπου και αν το αγοράσεις.

Με την μόνη διαφορά ότι μένουν στο πορτοφόλι σου αρκετά ευρώ ρέστα. 

Καλή η αλυσίδα για τιμολόγιο για δόσεις κτλ. 

Αλλά αν μιλάμε για αγορά μετρητής δεν υπάρχει περίπτωση να διαλέξω αλυσίδα ακόμα και αν η διαφορά είναι 20 ευρώ στα 1.5κ. 

 

 

Δυστυχως θα διαφωνησω μαζι σου στα περισσοτερα με πρωτο πρωτο αυτο που εγραψες..."ίδια αντιμετώπιση στο service από την Samsung από όπου και αν το αγοράσεις." νομιζω οτι δεν το εχεις ψαξει καλα, εαν ειναι απο αλλο region (οπως συνηθως συμβαινει με τα περισσοτερα μικρομαγαζα) εκτος του οτι σου στοιχιζει (δεν θυμαμαι το ποσο που ειχε γραψει καποιος για κινητο ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ, ομως παραεισαγωγης) ισχυουν και τα παρακατω:

copy paste για την πολιτικη της Samsung για αγορες ΕΝΤΟΣ και ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ:

Εγγύηση Ευρωπαϊκού Χώρου

Η Samsung Electronics Co. Ltd (“Samsung”) παρέχει περιορισμένη εγγύηση κατασκευαστή σε καταναλωτές που αγοράζουν εντός Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου και Ελβετίας («Ευρώπη») ένα προϊόν που διατέθηκε από τη Samsung στην Ευρώπη.

Οι καταναλωτές μπορούν να αιτηθούν την παροχή υπηρεσιών εγγύησης σε ολόκληρη την Ευρώπη. Το δικαίωμα εγγύησης (περίοδος εγγύησης και παροχή υπηρεσίας) θα είναι εκείνο της χώρας στην οποία πραγματοποιείται το αίτημα εγγύησης.

Προϊόν εκτός Ευρωπαϊκού Χώρου και Ελβετίας

Τα προϊόντα που αγοράστηκαν σε χώρα που δεν ανήκει στον Ευρωπαϊκό Οικονομικό Χώρο και την Ελβετία και δεν είναι προς πώληση στη χώρα σας ενδέχεται να είναι επισκευάσιμα, μετά από επιβεβαίωση, στη χώρα σας.
Εάν το προϊόν σας μπορεί να επισκευαστεί, ένα εκτιμώμενο κόστος και ο αναμενόμενος χρόνος επισκευής θα σας παρέχεται σε ένα εξουσιοδοτημένο Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης. Για αυτά τα προϊόντα, ο χρόνος επισκευής μπορεί να είναι μεγαλύτερος από το συνηθισμένο.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως θα διαφωνησω μαζι σου στα περισσοτερα με πρωτο πρωτο αυτο που εγραψες..."ίδια αντιμετώπιση στο service από την Samsung από όπου και αν το αγοράσεις." νομιζω οτι δεν το εχεις ψαξει καλα, εαν ειναι απο αλλο region (οπως συνηθως συμβαινει με τα περισσοτερα μικρομαγαζα) εκτος του οτι σου στοιχιζει (δεν θυμαμαι το ποσο που ειχε γραψει καποιος για κινητο ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ, ομως παραεισαγωγης) ισχυουν και τα παρακατω:
copy paste για την πολιτικη της Samsung για αγορες ΕΝΤΟΣ και ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ:
Εγγύηση Ευρωπαϊκού Χώρου

Η Samsung Electronics Co. Ltd (“Samsung”) παρέχει περιορισμένη εγγύηση κατασκευαστή σε καταναλωτές που αγοράζουν εντός Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου και Ελβετίας («Ευρώπη») ένα προϊόν που διατέθηκε από τη Samsung στην Ευρώπη.

Οι καταναλωτές μπορούν να αιτηθούν την παροχή υπηρεσιών εγγύησης σε ολόκληρη την Ευρώπη. Το δικαίωμα εγγύησης (περίοδος εγγύησης και παροχή υπηρεσίας) θα είναι εκείνο της χώρας στην οποία πραγματοποιείται το αίτημα εγγύησης.

Προϊόν εκτός Ευρωπαϊκού Χώρου και Ελβετίας

Τα προϊόντα που αγοράστηκαν σε χώρα που δεν ανήκει στον Ευρωπαϊκό Οικονομικό Χώρο και την Ελβετία και δεν είναι προς πώληση στη χώρα σας ενδέχεται να είναι επισκευάσιμα, μετά από επιβεβαίωση, στη χώρα σας.
Εάν το προϊόν σας μπορεί να επισκευαστεί, ένα εκτιμώμενο κόστος και ο αναμενόμενος χρόνος επισκευής θα σας παρέχεται σε ένα εξουσιοδοτημένο Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης. Για αυτά τα προϊόντα, ο χρόνος επισκευής μπορεί να είναι μεγαλύτερος από το συνηθισμένο.

Μια ζωή αγοράζω από σκρουτζομάγαζα και συνήθως από άκυρα μαγαζιά ( κοιτώντας μόνο την τιμή ) Samsung συσκευές. S7 edge, S8+, S20+ από region Βουλγαρίας, Πολωνίας και Τσεχίας αν θυμάμαι καλά αντίστοιχα. Έχουν επισκεφθεί και τα 3 προαναφερθέντα τηλέφωνα το service της Samsung. Εγώ τα πήγαινα για μπαταρία τα 2 και για μεγάφωνο το τρίτο και αυτοί εκτός ότι μου άλλαξαν μπαταρία και στα 3 μου άλλαξαν προληπτικά και πλακέτα σε 1 ώρα. Μην λέτε ότι να ναι παιδιά εδώ μέσα. Η Samsung έχει μακράν το καλύτερο service που μπορεί να έχει μια εταιρεία ανεξαρτήτως προϊόντος και μπράβο της. Μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί είναι από τους πιο σημαντικούς λόγους να αγοράσεις τηλέφωνο της εδώ στην Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spinemm said:

Δυστυχως θα διαφωνησω μαζι σου στα περισσοτερα με πρωτο πρωτο αυτο που εγραψες..."ίδια αντιμετώπιση στο service από την Samsung από όπου και αν το αγοράσεις." νομιζω οτι δεν το εχεις ψαξει καλα, εαν ειναι απο αλλο region (οπως συνηθως συμβαινει με τα περισσοτερα μικρομαγαζα) εκτος του οτι σου στοιχιζει (δεν θυμαμαι το ποσο που ειχε γραψει καποιος για κινητο ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ, ομως παραεισαγωγης) ισχυουν και τα παρακατω:

copy paste για την πολιτικη της Samsung για αγορες ΕΝΤΟΣ και ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ:

Εγγύηση Ευρωπαϊκού Χώρου

Η Samsung Electronics Co. Ltd (“Samsung”) παρέχει περιορισμένη εγγύηση κατασκευαστή σε καταναλωτές που αγοράζουν εντός Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου και Ελβετίας («Ευρώπη») ένα προϊόν που διατέθηκε από τη Samsung στην Ευρώπη.

Οι καταναλωτές μπορούν να αιτηθούν την παροχή υπηρεσιών εγγύησης σε ολόκληρη την Ευρώπη. Το δικαίωμα εγγύησης (περίοδος εγγύησης και παροχή υπηρεσίας) θα είναι εκείνο της χώρας στην οποία πραγματοποιείται το αίτημα εγγύησης.

Προϊόν εκτός Ευρωπαϊκού Χώρου και Ελβετίας

Τα προϊόντα που αγοράστηκαν σε χώρα που δεν ανήκει στον Ευρωπαϊκό Οικονομικό Χώρο και την Ελβετία και δεν είναι προς πώληση στη χώρα σας ενδέχεται να είναι επισκευάσιμα, μετά από επιβεβαίωση, στη χώρα σας.
Εάν το προϊόν σας μπορεί να επισκευαστεί, ένα εκτιμώμενο κόστος και ο αναμενόμενος χρόνος επισκευής θα σας παρέχεται σε ένα εξουσιοδοτημένο Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης. Για αυτά τα προϊόντα, ο χρόνος επισκευής μπορεί να είναι μεγαλύτερος από το συνηθισμένο.

Δηλαδή αυτά από bestprice παίζει να είναι από αλλού; Η ακόμα χειρότερα, μεταχειρισμένα;;

Ο όρος refurbished δεν καταλαβαινω τι σημαίνει. Ανακατασκευή; Τα κουτιά είναι με ζελατίνες η όχι; 

Screenshot_2023-01-29-21-45-25-253_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Μια ζωή αγοράζω από σκρουτζομάγαζα και συνήθως από άκυρα μαγαζιά ( κοιτώντας μόνο την τιμή ) Samsung συσκευές. S7 edge, S8+, S20+ από region Βουλγαρίας, Πολωνίας και Τσεχίας αν θυμάμαι καλά αντίστοιχα. Έχουν επισκεφθεί και τα 3 προαναφερθέντα τηλέφωνα το service της Samsung. Εγώ τα πήγαινα για μπαταρία τα 2 και για μεγάφωνο το τρίτο και αυτοί εκτός ότι μου άλλαξαν μπαταρία και στα 3 μου άλλαξαν προληπτικά και πλακέτα σε 1 ώρα. Μην λέτε ότι να ναι παιδιά εδώ μέσα. Η Samsung έχει μακράν το καλύτερο service που μπορεί να έχει μια εταιρεία ανεξαρτήτως προϊόντος και μπράβο της. Μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί είναι από τους πιο σημαντικούς λόγους να αγοράσεις τηλέφωνο της εδώ στην Ελλάδα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΔΕΝ λεω οτι να ναι...region Βουλγαρίας, Πολωνίας και Τσεχίας....αρα Ευρωπη......μην προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις!!

Το οτι η SAMSUNG εχει το καλυτερο service ειναι γνωστο και ενας ΣΟΒΑΡΟΣ λογος αγορας των κινητων της!!!

10 minutes ago, REDHOTSTEF said:

Δηλαδή αυτά από bestprice παίζει να είναι από αλλού; Η ακόμα χειρότερα, μεταχειρισμένα;;

Ο όρος refurbished δεν καταλαβαινω τι σημαίνει. Ανακατασκευή; Τα κουτιά είναι με ζελατίνες η όχι; 

Screenshot_2023-01-29-21-45-25-253_com.android.chrome.jpg

 

εαν ρωτας εμενα (που εμενα ρωτας) που θες να ξερω...παρε τηλεφωνο και ρωτα τους!!!

επισης..με ενα απλο google search....

Ανακατασκευασμένα (Refurbished) προϊόντα, είναι τα προϊόντα, που έχουν επιστραφεί στον κατασκευαστή για αρκετούς διαφορετικούς λόγους. Αυτά τα προϊόντα ελέγχονται και πωλούνται στους καταναλωτές με έκπτωση της τάξεως μεγαλύτερης του 40%.

 

Kαι στη τελικη ρε παιδια ουτε θελω να τσακωθω μαζι σας, ουτε να σας πεισω για κατι, ΣΥΓΝΩΜΗ κιολας που εγραψα πεντε πραγματα...ο καθενας κανει κουμαντο στο πορτοφολι του...εγω απλα εγραψα αυτα που πιστευω βαση της δυναμικης του ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ πορτοφολιου και με το γεγονος οτι θελω να εχω το κεφαλι μου "ησυχο" απο εκει και περα ο καθενας αγοραζει αυτο που τον "φτιαχνει" απο το/τα μαγαζι/α που τον "φτιαχνουν"!!!!!

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

 
εαν ρωτας εμενα (που εμενα ρωτας) που θες να ξερω...παρε τηλεφωνο και ρωτα τους!!!
επισης..με ενα απλο google search....
Ανακατασκευασμένα (Refurbished) προϊόντα, είναι τα προϊόντα, που έχουν επιστραφεί στον κατασκευαστή για αρκετούς διαφορετικούς λόγους. Αυτά τα προϊόντα ελέγχονται και πωλούνται στους καταναλωτές με έκπτωση της τάξεως μεγαλύτερης του 40%.
 
Kαι στη τελικη ρε παιδια ουτε θελω να τσακωθω μαζι σας, ουτε να σας πεισω για κατι, ΣΥΓΝΩΜΗ κιολας που εγραψα πεντε πραγματα...ο καθενας κανει κουμαντο στο πορτοφολι του...εγω απλα εγραψα αυτα που πιστευω βαση της δυναμικης του ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ πορτοφολιου και με το γεγονος οτι θελω να εχω το κεφαλι μου "ησυχο" απο εκει και περα ο καθενας αγοραζει αυτο που τον "φτιαχνει" απο το/τα μαγαζι/α που τον "φτιαχνουν"!!!!!
Α ναι σωστά! Ε δε νομίζω να υπάρχει σκρουτζομάγαζο που πουλάει άλλης ηπείρου τηλέφωνο κι αν συμβαίνει αυτό θα είχε αναφερθεί πιστεύω εδώ η στα σχόλια στο Σκρουτζ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, spinemm said:

Δυστυχως θα διαφωνησω μαζι σου στα περισσοτερα με πρωτο πρωτο αυτο που εγραψες..."ίδια αντιμετώπιση στο service από την Samsung από όπου και αν το αγοράσεις." νομιζω οτι δεν το εχεις ψαξει καλα, εαν ειναι απο αλλο region (οπως συνηθως συμβαινει με τα περισσοτερα μικρομαγαζα) εκτος του οτι σου στοιχιζει (δεν θυμαμαι το ποσο που ειχε γραψει καποιος για κινητο ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ, ομως παραεισαγωγης) ισχυουν και τα παρακατω:

copy paste για την πολιτικη της Samsung για αγορες ΕΝΤΟΣ και ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩΠΗΣ:

Εγγύηση Ευρωπαϊκού Χώρου

Η Samsung Electronics Co. Ltd (“Samsung”) παρέχει περιορισμένη εγγύηση κατασκευαστή σε καταναλωτές που αγοράζουν εντός Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου και Ελβετίας («Ευρώπη») ένα προϊόν που διατέθηκε από τη Samsung στην Ευρώπη.

Οι καταναλωτές μπορούν να αιτηθούν την παροχή υπηρεσιών εγγύησης σε ολόκληρη την Ευρώπη. Το δικαίωμα εγγύησης (περίοδος εγγύησης και παροχή υπηρεσίας) θα είναι εκείνο της χώρας στην οποία πραγματοποιείται το αίτημα εγγύησης.

Προϊόν εκτός Ευρωπαϊκού Χώρου και Ελβετίας

Τα προϊόντα που αγοράστηκαν σε χώρα που δεν ανήκει στον Ευρωπαϊκό Οικονομικό Χώρο και την Ελβετία και δεν είναι προς πώληση στη χώρα σας ενδέχεται να είναι επισκευάσιμα, μετά από επιβεβαίωση, στη χώρα σας.
Εάν το προϊόν σας μπορεί να επισκευαστεί, ένα εκτιμώμενο κόστος και ο αναμενόμενος χρόνος επισκευής θα σας παρέχεται σε ένα εξουσιοδοτημένο Κέντρο Τεχνικής Υποστήριξης. Για αυτά τα προϊόντα, ο χρόνος επισκευής μπορεί να είναι μεγαλύτερος από το συνηθισμένο.

Γιατί πωλείται συσκευή Samsung με προέλευση εκτός Ευρώπης στο σκρουτζ? 

Όλα EU είναι. 

Και η αντιμετώπιση στο επίσημο εξουσιοδότιμενο service Samsung ακριβώς ίδια. 

Είτε πάρεις από αλυσίδα είτε από σκρουτζ. 

Τσεκαρισμένο από μένα και από πολλούς άλλους ανθρώπους. 

Ο μόνος λόγος που ίσως διαλέξω ένα μεταχειρισμένο Samsung από αγγελίες αγορασμένο από αλυσίδα και όχι από σκρουτζ είναι η μετά πώληση. 

Γιατί δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί που πιστεύουν ότι η αλυσίδα πουλάει τα καλά τα σφραγισμένα και το μικρό μαγαζί τα κλεμμένα τα μεταχειρισμένα. 

Επειδή στο ένα έχει πχ 1.5κ και στο άλλο 1.2κ. 

Σε λέει τρακοσα ευρώ διαφορά κάτι παίζει. 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kountoura said:

Γιατί πωλείται συσκευή Samsung με προέλευση εκτός Ευρώπης στο σκρουτζ? 

Όλα EU είναι. 

Και η αντιμετώπιση στο επίσημο εξουσιοδότιμενο service Samsung ακριβώς ίδια. 

Είτε πάρεις από αλυσίδα είτε από σκρουτζ. 

Τσεκαρισμένο από μένα και από πολλούς άλλους ανθρώπους. 

Ο μόνος λόγος που ίσως διαλέξω ένα μεταχειρισμένο Samsung από αγγελίες αγορασμένο από αλυσίδα και όχι από σκρουτζ είναι η μετά πώληση. 

Γιατί δυστυχώς, υπάρχουν πολλοί που πιστεύουν ότι η αλυσίδα πουλάει τα καλά τα σφραγισμένα και το μικρό μαγαζί τα κλεμμένα τα μεταχειρισμένα. 

Επειδή στο ένα έχει πχ 1.5κ και στο άλλο 1.2κ. 

Σε λέει τρακοσα ευρώ διαφορά κάτι παίζει. 

 

 

Δεν μπορω να σου απαντησω στο ερωτημα σου...δεν αγοραζω απο skroutz κινητα, (θηκες ή αλλα μικρης αξιας πραγματα που δεν βρισκω σε μεγαλες αλυσιδες, ναι) ομως απο φιλους μου που την εχουν "πατησει", ΟΧΙ απο skroutz, θα σου απαντησω πως απο οσα γνωριζω, ΝΑΙ,  υπαρχουν μαγαζακια που πουλανε απο Σαουδικη Αραβια κλπ... 

Στα υπολοιπα μαλλον φαινεται οτι δεν σε καλυψε η απαντηση μου 1 μνμ πριν το δικο σου...δεν μπορω  να κανω κατι αλλο για αυτο!!!

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, spinemm said:

ΔΕΝ λεω οτι να ναι...region Βουλγαρίας, Πολωνίας και Τσεχίας....αρα Ευρωπη......μην προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις!!

Το οτι η SAMSUNG εχει το καλυτερο service ειναι γνωστο και ενας ΣΟΒΑΡΟΣ λογος αγορας των κινητων της!!!

 

εαν ρωτας εμενα (που εμενα ρωτας) που θες να ξερω...παρε τηλεφωνο και ρωτα τους!!!

επισης..με ενα απλο google search....

Ανακατασκευασμένα (Refurbished) προϊόντα, είναι τα προϊόντα, που έχουν επιστραφεί στον κατασκευαστή για αρκετούς διαφορετικούς λόγους. Αυτά τα προϊόντα ελέγχονται και πωλούνται στους καταναλωτές με έκπτωση της τάξεως μεγαλύτερης του 40%.

 

Kαι στη τελικη ρε παιδια ουτε θελω να τσακωθω μαζι σας, ουτε να σας πεισω για κατι, ΣΥΓΝΩΜΗ κιολας που εγραψα πεντε πραγματα...ο καθενας κανει κουμαντο στο πορτοφολι του...εγω απλα εγραψα αυτα που πιστευω βαση της δυναμικης του ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ πορτοφολιου και με το γεγονος οτι θελω να εχω το κεφαλι μου "ησυχο" απο εκει και περα ο καθενας αγοραζει αυτο που τον "φτιαχνει" απο το/τα μαγαζι/α που τον "φτιαχνουν"!!!!!

Ούτε εγώ θέλω να τσακωθω μαζί σας. 

Αντίθετα θέλω να ενημερώσω, και να σας πείσω ακόμα, ότι διαλέγοντας ένα τηλέφωνο Samsung από σκρουτζ η μοναδική διαφορά σε σχέση με την αλυσίδα είναι η τιμή. Τίποτα άλλο. 

Σχεδόν όλοι μας εδώ μέσα ξέρουμε πως να επιλέξουμε ένα καλό κατάστημα. 

Δεν είπα να διαλέξεις το πρώτο το φθηνότερο, που ζητάει τα μισά λεφτά μπροστά και τα υπόλοιπα σε 30 μέρες με την παραλαβή. 

Που άνοιξε χθες και έχει 2 αξιολόγησεις. 

Άμεσα διαθέσιμο? Ναι. 

Καλή τιμή? Ναι. 

EU ναι. 

Αξιολόγησεις κάμποσες? Ναι 

Ε παίρνεις από αυτό και το τηλέφωνο και βάζεις και στην τσέπη σου μερικά ευρώ και έχεις 1000% το ίδιο προϊόν με την ίδια εξυπηρέτηση μετά την αγορά στο service. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kountoura said:

 

Σε λέει τρακοσα ευρώ διαφορά κάτι παίζει. 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι κάτι παίζει αλλά η λογική μου δεν το καταλαβαίνει...

Εφόσον ο κότσοβολος και τα public παίρνουν από τη Samsung πιο πολλά s22 ultra για πούλημα στην Ελλάδα ( οικονομία κλίμακας ) , από τον κυρ Γιώργο στο σκρουτζ που έχει πάρει μόνο 50 κομμάτια, γιατι τα πουλάνε ταυτόχρονα πιο ακριβά;; 

Για την Xiaomi έχω καταλάβει τι παίζει.. υπάρχει η infoquest που είναι ένας μεσάζοντας και πληρώνεις και αυτή κατά κάποιο τρόπο στις μεγάλες αλυσίδες, όπως έκανε παλιά η alpha copy με τη nokia. 

Στα Samsung γιατί υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά στη τιμή; Μεσάζοντες δεν υπάρχουν ' 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, REDHOTSTEF said:

Η αλήθεια είναι ότι κάτι παίζει αλλά η λογική μου δεν το καταλαβαίνει...

Εφόσον ο κότσοβολος και τα public παίρνουν από τη Samsung πιο πολλά s22 ultra για πούλημα στην Ελλάδα ( οικονομία κλίμακας ) , από τον κυρ Γιώργο στο σκρουτζ που έχει πάρει μόνο 50 κομμάτια, γιατι τα πουλάνε ταυτόχρονα πιο ακριβά;; 

Για την Xiaomi έχω καταλάβει τι παίζει.. υπάρχει η infoquest που είναι ένας μεσάζοντας και πληρώνεις και αυτή κατά κάποιο τρόπο στις μεγάλες αλυσίδες, όπως έκανε παλιά η alpha copy με τη nokia. 

Στα Samsung γιατί υπάρχει τόση μεγάλη διαφορά στη τιμή; Μεσάζοντες δεν υπάρχουν ' 

γιατί τα καταστήματα στο σκουρτζ παίρνουν κινητά με άλλα region.εξάλλου έχουν μικρότερο ποσοστό κέρδους σε σχέση με τις αλυσιδες. όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω.region βουλαγαριας τσεχιας κλπ. αλλά τα κινητά αυτά δεν έχουν καμία διαφορά με αυτά που πουλάνε οι αλυσιδες. όποιος θέλει πληρωνει το καπελο των αλυσίδων αλλιώς από σκουρτζ.οποιος αγοράζει από πλαίσιο Γερμανό κλπ έχει τουλάχιστον ελληνικό προϊόν αχαχαχαχα ας έχουμε εμείς τα αλλοδαπά 😆😆.το έχω διαβάσει κ αυτό...το πήρα από πλαίσιο κ είναι ελληνικό..με σφραγίδα σα τα πρόβατα..λες κ τα άλλα από το σκουρτζ είναι αλλοδαπά 

Link to comment
Share on other sites

γιατί τα καταστήματα στο σκουρτζ παίρνουν κινητά με άλλα region.εξάλλου έχουν μικρότερο ποσοστό κέρδους σε σχέση με τις αλυσιδες. όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω.region βουλαγαριας τσεχιας κλπ. αλλά τα κινητά αυτά δεν έχουν καμία διαφορά με αυτά που πουλάνε οι αλυσιδες. όποιος θέλει πληρωνει το καπελο των αλυσίδων αλλιώς από σκουρτζ.οποιος αγοράζει από πλαίσιο Γερμανό κλπ έχει τουλάχιστον ελληνικό προϊόν αχαχαχαχα ας έχουμε εμείς τα αλλοδαπά .το έχω διαβάσει κ αυτό...το πήρα από πλαίσιο κ είναι ελληνικό..με σφραγίδα σα τα πρόβατα..λες κ τα άλλα από το σκουρτζ είναι αλλοδαπά 
Στο best price θα βρεις το φτηνότερο s22 ultra 12/256 EU πάντως (933 vs 1040)

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...