Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

14 ώρες πριν, maik356 said:

μια γρηγορη ερωτηση μιας και ειμαι ετοιμος να ριξω παραγγελια.

Διαβασα για θεματα στις κλησεις και στο gps.....αυτα εχουν διορθωθει ή ακομα υπαρχει θεμα ή μαλ....ες διαβαζω?

Ευχαριστω

Στις κλήσεις δεν έχω κανένα θέμα.

Στο GPS αν απλά χρησιμοποιείς το google maps σε εξωτερικό χώρο(αυτοκίνητο) για να πάς κάπου, δεν θα καταλάβεις κάποιο πρόβλημα. Ίσως κάποια στιγμή να σου βγάλει για 2-3sec κάποιο μήνυμα για χαμηλή ακρίβεια. Αν όμως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που σου δείχνει δορυφόρους, ακρίβεια κλπ, θα δείς ότι κάτι δεν πάει καλά και κάποιες φορές χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει. Ίσως για τους περισσότερους δεν είναι σημαντικό, αλλά όταν το παλιό 4ετίας Samsung μου έχει άψογο GPS, μου κακοφαίνεται να βλέπω ότι στο καινούργιο κάτι δεν πάει καλά.

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

18 ώρες πριν, maik356 said:

μια γρηγορη ερωτηση μιας και ειμαι ετοιμος να ριξω παραγγελια.

Διαβασα για θεματα στις κλησεις και στο gps.....αυτα εχουν διορθωθει ή ακομα υπαρχει θεμα ή μαλ....ες διαβαζω?

Ευχαριστω

Μήπως είναι καιρός να κατέβει και το poll από την αρχική σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια προταση για θηκη: Nillkin Super Frosted. Αψογη. Με τελειο grip και σε ωραιο μπλε χρωμα. Θα την αλλαζω με την Ringke Fusion X που με εχει κερδισει επισης.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, taxtax said:

Στις κλήσεις δεν έχω κανένα θέμα.

Στο GPS αν απλά χρησιμοποιείς το google maps σε εξωτερικό χώρο(αυτοκίνητο) για να πάς κάπου, δεν θα καταλάβεις κάποιο πρόβλημα. Ίσως κάποια στιγμή να σου βγάλει για 2-3sec κάποιο μήνυμα για χαμηλή ακρίβεια. Αν όμως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που σου δείχνει δορυφόρους, ακρίβεια κλπ, θα δείς ότι κάτι δεν πάει καλά και κάποιες φορές χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει. Ίσως για τους περισσότερους δεν είναι σημαντικό, αλλά όταν το παλιό 4ετίας Samsung μου έχει άψογο GPS, μου κακοφαίνεται να βλέπω ότι στο καινούργιο κάτι δεν πάει καλά.

Γενικά το τηλέφωνο έχει πρόβλημα με τις κεραίες του. Έχοντας δίπλα και 2ο κινητό, καταλαβαίνεις ότι το σήμα, το wifi ακόμα και το gps είναι υποδεέστερο. Δυστυχώς αυτό δεν διορθώνεται με καμμιά αναβάθμιση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2023 at 12:22 ΠΜ, vastegial_74 said:

Το πρόβλημα με τα xiaomi είναι ότι δεν σβήνει η ο οθόνη όταν το πλησιάζεις για να μιλήσεις και πατιούνται ότι να ναι όσο το έχεις στο αυτί. Έτσι έχω διαβάσει σε διάφορα fora. Δεν είχα ποτέ xiaomi.  Δεν μιλάω από προσωπική εμπειρία.

Παντως και στο s22u αργει να αναψει η οθονη οταν απομακρυνεις το κινητο απο το αυτι σου και παιζει ρολο αν ειναι σε σκοτεινο περιβαλλον. (Αργει περισσοτερο). Γενικα ειμαι δυσαρεστημενος απο τον αισθητηρα εγγυτητας και προσωπικα αμφιβαλλω αν πραγματι υπαρχει αισθητηρας εγγυτητας ή αν χρησιμοποιει την καμερα.

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Αλλη μια προταση για θηκη: Nillkin Super Frosted. Αψογη. Με τελειο grip και σε ωραιο μπλε χρωμα. Θα την αλλαζω με την Ringke Fusion X που με εχει κερδισει επισης.

Οι ringke ειναι καλες αλλα μπελας στο βαλε βγαλε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, taxtax said:

Στις κλήσεις δεν έχω κανένα θέμα.

Στο GPS αν απλά χρησιμοποιείς το google maps σε εξωτερικό χώρο(αυτοκίνητο) για να πάς κάπου, δεν θα καταλάβεις κάποιο πρόβλημα. Ίσως κάποια στιγμή να σου βγάλει για 2-3sec κάποιο μήνυμα για χαμηλή ακρίβεια. Αν όμως χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα που σου δείχνει δορυφόρους, ακρίβεια κλπ, θα δείς ότι κάτι δεν πάει καλά και κάποιες φορές χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει. Ίσως για τους περισσότερους δεν είναι σημαντικό, αλλά όταν το παλιό 4ετίας Samsung μου έχει άψογο GPS, μου κακοφαίνεται να βλέπω ότι στο καινούργιο κάτι δεν πάει καλά.

Προσωπικα δεν χρησιμοποιω το google maps χρησιμοποιω το HERE WE GO και δεν εχω αντιμετωπισει ΠΟΤΕ, ΚΑΝΕΝΑ προβλημα σε οτι αφορα την ακριβεια....ακομα και σε περπατημα που το εχω δοκιμασει απλα και μονο επειδη εχω/ειχα διαβασει παρομοια σχολια με το δικο σου το GPS του ηταν/ειναι ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟ!!! 

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έχω σήμα με κοσμοτε, ακόμα και στα ποιο δύσκολα σημεία, κανένα θέμα με κεραίες...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, spinemm said:

Για τις φωτο τι να σου πω, παντως νομιζω οτι βγαζει πολυ καλες...ενω σε οτι αφορα τις νυχτερινες εχει ξεφυγει πολυ...ιδιως εαν χρησιμοποιεις το EXPERT RAW, απο την αλλη γουστα ειναι αυτα... 🙂, προσωπικα περιμενω το ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ για  να πω την αποψη μου σε video και φωτο...😁😄. Το "σχεδιο" του το ειδες στο unboxing...σχεδον καμμια διαφορα απο το S22U αντε λιγο πιο "τετραγωνισμενο" νομιζω....

Ελα αυτό είναι το ίδιο με το S22 ultra καμία διαφορά για μένα 

Link to comment
Share on other sites

ολα εξαρτωνται απο την τιμη που θα ερθει 

αμφιβαλλω κατα πολυ  αν θα αξιζει η αναβαθμιση απο το s22ultra se s23 ultra

το s22 ultra ειναι σχεδον κορυφη

παντως φαινεται οτι οι εταιρειες εχουν φτασει σε ενα κορεσμο αφου θεωρω οτι ηαναβαθμισμενη καμερα και ο καλυτερος επεξεργαστης δεν θεωρειται καινοτομια πλεον

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nikolasn80 said:

ολα εξαρτωνται απο την τιμη που θα ερθει 

αμφιβαλλω κατα πολυ  αν θα αξιζει η αναβαθμιση απο το s22ultra se s23 ultra

το s22 ultra ειναι σχεδον κορυφη

παντως φαινεται οτι οι εταιρειες εχουν φτασει σε ενα κορεσμο αφου θεωρω οτι ηαναβαθμισμενη καμερα και ο καλυτερος επεξεργαστης δεν θεωρειται καινοτομια πλεον

Φαίνεται από τα leaks έως τώρα ότι η 23 σειρά θα είναι περίπου 100 ευρώ πιο ακριβή από την 22. Βέβαια φημολογείται ότι θα έχει ως pre-order bonus την δωρεάν αναβάθμιση σε μεγαλύτερη χωρητικότητα (πληρώνεις τα 256, παίρνεις τα 518). 

Θα δούμε την Τετάρτη... Αν έχει καλό trade-in εγώ θα κάνω τη μετάβαση μόνο και μόνο για τον επεξεργαστή (και ευελπιστώ άρα την καλύτερη αυτονομία).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nasosvasedis said:

Φαίνεται από τα leaks έως τώρα ότι η 23 σειρά θα είναι περίπου 100 ευρώ πιο ακριβή από την 22. Βέβαια φημολογείται ότι θα έχει ως pre-order bonus την δωρεάν αναβάθμιση σε μεγαλύτερη χωρητικότητα (πληρώνεις τα 256, παίρνεις τα 518). 

Θα δούμε την Τετάρτη... Αν έχει καλό trade-in εγώ θα κάνω τη μετάβαση μόνο και μόνο για τον επεξεργαστή (και ευελπιστώ άρα την καλύτερη αυτονομία).

Αν ισχύουν οι διαρροές η τιμή του s23 ultra η έκδοση δηλαδή των 12/512 θα κοστίζει κοντά στα 1600 ευρώ...δεν τα λες και λίγα.. ένας από τους σημαντικότερους λόγους που δεν αγόρασα το I phone 14 pro max ήταν και η τιμή πέρα ότι το s22 ultra είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο.https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/texnologia/samsung-dierrefsan-i-times-gia-ta-galaxy-s23-stin-evropi-tweet/

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα τις τιμες....σκεφτειτε τις διαφορες που εχουμε, ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ, στον ΦΠΑ εμεις, σε σχεση με Γερμανια και Ισπανια γιατι εκτιμω οτι εδω Ελλαδα (το απευχομαι βεβαια) θα ειναι πολυ πιο πανω η τιμη του S23U....απο την αλλη θεωρω οτι εχουν αρχισει και το παρατραβανε πια Samsung και APPLE...σκεφτειτε επισης ποσο στοιχιζαν οι "ναυαρχιδες" μεχρι πριν 14 χρονια που και οι μισθοι μας ηταν, ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ, διαφορετικοι απο οτι ειναι σημερα...

3 ώρες πριν, avgouleo2 said:

Ελα αυτό είναι το ίδιο με το S22 ultra καμία διαφορά για μένα 

το ιδιο λεμε...

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, spinemm said:

Σε οτι αφορα τις τιμες....σκεφτειτε τις διαφορες που εχουμε, ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ, στον ΦΠΑ εμεις, σε σχεση με Γερμανια και Ισπανια γιατι εκτιμω οτι εδω Ελλαδα (το απευχομαι βεβαια) θα ειναι πολυ πιο πανω η τιμη του S23U....απο την αλλη θεωρω οτι εχουν αρχισει και το παρατραβανε πια Samsung και APPLE...σκεφτειτε επισης ποσο στοιχιζαν οι "ναυαρχιδες" μεχρι πριν 14 χρονια που και οι μισθοι μας ηταν, ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ, διαφορετικοι απο οτι ειναι σημερα...

το ιδιο λεμε...

δεν χρειαζεται κανεις να το παρει απο την πρωτη ημερα, για να δειτε που αν δεν πουλησει  ποσο γρηγορα θα πεσει η τιμη του, καποτε θα πρεπει να δωσουμε ενα μαθημα σε αυτες τις εταιρειες οτι το ακριβο τελειωσε και δεν πουλαει, διαφορετικα καθε χρονο θα αυξανουν την τιμη χωρις να προσφερουν τιποτα επουσιωδες για να καλυβουν τις χασουρες που δεν πουλανε οσα προσδοκανε.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, boymanos said:

δεν χρειαζεται κανεις να το παρει απο την πρωτη ημερα, για να δειτε που αν δεν πουλησει  ποσο γρηγορα θα πεσει η τιμη του, καποτε θα πρεπει να δωσουμε ενα μαθημα σε αυτες τις εταιρειες οτι το ακριβο τελειωσε και δεν πουλαει, διαφορετικα καθε χρονο θα αυξανουν την τιμη χωρις να προσφερουν τιποτα επουσιωδες για να καλυβουν τις χασουρες που δεν πουλανε οσα προσδοκανε.

Θα μπορούσαν πάντως και οι εταιρείες να παράξουν λίγα κομμάτια, ώστε να μην έχει πολύς κόσμος συγκεκριμένες ναυαρχίδες, ώστε και η τιμή να είναι στο θεό για μεγαλύτερο κέρδος για τις εταιρίες, και να νιώθουν οι πελάτες ότι κρατάνε κάτι σπάνιο και σύμβολο στάτους ίσως..

Κάτι τέτοιο παίζει, να παιζει, και στα iphones..

Πόσοι στην Ελλάδα κυκλοφορούν με Λαμποργκίνι; Θα θέλαμε να κόστιζαν όσο τα Nissan; Εμείς ναι, κάποιοι όχι. Αντικειμενικά, αν όπου κοιτούσες έβλεπες τους ανθρώπους γύρω σου να κύκλοφορουν με s22 ultra και όχι με poco x3 pro/nfc , δεν θα σου φαινόταν τόσο ιδιαίτερο..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nikolasn80 said:

ολα εξαρτωνται απο την τιμη που θα ερθει 

αμφιβαλλω κατα πολυ  αν θα αξιζει η αναβαθμιση απο το s22ultra se s23 ultra

το s22 ultra ειναι σχεδον κορυφη

παντως φαινεται οτι οι εταιρειες εχουν φτασει σε ενα κορεσμο αφου θεωρω οτι ηαναβαθμισμενη καμερα και ο καλυτερος επεξεργαστης δεν θεωρειται καινοτομια πλεον

Και εγώ πιστεύω ότι δεν αξίζει για κάποιον που έχει s22u να πάει στο s23u.

Προσωπικά θα περιμένω μέχρι τον Αύγουστο να πάω στο fold5

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, ggazas said:

Γενικά το τηλέφωνο έχει πρόβλημα με τις κεραίες του. Έχοντας δίπλα και 2ο κινητό, καταλαβαίνεις ότι το σήμα, το wifi ακόμα και το gps είναι υποδεέστερο. Δυστυχώς αυτό δεν διορθώνεται με καμμιά αναβάθμιση.

Η αλήθεια είναι ότι στο σήμα όντως έχει λιγότερες γραμμές από άλλο κινητό, ποτέ όμως μέχρι τώρα δεν είχα θέμα τις κλήσεις με cosmote

:X
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στο σήμα όντως έχει λιγότερες γραμμές από άλλο κινητό, ποτέ όμως μέχρι τώρα δεν είχα θέμα τις κλήσεις με cosmote
Το ποσες γραμμες δειχνει ειναι εικονικο. Ουτε εγω αντιμετωπισα ποτε προβλημα με σημα, wifi, gps.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κ εγώ μια τοποθέτηση περί τιμής s23 ultra. Το τραγικό δεν είναι η αύξηση τιμής. Ισως ηταν αναμενομενο. Το τραγικό στην όλη κατάσταση είναι ότι ενώ θα κάνει βασική την έκδοση των 256 (καταργώντας την 128) θα κάνει υποβάθμιση στην ram από 12gb στα 8, αναγκάζοντας όποιον θέλει 12 gb να πάει στα 512gb . Αποδεδειγμένα , από εμένα τουλάχιστον ότι η έκδοση με τα 12gb δουλεύει πιο στρωτά από την 8gb , στο s22 ultra- τα έχω δουλέψει και τα 2-. Αλλαζω συσκευή ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ από εποχή s4 αλλά φέτος όχι. Δεν είναι θέμα χρημάτων είναι θέμα υποβάθμισης της νοημοσύνης μου(μας).Επομενως ,αλλαγή μόνο, σε κάποιο καλό deal με τιμολόγιο, επιστροφή και μόνιμο -100 ευρώ στους retailers ( όπως και περισυ) , αλλιώς περιμένω fold 5 και γιατί όχι να μεταπηδησω και στο απέναντι στρατόπεδο.. Αν δεν έχει και μεγάλη διαφορά σε μπαταρία, προς τα πάνω , θα μου το κάνει και πιο εύκολο...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bromonano2 said:

Να κάνω κ εγώ μια τοποθέτηση περί τιμής s23 ultra. Το τραγικό δεν είναι η αύξηση τιμής. Ισως ηταν αναμενομενο. Το τραγικό στην όλη κατάσταση είναι ότι ενώ θα κάνει βασική την έκδοση των 256 (καταργώντας την 128) θα κάνει υποβάθμιση στην ram από 12gb στα 8, αναγκάζοντας όποιον θέλει 12 gb να πάει στα 512gb . Αποδεδειγμένα , από εμένα τουλάχιστον ότι η έκδοση με τα 12gb δουλεύει πιο στρωτά από την 8gb , στο s22 ultra- τα έχω δουλέψει και τα 2-. Αλλαζω συσκευή ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ από εποχή s4 αλλά φέτος όχι. Δεν είναι θέμα χρημάτων είναι θέμα υποβάθμισης της νοημοσύνης μου(μας).Επομενως ,αλλαγή μόνο, σε κάποιο καλό deal με τιμολόγιο, επιστροφή και μόνιμο -100 ευρώ στους retailers ( όπως και περισυ) , αλλιώς περιμένω fold 5 και γιατί όχι να μεταπηδησω και στο απέναντι στρατόπεδο.. Αν δεν έχει και μεγάλη διαφορά σε μπαταρία, προς τα πάνω , θα μου το κάνει και πιο εύκολο...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Συμφωνώ με το ότι υποβαθμίζουν τη νοημοσύνη μας, ειδικά οι δύο "μεγάλες" εταιρείες του χώρου. 

Θεωρείς ότι το trade-in θα αξίζει σε εμάς; 

Υπάρχει κάποιος που θυμάται όταν βγήκε το S22 πέρυσι τι έκπτωση περίπου σου έκανε εάν γύρναγες το S21 Ultra;

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρειες εχουν βρει θυματα... Δεν υποβαθμιζουν καμια νοημοσυνη. Ειδικα σε ναυαρχιδες ενας νοημων δεν θα παει απο τη μια στην αλλη καθως οι διαφορες ειναι μικρες. Αν εχεις ναυαρχιδα αξιζει να αλλαξεις το λιγοτερο μετα απο 2ετια και λιγο λεω... Κανεις δεν σε υποχρεωνει να αλλαζεις στο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Συμφωνώ με το ότι υποβαθμίζουν τη νοημοσύνη μας, ειδικά οι δύο "μεγάλες" εταιρείες του χώρου. 

Θεωρείς ότι το trade-in θα αξίζει σε εμάς; 

Υπάρχει κάποιος που θυμάται όταν βγήκε το S22 πέρυσι τι έκπτωση περίπου σου έκανε εάν γύρναγες το S21 Ultra;

Νομίζω 550 ευρώ ηταν

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Strofigkas said:

Νομίζω 550 ευρώ ηταν

Εντάξει όχι πολλά, αλλά ούτε και ελάχιστα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες ελπίζω να είστε καλά θέλω να πω λίγο κάτι που σκέφτομαι εδώ και καιρό. Έχω λιγουρευτη τις τελευταίες βδομάδες να πάρω στη κατοχή το s23ultra διότι έχω δει τις ικανότητες του σε θέμα οθόνης καμερών κλπ αλλά δεν είναι αυτό το θέμα εγώ αυτήν την περίοδο έχω το s21fe με τον snapdragon 888 αλλά ρε παιδιά το ui είναι τέρμα laggy σε βαθμό που λες ελεος δεν μπορεί ένα κινητό 500 ευρώ να είναι τόσο choppy τα animations και τόσο lag γενικα είχα στην κατοχή πολλά κινητά από 13 Pro max μέχρι mate 20 Pro και γενικά είμαι χρήστης που ξέρει τι του γίνεται από τηλέφωνα και ρωτώ εγώ τώρα  είναι θέμα κινητού όλα αυτά τα θέματα η καθαρά της samsung γιατί είναι κρίμα να δώσεις 1500+ ευρώ για το s23U και να κάνει αυτά τα προβλήματα και γενικά θέμα γοήτρου γιατί βλέπω πχ εταιρίες τύπου realme oneplus με καλά κινητά στη μισή τιμή μπορεί βέβαια να μην έχουν τόσα features αλλά να εχουν ένα battery smooth user interface δεν ξερω Θα ήθελα την γνώμη σας σε αυτό το θεμα

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, boymanos said:

δεν χρειαζεται κανεις να το παρει απο την πρωτη ημερα, για να δειτε που αν δεν πουλησει  ποσο γρηγορα θα πεσει η τιμη του, καποτε θα πρεπει να δωσουμε ενα μαθημα σε αυτες τις εταιρειες οτι το ακριβο τελειωσε και δεν πουλαει, διαφορετικα καθε χρονο θα αυξανουν την τιμη χωρις να προσφερουν τιποτα επουσιωδες για να καλυβουν τις χασουρες που δεν πουλανε οσα προσδοκανε.

Σε οποιαδηποτε αλλη χωρα μπορει να πεσει εαν συμβει κατι τετοιο, εδω αποκλειεται!!! Οι "μεγαλες" αλυσιδες (απο τις οποιες καλως ή κακως ψωνιζω και εγω) ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το ριξουν, αντε σε καμμια και καλα BF week οπως εκαναν φετος (εκει το πηρα και εγω) να το ριξουν 200~300Ε αλλα μεχρι εκει!!! τα μικρα μαγαζια ουτως ή αλλως με τις (παρα?)εισαγωγες που κανουν ή με την εισαγωγη επανασυσκευασμενων refurbished ή εκθεσιακων-βιτρινας ξενων χωρων τα οποια εν αγνοια μας πωλουν για καινουρια, μπορουν και κρατουν την τιμη κατω, ομως τους εμπιστευεσαι?? (δεν μπορω να εμπιστευθω μικρομαγαζα που ξεφυτρωνουν σαν μανιταρια και μετα απο 1 χρονο απλα κλεινουν και αντε γεια με οτι συνεπαγεται αυτο και πρωτο πρωτο το τι γινεται εαν τους χρειαστεις...)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...