Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Οσο αντεχει το πορτοφολι του καθενος. Εμενα πχ δεν θα αντεχε ποτε να δωσω 1200 για το S22 U. Οταν το ειδα σε αγγελια μεταχειρισμενο 1 βδομαδας στα 800 δεν το σκεφτηκα πολυ. Το χτυπησα, πουλησα και το παλιο ενα 300αρι και ... happily ever after. Πηρα ναυαρχιδα σε τιμη midrange και θα το ξεζουμισω οσο παει. 

Τα περι σμουθι κλπ τα βρισκω αστεια... Οθοναρα, καμεραρα, μπαταριαρα και αναβαθμιση λογισμικου σε βαθος 4ετιας συν 1. Αντε γεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει κανείς εμπειρία από imob.gr? Παράγγειλα από εκεί μεθαύριο παραλαμβάνω απλά διάβασα 3-4 σχόλια στα αρνητικά τους που έλεγαν ότι ήταν ξεκολλημενη η ταινία ασφαλείας της samsung και είχαν βάλει δικιά τους. Και έλεγε ένας ότι το κινητό προφανώς δεν είναι για την ευρωπαϊκή αγορά και το ανοίγουν και περνάνε λογισμικό. Παίζει κάτι τέτοιο? Τους έψαξα και φαίνεται σοβαρή εταιρία ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω ότι το S23 ultra δεν είναι α έχει διαφορά από το S22 ultra. Από εμφάνιση τα ίδια. Επομένως πάμε για το 24 ultra 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bromiaris said:

Όσοι έχετε σύνδεση cosmote εδώ και 15 λεπτά έχετε κ εσείς αδυναμία σύνδεσης με 4G-5G δεδομένα;

δεν ειχα-εχω κανενα προβλημα...

38 minutes ago, avgouleo2 said:

Γιατί νομίζω ότι το S23 ultra δεν είναι α έχει διαφορά από το S22 ultra. Από εμφάνιση τα ίδια. Επομένως πάμε για το 24 ultra 

 

δεν λες και μικρη διαφορα τον 200αρη φακο και το οτι θα εχει sd αντι για τον exynos που προσωπικα δενν καταλαβαινω τον τοσο αρνητισμο για αυτον...εαν βεβαια εννοεις το "σχεδιο" εχεις δικιο, απο την αλλη βεβαια  και το S22 ultra το "σχεδιο" του ΝΟΤΕ 20 "κρατησε"...επισης μενει να δουμε κατα ποσο ισχυει το οτι θα εχει δυνατοτητα συνδεσης με δορυφορους για λειτουργιες εκτος δικτυου οπως πχ sms ή σε περιπτωσεις αναγκης .... 

(παντως εαν ισχυουν τα unboxing τοτε το μονο σιγουρο ειναι οτι εκει στη Samsung ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πασχουν απο ιδεες οι σχεδιαστες συσκευων...)

https://www.youtube.com/watch?v=5Ue3xEfJsns
 

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Panospapa said:

Παιδιά έχει κανείς εμπειρία από imob.gr? Παράγγειλα από εκεί μεθαύριο παραλαμβάνω απλά διάβασα 3-4 σχόλια στα αρνητικά τους που έλεγαν ότι ήταν ξεκολλημενη η ταινία ασφαλείας της samsung και είχαν βάλει δικιά τους. Και έλεγε ένας ότι το κινητό προφανώς δεν είναι για την ευρωπαϊκή αγορά και το ανοίγουν και περνάνε λογισμικό. Παίζει κάτι τέτοιο? Τους έψαξα και φαίνεται σοβαρή εταιρία ρε παιδια

Το ενα σχόλιο μαλλον ηταν δικο μου .

Οταν το παρέλαβα από αυτούς ειχε διπλη ταινία. Την μια πανω απο την άλλη. Και διαφορετικού φάρδους. 

Κοντευω 1 χρόνο με την συσκευή, ολα καλα προς το παρόν. 

Τωρα τι άλλο κάνουν δεν ξέρω .... 

Ειχε και μια ζελατινα περασμένη επάνω μαλλον απο το εργοστάσιο θεωρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Με τον αισθητήρα εγγύτητας πως τα πάει το 12αρι; εκεί πάσχουν λίγο κάποια xiaomi. 
Γιατι? Στο s22 ultra λειτουργει σωστα ο proximity? Το βγαζω απο το αυτι και κανει 3 δευτερολεπτα να αναψει η οθονη, αν αναψει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ddr2 said:

Γιατι? Στο s22 ultra λειτουργει σωστα ο proximity? Το βγαζω απο το αυτι και κανει 3 δευτερολεπτα να αναψει η οθονη, αν αναψει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το πρόβλημα με τα xiaomi είναι ότι δεν σβήνει η ο οθόνη όταν το πλησιάζεις για να μιλήσεις και πατιούνται ότι να ναι όσο το έχεις στο αυτί. Έτσι έχω διαβάσει σε διάφορα fora. Δεν είχα ποτέ xiaomi.  Δεν μιλάω από προσωπική εμπειρία.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα xiaomi είναι ότι δεν σβήνει η ο οθόνη όταν το πλησιάζεις για να μιλήσεις και πατιούνται ότι να ναι όσο το έχεις στο αυτί. Έτσι έχω διαβάσει σε διάφορα fora. Δεν είχα ποτέ xiaomi.  Δεν μιλάω από προσωπική εμπειρία.
Το πρόβλημα υπάρχει όταν ο αισθητήρας εγγύτητας είναι εικονικός δηλαδή μιλάμε για virtual proximity sensor...

Και μιλάω σαν πρώην χρήστης αρκετών συσκευών από την xiaomi

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάμερα Samsung Gear 360. Την ξέθαψα μετά από πολύ καιρό και αλλαγές πολλών συσκευών. Βλέπω ότι η σχετική εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη για τη συσκευή μας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την κάνω να συνεργαστεί με το τηλέφωνο; Λίγο που το έψαξα δίνουν κάποιες παλιές εκδόσεις της εφαρμογής, συνδέεται μεν με την κάμερα αλλά στη συνέχεια κρασαρει συνέχεια. Καμμιά ιδέα;

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 said:

Το ενα σχόλιο μαλλον ηταν δικο μου .

Οταν το παρέλαβα από αυτούς ειχε διπλη ταινία. Την μια πανω απο την άλλη. Και διαφορετικού φάρδους. 

Κοντευω 1 χρόνο με την συσκευή, ολα καλα προς το παρόν. 

Τωρα τι άλλο κάνουν δεν ξέρω .... 

Ειχε και μια ζελατινα περασμένη επάνω μαλλον απο το εργοστάσιο θεωρώ. 

Δεν τους είπες τίποτα δεν ρώτησες κάτι? Το να το γυρίσω πίσω αν είναι έτσι έχει νόημα? Ούτως ή άλλως εγγύηση θα έχει. Απλά με αγχωσε 

Λες να μην είναι για ευρωπαϊκή αγορά και να σκάσει με snapdragon να γουστάρουμε? 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι παλιός σε αυτά τα forums και ειδικά για ναυαρχίδες μπορώ να σας επιβεβαιώσω ότι τέτοια γκρίνια μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις υπήρχε. Σε συγκεκριμένα κινητά που έρχονταν με σοβαρά προβλήματα. Ο λόγος που υπάρχει εδώ πιστεύω ότι είναι αποκλειστικά οι ακριβές τιμές. Κακά τα ψέματα όταν δίνεις 1000+ Ε για κινητό η υπομονή σου σε τυχόν θέματα ακόμα και μικρά έχει λίγα αποθέματα. 

Η αλήθεια είναι ότι πλεον υπάρχει σοβαρό θέμα σε όλη την αγορά κινητών (έχω και σχετική επαγγελματική               ενασχόληση). Δεν μπορεί με τίποτα να δικαιολογηθούν ετήσια καινούριες συσκευές. Μόνο μία πραγματική καινοτομία υπάρχει πλέον και είναι οι foldable οθόνες. Τους παρασύρει όλους η apple που έχει το κοινό που αλλάζει κάθε χρόνο (πχ λόγω εταιρικών συνδέσεων στις ΗΠΑ , γιατί είναι δήλωση κοινωνικού status να έχεις το τελευταίο κλπ).  Δεν ισχύει το ίδιο για τα android.  Και επειδή ο κόσμος πλέον δε μπορεί να δώσει χρήματα για ελάχιστες αλλαγές ορατές για το μέσο χρήστη ο εκβιασμός των εταιριών έρχεται με τα περιορισμένα στο χρόνο updates λογισμικού.    

Πχ δείτε το μαρκετινγκ του S23 Ultra. Πάλι ασχολούμαστε με το… φεγγάρι! Σοβαρά τώρα; Πόσοι τους ενδιαφέρει να δουν τους κρατήρες καλύτερα; Εντυπωσιακές και οι αστροφωτογραφίες αλλά αν δε πας σε μέρος χωρίς φώτα (βρείτε στην Αθήνα εσείς…) δεν βγαίνει τίποτα αξιοσημείωτο.  Οι απλές νυχτερινές μια χαρά ήταν εκτος και αν θέλετε να κάνετε τελετή βουντου στο δάσος. Φτάσαμε πλέον σε τέλμα στην κατηγορία ναυαρχίδων σε οθόνες (εκτός folds προφανώς), κάμερες και επεξεργαστές.   

  ‘Άλλο παράδειγμα. ‘Εχω κάνει συγκριτικό σε φωτογραφίες με S21FE, S22+, S22 Ultra που έχουμε στην οικογένεια. Σχεδόν καμία διαφορά αν εξαιρέσεις στο Zoom ή αν θέλεις να τις εκτυπώσεις για αφίσα. Μακράν καλύτερη αγορά αν θες κυρίως καλή κάμερα το S21FE. Μιλάμε για μισή τιμή από τα άλλα και χάνεις ελάχιστα.    

Ελπίζω να κάνω λάθος και να δούμε κάτι πολύ καλό την 1 Φεβ. αλλά φοβάμαι ότι η καλύτερη αγορά κινητού την επόμενη μέρα θα είναι το S22 Ultra σε μία πιο χαμηλή τιμή…

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση μιας και ειμαι ετοιμος να ριξω παραγγελια.

Διαβασα για θεματα στις κλησεις και στο gps.....αυτα εχουν διορθωθει ή ακομα υπαρχει θεμα ή μαλ....ες διαβαζω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, maik356 said:

μια γρηγορη ερωτηση μιας και ειμαι ετοιμος να ριξω παραγγελια.

Διαβασα για θεματα στις κλησεις και στο gps.....αυτα εχουν διορθωθει ή ακομα υπαρχει θεμα ή μαλ....ες διαβαζω?

Ευχαριστω

κανένα θέμα.αυτα αφορούσαν στην αρχή τη συσκευή κ αυτά τα θέματα δε τα είχαν όλοι. τώρα κανένα πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Andreaszel said:

κανένα θέμα.αυτα αφορούσαν στην αρχή τη συσκευή κ αυτά τα θέματα δε τα είχαν όλοι. τώρα κανένα πρόβλημα 

ευχαριστω 

το εχει η samsung hellas στα 949 ευρω με "δωρο" τα buds live και θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, maik356 said:

μια γρηγορη ερωτηση μιας και ειμαι ετοιμος να ριξω παραγγελια.

Διαβασα για θεματα στις κλησεις και στο gps.....αυτα εχουν διορθωθει ή ακομα υπαρχει θεμα ή μαλ....ες διαβαζω?

Ευχαριστω

Kανενα θεμα!! στα 949Ε και με δωρο τα buds μη σου πω οτι τους κλεβεις κιολας!!! 😁😁

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, spinemm said:

δεν ειχα-εχω κανενα προβλημα...

δεν λες και μικρη διαφορα τον 200αρη φακο και το οτι θα εχει sd αντι για τον exynos που προσωπικα δενν καταλαβαινω τον τοσο αρνητισμο για αυτον...εαν βεβαια εννοεις το "σχεδιο" εχεις δικιο, απο την αλλη βεβαια  και το S22 ultra το "σχεδιο" του ΝΟΤΕ 20 "κρατησε"...επισης μενει να δουμε κατα ποσο ισχυει το οτι θα εχει δυνατοτητα συνδεσης με δορυφορους για λειτουργιες εκτος δικτυου οπως πχ sms ή σε περιπτωσεις αναγκης .... 

(παντως εαν ισχυουν τα unboxing τοτε το μονο σιγουρο ειναι οτι εκει στη Samsung ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πασχουν απο ιδεες οι σχεδιαστες συσκευων...)

https://www.youtube.com/watch?v=5Ue3xEfJsns
 

Γειά τον σχεδιασμό μιλάω. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν νομίζω ότι ο 200αρις φακός θα έχει τόσο μεγάλη διαφορά. Γιατί με τις φωτογραφίες που βγάζω με τον 100αρι του  s22 ultra να σου πω την αλήθεια δεν είμαι ικανοποιημένος. 

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ολα τα κινητα τα ιδια ειναι στο σχεδιασμο. Απο τη στιγμη που το βαζεις σε θηκη η θηκη κανει τη διαφορα.

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Panospapa said:

Δεν τους είπες τίποτα δεν ρώτησες κάτι? Το να το γυρίσω πίσω αν είναι έτσι έχει νόημα? Ούτως ή άλλως εγγύηση θα έχει. Απλά με αγχωσε 

Λες να μην είναι για ευρωπαϊκή αγορά και να σκάσει με snapdragon να γουστάρουμε? 

Δεν ασχολήθηκα, ηταν και εταιρικό με τιμολόγιο και άρθρο 39α . Μπλέξιμο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, avgouleo2 said:

Γειά τον σχεδιασμό μιλάω. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν νομίζω ότι ο 200αρις φακός θα έχει τόσο μεγάλη διαφορά. Γιατί με τις φωτογραφίες που βγάζω με τον 100αρι του  s22 ultra να σου πω την αλήθεια δεν είμαι ικανοποιημένος. 

Για τις φωτο τι να σου πω, παντως νομιζω οτι βγαζει πολυ καλες...ενω σε οτι αφορα τις νυχτερινες εχει ξεφυγει πολυ...ιδιως εαν χρησιμοποιεις το EXPERT RAW, απο την αλλη γουστα ειναι αυτα... 🙂, προσωπικα περιμενω το ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ για  να πω την αποψη μου σε video και φωτο...😁😄. Το "σχεδιο" του το ειδες στο unboxing...σχεδον καμμια διαφορα απο το S22U αντε λιγο πιο "τετραγωνισμενο" νομιζω....

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

300 σελίδες θέμα, ίσως το πιο μεγάλο εδώ μέσα. Το διάβαζα από τότε που ήταν στις 10.. Μόνο για αυτό μπαίνω πλέον στο myphone 😛

Ο πως λέει και ο φίλος πιο πάνω όλα τα κινητά με θήκες ίδια είναι σήμερα (εκτός fold flips) αλλά το τετραγωνισμένο σχέδιο του ultra κάνει τη διαφορά. Και το note 10 plus. Είναι μοναδικά , σήμερα να έχουν γωνίες τα κινητά. Και αυτό είναι ένα από τα πολλά που μου αρέσει σε αυτό το κινητό. Αλλά με πλήγωσε από τις πρώτες μέρες και τα τόσα bugs που διάβαζα. 

Ο Πως λέει και ένας φίλος πιο πάνω, 1 Φεβρουαρίου μάλλον το s22 θα είναι μονόδρομος γιατί 1450 η πιο απλή έκδοση s23 ultra είναι πολλά , και δεν μπορώ να περιμένω άλλους δύο μήνες μέχρι να έρθει Ελλάδα, μέχρι να πέσει η τιμή ,μέχρι να δοκιμαστεί και εκείνο..

Για το Xiaomi 12t pro για παράδειγμα που έχει αρκετό καιρο εδώ, δεν έχω διαβάσει για κάποιο θέμα. Όχι μόνο εδώ. Βέβαια σε εκείνο μόνο ο επεξεργαστής αξίζει και η μία κάμερα. Το s22 ultra τα έχει όλα. Αλλά όταν πρωτοκυκλοφόρησε, ακόμα και όταν ένας Έλληνας YouTuber in2mobile το παρουσίαζε, του έκανε σκέρτσα στην οθόνη ξεκλείδωματος, αυτό με τις οριζόντιες γραμμές, που βέβαια λύθηκε -μαλλον- μετά.

Οπότε λίγες μερουλες έμειναν, να δούμε τι χάνουμε τι κερδίζουμε και βλέπουμε.

Κάτι τελευταίο,, άμα είδατε διαρροές για το s23 ultra, θα παρατηρήσατε ότι αύξησαν ελαφρώς το μέγεθος των φακών, και τοποθέτησαν τα πλήκτρα έντασης λίγο πιο πέρα... Ώστε καμία τωρινή θήκη του s22 ultra να μην ταιριάζει με το καινούργιο!.... 

Βρε τους φ'ατανάδες.... 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2023 at 11:02 ΜΜ, NeCrOmAnCeR19 said:

Το ενα σχόλιο μαλλον ηταν δικο μου .

Οταν το παρέλαβα από αυτούς ειχε διπλη ταινία. Την μια πανω απο την άλλη. Και διαφορετικού φάρδους. 

Κοντευω 1 χρόνο με την συσκευή, ολα καλα προς το παρόν. 

Τωρα τι άλλο κάνουν δεν ξέρω .... 

Ειχε και μια ζελατινα περασμένη επάνω μαλλον απο το εργοστάσιο θεωρώ. 

κανονικά κανένα s22 δεν έχει ζελατίνα από το εργοστάσιο πάνω του. ήταν ένα θεμα απο την αρχη αυτο γιατι δεν ειχαν ουτε τα επίσημα service να σου βάλουν.  Τωρα για να εισαι σίγουρος παρε σε ένα επίσημο service δώσε το imei της συσκευής σου 1) για να δεις αν εχεις εγγύηση  κ 2 )  να σου πει ποτε ανοίχτηκε πρωτη φορα το κινητο σου κ δες αν τεριαζει με την μερα που το αγορασες.

έρχονται πολλα απο Γερμανία refurbish...

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...