Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Η Xiaomi θα χρειαστεί μερικά χρόνια ακόμα για να φτάσει σε smoothness και κάμερα και τα Samsung και τα μήλα. Τώρα τι λέτε εσείς και όχι τα μάτια μας είναι ένα άλλο θέμα όταν το μιάου μιάου είναι πιο smoothness. Αλλά είπαμε σε αυτό το νήμα ότι δηλώσεις είσαι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σταμάτα να εθελοτυφλεις, σου λέμε πρώην χρήστες Σαομι και Νυν Samsung ότι στα animations και στο smoothness όπως και στην χρήση gestures είναι κορυφή η κινεζική εταιρεία....

Ελεος με τον φανμποισμο

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ηρεμια. Ολοι ωραια παγουρινα εχετε! Χαρειτε τα και αφηστε τις ανουσιες συγκρισεις....

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ζει στον κοσμο της σαομι , θελω να πω οτι εαν εχει μονιμα συσκευη και οχι για ενα μικρο διαστημα λογο μικροβιου αλλαγης ειναι ΗΡΩΑΣ . Στον ομιλο που εργαζομαι το πρωι χρονια τωρα κατοχοι Σαομι εχουν χασει τα αυγα και τα πασχαλια με τα προβληματα. Και τι κανουν λετε? Συμβιβαζονται και στην πορεια  μαθαινουν να ζουνε με αυτα τα προβληματα για παντα. 

Μονιμα προβληματα με το σημα ,

Μονιμα προβληματα με αισθητηρες

Μονιμα προβληματα με το λειτουργικο το hardware γενικα με τα περιφεριακα του.

Μαλιστα παθαινουν και ενα ειδας αυθυποβολης πιστευουν οτι επειδη πληρωσαν λιγοτερα πρεπει να αυτομαστιγωνονται και να τα υποφερουν γιατι θεωρουν μεγαλειο οτι γλυτωσαν το κατοσταρικο...

 

Αθανατα ρητα Σαομι"

Για τα λεφτα του ειναι τιμιο...

Δεν εχει πολυ καλο σημα αλλα ειναι φθηνοτερο απο τα σαμμυ ...

ο αισθητηρας επαψε να δουλευει αλλα το πληρωσα χαμηλα οποτε ειμαι Οκ ....

Κολαει αλλα κανει 150ε λιγοτερο απο το αντιστοιχο σαμμυ-κινητο...

Το αναψα και εξαφανιστηκαν τα widget στην κεντρικη οθονη...

3 χρονια με εβγαλε ασπροπροσωπο δεν δουλευει βεβαια ο αισθητηρας εγγυτητας αλλα πιστευω οτι ειμαι καλα για τα λεφτα που εδωσα...

Συμπερασμα:

Δεν εχει σημασια εαν εχει προβληματα αλλα σημασια εχει το πληρωσα λιγοτερο απο το αντιστοιχο κατηγοριας Σαμμυ. Το αν θα καταληξω στον ψυχιατρο ε θα τον στειλω και αυτον θα του πω οτι ειναι τιμιο και φθηνοτερο...

Και ο βασανισμος συνεχιζεται...

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα να εθελοτυφλεις, σου λέμε πρώην χρήστες Σαομι και Νυν Samsung ότι στα animations και στο smoothness όπως και στην χρήση gestures είναι κορυφή η κινεζική εταιρεία....

Ελεος με τον φανμποισμο

sent from my S21 FE 8/256

Σταμάτα να γράφεις ότι να είναι και όχι μόνο εδώ. Και τους χαρακτηρισμούς κράτα τους για σένα. Σου απάντησαν τι άλλο να πω εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα να γράφεις ότι να είναι και όχι μόνο εδώ. Και τους χαρακτηρισμούς κράτα τους για σένα. Σου απάντησαν τι άλλο να πω εγώ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν κατάλαβες ….σε εσένα απάντησαν!!!!!

Σαν χρήστης συσκευής Samsung έχω κάθε δικαίωμα, δεν θα μου κανεις υποδείξεις που θα γράφω!!!

Ότι να είναι εσυ γράφεις…εγώ μιλάω με επιχειρήματα από δίκη μου χρήση


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Οποιος ζει στον κοσμο της σαομι , θελω να πω οτι εαν εχει μονιμα συσκευη και οχι για ενα μικρο διαστημα λογο μικροβιου αλλαγης ειναι ΗΡΩΑΣ . Στον ομιλο που εργαζομαι το πρωι χρονια τωρα κατοχοι Σαομι εχουν χασει τα αυγα και τα πασχαλια με τα προβληματα. Και τι κανουν λετε? Συμβιβαζονται και στην πορεια  μαθαινουν να ζουνε με αυτα τα προβληματα για παντα. 
Μονιμα προβληματα με το σημα ,
Μονιμα προβληματα με αισθητηρες
Μονιμα προβληματα με το λειτουργικο το hardware γενικα με τα περιφεριακα του.
Μαλιστα παθαινουν και ενα ειδας αυθυποβολης πιστευουν οτι επειδη πληρωσαν λιγοτερα πρεπει να αυτομαστιγωνονται και να τα υποφερουν γιατι θεωρουν μεγαλειο οτι γλυτωσαν το κατοσταρικο...
 
Αθανατα ρητα Σαομι"
Για τα λεφτα του ειναι τιμιο...
Δεν εχει πολυ καλο σημα αλλα ειναι φθηνοτερο απο τα σαμμυ ...
ο αισθητηρας επαψε να δουλευει αλλα το πληρωσα χαμηλα οποτε ειμαι Οκ ....
Κολαει αλλα κανει 150ε λιγοτερο απο το αντιστοιχο σαμμυ-κινητο...
Το αναψα και εξαφανιστηκαν τα widget στην κεντρικη οθονη...
3 χρονια με εβγαλε ασπροπροσωπο δεν δουλευει βεβαια ο αισθητηρας εγγυτητας αλλα πιστευω οτι ειμαι καλα για τα λεφτα που εδωσα...
Συμπερασμα:
Δεν εχει σημασια εαν εχει προβληματα αλλα σημασια εχει το πληρωσα λιγοτερο απο το αντιστοιχο κατηγοριας Σαμμυ. Το αν θα καταληξω στον ψυχιατρο ε θα τον στειλω και αυτον θα του πω οτι ειναι τιμιο και φθηνοτερο...
Και ο βασανισμος συνεχιζεται...
 

Ακη……

Θα τα πάρουμε ένα-ένα Αφού μπήκες στον κόπο να γράψεις ένα μακροσκελές post….

Για το σήμα… Είχα αρκετές συσκευές σαομι και πραγματικά το σήμα ήταν άριστο…όταν πήγα στο S10 lite Βλαστημήσει την ώρα και τη στιγμή κάκιστο σήμα…. Το εξαιρετικά χαμηλό σαρ σε κάποιες συκσευες το πληρώνεις….

Για τους αισθητήρες το θέμα Υφίσταται όταν υπάρχει virtual proximity sensor…

Κανένα πρόβλημα με το hardware και τα περιφερειακά και δεν ξέρω τι εννοείς….

Όσον αφορά το λειτουργικό αυτό που δε μου αρέσε Είναι η επιθετικότητα στο τερματισμό των εφαρμογών και αυτό σε κάποια μοντέλα…. Κατά τ’άλλα θεωρώ ότι είναι πολύ πιο ομαλό από το αντίστοιχο της Samsung χάνει λίγο Ρυθμίσεις για να το φέρεις τα μέτρα σου καθώς είναι λίγο πιο πολύπλοκο….

Μεγάλο μείον της κινεζικης εταιρείας είναι φυσικά υποστήριξη και τα updates…

Προσπαθώ να είμαι όσο πιο δίκαιος γίνεται


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Οποιος ζει στον κοσμο της σαομι , θελω να πω οτι εαν εχει μονιμα συσκευη και οχι για ενα μικρο διαστημα λογο μικροβιου αλλαγης ειναι ΗΡΩΑΣ . Στον ομιλο που εργαζομαι το πρωι χρονια τωρα κατοχοι Σαομι εχουν χασει τα αυγα και τα πασχαλια με τα προβληματα. Και τι κανουν λετε? Συμβιβαζονται και στην πορεια  μαθαινουν να ζουνε με αυτα τα προβληματα για παντα. 

Μονιμα προβληματα με το σημα ,

Μονιμα προβληματα με αισθητηρες

Μονιμα προβληματα με το λειτουργικο το hardware γενικα με τα περιφεριακα του.

Μαλιστα παθαινουν και ενα ειδας αυθυποβολης πιστευουν οτι επειδη πληρωσαν λιγοτερα πρεπει να αυτομαστιγωνονται και να τα υποφερουν γιατι θεωρουν μεγαλειο οτι γλυτωσαν το κατοσταρικο...

 

Αθανατα ρητα Σαομι"

Για τα λεφτα του ειναι τιμιο...

Δεν εχει πολυ καλο σημα αλλα ειναι φθηνοτερο απο τα σαμμυ ...

ο αισθητηρας επαψε να δουλευει αλλα το πληρωσα χαμηλα οποτε ειμαι Οκ ....

Κολαει αλλα κανει 150ε λιγοτερο απο το αντιστοιχο σαμμυ-κινητο...

Το αναψα και εξαφανιστηκαν τα widget στην κεντρικη οθονη...

3 χρονια με εβγαλε ασπροπροσωπο δεν δουλευει βεβαια ο αισθητηρας εγγυτητας αλλα πιστευω οτι ειμαι καλα για τα λεφτα που εδωσα...

Συμπερασμα:

Δεν εχει σημασια εαν εχει προβληματα αλλα σημασια εχει το πληρωσα λιγοτερο απο το αντιστοιχο κατηγοριας Σαμμυ. Το αν θα καταληξω στον ψυχιατρο ε θα τον στειλω και αυτον θα του πω οτι ειναι τιμιο και φθηνοτερο...

Και ο βασανισμος συνεχιζεται...

 

Πάντως συμφωνώ με όσα λες, οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν κινητά Xiaomi / Redmi, μετά από ένα αρκετά σύντομο χρονικό διάστημα, αρχίζουν να πετάγονται τέτοια σφάλματα και προβλήματα...

Είναι λογικό όπως και να το δεις, την τεχνογνωσία που έχουν εταιρείες όπως η Apple και η Samsung δεν την έχουν ακόμα οι άλλες. Σιγά σιγά βελτιώνονται, σαφώς και έχουν γίνει ΦΟΒΕΡΕΣ συσκευές από Xiaomi, OnePlus, OPPO, Vivo, αλλά κακά τα ψέματα, την αξιοπιστία που έχουν οι άλλοι, τα κινέζικα brands ακόμα προσπαθούν να τη χτίσουν...

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Πρωσοπικη αποψη και τελευταίο ποστ εδω 

Πλεονεκτηματα s22u:οθονη,ποιότητα κατασκευης ,δευτερες καμερες..

Μειονεκτηματα s22u : exynos ,κομπιασματα το ui,κυριος αισθητηρας,μπαταρια ,αργη φορτιση..

Πολλα απο αυτα δεν υπαρχουν στην εκδοση με snapdragon.

Πλεονεκτηματα 12t pro:8 gen+1 ,κρυο ,γρηγορο,καταναλωση ..

Κυριος αισθητηρας πιο δυνατος.μπαταρια αισθητα καλυτερη,σμουθ λειτουργεια,ταχυφορτιση(20-100 σε 10 λεπτα)

Μειονεκτηματα :δευτερες καμερες ,φωτεινοτητα οχι τοσο δυνατη στον ηλιο .

Το πηρα 1 μηνα μετα τη κυκλοφορια και δεν εχω βρει bugs ακομα ..οποιος πηρε το 22u ας θυμηθει τους πρωτους μηνες...

Γι αυτο μενω 12t pro και περιμενω vivo η s23u η xuaomi 13 pro για να αποφασισω..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, greg2310 said:

Πρωσοπικη αποψη και τελευταίο ποστ εδω 

Πλεονεκτηματα s22u:οθονη,ποιότητα κατασκευης ,δευτερες καμερες..

Μειονεκτηματα s22u : exynos ,κομπιασματα το ui,κυριος αισθητηρας,μπαταρια ,αργη φορτιση..

Πολλα απο αυτα δεν υπαρχουν στην εκδοση με snapdragon.

Πλεονεκτηματα 12t pro:8 gen+1 ,κρυο ,γρηγορο,καταναλωση ..

Κυριος αισθητηρας πιο δυνατος.μπαταρια αισθητα καλυτερη,σμουθ λειτουργεια,ταχυφορτιση(20-100 σε 10 λεπτα)

Μειονεκτηματα :δευτερες καμερες ,φωτεινοτητα οχι τοσο δυνατη στον ηλιο .

Το πηρα 1 μηνα μετα τη κυκλοφορια και δεν εχω βρει bugs ακομα ..οποιος πηρε το 22u ας θυμηθει τους πρωτους μηνες...

Γι αυτο μενω 12t pro και περιμενω vivo η s23u η xuaomi 13 pro για να αποφασισω..

 

 

 

Με τον αισθητήρα εγγύτητας πως τα πάει το 12αρι; εκεί πάσχουν λίγο κάποια xiaomi. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vastegial_74 said:

Με τον αισθητήρα εγγύτητας πως τα πάει το 12αρι; εκεί πάσχουν λίγο κάποια xiaomi. 

Αλλάζω συσκευές καθε 4 μηνες περίπου,high midrange η flagships.το 22 αλλαξα 3 συσκευες ...σε high end μοντελα ποτε δεν ειχα θεμα (ουτε σε μικροτερα συγγενων)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, ενα μινι συγκριτικο για οποιο ενδιαφερεται στις καμερες με iphone 14 pro καi xperia 5 iv

 

https://myphone.gr/forum/topic/170719/?do=findComment&comment=7144119

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήστης Xiaomi 11T pro και S22 Ultra έχω να πω ότι και τα δύο είναι υπέροχα τηλέφωνα. Ο λόγος που πήγα στο S22 είναι ξεκάθαρα το πενάκι (παλιές συνήθειες από το Νοτε 2 και μετά).
Το Xiaomi 11T pro δεν είχε ούτε έχει κανένα πρόβλημα, είναι ταχύτατο και VFM. Φαντάζομαι και το 12Τ pro.
Το S22 Ultra το πήρα πριν κυκλοφορήσει και πέρα από το θέμα με τις κλήσεις που λύθηκε με ένα SMS, δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
Και τα δύο είναι τηλεφωνάρες.
Τι ψάχνετε τώρα; Ποιος την έχει μεγαλύτερη; Αυτό δείχνει μόνο ανασφάλεια, αν με τα λεφτά που έδωσα πιάστηκα μ@λ...
Κανένας δεν πιάστηκε. Ξέραμε τι παίρναμε και χαιρόμαστε που το έχουμε.
Απολαύστε τα υπερ-τηλέφωνά σας.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

να σας πω και εγώ την αλήθεια μου.

τόσα χρόνια ήμουν χρήστης συσκευών 200-300€ διαφόρων εταιρειών και φέτος είπα να κάνω την υπέρβαση σε ναυαρχίδα για να νιώσω λιγο αυτό το wow high end και συγκεκριμένα στο s22u 12/256.

επέλεξα samsung χωρίς να έχω κάποια άλλη σχετική εμπειρία με την εταιρεία σε κινητά, απλά έδωσα ψήφο εμπιστοσύνης στο brand δεδομένου ότι είναι ο κύριος ανταγωνιστής του μήλου.

περίμενα μέγιστες επιδόσεις, τέλειες κάμερες, άψογη οθόνη, τέλεια εμπειρία χρήσης.

Τι βρήκα? τέλειες κάμερες και άψογη οθόνη.

συμπέρασμα: το s22u είναι ένα πραγματικό μπρίκι, με τέλειες κάμερες, άψογη οθόνη και πενάκι.

θα δώσω μια ακόμα ευκαιρία στο s23u λόγο snapdragon (όλα μου τα κινητά ήταν με snapdragon).

από εκεί και πέρα,εάν είναι παρεμφερή θα επιστρέψω στην χαμηλή κατηγορία των 300€ που πραγματικά δεν ζηλευουν σε τίποτα την έως τώρα εμπειρία μου με το s22 ,να τα έχω όλα στο Μαξ, να τα πετάω και να τα σπάω. Ας κάνω υποβάθμιση στην κάμερα και ας μην βλέπω την οθόνη όταν πέφτει πάνω της ο ήλιος, σιγά τα ωά 

Ps: για το μήλο ούτε έχω άποψη ούτε και με ενδιαφέρει ποτέ να μάθω,  είμαι αρνητής του κλειστού οικοσυστηματος

:X
Link to comment
Share on other sites

να σας πω και εγώ την αλήθεια μου.
τόσα χρόνια ήμουν χρήστης συσκευών 200-300€ διαφόρων εταιρειών και φέτος είπα να κάνω την υπέρβαση σε ναυαρχίδα για να νιώσω λιγο αυτό το wow high end και συγκεκριμένα στο s22u 12/256.
επέλεξα samsung χωρίς να έχω κάποια άλλη σχετική εμπειρία με την εταιρεία σε κινητά, απλά έδωσα ψήφο εμπιστοσύνης στο brand δεδομένου ότι είναι ο κύριος ανταγωνιστής του μήλου.
περίμενα μέγιστες επιδόσεις, τέλειες κάμερες, άψογη οθόνη, τέλεια εμπειρία χρήσης.
Τι βρήκα? τέλειες κάμερες και άψογη οθόνη.
συμπέρασμα: το s22u είναι ένα πραγματικό μπρίκι, με τέλειες κάμερες, άψογη οθόνη και πενάκι.
θα δώσω μια ακόμα ευκαιρία στο s23u λόγο snapdragon (όλα μου τα κινητά ήταν με snapdragon).
από εκεί και πέρα,εάν είναι παρεμφερή θα επιστρέψω στην χαμηλή κατηγορία των 300€ που πραγματικά δεν ζηλευουν σε τίποτα την έως τώρα εμπειρία μου με το s22 ,να τα έχω όλα στο Μαξ, να τα πετάω και να τα σπάω. Ας κάνω υποβάθμιση στην κάμερα και ας μην βλέπω την οθόνη όταν πέφτει πάνω της ο ήλιος, σιγά τα ωά 
Ps: για το μήλο ούτε έχω άποψη ούτε και με ενδιαφέρει ποτέ να μάθω,  είμαι αρνητής του κλειστού οικοσυστηματος
Απλά να ξέρεις ότι από την έκδοση 14 και μετά παύει πλέον το side loading και στο android.... Οπότε πάμε και εμείς για κλειστό οικοσύστημα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Konstantine73 said:

Απλά να ξέρεις ότι από την έκδοση 14 και μετά παύει πλέον το side loading και στο android.... Οπότε πάμε και εμείς για κλειστό οικοσύστημα...

sent from my S21 FE 8/256
 

Εεεε...εάν γίνει αυτό θα πάω στο μήλο για αντίδραση 🤣🤣🤣🤣

:X
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Konstantine73 said:

Απλά να ξέρεις ότι από την έκδοση 14 και μετά παύει πλέον το side loading και στο android.... Οπότε πάμε και εμείς για κλειστό οικοσύστημα...

sent from my S21 FE 8/256
 

Δεν ισχυει αυτο ,η google για λογους ασφαλείας δεν αφεινε εφαρμογες να αναιβουν στο playstore αν δεν πληρουσαν τα τελευτραια API . 

Πλεον το ιδιο θα ισχυει και για το side loading , αν μια εφαρμογη έχει αναβαθιστει συμφωνα με τους τελευταιους κανονες ασφαλειας , θα γινεται κανονικα το Side loading .

Μονο καλο ειναι αυτο που γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο side loading πρέπει να είναι κάτι σημαντικό γιατί δεν έχω καταλάβει τι είναι

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Konstantine73 said:

Απλά να ξέρεις ότι από την έκδοση 14 και μετά παύει πλέον το side loading και στο android.... Οπότε πάμε και εμείς για κλειστό οικοσύστημα...

sent from my S21 FE 8/256
 

Με λίγα λόγια να καταλάβουμε και εμείς τι σημαίνει αυτο;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Antwny said:

Το οποίο side loading πρέπει να είναι κάτι σημαντικό γιατί δεν έχω καταλάβει τι είναι

Το να εγκαθιστάς εφαρμογές μέσω του πακέτου απευθείας κατεβάζοντας το και όχι μέσα από το Play Store. Αυτό είναι το sideloading.

1 minute ago, arxontas2323 said:

Με λίγα λόγια να καταλάβουμε και εμείς τι σημαίνει αυτο;

Το διάβασα αυτό που λέει ο συνφορουμίτης, ήταν click bait το άρθρο. Θα υπάρχει κανονικά side loading, απλά όχι εφαρμογών παλαιών και ξεπερασμένων που δεν τηρούν τα τελευταία πρότυπα ασφαλείας. 

Link to comment
Share on other sites

να σας πω και εγώ την αλήθεια μου.
τόσα χρόνια ήμουν χρήστης συσκευών 200-300€ διαφόρων εταιρειών και φέτος είπα να κάνω την υπέρβαση σε ναυαρχίδα για να νιώσω λιγο αυτό το wow high end και συγκεκριμένα στο s22u 12/256.
επέλεξα samsung χωρίς να έχω κάποια άλλη σχετική εμπειρία με την εταιρεία σε κινητά, απλά έδωσα ψήφο εμπιστοσύνης στο brand δεδομένου ότι είναι ο κύριος ανταγωνιστής του μήλου.
περίμενα μέγιστες επιδόσεις, τέλειες κάμερες, άψογη οθόνη, τέλεια εμπειρία χρήσης.
Τι βρήκα? τέλειες κάμερες και άψογη οθόνη.
συμπέρασμα: το s22u είναι ένα πραγματικό μπρίκι, με τέλειες κάμερες, άψογη οθόνη και πενάκι.
θα δώσω μια ακόμα ευκαιρία στο s23u λόγο snapdragon (όλα μου τα κινητά ήταν με snapdragon).
από εκεί και πέρα,εάν είναι παρεμφερή θα επιστρέψω στην χαμηλή κατηγορία των 300€ που πραγματικά δεν ζηλευουν σε τίποτα την έως τώρα εμπειρία μου με το s22 ,να τα έχω όλα στο Μαξ, να τα πετάω και να τα σπάω. Ας κάνω υποβάθμιση στην κάμερα και ας μην βλέπω την οθόνη όταν πέφτει πάνω της ο ήλιος, σιγά τα ωά 
Ps: για το μήλο ούτε έχω άποψη ούτε και με ενδιαφέρει ποτέ να μάθω,  είμαι αρνητής του κλειστού οικοσυστηματος
τι δεν σου άρεσε; (και εγώ κινητο μεσαίο έχω A72 έως τώρα. ποτε ναυαρχίδα )
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα Xiaomi εγώ είχα (και μπορεί να διαπιστωθει νομίζω και από το ιστορικό μου στο φόρουμ) το Mi 5 που ήταν η ναυαρχίδα της το 2016, το Poco F1 το 2018 που ήταν η καλύτερη mid range συσκευή όλων των εποχών θεωρώ, και το Mi 10 pro το 2020 που ήταν η πρώτη της προσπάθεια σε πραγματική ναυαρχίδα (με την αντίστοιχη τιμή). Το κάθε κινητό το κράτησα δύο χρόνια και δεν είχα κανένα παράπονο όλα δούλευαν τέλεια. 

Βέβαια σαν κάτοχος του Ultra είμαι επίσης πολύ ευχαριστημένος όλα δουλεύουν όπως πρέπει και έχω για πρώτη φορά και μια εταιρία από πίσω που αναβαθμίζει το κινητό άμεσα και δεν νιώθω ότι θέλω να την αλλάξω σε δύο χρόνια πλέον όπως έκανα.

Ειναι κρίμα να μπαίνετε σε προσβολές μεταξύ εταιριών λες και σας πληρώνουν να τις διαφημίζετε. 

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες η τρελα θα μεταφερθει στo S23 Ultra... Υπομονη...

Θα ηθελα να ξερα παλια που στην ουσια σαν smartphone ειχαμε τα λαπτοπ υπηρχε τετοια γκρινια στα φορουμ τους;

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ilka71 said:

τι δεν σου άρεσε; (και εγώ κινητο μεσαίο έχω A72 έως τώρα. ποτε ναυαρχίδα )

Ο επεξεργαστής γενικά, διαχείριση ενέργειας και απόδοση.

προσωπικά τα έχω όλα στο φουλ γιατί θεωρώ αδιανόητο να πρέπει να συμβιβαστώ σε απόδοση και ανάλυση οθόνης σε αυτό το κινητό.

είναι το αντίθετο που λέμε για τα low/mid range κινητά "για τα χρήματα του καλό είναι"....ε λοιπόν αυτό για εμένα δεν είναι καλό για τα χρήματα του.

ίσως φταίει και η μη προηγούμενη εμπειρία με κάποια ναυαρχίδα και είχα υψηλές προσδοκίες?δεν ξέρω.

πάντως τα "κινέζικα" δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που αναφέρουν αρκετοί, έχουν ξεπεράσει σε πολλά σημεία τις μεγάλες εταιρείες είτε μας αρέσει είτε όχι. έχουν και την τεχνολογία και την τεχνογνωσία πλέον.

αναμένοντας λοιπόν το s23u με τον snapdragon 

:X
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bin said:

Ο επεξεργαστής γενικά, διαχείριση ενέργειας και απόδοση.

προσωπικά τα έχω όλα στο φουλ γιατί θεωρώ αδιανόητο να πρέπει να συμβιβαστώ σε απόδοση και ανάλυση οθόνης σε αυτό το κινητό.

είναι το αντίθετο που λέμε για τα low/mid range κινητά "για τα χρήματα του καλό είναι"....ε λοιπόν αυτό για εμένα δεν είναι καλό για τα χρήματα του.

ίσως φταίει και η μη προηγούμενη εμπειρία με κάποια ναυαρχίδα και είχα υψηλές προσδοκίες?δεν ξέρω.

πάντως τα "κινέζικα" δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που αναφέρουν αρκετοί, έχουν ξεπεράσει σε πολλά σημεία τις μεγάλες εταιρείες είτε μας αρέσει είτε όχι. έχουν και την τεχνολογία και την τεχνογνωσία πλέον.

αναμένοντας λοιπόν το s23u με τον snapdragon 

Έχω να πω πως πιστεύω κανένα κινητό στα 1000+ ευρώ δεν είναι καλό για τα λεφτά του.

Η διαφορες των κινητών 300-400 ευρώ πλέον με αυτα που κάνουν 1000+ είναι μικρές και κρυβονται στις λεπτομέρειες και εννοείται δεν δικαιολογείται από τα λεφτά. Είναι αν είσαι enthusiast για μένα και αν θες όλες τις νεες τεχνολογίες.

Προφανώς τα ακριβά κινητά είναι καλύτερα συνήθως σε όλους τους τομείς από τα mid range. Αλλά το ποσό καλύτερα είναι δεν δικαιολογείται από την τιμή αυτό λέω.

Και για υποσημείωση να πω ότι εδωσα το 2020 900 ευρώ για το Mi 10 pro και το 2022 1100 για το Ultra.

Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύεται ο καθένας παιδιά. Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει, κατι χάνεις, κάτι κερδίζεις. 

Οι ναυαρχίδες είναι καλύτερες από τα midrange όπως και να το κάνουμε και αυτό το αντιλαμβάνεσαι σε βάθος χρόνου. Όλες οι νέες συσκευές από 400€ και πάνω είναι καλές μόλις τις βγάλεις από το κουτί και κάνεις τα πάντα και καλά. Το θέμα είναι τι γίνεται μετά σε βάθος χρόνου. Και ναι, δεν αλλάζουν όλοι συσκευές στα δύο χρόνια. Εμείς δεν είμαστε αντιπροσωπευτικό δείγμα χρηστών, αρρωστάκια είμαστε, άλλος περισσότερο και άλλος λιγότερο, αυτή είναι αλήθεια.

Οι τιμές πάντως όντως έχουν ξεφύγει και τα λεφτά είναι αστεία πολλά για ναυαρχίδα, ακόμα και να σου περισσεύουν. Στην ιδέα και μόνο ότι με χιλιάρικο παίρνεις αξιοπρεπέστατο laptop με βγάζει από τα ρούχα μου. Πριν μερικά χρόνια έπαιρνες ναυαρχίδα με 600€ με τα κορυφαία για την εποχή χαρακτηριστικά και τώρα θες χιλιάρικο στην ξεφτίλα. Ύστερα σου λέει πως η τεχνολογία όσο προχωράει γίνεται πιο φτηνή, π@π@ρι@.

 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...