Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

12 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Χρειάζεσαι κάποια εφαρμογή τύπου Nice lock όπου μπορείς να βρεις όλες τις αντίστοιχες εφαρμογές του Good Lock.

Όντως δεν υπάρχει πλέον το notification αλλά δουλεύει σωστά το double tap σε S21+.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Ναι τελικά δουλεύει χωρίς το notification

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@greg2310Θα σου συνιστουσα τοτε να μεινεις εκει που εισαι. Οχι γιατι εχει καποιο προβλημα το κινητο αλλα οσοι κανουν τετοιες αλλαγες ειναι αυτοι που βρισκουν προβληματα χωρις να υπαρχουν... Αν πας πχ απο S10 σε S22 Ultra εισαι ευχαριστημενος. Αν πας απο ιδιας η προηγουμενης χρονιας τοπ κινητο λογικο ειναι οτι δεν θα δεις ΤΗ διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

1. Δεν βλέπω πουθενά καμία ρύθμιση για το μέγεθος του βίντεο ή των φωτογραφιών. Το μόνο που βλέπω είναι ρυθμίσεις για την αναλογία των πλευρών. Το να τραβάω βίντεο μέσω των εφαρμογών που θέλω να τα στείλω δεν είναι λύση καθώς εξαρτάται από τις δυνατότητες της εκάστοτε εφαρμογής. Επιπλέον, θα πρέπει να έχουμε την δυνατότητα να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες και βίντεο χαμηλής ανάλυσης κάνοντας οικονομία όγκου και για ευκολία αποστολής όταν η υψηλή ποιότητα δεν χρειάζεται. Απορώ που δεν έχει ξανατεθεί το θέμα.

2. Έχω αλλάξει csc από την πρώτη μέρα και τότε η ηχογράφηση δούλευε κανονικά. Ξαφνικά τώρα διαπίστωσα πως πλέον ακούγομαι μόνο εγώ στις ηχογραφήσεις.

4. Παρατηρώ πως ακόμα και με 1 δάχτυλο συμβαίνει διαφορετικά. Αν σύρεις στην δεξιά πλευρά κατεβαίνει η μισή ενώ στην αριστερή πλευρά κατεβαίνει όλη. Συμβαίνει το ίδιο και σε σας;

Νομίζω ότι αν κάνεις και μισή κίνηση σκάει μια σειρά από toggles πανω και ειδοποιήσεις κάτω. Τι αριστερά και το δεξιά είναι σε όλα νομίζω a la apple που έχει δεξιά και αριστερά 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανένας nova launcher? έχουν φτιάξει τα γραφικά όταν χρησιμοποιείς gestures;εκανε σπασίματα πριν την αναβάθμιση σε Android 13/one ui 5

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεί κανένας nova launcher? έχουν φτιάξει τα γραφικά όταν χρησιμοποιείς gestures;εκανε σπασίματα πριν την αναβάθμιση σε Android 13/one ui 5
Κακό smoothness εν σχέση με το one UI...είχα περασμένη την τελευταία beta 8.3 και μετά από μια εβδομάδα πήρε σουτ...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ilka71 said:

χρησιμοποιεί κανένας nova launcher? έχουν φτιάξει τα γραφικά όταν χρησιμοποιείς gestures;εκανε σπασίματα πριν την αναβάθμιση σε Android 13/one ui 5

εγω τον χρησιμοποιω,γενικα τα gesture οπως iphone ποτε δεν με βολεψαν και δεν τα χρησιμοποιω...τα ειχα δοκιμασει καποια στιγμή πριν κανα μηνα και δουλευαν σωστα!!

22 minutes ago, Konstantine73 said:

Κακό smoothness εν σχέση με το one UI...είχα περασμένη την τελευταία beta 8.3 και μετά από μια εβδομάδα πήρε σουτ...

sent from my S21 FE 8/256
 

θα διαφωνήσω...ισα ισα που θεωρω πολυ πιο γρηγορο τον nova σε σχεση με one ui...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω...ισα ισα που θεωρω πολυ πιο γρηγορο τον nova σε σχεση με one ui...
Δεν μίλησα για την ταχύτητα αλλά για τις μέτριες μεταβάσεις που έχει σε άνοιγμα κλείσιμο εφαρμογών με την χρήση gestures...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Konstantine73 said:

Δεν μίλησα για την ταχύτητα αλλά για τις μέτριες μεταβάσεις που έχει σε άνοιγμα κλείσιμο εφαρμογών με την χρήση gestures...

sent from my S21 FE 8/256
 

χρησιμοποιώ τα κλασικά εικονίδια με τις γραμμές οπότε και δεν ξέρω πως είναι τα άλλα...μπορεί να έχεις δίκιο,δεν το έχω ψάξει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2023 at 7:17 ΜΜ, greg2310 said:

Επειδη το σκέφτομαι για αγορα με τα τελευταία updates πως τα παει απο bugs?

Τα bugs που έχω δεί εγώ και δεν έχουν διορθωθεί:

-Το γνωστό πρόβλημα με το κεφαλαίο πρώτο γράμμα στο πληκτρολόγιο της Samsung που το κάνει μικρό.

-Το GPS κάποιες φορές δεν δουλεύει σωστά (πιάνει λίγους δορυφόρους) και χρειάζεται επανεκκίνηση το κινητό. Κάποιοι άλλοι όπως φαίνεται δεν έχουν το πρόβλημα, ή το πιθανότερο χρησιμοποιούν μόνο το google maps και δεν έχουν παρατηρήσει κάτι.

-Αν χρησιμοποιείς τα "Πλαίσια Edge" και έχεις ενεργοποιήσει την καρτέλα "εργαλεία", αν ξεκινήσεις με αυτήν, η πυξίδα είναι κολλημένη-ακίνητη. Πρέπει να κάνεις εναλλαγή των καρτελών για να ξεκολλήσει. (Όποιος το δοκιμάσει, να έχει περάσει λίγη ώρα από το προηγούμενο άνοιγμα, αν το κάνεις αμέσως δεν κολλάει.)

Ίσως δεν είναι σημαντικά bugs, αλλά ήρθα στο S22 Ultra απο το παλιό Note 9 που μου δούλευαν όλα τέλεια και έχω λίγο ξενερώσει.

Να σημειώσω από την άλλη, ότι εγώ (αντίθετα με κάποια σχόλια που διαβάζω) ,είμαι ενθουσιασμένος με την μπαταρία του S22 Ultra.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο αφορα ολα τα Samsung κινητα αν θυμαμαι καλα. Εμενα παντως λειτουργει κανονικα χωρις προβλημα το πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολογιο αφορα ολα τα Samsung κινητα αν θυμαμαι καλα. Εμενα παντως λειτουργει κανονικα χωρις προβλημα το πληκτρολογιο.
αν στέλνεις από αυτό όμως βλέπω ότι δεν βάζει τόνους.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα για 1η φορα ενω σε λειτουργια πτησης με wifi calling μου ηρθαν sms.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, taxtax said:

Τα bugs που έχω δεί εγώ και δεν έχουν διορθωθεί:

-Το γνωστό πρόβλημα με το κεφαλαίο πρώτο γράμμα στο πληκτρολόγιο της Samsung που το κάνει μικρό.

-Το GPS κάποιες φορές δεν δουλεύει σωστά (πιάνει λίγους δορυφόρους) και χρειάζεται επανεκκίνηση το κινητό. Κάποιοι άλλοι όπως φαίνεται δεν έχουν το πρόβλημα, ή το πιθανότερο χρησιμοποιούν μόνο το google maps και δεν έχουν παρατηρήσει κάτι.

-Αν χρησιμοποιείς τα "Πλαίσια Edge" και έχεις ενεργοποιήσει την καρτέλα "εργαλεία", αν ξεκινήσεις με αυτήν, η πυξίδα είναι κολλημένη-ακίνητη. Πρέπει να κάνεις εναλλαγή των καρτελών για να ξεκολλήσει. (Όποιος το δοκιμάσει, να έχει περάσει λίγη ώρα από το προηγούμενο άνοιγμα, αν το κάνεις αμέσως δεν κολλάει.)

Ίσως δεν είναι σημαντικά bugs, αλλά ήρθα στο S22 Ultra απο το παλιό Note 9 που μου δούλευαν όλα τέλεια και έχω λίγο ξενερώσει.

Να σημειώσω από την άλλη, ότι εγώ (αντίθετα με κάποια σχόλια που διαβάζω) ,είμαι ενθουσιασμένος με την μπαταρία του S22 Ultra.

Τελικα μετα απο δειγματα φωτογραφίας ,μιλαω για τον κυριο φακο,και εχοντας απολυτα σμουθ εμπειρια και 8 ωρες sot στα 120 hz με ολα ανοιχτα θα παραμεινω στο xiaomi 12t pro . ευχαριστώ για την αναφορα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greg2310 said:

Τελικα μετα απο δειγματα φωτογραφίας ,μιλαω για τον κυριο φακο,και εχοντας απολυτα σμουθ εμπειρια και 8 ωρες sot στα 120 hz με ολα ανοιχτα θα παραμεινω στο xiaomi 12t pro . ευχαριστώ για την αναφορα

Αντικειμενικα μιλωντας το 12t pro, στα χαρτια τουλαχιστον, ειναι ενα συνολικα καλυτερο τηλεφωνο σε ολους τους τομεις περα απο το θεμα της υποστηριξης. Γιατι να κανεις τη μεταβαση;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vastegial_74 said:

Αντικειμενικα μιλωντας το 12t pro, στα χαρτια τουλαχιστον, ειναι ενα συνολικα καλυτερο τηλεφωνο σε ολους τους τομεις περα απο το θεμα της υποστηριξης. Γιατι να κανεις τη μεταβαση;

Ηθελα να δοκιμασω την καμερα. Αλλαζω συχνα τηλεφωνα..αλλα φοβάμαι οτι θα χασω σε εμπειρια χρησης οποτε μενω εδω που ειμαι ωσπου να ςρθει κατι καινουριο...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, greg2310 said:

Ηθελα να δοκιμασω την καμερα. Αλλαζω συχνα τηλεφωνα..αλλα φοβάμαι οτι θα χασω σε εμπειρια χρησης οποτε μενω εδω που ειμαι ωσπου να ςρθει κατι καινουριο...

Μπερδεύτηκα πριν. Νόμιζα ότι έγραφα στο s21fe. Η κάμερα του Ultra είναι πολύ καλή όντως και η οθόνη του από άλλο πλανήτη. Οσο για την ποιότητα και τα υλικά κατασκευής είναι σε άλλο  level. Από θέμα smoothness δεν ξέρω τι παίζει συγκριτικά με το xiaomi αλλά έχει βελτιωθεί πολύ σε σχέση με την αρχή. Αν έχεις το μικρόβιο αξίζει μια δοκιμή. Το ui One είναι στα καλύτερα του. Εγώ έχω και το fe και συνολικά το προτιμώ για δικούς μου λογους αλλά όπως σου είπα σίγουρα αξίζει μια δοκιμή το  Ultra. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που το smoothness με αφηνει αδιαφορο αναγνωριζω τη διαφορα απο τοτε που εδωσαν το One UI 5. Αλλα και χωρις την αναβαθμιση προσωπικα το εβρισκα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi δεν είναι αυτή που χρησιμοποιεί κάμερες Samsung με χειρότερα αποτελέσματα; Το ui της πραγματικά συγκρίνεται; Η Samsung είναι από τις μεγαλύτερες εταιρείες σε οθόνες. Το smoothness, τουλάχιστον σε μένα είναι το ίδιο τέλειο πριν και τώρα. Δε βλέπω σε τι αμφιταλαντεύεται κάποιος από το να πάει από Xiaomi σε Samsung. Και μόνο ότι έχει σημαντικό μερίδιο στην αγορά των ΗΠΑ αυτό λέει πολλά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi δεν είναι αυτή που χρησιμοποιεί κάμερες Samsung με χειρότερα αποτελέσματα; Το ui της πραγματικά συγκρίνεται; Η Samsung είναι από τις μεγαλύτερες εταιρείες σε οθόνες. Το smoothness, τουλάχιστον σε μένα είναι το ίδιο τέλειο πριν και τώρα. Δε βλέπω σε τι αμφιταλαντεύεται κάποιος από το να πάει από Xiaomi σε Samsung. Και μόνο ότι έχει σημαντικό μερίδιο στην αγορά των ΗΠΑ αυτό λέει πολλά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το smoothness στα Σαομι είμαι από άλλο πλανήτη άστο... μόνο με το μήλο το συγκρίνεις σε αυτόν τον τομέα....

Και το λέω εγώ που πλέον είμαι με Samsung snapdragon 888 και καταλαβαίνω την μεγάλη διαφορά και με την χρήση gestures

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Το smoothness στα Σαομι είμαι από άλλο πλανήτη άστο... μόνο με το μήλο το συγκρίνεις σε αυτόν τον τομέα....

Και το λέω εγώ που πλέον είμαι με Samsung snapdragon 888 και καταλαβαίνω την μεγάλη διαφορά και με την χρήση gestures

sent from my S21 FE 8/256

άρα είναι θέμα software. δεν καταλαβαίνω γιατί ένας κολοσσός όπως η samsung έχει μείνει 3η στην ποιότητα των gestures πίσω από apple και xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο για τα animations της Xiaomi. Κατα καιρους πιανω λιγο το παλιο μου Mi 10 Pro που ειναι και κινητο του 2020 και το αισθανεσαι πιο smooth. Και η οθονη του ειναι και στα 90hz. Θεμα λογισμικου ξεκαθαρα. Οχι οτι το ultra μας κολλαει η κατι τετοιο. Απλα οντως ειναι απιστευτο πως η Xiaomi που δεν εχει το ενα δεκατο του μπατζετ της Samsung την ξεπερναει σε αυτον τον πολυ βασικο τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi θα χρειαστεί μερικά χρόνια ακόμα για να φτάσει σε smoothness και κάμερα και τα Samsung και τα μήλα. Τώρα τι λέτε εσείς και όχι τα μάτια μας είναι ένα άλλο θέμα όταν το μιάου μιάου είναι πιο smoothness. Αλλά είπαμε σε αυτό το νήμα ότι δηλώσεις είσαι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, costsa41 said:

Η Xiaomi θα χρειαστεί μερικά χρόνια ακόμα για να φτάσει σε smoothness και κάμερα και τα Samsung και τα μήλα. Τόσα ξέρω τόσα λέω. 

Η κάμερες των Xiaomi είναι κυρίως της Samsung. Και μερικές φορές είναι καλύτερες για κάποιο λόγο. Χωρια  που υποστηρίζουν και gcam. 

Είχα πριν λίγο καιρό το s21 ultra στα χέρια μου και οι φωτογραφίες των 108 mp ήταν απίστευτα πολύ χειρότερες από το φθηνιαρικο Xiaomi mi note 10 (όχι redmi), και για αυτό το λόγο το σουταρα..  Το μόνο καλό που είχε το s21 ultra σε σχέση με το xiaomaki ήταν οι νυχτερινές υπερευρυγωνιες , και το 10x οπτικό - μόνο τη μέρα , γιατί το βράδυ ήταν στα ίδια επίπεδα με το άλλο - .

Σχετικα με την συγκριση με το xiaomi 12t pro, που λεει ο φίλος πιο πάνω, σε σχέση με το s22 ultra, προσωπικα πιστεύω ότι εκτός από τον επεξεργαστή, δεν κερδίζει πουθενά αλλού το 12t.

Οι κάμερες στο s22 είναι απείρως καλύτερες, και τα 200mp δεν έχουν τρομερή διάφορα σε σχέση με τα 108, αν κάνεις μετέπειτα ζουμ, επειδή το έχω δει σε κατάστημα. Άσε που αν θέλεις πραγματικά να κάνεις ζουμ, το s22 είναι μονόδρομος, και έχει και πιο μεγάλη φαρδιά οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ τους τελευταίους 3 μήνες προερχόμενος από note 10 plus.Οντας θαυμαστής της note series ήταν μονόδρομος αυτή η επιλογή. ερώτηση: Σε κούνημα πέρα δώθε το κινητό κροταλιζει. Έπειτα από αναζήτηση είδα ότι είναι από το ois της κάμερας.το ζήτημα είναι ότι έχει φάει 2 3 τούμπες το κινητό .Θα μπορούσε κάπως να το επηρεάσει;όλα λειτουργούν άψογα απλά μου κάνει εντύπωση ότι κροταλιζει με την παραμικρή κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ τους τελευταίους 3 μήνες προερχόμενος από note 10 plus.Οντας θαυμαστής της note series ήταν μονόδρομος αυτή η επιλογή. ερώτηση: Σε κούνημα πέρα δώθε το κινητό κροταλιζει. Έπειτα από αναζήτηση είδα ότι είναι από το ois της κάμερας.το ζήτημα είναι ότι έχει φάει 2 3 τούμπες το κινητό .Θα μπορούσε κάπως να το επηρεάσει;όλα λειτουργούν άψογα απλά μου κάνει εντύπωση ότι κροταλιζει με την παραμικρή κίνηση.
Κανενα προβλημα, ετσι κροταλιζουν ολα λογω των καμερων οπως ειπες. Εξαλλου, δεν υπαρχει χωρος μεσα στο κινητο για να κουνιεται κατι και να κροταλιζει, αν τυχον ξεκουμπωσει λογω πτωσης

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...