Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παίδες (ίσως είναι και off topic), αν το βράδυ που γυρίζω σπίτι το βάζω σε "λειτουργία πτήσης" λόγω κακού σήματος στην περιοχή, αλλά με wifi calling, τιιιιι πράγματα "χάνω"? Ίσως sms εεε? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

30 minutes ago, GMF80 said:

Ναι, τα sms δεν λειτουργουν ετσι.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Άρα δεεεεννν χάνω και πολλά, όποτε σπίτι μόνο σε wifi calling 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, προσπαθω μεσω καλωδιου να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στο pc αλλα δεν μου δινει επιλογες (μονο φωρτιση) τι πρεπει να κανω?

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, paptas said:

Kαλημερα, προσπαθω μεσω καλωδιου να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στο pc αλλα δεν μου δινει επιλογες (μονο φωρτιση) τι πρεπει να κανω?

 

Για αρχή άλλαξε καλώδιο κ παίξε με θύρες usb. Όταν στο αναγνώρισει ο υπολογιστής την συσκευή τότε είσαι εντάξει. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2023 at 6:11 ΜΜ, kountoura said:

Δεν είναι ακριβώς έτσι. 

Δουλεύει, αλλά όχι όπως με μεμβράνη. 

Δεν έχεις το ακαριαιο ξεκλείδωμα τις μεμβράνης, αλλά ούτε το δεν λειτουργεί καθόλου. 

(...)

 

On 5/1/2023 at 9:39 ΠΜ, Strofigkas said:

Έχω το whitestone από την πρώτη μέρα(Μάρτιο) και χθες μου έπεσε για τρίτη φορά το τηλέφωνο από τραπέζι κουζίνας,σε γυμνό πλακακι κατευθείαν με την οθόνη προς τα κάτω και δεν έπαθε τίποτα η οθόνη.(...)

 

On 5/1/2023 at 10:40 ΠΜ, Anlibafojo said:

Το έχω βάλει από το Μάρτιο. Στο δακτυλικό η μόνη δυσκολία είναι να έχεις τελείως ξηρό δάκτυλο διαφορετικά δουλεύει με μια απειροελάχιστη καθυστέρηση. (...)

 

On 16/1/2023 at 12:28 ΜΜ, kountoura said:

Έχεις δοκιμάσει dome? 

Αν όχι δοκίμασε και μην το αποφεύγεις διαβάζοντας εμάς εδώ. 

Σχόλια για το dome:

  • Ως προς το αποτύπωμα: Δεν πιάνει ποτέ με την πρώτη. Πάντα θέλει 2η ή 3η φορά και με πίεση και αυτοσυγκέντρωση. Το θεωρώ απαράδεκτο
  • Ως προς την αντοχή του: Πριν μερικές μέρες μου έπεσε σε σκληρά πλακάκια με την μπροστά γωνία. Το dome δεν έσπασε αλλά ξεκόλησε λίγο ακριβώς στο σημείο κύρτωσης δημιουργώντας μικροφυσσαλίδες. Θετικές εντυπώσεις λοιπόν απο την αντοχή του. Για τις φυσσαλίδες τι μπορώ να κάνω για να μην αλλάζω το τζαμάκι;
  • Ως προς την ευκρίνειά του: Άψογη
  • Ως προς την αίσθηση: 'Αψογη

Επίσης έχω τα εξής προβλήματα / απορίες:

  1. Πώς μπορώ να επιλέγω την ποιότητα του βίντεο ή και των φωτογραφιών για να μην δημιουργούνται τεράστια αρχεία που δεν στέλνονται; Αν θέλω π.χ. ένα πρόχειρο βίντεο με μέση ποιοτητα για να στείλω κάπου; Μέχρι τώρα ταλαιπωρούμε με converters.
  2. Όταν δέχομαι κλήση πως μπορώ να έχω full screen ειδοποίηση; Τώρα βγαίνει μια ειδοποίηση στο πάνω μέρος της οθόνης.
  3. Στην ηχογράφηση κλήσης ακούγομαι μόνο εγώ.
  4. Όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων τις περισσότερες φορές κατεβαίνει ολόκληρο το quick settings tray με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω τελικά τις ειδοποιήσεις και να πρέπει να το ξανασέρνω προς τα πάνω. Άλλες φορές κατεβαίνει το μισό quick settings tray και οι ειδοποιήσεις. Από τι εξαρτάται; Είναι εκνευριστικό να πρέπει να κάνεις 2 κινήσεις.
Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alex61 said:

Παίδες (ίσως είναι και off topic), αν το βράδυ που γυρίζω σπίτι το βάζω σε "λειτουργία πτήσης" λόγω κακού σήματος στην περιοχή, αλλά με wifi calling, τιιιιι πράγματα "χάνω"? Ίσως sms εεε? 

Εγώ στο σπίτι το βάζω 2g και έχει φουλ σήμα.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην ομάδα! Κατοχος του κινητού 1 μηνα τωρα. Απο χτες ξαφνικα όλο σφαλμα το Bluetooth και ενα σφαλμα ευρετηρίου android process acore. Το τηλέφωνο εχει τρελαθει. Εχει καποιος καποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, GMF80 said:

Ανοιγοκλεινει και οταν μπαίνω στις ρυθμίσεις το κινιτο σβηνει. Βεβαια διορθώθηκε καπως με ενα απλο restart 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία πραγματικά απογειώθηκε. Από εκεί που έπαιρνα με το ζόρι 4:30 με 5:00 ώρες screen on time. Τώρα είμαι ήδη στις 4:30 ώρες και η μπαταρία μου είναι στο 53%. Σχεδόν διπλάσια απόδοση

Screenshot_20230120_222603_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να διαβάζω 300 σελίδες για την μπαταρία.

Όπως και να χει η μπαταρία μπορεί να βγάλει από 0.5 μέχρι 1.5 μέρα ανάλογα με τις ρυθμίσεις και την χρήση που κάνει ο καθένας. Από κει και πέρα, οι διαμάχες, οι ακραία λεπτομερείς μετρήσεις μέχρι και η καταπίεση στην χρήση για να εξασφαλίσουμε 1-2% περισσότερο, αποτελούν ψυχαναγκασμό. Αυτή είναι η υπάρχουσα τεχνολογία κι απ' την στιγμή που έτσι κι αλλιώς κινείται σε αυτό το περιορισμένο εύρος, αυτή η υπεραναλυση δεν έχει κανένα νόημα.

Εγώ έχω πάντα μαζί μου power bank κι αν τύχει να κάνω μεγάλη κατανάλωση λόγω πχ gps, τότε μέσα στην μέρα το χρησιμοποιώ. Σιγά μην κάθομαι να κάνω αστρονομικούς υπολογισμούς και να ασχολούμαι όλη μέρα με το πόση μπαταρία κατανάλωσα.

Αυτά φυσικά υπό το πλαίσιο πως η μπαταρία λειτουργεί στο φυσιολογικό εύρος και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλιώς ναι, να το συζητήσουμε.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο. Αλλα η μπαταρια ειναι η μονιμη γκρινια στα κινητα. Και μπαταρια αυτοκινητου να χαν πανω παντα καποιοι θα ειχαν θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο. Αλλα η μπαταρια ειναι η μονιμη γκρινια στα κινητα. Και μπαταρια αυτοκινητου να χαν πανω παντα καποιοι θα ειχαν θεμα.
Η γκρίνια είναι μόνιμη και όχι μόνο για την μπαταρία αν και πολλοί έχουμε προσθέσει screen shot όχι μόνο για την μπαταρία αλλά και άλλοι για τον επεξεργαστή και άλλα πολλά. Και δεν είναι μόνο για τα κινητά αλλά και στα ρολόγια. Εδώ κάποιοι παίρνουν ρολόγια μόνο για να έχουν μπαταρία χωρίς να έχουν πραγματικό smart ρολόι. Δεν μπορώ να καταλάβω το άγχος για την μπαταρία τη στιγμή που υπάρχουν παντού πρίζες και πολλές δυνατότητες φόρτισης. Έχει κι αυτή τη διάρκεια ζωής της. Δε χρειάζεται άγχος για μια παραπάνω φόρτιση ή αν χαλάσει τρεις μήνες πριν από την κανονική διάρκεια ζωής της.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω κάποια ζητήματα που έχω μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει:

  1. Πώς μπορώ να επιλέγω την ποιότητα του βίντεο ή και των φωτογραφιών για να μην δημιουργούνται τεράστια αρχεία που δεν στέλνονται; Αν θέλω π.χ. ένα πρόχειρο βίντεο με μέση ποιοτητα για να στείλω κάπου; Μέχρι τώρα ταλαιπωρούμαι με converters.
  2. Όταν δέχομαι κλήση πως μπορώ να έχω full screen ειδοποίηση; Τώρα βγαίνει μια μικρή ειδοποίηση στο πάνω μέρος της οθόνης. Edit: Το βρήκα στις ρυθμίσεις του dialer.
  3. Στην ηχογράφηση κλήσης ακούγομαι μόνο εγώ.
  4. Όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων τις περισσότερες φορές κατεβαίνει ολόκληρο το quick settings tray με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω τελικά τις ειδοποιήσεις και να πρέπει να το ξανασέρνω προς τα πάνω. Άλλες φορές κατεβαίνει το μισό quick settings tray και οι ειδοποιήσεις. Από τι εξαρτάται; Είναι εκνευριστικό να πρέπει να κάνεις 2 κινήσεις.

 

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω κάποια ζητήματα που έχω μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει:
  1. Πώς μπορώ να επιλέγω την ποιότητα του βίντεο ή και των φωτογραφιών για να μην δημιουργούνται τεράστια αρχεία που δεν στέλνονται; Αν θέλω π.χ. ένα πρόχειρο βίντεο με μέση ποιοτητα για να στείλω κάπου; Μέχρι τώρα ταλαιπωρούμαι με converters.
  2. Όταν δέχομαι κλήση πως μπορώ να έχω full screen ειδοποίηση; Τώρα βγαίνει μια μικρή ειδοποίηση στο πάνω μέρος της οθόνης. Edit: Το βρήκα στις ρυθμίσεις του dialer.
  3. Στην ηχογράφηση κλήσης ακούγομαι μόνο εγώ.
  4. Όταν κατεβάζω την μπάρα ειδοποιήσεων τις περισσότερες φορές κατεβαίνει ολόκληρο το quick settings tray με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω τελικά τις ειδοποιήσεις και να πρέπει να το ξανασέρνω προς τα πάνω. Άλλες φορές κατεβαίνει το μισό quick settings tray και οι ειδοποιήσεις. Από τι εξαρτάται; Είναι εκνευριστικό να πρέπει να κάνεις 2 κινήσεις.
 


1. Στις ρυθμίσεις της κάμερας επιλέγεις την ανάλυση που θα έχουν όλες οι λήψεις σου. Για να στείλεις κάτι κάπου, δοκίμασε να επιλέξεις τη φωτογραφία/βίντεο - μέσα - από την εκάστοτε εφαρμογή και όχι με share από την εφαρμογή που έχεις τις φωτογραφίες σου. Η κάθε εφαρμογή κάνει αυτόματα συνήθως μετατροπή των αρχείων για να μπορέσει να τα στείλει.

3. Για να δουλέψει η ηχογράφηση χρειάζεται αλλαγή CSC (πχ. Thailand), λόγω περιορισμού βάσει Ελληνικής νομοθεσίας.

4. Σέρνοντας προς τα κάτω με ένα δάχτυλο κατεβαίνει η μισή, με 2 δάχτυλα κατεβαίνει ολόκληρη.



Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπαίνουμε στο registar?

Έχουν φύγει οι ειδοποιήσεις που ήταν μόνιμες στην κουρτίνα και δεν δουλεύει το double/triple tap στην πλατη

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπαίνουμε στο registar?
Έχουν φύγει οι ειδοποιήσεις που ήταν μόνιμες στην κουρτίνα και δεν δουλεύει το double/triple tap στην πλατη
Χρειάζεσαι κάποια εφαρμογή τύπου Nice lock όπου μπορείς να βρεις όλες τις αντίστοιχες εφαρμογές του Good Lock.

Όντως δεν υπάρχει πλέον το notification αλλά δουλεύει σωστά το double tap σε S21+.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, greg2310 said:

Επειδη το σκέφτομαι για αγορα με τα τελευταία updates πως τα παει απο bugs?

Τι bugs? Δεν παιρνεις Doogie, Ulefone η Zer...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Sofos_5 said:

 


1. Στις ρυθμίσεις της κάμερας επιλέγεις την ανάλυση που θα έχουν όλες οι λήψεις σου. Για να στείλεις κάτι κάπου, δοκίμασε να επιλέξεις τη φωτογραφία/βίντεο - μέσα - από την εκάστοτε εφαρμογή και όχι με share από την εφαρμογή που έχεις τις φωτογραφίες σου. Η κάθε εφαρμογή κάνει αυτόματα συνήθως μετατροπή των αρχείων για να μπορέσει να τα στείλει.

3. Για να δουλέψει η ηχογράφηση χρειάζεται αλλαγή CSC (πχ. Thailand), λόγω περιορισμού βάσει Ελληνικής νομοθεσίας.

4. Σέρνοντας προς τα κάτω με ένα δάχτυλο κατεβαίνει η μισή, με 2 δάχτυλα κατεβαίνει ολόκληρη.



Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

 

1. Δεν βλέπω πουθενά καμία ρύθμιση για το μέγεθος του βίντεο ή των φωτογραφιών. Το μόνο που βλέπω είναι ρυθμίσεις για την αναλογία των πλευρών. Το να τραβάω βίντεο μέσω των εφαρμογών που θέλω να τα στείλω δεν είναι λύση καθώς εξαρτάται από τις δυνατότητες της εκάστοτε εφαρμογής. Επιπλέον, θα πρέπει να έχουμε την δυνατότητα να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες και βίντεο χαμηλής ανάλυσης κάνοντας οικονομία όγκου και για ευκολία αποστολής όταν η υψηλή ποιότητα δεν χρειάζεται. Απορώ που δεν έχει ξανατεθεί το θέμα.

2. Έχω αλλάξει csc από την πρώτη μέρα και τότε η ηχογράφηση δούλευε κανονικά. Ξαφνικά τώρα διαπίστωσα πως πλέον ακούγομαι μόνο εγώ στις ηχογραφήσεις.

4. Παρατηρώ πως ακόμα και με 1 δάχτυλο συμβαίνει διαφορετικά. Αν σύρεις στην δεξιά πλευρά κατεβαίνει η μισή ενώ στην αριστερή πλευρά κατεβαίνει όλη. Συμβαίνει το ίδιο και σε σας;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites



1. Δεν βλέπω πουθενά καμία ρύθμιση για το μέγεθος του βίντεο ή των φωτογραφιών. Το μόνο που βλέπω είναι ρυθμίσεις για την αναλογία των πλευρών. Το να τραβάω βίντεο μέσω των εφαρμογών που θέλω να τα στείλω δεν είναι λύση καθώς εξαρτάται από τις δυνατότητες της εκάστοτε εφαρμογής. Επιπλέον, θα πρέπει να έχουμε την δυνατότητα να μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες και βίντεο χαμηλής ανάλυσης κάνοντας οικονομία όγκου και για ευκολία αποστολής όταν η υψηλή ποιότητα δεν χρειάζεται. Απορώ που δεν έχει ξανατεθεί το θέμα.
2. Έχω αλλάξει csc από την πρώτη μέρα και τότε η ηχογράφηση δούλευε κανονικά. Ξαφνικά τώρα διαπίστωσα πως πλέον ακούγομαι μόνο εγώ στις ηχογραφήσεις.
4. Παρατηρώ πως ακόμα και με 1 δάχτυλο συμβαίνει διαφορετικά. Αν σύρεις στην δεξιά πλευρά κατεβαίνει η μισή ενώ στην αριστερή πλευρά κατεβαίνει όλη. Συμβαίνει το ίδιο και σε σας;


Πατας τη ρυθμιση για την αναλογια των πλευρων και εκει εχει επιλογη για 108mp ή το κλασικο 4:3 που ειναι στα 12mp. Στο βιντεο εχει περισσοτερες επιλογες για αναλυση και fps.

Για την μπαρα ειδοποιησεων, οχι δεν συμβαινει αυτο που λες, περιεργο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το πενάκι; Με το νοτε 10 δεν είχα ποτέ και τώρα με έχει τρελάνει στις αποσυνδέσεις 

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GMF80 said:

Τι bugs? Δεν παιρνεις Doogie, Ulefone η Zer...

Καλημερα,εχω ηδη κινητο με 8 +gen1(12t pro)το οποιο πεταει ,και πριν με 888 ,επισης πολυ γρηγορο και lagfree και θέλω αναλογη εμπειρία χρησης χωρις lags και να ζεσταίνεται...δε θελω για να δοκιμάσω τις καμερες να χασω την εμπειρία χρησης...

Στην ουσία αυτο ρωτάω.. ευχαριστώ  

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikolis2000 said:

Έχει κανείς θέμα με το πενάκι; Με το νοτε 10 δεν είχα ποτέ και τώρα με έχει τρελάνει στις αποσυνδέσεις 

Μου το είχε κάνει εμένα όταν εγκατέστησα ένα "θέμα". Τελικά έκανα restart και όλα καλά 

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...