Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, Andreaszel said:

Παιδιά το πενακι πως μπαίνει πάλι μέσα???όπως βγηκε η όπως να ναι?

 

6 minutes ago, Andreaszel said:

 

Όπως να ναι. Δεν έχεις θέμα πάνω κάτω. 

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 10:58 ΜΜ, ostvarivanje said:

 

Συγγνώμη τώρα, ίσως βγαίνω λίγο off topic αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργη η όλη φάση. Έχω το OnePlus 8 Pro και το καλοκαίρι που μας πέρασε που έσπασε η οθόνη και επειδή μου άρεσε και μου αρέσει πολύ το τηλέφωνο το έστειλα Πολωνία για να μου αλλάξουν την οθόνη. Κόστισε πάνω από 300€ (και μέσω μιας προμήθειας γιατί ουσιαστικά έστειλα έμβασμα στο εξωτερικό ακριβώς 315€). Το OnePlus 8Pro βγήκε το 2020, που αν και είχε για τη χρονιά του πολύ καλή οθόνη, πιστεύω ότι του 22 ultra είναι αρκετά καλύτερη. Και δηλαδή τώρα κοστίζει 280 με 285 €; Σαν πολλά δεν μου πήραν στην OnePlus;

πάνε στο αντίστοιχο thread για oneplus, θα σε βοηθήσουν εκεί παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

Μα δε ζητάω κάποια βοήθεια. Έτσι κι αλλιώς την έχω αλλάξει την οθόνη μέσω της OnePlus και το κινητό μου είναι όπως πριν. Απλά διερωτώμαι, πώς είναι δυνατόν η οθόνη της ναυαρχίδας της OnePlus το 2020 να είναι πιο ακριβή από την οθόνη της ναυαρχίδας της Samsung το 2022!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες δεν κάνει κλήσεις ενώ έχει φουλ σήμα. Επίσης, μια απορία, όταν είναι σε 4G δεν θα έπρεπε να λειτουργεί το ίντερνετ κατά την διάρκεια της κλήσης; 

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες δεν κάνει κλήσεις ενώ έχει φουλ σήμα. Επίσης, μια απορία, όταν είναι σε 4G δεν θα έπρεπε να λειτουργεί το ίντερνετ κατά την διάρκεια της κλήσης; 
Κάνε μια επανεκκίνηση. Ναι λειτουργεί κανονικά και άριστα το internet κατά τη διάρκεια της κλήσης!!!!!!!! Δε μιλάμε για pixel Google εδώ αλλά για αυτό!!!! Μόνο αυτά που δεν είναι συμβατά με τους εδώ παρόχους το κάνουν. Αυτό είναι απόλυτα συμβατό!!!!!!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Μα δε ζητάω κάποια βοήθεια. Έτσι κι αλλιώς την έχω αλλάξει την οθόνη μέσω της OnePlus και το κινητό μου είναι όπως πριν. Απλά διερωτώμαι, πώς είναι δυνατόν η οθόνη της ναυαρχίδας της OnePlus το 2020 να είναι πιο ακριβή από την οθόνη της ναυαρχίδας της Samsung το 2022!

Εντάξει τώρα μιλάς για 15 ευρώ διαφορά. Δεν είναι κανένα τρομαχτικό κόστος. Απλά κάθε εταιρεία έχει το δικό της τιμοκατάλογό. 

1 hour ago, hurin said:

Κάνε μια επανεκκίνηση όπως έγραψε ο Κώστας κ ρώτα τον παροχο σου αν έχει ενεργοποιηθεί το volte αλλιώς δεν θα παίζει. Κ κάνε μια επαναφορά δικτύου στην τελευταία εσκατη λύση. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Μα δε ζητάω κάποια βοήθεια. Έτσι κι αλλιώς την έχω αλλάξει την οθόνη μέσω της OnePlus και το κινητό μου είναι όπως πριν. Απλά διερωτώμαι, πώς είναι δυνατόν η οθόνη της ναυαρχίδας της OnePlus το 2020 να είναι πιο ακριβή από την οθόνη της ναυαρχίδας της Samsung το 2022!

Έχουν ταρίφα σε αυτά τα ανταλλακτικά και μετά από μερικά χρόνια. Δεν αλλάζει η τιμή. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

Έχουν ταρίφα σε αυτά τα ανταλλακτικά και μετά από μερικά χρόνια. Δεν αλλάζει η τιμή. 

Ναι δεν αντιλέγω, αν και θυμάμαι περιπτώσεις που όταν έβγαινε καινούριο μοντέλο έπεφτε και η τιμή των ανταλλακτικών των προηγούμενων μοντέλων, αλλά με εκπλήσσει ιδιαίτερα επειδή το s22 ultra είναι η ναυαρχίδα της Samsung, και έχει, έστω και λίγο χαμηλότερη τιμή. Μια χαρά κάνει η Samsung, απλά μάλλον στην OnePlus πήραν πολύ ψηλά τον αμανέ, που λένε και στο χωριό μου (το λέω και για την ταλαιπωρία μέχρι να έρθει στα χέρια μου το τηλέφωνο)...

15 ώρες πριν, challenge143 said:

Εντάξει τώρα μιλάς για 15 ευρώ διαφορά. Δεν είναι κανένα τρομαχτικό κόστος. Απλά κάθε εταιρεία έχει το δικό της τιμοκατάλογό. 

 

Δεν είναι το θέμα μου τα 15 ευρώ (που είναι 35€, 280 με 315), το θέμα μου είναι ότι η συσκευή πάει να κλείσει 3 χρόνια στην κυκλοφορία και έχει υψηλότερη τιμή από την ναυαρχίδα της πρώτης κατασκευάστριας εταιρείας στον κόσμο.

 

Τέλος πάντων, βγήκαμε τελείως off topic, απλά δεν το περίμενα κάτι τέτοιο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πενακι πως μπαίνει πάλι μέσα???όπως βγηκε η όπως να ναι?
Ειλικρινά τρολαρεις έτσι?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Προστασια οθονης τελος για μενα, κουραστηκα. Να ταιριαζει με τη θηκη, ν πιανει το δαχτυλικο... 2η φορα ξεκολλησα την case friendly του irepair. Για 2 μηνες ολα καλα καθε φορα και μετα αρχιζει να σηκωνεται με ολες τις θηκες που πριν δεν ειχε θεμα.

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2023 at 10:50 ΠΜ, challenge143 said:

Εντάξει τώρα μιλάς για 15 ευρώ διαφορά. Δεν είναι κανένα τρομαχτικό κόστος. Απλά κάθε εταιρεία έχει το δικό της τιμοκατάλογό. 

Κάνε μια επανεκκίνηση όπως έγραψε ο Κώστας κ ρώτα τον παροχο σου αν έχει ενεργοποιηθεί το volte αλλιώς δεν θα παίζει. Κ κάνε μια επαναφορά δικτύου στην τελευταία εσκατη λύση. 

Πως κάνω επαναφορά δικτύου; 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > γενική διαχείριση > επαναφορά > επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

σργει να βγει η κληση μετα το update τουλαχιστον 1*2 δευτερα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Προστασια οθονης τελος για μενα, κουραστηκα. Να ταιριαζει με τη θηκη, ν πιανει το δαχτυλικο... 2η φορα ξεκολλησα την case friendly του irepair. Για 2 μηνες ολα καλα καθε φορα και μετα αρχιζει να σηκωνεται με ολες τις θηκες που πριν δεν ειχε θεμα.

Έχεις δοκιμάσει dome? 

Αν όχι δοκίμασε και μην το αποφεύγεις διαβάζοντας εμάς εδώ. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GMF80 said:

2 φορες στο S10e και εκλαψα τα λεφτα μου.... 

 

εγώ πάντως έχω την μεμβράνη (οχι tembered glass) της samsung και δεν έχω κανένα θέμα 2,5 μήνες τώρα.

έχει και οδηγό για να μπει ακριβώς.

την έχουμε αναφέρει ξανά κάποιες σελίδες πιο πίσω.

:X
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καλη τυχη με την προστασια οθονης και πιστευω εχω ξοδεψει ανετα ενα καλο κινητο σε κοστος απο το 2018 που αρχισα να βαζω... Απριλη που θα περασω απο Αθηνα που εχει περισσοτερες επιλογες ισως βαλω κατι να βγαλει τουλαχιστον τα καλοκαιρινα μπανια...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, seranata said:

Ρυθμίσεις > γενική διαχείριση > επαναφορά > επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου

Έκανα επαναφορά, τα ίδια. Ενεργοποίησα VOLTE και δεν μου ρίχνει το ίντερνετ στις κλήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, GMF80 said:

2 φορες στο S10e και εκλαψα τα λεφτα μου.... 

 

Εγώ από το 2016 έχω ξοδέψει ένα φθηνό αυτοκίνητο σε tempered. 

Στο S10e γιατί εκλαψες τα λεφτά σου? 

Φλατ σχεδόν και με δακτυλικο στο πλάι? 

Θα σου πω μόνο ότι το έχουν εξελίξει πολύ από τότε. 

Στο S10 plus που έχει η γυναίκα, το dome είναι πάνω 2μιση χρόνια τώρα και εκτός από κάποιες αραχνιες είναι σαν την πρώτη μέρα τοποθέτησης. 

Ούτε ξεκόλλησε ούτε έσπασε ούτε τίποτα. 

Στο σήμερα με s22 ultra, έχει βελτιωθεί και η βάση και το γυαλί. 

Έχει γίνει πιο λεπτό για να πιάνει όσο γίνεται το δακτυλικο και να μπαίνει όσο γίνεται ποιο εύκολα. 

Από την πρώτη βάση μέχρι σήμερα η καλύτερη ήταν η μηχανοκίνητη στο s21 ultra. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kountoura said:

Εγώ από το 2016 έχω ξοδέψει ένα φθηνό αυτοκίνητο σε tempered. 

 

 

😂

 

Την 1η φορα ξερασε κολλα εσωτερικα πανω στο τζαμι και ειχε θολουρα και το ξηλωσα σε 2 βδομαδες.

Την 2η μαλλον δεν στεγνωσαν καλα την κολλα στο μαγαζι και ξεκολλησε σε 5 μερες... Αθηνα και τις 2 το εβαλα σε ταξιδια.

Στο S20+ αποφασια να το βαλω μονος και πηγε ολο..... λαθος....

Αλλα τζαμακια οπως το T-max στο S20+ μετ απο μηνες και αυτα ξεκολλησαν.

Καποιες μεμβρανες που πηρα εγω κατι δεν πηγε καλα στην τοποθετηση η ξεκολλουσαν μετα απο 1 μηνα....

Για φτηνα τζαμακια απο Ασια δεν το συζητω οποτε δοκιμασα τα πεταξα 1η μερα...

Λεω να εμπιστευτω την ανθεκτικοτητα του Victus +... Με πτωσεις ποτε δεν ειχα θεμα... Γρατζουνιες μονο.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hurin said:

Έκανα επαναφορά, τα ίδια. Ενεργοποίησα VOLTE και δεν μου ρίχνει το ίντερνετ στις κλήσεις. 

Εννοείται πως πρέπει να είναι ενεργό το VoLTE. Αν δεν πέφτει το ίντερνετ, είσαι ok.

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hurin said:

Έκανα επαναφορά, τα ίδια. Ενεργοποίησα VOLTE και δεν μου ρίχνει το ίντερνετ στις κλήσεις. 

Το εταιρεία έχεις; αν είσαι με Vodafone δεν σου εμφανίζει την ένδειξη volte στη status bar και ας δουλεύει. 

Στις κλήσεις WiFi τι έχεις βάλει ως προτίμηση WiFi ή mobile network; 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...