Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Γειά σας. Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός s22 ultra. Διαβάζω αποιρα σχόλια με προβλήματα σε κλήσεις, σήμα γενικά και άλλα θεματα

 Και ηθελα να ρωτήσω τι ισχύει τελικά? Πραγματικά μου έχει γίνει το κεφάλι καζάνι. Τα έχουν φτιάξει η θα τρέχουμε? Είμαι ανάμεσα σε s22 ultra και xiaomi 12pro απλά σαφώς είμαι ερωτευμένος με το s22ulta και κολλάω λόγο σχολίων 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τριήμερο εκδρομή στην Παύλιανη εγώ με S22 Ultra, η κοπελιά με αιφον 13 μινι. Ευκαιρία να δοκιμάσω τα πάντα για την φωτογραφική του. Χρησιμοποίησα όλους τους φακούς, σε γενικές γραμμές οι φώτος του μου άρεσαν περισσότερo από αυτές του αιφον. Μου φάνηκαν πιο ευχάριστες στο μάτι και καλύτερο HDR. Στο βίντεο το άιφον μου φάνηκε λίγο πιο smooth αλλά να μην παρεξηγηθώ και του S22 Ultra άψογο ( φίλος που το είδε μου σχολίασε καλά από gopro είναι? ). Σε επόμενη εκδρομή θα δοκιμάσω και το Expert RAW
Βέβαια πιο τίμια σύγκριση θα ήταν με κάποιο pro μοντέλο αιφον
Άκυρη η σύγκριση...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ilka71 said:

οι ειδοποιήσεις του dynamic spot γίνεται να φαίνονται και με κλειστή οθόνη;

Νομίζω αυτό το χαρακτηριστικό είναι επί πληρωμή.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Konstantine73 said:

Άκυρη η σύγκριση...

sent from my S21 FE 8/256
 

 

Συμφωνώ γι'αυτό αναγράφω στο τέλος πιο τίμιο θα ήταν να το σύγκρινα με κάποιο pro μοντέλο αιφον, αλλά δεν υπήρχε.

Η σύγκριση που έκανα στις φώτο ήταν από την κύρια κάμερα και του υπερευρυγωνιου και τραβώντας στα 12mp και όχι στα 108. 

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ilka71 said:
35 minutes ago, ostvarivanje said:
Νομίζω αυτό το χαρακτηριστικό είναι επί πληρωμή.

την έχω αγοράσει.!

Εγώ δεν την έχω αγορασμένη, αλλά όταν κάνει κάποια αναβάθμιση, απενεργοποιούνται οι ειδοποιήσεις και πρέπει εγώ χειροκίνητα να τις ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την έχω αγορασμένη, αλλά όταν κάνει κάποια αναβάθμιση, απενεργοποιούνται οι ειδοποιήσεις και πρέπει εγώ χειροκίνητα να τις ενεργοποιήσω από τις ρυθμίσεις.
με κλειστή οθόνη όμως δεν φαίνεται κάποια ειδοποίηση όπως οι μαμά brief pop up
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GMF80 said:

Τη μεμβρανη που σου βαζουν στο irepair. Δικη τους και τοποθετηση με μηχανημα. Σαν ποιοτητα αριστη και δεν μαζευει γρατζουνιες αλλα ξεκολαει μετα απο καιρο. Ειναι case friendly μονο στην κατω πλευρα.

Σε ρώτησα γιατί δεν έχουν τρείς ποιότητες μεμβρανών.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, steliosk said:

Σε ρώτησα γιατί δεν έχουν τρείς ποιότητες μεμβρανών.

Στο τοπικο μου εχουν δυο. Εβαλα τοποθετηση με UV Light. Ιδια συμπεριφορα με την απλη που ειχα βαλει αρχικα. Στο ιδιο πανω κατω διαστημα αρχισε να ξσκολλαει.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Panospapa said:

Γειά σας. Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός s22 ultra. Διαβάζω αποιρα σχόλια με προβλήματα σε κλήσεις, σήμα γενικά και άλλα θεματα

 Και ηθελα να ρωτήσω τι ισχύει τελικά? Πραγματικά μου έχει γίνει το κεφάλι καζάνι. Τα έχουν φτιάξει η θα τρέχουμε? Είμαι ανάμεσα σε s22 ultra και xiaomi 12pro απλά σαφώς είμαι ερωτευμένος με το s22ulta και κολλάω λόγο σχολίων 

Μη δίνεις και πολύ σημασία στα αρνητικά σχόλια. Με τις αναβαθμίσεις όσοι είχαν κάποιο θεματάκι (λίγοι τον  αριθμό) έχουν φτιαχτεί. Η συσκευή πλέον είναι στα καλύτερά της. Όχι, ότι δεν ήταν μιας και το δικό μου από την αρχή (Μάρτιος day 1) μέχρι τώρα όπως και σε πολλούς ακόμα δουλεύει άψογα. Από κεί και πέρα είναι θέμα γούστου η επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Anlibafojo said:

Μη δίνεις και πολύ σημασία στα αρνητικά σχόλια. Με τις αναβαθμίσεις όσοι είχαν κάποιο θεματάκι (λίγοι τον  αριθμό) έχουν φτιαχτεί. Η συσκευή πλέον είναι στα καλύτερά της. Όχι, ότι δεν ήταν μιας και το δικό μου από την αρχή (Μάρτιος day 1) μέχρι τώρα όπως και σε πολλούς ακόμα δουλεύει άψογα. Από κεί και πέρα είναι θέμα γούστου η επιλογή. 

Ξεκάθαρα σε όλα είναι η καλύτερη συσκευή και γι αυτό έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι γιατί κολλάω από αυτά τα θέματα που θεωρητικά είναι απλα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Panospapa said:

Ξεκάθαρα σε όλα είναι η καλύτερη συσκευή και γι αυτό έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι γιατί κολλάω από αυτά τα θέματα που θεωρητικά είναι απλα

Απλά ξεκόλλα και προχώρα. Θα το χαρείς σίγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

Μην δινεις σημασια στα σχολια. Εδω πολλα ειναι απο ατομα που δεν εχουν καν το κινητο.

Αν δεν εισαι τυπος που ψαχνει καθε λιγο δικαιολογια για να αλλαξει κινητο παρε το αφοβα...

Εδω περα οσοι γραφουμε δεν ειμαστε με τα καλα μας. Καποια πετρια εχει ο καθενας να καθεται να μιλαει καθε μερα για ενα κινητο... 

Link to comment
Share on other sites

Σε ρώτησα γιατί δεν έχουν τρείς ποιότητες μεμβρανών.
Λοιπόν ενημερωτικά, πήγα στο I repair στην Αμφιθέας στο παλιό Φάληρο, έχει 3 ειδών ζελατίνες η μία με 10 ευρώ η 2η με 13 με 14 περίπου και η 3η με 20 ευρώ με εγγύηση εφορου ζωής που όταν γίνονται ψηλό γρατζουνιές τις εξαληφει μετά από λίγο. Εγώ έβαλα την ακριβή.. Είμαι πολύ ευχαριστημένος όντως κάτι ψηλό γρατζουνιές που έγιναν μετα από λίγο εξαφανιστηκαν το δακτύλικο αποτύπωμα δουλεύει μια Χαρά και η οθόνη δεν χάνει τα χρώματα της. Μάλιστα μου ζήτησαν και το νούμερο του τηλεφώνου μου και το καταχωρησαν και μου είπαν ότι αν τυχόν χαλάσει η ζελατίνα ξεκολλήσει η καταστραφεί θα πάω εκεί και και με 5 ευρώ θα μου βάλουν καινούργια έτσι δουλεύει η εγγύηση εφ όρου ζωής. Ελπίζω να σας κατατοπισα δεοντός

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2023 at 7:47 ΜΜ, arxontas2323 said:

Μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετος. Στο βιντεακι που ανέβασες σε περίπτωση που δεν κάνω αλλαγή csc αλλά περάσω τα στοιχεία της rom κανονικα (BL-AP-CP-HOME-CSC). Θα δω διάφορες στο τηλέφωνο? Υπάρχει κίνδυνος να κάνω ζημιά?

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, giannismal said:

Λοιπόν ενημερωτικά, πήγα στο I repair στην Αμφιθέας στο παλιό Φάληρο, έχει 3 ειδών ζελατίνες η μία με 10 ευρώ η 2η με 13 με 14 περίπου και η 3η με 20 ευρώ με εγγύηση εφορου ζωής που όταν γίνονται ψηλό γρατζουνιές τις εξαληφει μετά από λίγο. Εγώ έβαλα την ακριβή.. Είμαι πολύ ευχαριστημένος όντως κάτι ψηλό γρατζουνιές που έγιναν μετα από λίγο εξαφανιστηκαν το δακτύλικο αποτύπωμα δουλεύει μια Χαρά και η οθόνη δεν χάνει τα χρώματα της. Μάλιστα μου ζήτησαν και το νούμερο του τηλεφώνου μου και το καταχωρησαν και μου είπαν ότι αν τυχόν χαλάσει η ζελατίνα ξεκολλήσει η καταστραφεί θα πάω εκεί και και με 5 ευρώ θα μου βάλουν καινούργια έτσι δουλεύει η εγγύηση εφ όρου ζωής. Ελπίζω να σας κατατοπισα δεοντός

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την έβαλα και εγώ τελικά και όταν την έκοψε το μηχάνημα την έκοψε case friendly, και κάνει για τις περισσότερες θήκες. Η θήκες δηλαδή δεν πατάνε πάνω στην μεμβράνη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα case friendly μου ειπαν οτι ειναι. Στην κατω πλευρα εχει κενο και δεν βρισκει καμια θηκη. Στην πανω δεν αφηνει σχεδον καθολου περιθωριο. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mips said:

Μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετος. Στο βιντεακι που ανέβασες σε περίπτωση που δεν κάνω αλλαγή csc αλλά περάσω τα στοιχεία της rom κανονικα (BL-AP-CP-HOME-CSC). Θα δω διάφορες στο τηλέφωνο? Υπάρχει κίνδυνος να κάνω ζημιά?

Tι διαφορες θες να δεις;θες να εχεις ηχογράφηση κλήσεων;νομίζω αυτός είναι ο πιο γρήγορος και εύκολος τροπος

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Tι διαφορες θες να δεις;θες να εχεις ηχογράφηση κλήσεων;νομίζω αυτός είναι ο πιο γρήγορος και εύκολος τροπος

 Όπως είπα είμαι άσχετος. Δεν λέω ότι περιμένω να δω κάτι συγκεκριμένο. Απλα ρωτησα αν υπαρχουν διαφορες στο τηλεφωνο με τον ενα η με τον αλλο τροπο.Με ενδιαφέρει η ηχογράφηση κλήσεων και η προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις. Εσύ ποια rom προτείνεις που να δουλεύει απροβληματιστα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο πιστευω καθε χωρα εχει διαφορετικο CSC. H πιο safe επιλογη ειναι να εχεις συσκευη προορισμενη για τη χωρα σου με το αντιστοιχο CSC.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Και εμενα case friendly μου ειπαν οτι ειναι. Στην κατω πλευρα εχει κενο και δεν βρισκει καμια θηκη. Στην πανω δεν αφηνει σχεδον καθολου περιθωριο. 

Παλαιότερα έβαζα μεμβράνη της zagg στα media markt. Κόστος 20€, επιδιορθώνει μόνη της τις μικρές γρατζουνιές. Τα πατρόν για κάθε συσκευή ήταν στάνταρντ στον υπολογιστή αλλά υπήρχε η δυνατότητα αν το ζητούσες να την πάρει λίγο περιμετρικά για να μην βρίσκει στη θήκη. Επίσης, για κάποιες συσκευές υπήρχε μεμβράνη και για την πλάτη. 

Χρησιμοποιώ παρατατικό γιατί τελευταία φορά έκανα χρήση της υπηρεσίας ήταν πριν δύο χρόνια και τα λέω με μικρή επιφύλαξη. Θεωρώ όμως πως δεν θα έχει αλλάξει κάτι. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

Για καποιο λογο πιστευω καθε χωρα εχει διαφορετικο CSC. H πιο safe επιλογη ειναι να εχεις συσκευη προορισμενη για τη χωρα σου με το αντιστοιχο CSC.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Το θέμα είναι ότι αν η συσκευή σου δεν έχει κάποια πράγματα και τα χρειάζεσαι. Εκεί δεν είναι μονόδρομος η αλλαγή csc?

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mips said:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Το θέμα είναι ότι αν η συσκευή σου δεν έχει κάποια πράγματα και τα χρειάζεσαι. Εκεί δεν είναι μονόδρομος η αλλαγή csc?

Εγω δεν θα το ρισκαρα. Παντα προτιμω να παιρνω συσκευη προορισμενη για την Ελληνικη αγορα. 

Ειδικα αυτη την τρελα με το call recorder ποτε δεν την καταλαβα 

Link to comment
Share on other sites

Είναι για τις παραγγελιές της πεθεράς 😉😄🤣🤣

Ή περιπτώσεις οδηγώ και σε σκέφτομαι κλπ καταστάσεις όπου δεν μπορεί κάποιος να σημειώσει κάτι. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου βέβαια όμως σε κάποιους ίσως είναι απαραίτητο εφόσον είναι οδηγοί κλπ χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι παράνομο και θα πρέπει να αναφέρεται κανονικά στον συνομιλητή...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...