Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

καλημέρα , για τσέκαρε πρέπει να το έφτιαξαν. Σήμερα κανονικά πήρε ενημέρωση συστήματος play Νοεμβρίου με ταυτόχρονη βελτιστοποίηση εφαρμογών σε s21fe. 
πως βλέπουμε/κάνουμε ενημέρωση συστήματος play;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, ilka71 said:
5 ώρες πριν, konakis said:
καλημέρα , για τσέκαρε πρέπει να το έφτιαξαν. Σήμερα κανονικά πήρε ενημέρωση συστήματος play Νοεμβρίου με ταυτόχρονη βελτιστοποίηση εφαρμογών σε s21fe. 

πως βλέπουμε/κάνουμε ενημέρωση συστήματος play;

ρυθμισεις-ασφαλεια και απορρητο-ενημερωσεις

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, όσοι βλέπετε περασμένων μηνών ενημερώσεις ασφαλείας google να ξέρετε ότι για την αναβάθμιση χρειάζεται  επανεκκίνηση της συσκευής για να εγκατασταθούν. Κάτι που γίνεται αυτόματα απλά αν γίνει  επανεκκίνηση.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Peugeot 208, αμάξι και κινητό με latest updates αλλά δυστυχώς δεν φαίνεται να το αναγνωρίζει. Δοκίμασα επαναφορά στις εργοστασιακές το αυτοκίνητο, δοκίμασα έκλεισα το USB debugging, έβαλα default επιλογή κατά τη σύνδεση τη μεταφορά αρχείων, άλλο καλώδιο κλπ. αλλά δυστυχώς απλά φορτίζει... πιο παλιά κινητά με παλαιότερη έκδοση android εντωμεταξύ δεν έχουν θέμα.

Αν βρείτε καμιά λύση οι υπόλοιποι shoot!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Δηλαδή όσοι είναι στην 12 παίζει κανονικά κ στην 13 όχι;  επειδή είμαι 12 κ σκέφτομαι αυτές τις μέρες να περάσω την 13.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Ενημερωτικά, όσοι βλέπετε περασμένων μηνών ενημερώσεις ασφαλείας google να ξέρετε ότι για την αναβάθμιση χρειάζεται  επανεκκίνηση της συσκευής για να εγκατασταθούν. Κάτι που γίνεται αυτόματα απλά αν γίνει  επανεκκίνηση.

Δεν γίνεται αυτόματα απλά με μια επανεκκίνηση.κανω συχνά επανεκκινήσεις και μέχρι το πρωί ήταν σε Ιουλίου.μπηκα από τις ρυθμισεις /πληροφορίες για το λογισμικό,από εκεί έκανα αναζήτηση για ενημέρωση συστήματος google play και τότε βρήκε ενημέρωση Νοεμβρίου,έκανε επανεκκίνηση και περαστηκε

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

σας φαίνεται πιο σβέλτο το τηλ μετά την αναβάθμιση του play;
Δεν έχει καμία σχέση το play με τη σβελταδα του τηλεφώνου. Πιο σβέλτο δεν μπορεί να γίνει!!!!! Και μόνο που πας να βάλεις το δάχτυλο σου ανταποκρίνεται!!! Οι δε σελίδες τις... χάνεις στο σκρολαρισμα!!! Οι χειρονομίες λειτουργούν άριστα και αλλάζει σε ότι θέλεις!! Δεν μπορεί να γίνει καλύτερο!!!! Το βράδυ χάνει στον ύπνο γύρω στο 2με 3% με σύνδεση σε ρολόι 24 ώρες. Βγάζει 6 με 7 ώρες οθόνη το εικοσιτετράωρο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Strofigkas said:

Δεν γίνεται αυτόματα απλά με μια επανεκκίνηση.κανω συχνά επανεκκινήσεις και μέχρι το πρωί ήταν σε Ιουλίου.μπηκα από τις ρυθμισεις /πληροφορίες για το λογισμικό,από εκεί έκανα αναζήτηση για ενημέρωση συστήματος google play και τότε βρήκε ενημέρωση Νοεμβρίου,έκανε επανεκκίνηση και περαστηκε

Τι να σου πω, σε έμενα το κάνει γιατί έχω του Νοεμβρίου χωρίς να κάνω κάτι. Μια φορά τη βδομάδα κάνω συχνά επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites



Δεν γίνεται αυτόματα απλά με μια επανεκκίνηση.κανω συχνά επανεκκινήσεις και μέχρι το πρωί ήταν σε Ιουλίου.μπηκα από τις ρυθμισεις /πληροφορίες για το λογισμικό,από εκεί έκανα αναζήτηση για ενημέρωση συστήματος google play και τότε βρήκε ενημέρωση Νοεμβρίου,έκανε επανεκκίνηση και περαστηκε


Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα! Η ενημέρωση ήταν του Ιουλίου!
Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι απαραίτητο αυτό, γιατί δεν είδα καποια διάφορα που έβαλα του Νοεμβριου!
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα να δειτε; Update που δεν δινεις καμια σημασια καθως ειναι ΜΟΝΟ για το playstore.

 

Σαν να πηρε ενημερωση μια εφαρμογη που εχετε στο κινητο ειναι. Εκτος και αν αλλαξει το interface διαφορα δεν βλεπεις.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν άλλαξε κάτι. Εγώ απλά έκανα επανεκκίνηση και πήγε μόνο του στην ενημέρωση Νοεμβρίου χωρίς να κάνω κάτι. Πριν είχα Σεπτεμβρίου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 χρονια με android ποτε  δεν κοιταξα τι εκδοση της ενημερωσης εχω, ουτε ποτε θυμαμαι να ξαναδιαβασα σε τοπικ κινητου κανενα ποστ. Ειναι απο τα πραγματα που δεν δινεις καμια σημασια εκτος και αν εχεις το S22 Ultra βεβαια...🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έτσι είναι. Αν δεν ήταν το συγκεκριμένο τηλέφωνο κανείς δε θα είχε ασχοληθεί. Εδω έγινε και θέμα και εδώ και σε άλλα... τεχνολογικά σάιτ. Και η Samsung λένε τηρεί σιγή ιχθύος χαχαχα. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο τηλέφωνο που να έχει αναλυθεί τόσο πολύ. Και για κανένα άλλο δεν έχουν γραφτεί τόσες ανακρίβειες!!! Και κάποιοι συνεχίζουν να το συγκρίνουν με κατώτερα τηλέφωνα της εταιρείας χωρίς να έχουν καταλάβει ότι αυτό είναι η ναυαρχίδα της και ότι έχουν κατώτερα τηλέφωνα σε όλα!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν ασχολουμαι με συγκρισεις κινητων. Δεν με νοιαζει πιο ειναι ανωτερο η κατωτερο. Επιλεγω οποιο μου κανει περισσοτερο και ανταποκρινεται στις αναγκες μου. Ειμαι με Samsung κινητα σερι απο το 2015 και δεν εχω λογο να αλλαξω εταιρεια. Απο το A5 2016, στο S6 Edge Plus, το S7 Edge, S8, S10e, S20+ και τωρα S22 U δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια.

1.Θελω να αλλαξω CSC αλλα δεν βρισκω το βιντεακι που ειχε ανεβασει καποις φιλος εδω.

2.Θελω προστασια απο ανεπιθημητες κλησεις.Τι προτεινεται?

Καθε βοηθεια δεκτη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mips said:

Μια βοηθεια ρε παιδια.

1.Θελω να αλλαξω CSC αλλα δεν βρισκω το βιντεακι που ειχε ανεβασει καποις φιλος εδω.

2.Θελω προστασια απο ανεπιθημητες κλησεις.Τι προτεινεται?

Καθε βοηθεια δεκτη

1. https://youtu.be/A9LRnRvuee4

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι φοβερο...να διαβαζω απο καποιους εδω και 10 μηνες το ποσο καταπληκτικα δουλευει το τηλεφωνο απο την πρωτη μερα μεχρι και σημερα...

Κανενα προβλημα ολα βουτερενια day 1 ολα βουτυρενια σημερα....
ευθεια γραμμη-------------
Μαλλον πρεπει να ψαχτουν στο τμημα αναβαθμισεων καποιοι ειναι αραχτοι ....

ΥΓ κατοχος αποκλειστικα sammy συσκευων απο το S1 ...φαγαμε ολα τα touchwiz και one ui με το κουταλι....

Και για να μην παρεξηγηθω η συσκευη εδω και κανα διμηνο ειναι οπως θα ΕΠΡΕΠΕ...

Το πρωτο εξαμηνο παλευαμε με τα θηρια ....αφου ειχανε χασει την μπαλα οι μηχανικοι μεχρι να το στρωσουν σε ΟΛΑ τα επιπεδα!

Και Μερικες αληθειες απο εναν γνωστο yber που ειναι κοντα στην Sammy εδω και χρονια....














🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει χαλι ειναι το κινητο αλλα δεν πειραζει, αφου το πληρωσαμε θα το υποστουμε 🤣

Απλα λεμε οτι ειναι σουπερ για να δικαιολογησουμε την μ....... που καναμε να το αγορασουμε...

Η αληθεια ειναι οτι τα θελει ο κ..... μας να διαβαζουμε και να γραφουμε εδω περα. 

Αν ειχε προβληματα εγω θα το πουλουσα θα εχανα καποια χρηματα και θα επαιρνα καποιο αλλο.... 

Εγω παντως διασκεδαζω. Συχνα με φιλο στελνουμε τα ποστ που διαβαζουμε στα τοπικ των κινητων μας και κλαιμε απο τα γελια....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει από την πρώτη μέρα και κάποιοι το θυμούνται. Αν δεν ήταν βουτυρενιο, αν δεν είχε πολύ καλή μπαταρία, κάμερα, απόκριση , οθόνη καταπληκτική, θερμοκρασία το καλοκαίρι θαυμάσια , χειρονομίες απίστευτες, ακουστική στις κλήσεις θαυμάσια , θαυμάσια μπαταρία το βράδυ, και δεν ήταν αυτό που είναι, θα τους το είχα πάει πίσω και θα απαιτούσα τα χρήματα μου!!! Δεν ανέχομαι να έχω δώσει τόσα χρήματα και να έχω ένα τηλέφωνο που δεν με ικανοποιεί!!! Δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα και δεν κατάλαβα ποτέ τα προβλήματα που, κατά καιρούς, έχουν γραφτεί. Χρησιμοποιώ τον chrome πιο πολύ και είναι βούτυρο. Και ναι δεν θα το αλλάξω, τουλάχιστον έτσι λέω μέχρι τώρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περι μεμβρανων: 3 μηνες μετα, οπως και την προηγουμενη φορα η μεμβρανη του irepair αρχισε να ξεκολλαει πανω δεξια κ αριστερα σε ολες τις θηκες που εχω. Οποτε επεσε πατεντα...

20230108_180155.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Περι μεμβρανων: 3 μηνες μετα, οπως και την προηγουμενη φορα η μεμβρανη του irepair αρχισε να ξεκολλαει πανω δεξια κ αριστερα σε ολες τις θηκες που εχω. Οποτε επεσε πατεντα...

Ποια μεμβράνη έχεις βάλει ακριβώς? Γιατί πρόκειται αύριο να πάω να βάλω...

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τη μεμβρανη που σου βαζουν στο irepair. Δικη τους και τοποθετηση με μηχανημα. Σαν ποιοτητα αριστη και δεν μαζευει γρατζουνιες αλλα ξεκολαει μετα απο καιρο. Ειναι case friendly μονο στην κατω πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

Τριήμερο εκδρομή στην Παύλιανη εγώ με S22 Ultra, η κοπελιά με αιφον 13 μινι. Ευκαιρία να δοκιμάσω τα πάντα για την φωτογραφική του. Χρησιμοποίησα όλους τους φακούς, σε γενικές γραμμές οι φώτος του μου άρεσαν περισσότερo από αυτές του αιφον. Μου φάνηκαν πιο ευχάριστες στο μάτι και καλύτερο HDR. Στο βίντεο το άιφον μου φάνηκε λίγο πιο smooth αλλά να μην παρεξηγηθώ και του S22 Ultra άψογο ( φίλος που το είδε μου σχολίασε καλά από gopro είναι? ). Σε επόμενη εκδρομή θα δοκιμάσω και το Expert RAW

Βέβαια πιο τίμια σύγκριση θα ήταν με κάποιο pro μοντέλο αιφον

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...