Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλή χρόνια με υγεία και χαρά σε όλους τους φίλους 
ειμαι περίεργος πάντως να δω τι διάφορες θα έχει -πρακτικά-βέβαια με το s23 ultra αφού όσοι έχουμε το s22 ultra θεωρώ ότι έχουν ένα πλήρες τηλέφωνο με οποία προβλήματα-lag υπάρχουν 
 
Στα χαρτιά θα έχει διαφορές. Πρακτικά όχι. Μη σου πω ότι θα χρειαστεί η επόμενη γενιά για να φτιάξει η κάμερα και να μην έχει προβλήματα και φυσικά ο υπερχρονισμενος επεξεργαστής θα είναι ένα θέμα, ειδικά το καλοκαίρι. Το 22 έχει φτιάξει σε όλα, πόσο μάλλον κάτι σαν το δικό μου, που από την αρχή δεν είχε κανένα θέμα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγειά και τύχη σε όλους !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με υγεία!!

Η ευχή με το καλά sot θα συμφωνήσω, είναι το μόνο που μ έχει χαλάσει αλλά σαν καινούργια συσκευή πιστεύω θα στρώσει τις επόμενες βδομάδες θέλει τον χρόνο της. Κατα τ'αλλα άψογο δεν μετάνιωσα στιγμή που έφυγα απ το άιφον 12, το αντίθετο μάλιστα. Και η νέα προσθήκη στο one ui 5 με τις Λειτουργίες αντίστοιχο του focus στο ios που το χρησιμοποιούσα πολύ.

Το S23 Ultra πιστεύω η πιο τρανταχτή αλλαγή ο snapdragon που θα έχει και σε 'μας στην Ευρώπη. Κάμερα στο S24 πιστεύω που θα μπορέσει να "παντρέψει" καλύτερα την 200αρα με το software

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους

Ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα του s22 ultra και ηθελα να ρωτησω αν ειναι οντως τοσο τεραστιο?

Εγω τωρα εχω pixel 6 pro και στις διαστασεις δεν εχουν μεγαλες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω στο gsmarena κατα 99% ιδιες διαστασεις εχουν. Θα ειχε νοημα το ερωτημα σου αν προερχοσουν απο αρκετα μικροτερη συσκευη. Δεν θα καταλαβεις διαφορα 

Screenshot_20230103_100535_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους
Ενδιαφερομαι και εγω για την αγορα του s22 ultra και ηθελα να ρωτησω αν ειναι οντως τοσο τεραστιο?
Εγω τωρα εχω pixel 6 pro και στις διαστασεις δεν εχουν μεγαλες διαφορες
Να πας να το δεις οπωσδήποτε αν σου κάνει. Είναι μεγάλο, εννοείται, αλλά είναι ακριβώς όπως θα έπρεπε να είναι χωρίς περιττό πλάτος ή μήκος. Και κυρίως να δεις το βάρος αν σου κάνει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι πιστευω με μια λεπτη θηκη θα ειναι κομπλε θεωρω..παντα ειχα μεγαλες συσκευες και το s21 ultra που ειχα δεν ειχα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Απ'τη στιγμη που είχες παντα μεγάλες συσκευές δεν θα εχεις θέμα. Εγω απ'το αιφον 12 μου πηρε 2 μέρες να το συνηθίσω. Στην αρχή χωρίς θήκη να συνηθισώ το μέγεθος του και τώρα με μια spigen rugged armor δεν το ρισκάρω άλλο χωρίς.

Είδα μια ρύθμιση ευαισθησία αφής για να πιάνει καλύτερα με προστατευτικά οθόνης ξέρει κανείς αν ενεργοποιώντας την καταναλώνει περισσότερο μπαταρία ? 

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια να εχουμε για αρχη. περιμενω το 23 να ειναι ιδιο να ταιριαζουν οι θηκες και τα αξεσουαρ να συνεχισουν να βγαινουν καλες. οπως και η απλ με τα αιφον ανα 2 χρονια που τα κραταει ιδια.  εχετε προβλημα με την ενημερωση συστηματος google play? μου εχει κολλησει στο 1 ιουλιου και στο xda που ειδα το εχουν αρκετοι χωρις καποια επισημη λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Στο ένα από τα δύο  s21 fe που έχουμε στην οικογένεια το ένα έχει Οκτωβρίου και στο άλλο είναι κολλημένο στου Ιουλίου ... καλά που το ανέφερες γιατί με την καμία δεν αναβαθμίζει στο άλλο  thx.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους ξέρει κανείς πως επανέρχεται το σηματάκι του s pen με τις επιλογές όταν το αφαιρείς; 
Βγαλε το πενάκι και πατα το κουμπί του σε απόσταση ενός εκατοστού απο την οθόνη για να σου βγάλει τα εικονίδια... Τέρμα κατω θα δεις το γρανάζι, θα το πατήσεις και θα ενεργοποιήσεις οτι θέλεις στην επιλογή "όταν το spen εχει καταργηθεί".

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, filipsyros said:

Απ'τη στιγμη που είχες παντα μεγάλες συσκευές δεν θα εχεις θέμα. Εγω απ'το αιφον 12 μου πηρε 2 μέρες να το συνηθίσω. Στην αρχή χωρίς θήκη να συνηθισώ το μέγεθος του και τώρα με μια spigen rugged armor δεν το ρισκάρω άλλο χωρίς.

Είδα μια ρύθμιση ευαισθησία αφής για να πιάνει καλύτερα με προστατευτικά οθόνης ξέρει κανείς αν ενεργοποιώντας την καταναλώνει περισσότερο μπαταρία ? 

 

Ενεργοποίησέ το χωρίς δεύτερες σκέψεις! Όλα καλά!  

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά.  Απο οταν πηρα το κινητο εχω απο την πρωτη μερα Εχω το ESR Liquid Skin Screen Protector.αλλα επειδή φοβάμαι και θέλω να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα μου σπάσει η οθόνη μετά από πέσιμο.θελω ένα tempered glass που να εμπνέει σιγουριά.εχω διαβάσει για το Whitestone Dome ότι δεν δουλεύει το αποτυπωμα.εχειτε υπόψιν σας ένα tempered glass που να δουλεύει το αποτυπωμα 100%? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mpompa said:

καλησπέρα και χρόνια πολλά.  Απο οταν πηρα το κινητο εχω απο την πρωτη μερα Εχω το ESR Liquid Skin Screen Protector.αλλα επειδή φοβάμαι και θέλω να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα μου σπάσει η οθόνη μετά από πέσιμο.θελω ένα tempered glass που να εμπνέει σιγουριά.εχω διαβάσει για το Whitestone Dome ότι δεν δουλεύει το αποτυπωμα.εχειτε υπόψιν σας ένα tempered glass που να δουλεύει το αποτυπωμα 100%? ευχαριστώ.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. 

Δουλεύει, αλλά όχι όπως με μεμβράνη. 

Δεν έχεις το ακαριαιο ξεκλείδωμα τις μεμβράνης, αλλά ούτε το δεν λειτουργεί καθόλου. 

Χρειάζεται λίγο παραπάνω πίεση και  δέκατα του δευτερόλεπτου περισσότερο χρόνο. 

Το σημαντικό αλλά είναι όμως, ότι έχεις τέλεια απόκριση αφής. 

Τέλεια ευκρίνεια. 

Τέλεια αίσθηση στο χέρι και στο μάτι. 

Ότι καλύτερο από προστασία. 

Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

Προσωπικά επιλέγω Whidestone από όταν παρουσιάστηκε σαν προϊόν. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..μια φορά θα γίνει το κακό οπότε θα προχωρήσω σύντομα στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Αυτό το μήνυμα του viber που εμφανίζεται διαρκώς και λέει "Ανάκτηση νέων μυνηματων" υπάρχει τρόπος να διορθωθεί; Αναγκάζομαι και κάνω επιβολή διακοπής της εφαρμογής για να φύγει. Άσε που τα μήνυματα δεν έρχονται με την μια και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να τα διαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gthebest said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Αυτό το μήνυμα του viber που εμφανίζεται διαρκώς και λέει "Ανάκτηση νέων μυνηματων" υπάρχει τρόπος να διορθωθεί; Αναγκάζομαι και κάνω επιβολή διακοπής της εφαρμογής για να φύγει. Άσε που τα μήνυματα δεν έρχονται με την μια και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να τα διαβάσω.

Βγαλτο απο την αδράνεια και θα έρχονται κανονικά 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, arxontas2323 said:

Βγαλτο απο την αδράνεια και θα έρχονται κανονικά 

Νομίζω εκεί που λέει "Μπαταρία" στις ρυθμίσεις της εφαρμογής επιλέγω "Χωρίς περιορισμό" , σωστά ; Πριν ήταν τσεκαρισμενο το "Βελτιστοποιημένη"

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, kountoura said:

Δεν είναι ακριβώς έτσι. 

Δουλεύει, αλλά όχι όπως με μεμβράνη. 

Δεν έχεις το ακαριαιο ξεκλείδωμα τις μεμβράνης, αλλά ούτε το δεν λειτουργεί καθόλου. 

Χρειάζεται λίγο παραπάνω πίεση και  δέκατα του δευτερόλεπτου περισσότερο χρόνο. 

Το σημαντικό αλλά είναι όμως, ότι έχεις τέλεια απόκριση αφής. 

Τέλεια ευκρίνεια. 

Τέλεια αίσθηση στο χέρι και στο μάτι. 

Ότι καλύτερο από προστασία. 

Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

Προσωπικά επιλέγω Whidestone από όταν παρουσιάστηκε σαν προϊόν. 

Δεν έχω βάλει ποτέ της Whitestone, απ οτι είδα στο youtube ειναι διαδικασία να μπεί αλλα με λίγο υπομονή και προσοχή θα βγαίνει τέλειο το αποτέλεσμα.

Σε περίπτωση που σπάσει αφαιρείται εύκολα ?

Προς το παρόν με την official ζελατίνα της samsung έκατσε καλά στην οθόνη και το δακτυλικο γενικά καλά παει, αλλά δεν μου εμπνέει την ασφάλεια που έχει το τζάμακι

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, mpompa said:

καλησπέρα και χρόνια πολλά.  Απο οταν πηρα το κινητο εχω απο την πρωτη μερα Εχω το ESR Liquid Skin Screen Protector.αλλα επειδή φοβάμαι και θέλω να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα μου σπάσει η οθόνη μετά από πέσιμο.θελω ένα tempered glass που να εμπνέει σιγουριά.εχω διαβάσει για το Whitestone Dome ότι δεν δουλεύει το αποτυπωμα.εχειτε υπόψιν σας ένα tempered glass που να δουλεύει το αποτυπωμα 100%? ευχαριστώ.

Έχω το whitestone από την πρώτη μέρα(Μάρτιο) και χθες μου έπεσε για τρίτη φορά το τηλέφωνο από τραπέζι κουζίνας,σε γυμνό πλακακι κατευθείαν με την οθόνη προς τα κάτω και δεν έπαθε τίποτα η οθόνη.το τζαμακι το είχα αλλαξει πριν δύο μήνες περίπου γιατί το προηγούμενο είχε φθαρεί από τις προηγούμενες πτώσεις και επειδή το έβαζα χωρίς την θήκη που έχω στην τσέπη με κλειδιά και κερματα.

Καλύτερα να αλλάζω τζαμακια παρά οθονη

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, mpompa said:

καλησπέρα και χρόνια πολλά.  Απο οταν πηρα το κινητο εχω απο την πρωτη μερα Εχω το ESR Liquid Skin Screen Protector.αλλα επειδή φοβάμαι και θέλω να είμαι 100% σίγουρος ότι δεν θα μου σπάσει η οθόνη μετά από πέσιμο.θελω ένα tempered glass που να εμπνέει σιγουριά.εχω διαβάσει για το Whitestone Dome ότι δεν δουλεύει το αποτυπωμα.εχειτε υπόψιν σας ένα tempered glass που να δουλεύει το αποτυπωμα 100%? ευχαριστώ.

Το έχω βάλει από το Μάρτιο. Στο δακτυλικό η μόνη δυσκολία είναι να έχεις τελείως ξηρό δάκτυλο διαφορετικά δουλεύει με μια απειροελάχιστη καθυστέρηση. Μετά από τόσους μήνες εξακολουθεί να είναι στιβαρά κολλημένο με απίστευτη ευκρίνεια και η αφή δεν έχει την παραμικρή δυσλειτουργία γιατί είναι κάτι διαφορετικό σε σχέση με το αποτύπωμα. Επίσης, παρά τη χρήση σε τσέπες τσαντάκι κλπ έχει 2-3 αραχνοειδείς γρατζουνιές. Το χρησιμοποιώ χρόνια και σε άλλες συσκευές και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Λίγη προσοχή θέλει κατά την τοποθέτηση για να μην εγκλωβίσει φουσκάλες και υπάρχουν πολλά video που καλό είναι να δεις πως τοποθετείται στη συγκεκριμένη συσκευή κυρίως για το αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2023 at 2:17 ΜΜ, nikolis2000 said:

 εχετε προβλημα με την ενημερωση συστηματος google play? μου εχει κολλησει στο 1 ιουλιου και στο xda που ειδα το εχουν αρκετοι χωρις καποια επισημη λυση

καλημέρα , για τσέκαρε πρέπει να το έφτιαξαν. Σήμερα κανονικά πήρε ενημέρωση συστήματος play Νοεμβρίου με ταυτόχρονη βελτιστοποίηση εφαρμογών σε s21fe. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konakis said:

καλημέρα , για τσέκαρε πρέπει να το έφτιαξαν. Σήμερα κανονικά πήρε ενημέρωση συστήματος play Νοεμβρίου με ταυτόχρονη βελτιστοποίηση εφαρμογών σε s21fe. 

Ωραίος. Όντως . Ευχαριστώ.

Γιατί κάποιες εφαρμογές που βάζω σε βαθύ ύπνο δεν μου κρατάει στοιχεία;βάζω Reddit  κάθε φορά μου ζητάει log in. Βάζω το πορτοφόλι  κάθε φορά μου ζητάει να περάσω κάρτες. Βάζω την ψηφιακή ταυτότητα κάθε φορά να περάσω ταυτότητα και δίπλωμα. Σαν αν τις ανοίγω πρώτη φορά. Ο βαθύς ύπνος δεν είναι για την μπαταρία και να μην τρέχουν στο παρασκήνιο; Γιατί φαίνεται σαν να κάνει wipe data/cache?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την τελευταία ενημέρωση στο play store.εχει διορθωθεί 
Το δικό μου όπως και όλων όσων εχουν Skoda kamiq δεν συνδέεται. Συνδέεται με Skoda Kodiak, με Audi Q3 με Audi A3 αλλά όχι με το Kamiq.
τι αμάξι εχεις;
Peugeot 208, αμάξι και κινητό με latest updates αλλά δυστυχώς δεν φαίνεται να το αναγνωρίζει. Δοκίμασα επαναφορά στις εργοστασιακές το αυτοκίνητο, δοκίμασα έκλεισα το USB debugging, έβαλα default επιλογή κατά τη σύνδεση τη μεταφορά αρχείων, άλλο καλώδιο κλπ. αλλά δυστυχώς απλά φορτίζει... πιο παλιά κινητά με παλαιότερη έκδοση android εντωμεταξύ δεν έχουν θέμα.

Αν βρείτε καμιά λύση οι υπόλοιποι shoot!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...