Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα! Μετα απο περιπου 3 μηνες, χθες αφου κολλησε, εκανε επανεκκινηση μετα απο κληση που ειχα...

Edited by thalassi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Επειδή το διαβάζω συνέχεια πώς γίνεται ρε παιδιά να έχετε όλοι σήμα μία γραμμή.... Εγώ μονίμως είμαι φουλ σε δίκτυο, έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα...

sent from my S21 FE 8/256
 

Επειδή λόγο δουλειάς κ εγώ έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα κ έχω προσωπική άποψη κ με sd κ με exynos κ είχα γράψει παλιά μια τεράστια έκθεση θα στην λύσω την απάντηση γρήγορα κ απλά, μην ξανά γράψω περιοχές κ σήμα γιατί θα μακρυγωρισω.ο exynos που λένε να ξέρεις είναι μύθος γιατί κουβαλάω 2 συσκευές μαζί μου κ αν βάλω κ της γυναίκας 3 συσκευές με sd κ συμβαδίζουν όλες απόλυτα το σήμα με την ίδια εταιρεία . Έχω περάσει από ΌΛΕΣ τις κινητές τηλεφωνιες κ εδώ τώρα έρχεται η κάλυψη με τεράστια διαφορά κ πολύ καλύτερη κάλυψη η cosmote με σχεδόν το σήμα φουλαρισμενο. Και κάπου εδώ τελειώνει η συζήτηση αν με πιάνεις... 😉

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος παρακαλώ να δοκιμάσει σε μια φωτογραφία με ελληνικο κειμενο , να πατήσει το smart select με το πενάκι και μετά το text κάτω δεξιά , και να μου πει αν αντιγράφει το κείμενο ελληνικά ή αν του βγαζει αλαμποουρνεζικα.

adok13
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, adok13 said:

μπορεί κάποιος παρακαλώ να δοκιμάσει σε μια φωτογραφία με ελληνικο κειμενο , να πατήσει το smart select με το πενάκι και μετά το text κάτω δεξιά , και να μου πει αν αντιγράφει το κείμενο ελληνικά ή αν του βγαζει αλαμποουρνεζικα.

Το δοκίμασα. Βγάζει κάτι μεταξύ Μολδαβικών και Ινδικών..😁😁😁 Ελληνικά πάντως δεν βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Το δοκίμασα. Βγάζει κάτι μεταξύ Μολδαβικών και Ινδικών..😁😁😁 Ελληνικά πάντως δεν βγάζει...

σευχαριστω πολύ. είμαι σίγουρος ότι δουλευε και ωμε κάποιο update πρέπει να  χαλασε .κριμα γιατι με βολευε πολυ. βεβαια πατάω στο Bixby και κάνω το το ίδιο πράγμα αλλά με το πενάκι και το smart select ηταν πιο γρήγορο.

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Επειδή λόγο δουλειάς κ εγώ έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα κ έχω προσωπική άποψη κ με sd κ με exynos κ είχα γράψει παλιά μια τεράστια έκθεση θα στην λύσω την απάντηση γρήγορα κ απλά, μην ξανά γράψω περιοχές κ σήμα γιατί θα μακρυγωρισω.ο exynos που λένε να ξέρεις είναι μύθος γιατί κουβαλάω 2 συσκευές μαζί μου κ αν βάλω κ της γυναίκας 3 συσκευές με sd κ συμβαδίζουν όλες απόλυτα το σήμα με την ίδια εταιρεία . Έχω περάσει από ΌΛΕΣ τις κινητές τηλεφωνιες κ εδώ τώρα έρχεται η κάλυψη με τεράστια διαφορά κ πολύ καλύτερη κάλυψη η cosmote με σχεδόν το σήμα φουλαρισμενο. Και κάπου εδώ τελειώνει η συζήτηση αν με πιάνεις... 😉

Χρόνια πελάτης στην Cosmote...στο ίδιο σημείο κινητό με snapdragon και exynos και ο sd ειχε 1-2 μπάρες καλύτερο σημα συνέχεια... επίσης τα iphone πολύ καλύτερο σήμα συνέχεια (με οτι αυτο συνεπάγεται)...στο γραφείο που εχω με το ζόρι 1 γραμμή σήμα,ο sd ειχε 2 και άλλες φορές 3 γραμμές και το iphone κολλημένο στις 3 γραμμές σημα...δεν ξέρω αν είναι μύθος ο exynos αλλά σχολιάζω τι βλέπω ατην καθημερινή μου χρήση που ειναι 8ωρο!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Χρόνια πελάτης στην Cosmote...στο ίδιο σημείο κινητό με snapdragon και exynos και ο sd ειχε 1-2 μπάρες καλύτερο σημα συνέχεια... επίσης τα iphone πολύ καλύτερο σήμα συνέχεια (με οτι αυτο συνεπάγεται)...στο γραφείο που εχω με το ζόρι 1 γραμμή σήμα,ο sd ειχε 2 και άλλες φορές 3 γραμμές και το iphone κολλημένο στις 3 γραμμές σημα...δεν ξέρω αν είναι μύθος ο exynos αλλά σχολιάζω τι βλέπω ατην καθημερινή μου χρήση που ειναι 8ωρο!

Για αυτό ανέφερα ότι οι απόψεις διίστανται, έχουμε τελείως διαφορετική άποψη, iPhone δεν είχα ποτέ για να το τεσταρω αλλά στον εργασιακό χώρο κ συγκεκριμένα Αιγάλεω με συνάδελφο μου έχουμε κ οι δύο 2 γραμμές, ούτε ο ένας καλύτερο σήμα ούτε ο άλλος. Οι συσκευές που είναι τεσταρισμενα     εξονυχιστικά στα χέρια μου  είναι με το htc u12 ,one plus 8pro κ a52s της γυναίκας κ πίστεψε με με Vodafone έχουμε ακριβώς το ίδιο σήμα κ διαδρομές Πειραιά Μαραθώνα τεσταρισμενα με one plus κ a52s το σήμα έπαιζε ακριβώς το ίδιο με το s21u.το έχω ψάξει πολύ στα μέρη που με στελνουν με το σήμα κ αναγκαστικα να έχω κ μια κάρτα cosmote για να λύσω το πρόβλημα μου σε περίπτωση απροόπτου που έχω βρεθεί αρκετές φορές. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω πόσες είναι οι γραμμουλες επάνω. Αυτό που ξέρω είναι ότι μιλάω σε μέρη που με οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο πριν δεν μπορούσα.
Εννοείται ότι ακόμα γίνεται συζήτηση για μπαταρία τη στιγμή που έχουμε ανεβάσει τόσα screeshots. Όποιος δεν μπορεί να ικανοποιηθεί με μικτή χρήση 24 ώρες και με οθόνη 6,30 με 7 ώρες, απλά να αλλάξει τηλέφωνο. Ανυπομονώ να βγει το καινούριο να υπάρχει άλλη ασχολία....!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Εγώ δεν ξέρω πόσες είναι οι γραμμουλες επάνω. Αυτό που ξέρω είναι ότι μιλάω σε μέρη που με οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο πριν δεν μπορούσα.
Εννοείται ότι ακόμα γίνεται συζήτηση για μπαταρία τη στιγμή που έχουμε ανεβάσει τόσα screeshots. Όποιος δεν μπορεί να ικανοποιηθεί με μικτή χρήση 24 ώρες και με οθόνη 6,30 με 7 ώρες, απλά να αλλάξει τηλέφωνο. Ανυπομονώ να βγει το καινούριο να υπάρχει άλλη ασχολία....!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αυτο ειναι το προβλημα,δεν παιρνουμε 6,5 ωρες στο 24ωρο...με το ζορι 5 ωρες!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα. Ο κάθε άνθρωπος κάνει διαφορετική χρήση. Δεν μπορούμε όλοι να κάνουμε  την ίδια χρήση . Άλλος μπορεί να έχει 2 sim , να έχει ένα σωρό εφαρμογές που εκεί είναι το όλο σκηνικό το τι πόρους τρώνε οι εφαρμογές... Είναι πολλά . Δυστυχώς δεν θα είναι το sot όλων το ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια τα λεω αλλα δε... Καθενας προσαρμοζεται αναλογα με τη χρηση του. Δεν φταιει η μπαταρια αλλα ο χρηστης. Τωρα αν υπαρχει κινητο που με καθε χρηση και ρυθμισεις δινει το ιδιο SOT τοτε πας εκει αφου αυτο ειναι που σε καλυπτει...

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει εδώ να λάβετε υπόψιν σας ότι οι γραμμουλες που βλέπετε πάνω δεν είναι κάποιος universal τρόπος που χρησιμοποιούν όλες οι εταιρίες. Το αν το iphone δείχνει 3 γραμμές και το σαμσουνγκ 1 δεν σημαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λόγο δουλειάς κ εγώ έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα κ έχω προσωπική άποψη κ με sd κ με exynos κ είχα γράψει παλιά μια τεράστια έκθεση θα στην λύσω την απάντηση γρήγορα κ απλά, μην ξανά γράψω περιοχές κ σήμα γιατί θα μακρυγωρισω.ο exynos που λένε να ξέρεις είναι μύθος γιατί κουβαλάω 2 συσκευές μαζί μου κ αν βάλω κ της γυναίκας 3 συσκευές με sd κ συμβαδίζουν όλες απόλυτα το σήμα με την ίδια εταιρεία . Έχω περάσει από ΌΛΕΣ τις κινητές τηλεφωνιες κ εδώ τώρα έρχεται η κάλυψη με τεράστια διαφορά κ πολύ καλύτερη κάλυψη η cosmote με σχεδόν το σήμα φουλαρισμενο. Και κάπου εδώ τελειώνει η συζήτηση αν με πιάνεις... 
Αυτά που γράφω αφορούν την κοσμοτε...η πιο αξιόπιστη...

Δεν ξέρω για έξινος εγώ είμαι με snap 888

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Νέος κάτοχος εδώ. Μεταβαίνω από το Note 10 plus.

Για screen protector που να εφαρμόζει επαρκώς και να λειτουργεί το αποτύπωμα τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
Νέος κάτοχος εδώ. Μεταβαίνω από το Note 10 plus.
Για screen protector που να εφαρμόζει επαρκώς και να λειτουργεί το αποτύπωμα τι προτείνετε;
Γνήσια της Samsung από skroutz, επόμενη λύση Smartec Χαϊδάρι, επόμενη λύση από irepair και επόμενη λύση από amazon που έχουν προτείνει πολύ εδώ μέσα και φοράω και στο δικό μου. Με όλα τα παραπανω δουλευει άψογα το αποτύπωμα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bromonano2 said:

Γνήσια της Samsung από skroutz, επόμενη λύση Smartec Χαϊδάρι, επόμενη λύση από irepair και επόμενη λύση από amazon που έχουν προτείνει πολύ εδώ μέσα και φοράω και στο δικό μου. Με όλα τα παραπανω δουλευει άψογα το αποτύπωμα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Έφεραν στη Smartec για S22 Ultra;; Γιατί έλεγαν οτι δεν θα φέρουν..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, riki said:

Καλημέρα

Νέος κάτοχος εδώ. Μεταβαίνω από το Note 10 plus.

Για screen protector που να εφαρμόζει επαρκώς και να λειτουργεί το αποτύπωμα τι προτείνετε;

Καλό είναι όλοι μας να διαβάζουμε από την αρχή το νήμα που μας ενδιαφέρει. 

Έχουν δοθεί απαντήσεις σχεδόν για όλα τα ερωτήματα όπως και για το protector.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, SpeedRacer said:

Καλό είναι όλοι μας να διαβάζουμε από την αρχή το νήμα που μας ενδιαφέρει. 

Έχουν δοθεί απαντήσεις σχεδόν για όλα τα ερωτήματα όπως και για το protector.

Αυτός που θα καταφέρει να διαβάσει 278 σελίδες εκ των οποίων πάαααρα πολλές είναι τρολιές (και άλλες τόσες έχουν σβηστεί από admin) και σχόλια άσχετα με την ουσία της συσκευής και βγάλει άκρη σε αυτά που ψάχνει θα είναι ήρωας. Συνεπώς καλά κάνουν και ρωτάνε και καλά θα κάνουμε όσοι γνωρίζουμε να απαντάμε. Και υπομονή σε λίγο καιρό θα βγει το S23 και θα βρουν νέα πεδία δόξης λαμπρά και εμείς την ησυχία μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος κι εγώ, το παραλαμβάνω αύριο. Έχω ήδη παραγγείλει την original μεμβράνη της σαμσουνγκ ευτυχώς που είναι τα φόρουμ και μαθαίνουμε κάτι γιατί προερχόμενος από iphone 12 δεν είχα ιδέα ότι με τα περισσότερα τζαμάκια δεν θα πιάνει το δακτυλικό. 

Σε smartec και irepair απ'οτι κατάλαβα περνάνε μόνο μεμβράνη όχι κάποιο ειδικό τζαμάκι ;;

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επείγον.. γίνεται χωρίς πενάκι κλπ να υπογράψω αρχειο word (με κανονική υπογραφή με το σύρσιμο του δακτύλου πχ) και να το αποθηκεύσω μετά σαν pdf;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επείγον.. γίνεται χωρίς πενάκι κλπ να υπογράψω αρχειο word (με κανονική υπογραφή με το σύρσιμο του δακτύλου πχ) και να το αποθηκεύσω μετά σαν pdf;
Adobe Fill & Sign, free απο το google play και καθαρισες

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, filipsyros said:

Καλησπέρα νέος κάτοχος κι εγώ, το παραλαμβάνω αύριο. Έχω ήδη παραγγείλει την original μεμβράνη της σαμσουνγκ ευτυχώς που είναι τα φόρουμ και μαθαίνουμε κάτι γιατί προερχόμενος από iphone 12 δεν είχα ιδέα ότι με τα περισσότερα τζαμάκια δεν θα πιάνει το δακτυλικό. 

Σε smartec και irepair απ'οτι κατάλαβα περνάνε μόνο μεμβράνη όχι κάποιο ειδικό τζαμάκι ;;

Πλέον τους τελευταίους μήνες τοποθετεί κ η irepair. 

Link to comment
Share on other sites

Adobe Fill & Sign, free απο το google play και καθαρισες

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε ευχαριστώ γίνεται να ανοίξω με αυτό word αρχείο όμως και να το συμπληρώσω /υπογράψω;
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ γίνεται να ανοίξω με αυτό word αρχείο όμως και να το συμπληρώσω /υπογράψω;
Αν όχι, το κανεις pdf πρωτα και μετα το υπογράφεις..

Sorry για το off-topic

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!Έχουμε κανένα link για gcam συμβατή με όλους τους φακούς του s22 ultra και κυρίως συμβατή με exynos;Οι περισσότερες που έχω βρει είναι συμβατές με snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...