Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα κάποιες φορές όταν με παίρνουν τηλέφωνο το τηλέφωνό κολλάει και κάνει επανεκκίνηση τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά και μου έχει σπάσει τα νεύρα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

53 minutes ago, setter said:

Παιδιά καλησπέρα κάποιες φορές όταν με παίρνουν τηλέφωνο το τηλέφωνό κολλάει και κάνει επανεκκίνηση τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά και μου έχει σπάσει τα νεύρα 

Όπως έχω ξαναπεί τα ίδια κάνει και η δική μου συσκευή.Απο ότι βλέπω το κάνει σε όλο και περισσότερους χρήστες..μίλησα με samsung Hellas και μέσω της εφαρμογής smart tutor της samsung προσπαθήσαμε να δούμε αν φταίει κάτι στην συσκευή( δεν βρέθηκε κατι),στις ρυθμίσεις απενεργοποιησα την αυτοματη επανεκκινηση(αλλά δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό μιας και το πρόβλημα το είχα και με το android 12),τέλος μου πρότειναν τότε να πάρω την αναβάθμιση του Δεκεμβρίου όπως και έγινε και σε περίπτωση που το ξανακάνει τους το πάω από εκεί και αν απαιτηθεί θα γίνει και αντικατάσταση.Μεχρι στιγμής δεν το έχει ξανακάνει άλλωστε δεν το κάνει πάντα.Στο τηλέφωνο τους είπα πως είμαι σε φόρουμ και πως έχουν και άλλοι το θέμα αυτό και μου είπαν πως όσοι το έχετε να επικοινωνήσετε με samsung hellas.Τα τηλέφωνα επικοινωνίας είναι 801117267864 για κλήση απο σταθερό και 2106897691 για κλήση από κινητό.Ωράριο Δευτέρα έως Κυριακή 08:00 με 00:00.

Edited by Geofokas
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Αναφέρομαι στο να χρειαστεί πχ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων επειδή κάτι θα πάει στραβά και χάσω μια βδομάδα να το ξαναστήσω.

Για την μπαταρία χέστηκα, μια χαρά είναι, δεν θα παίζουμε τώρα με απειροελάχιστες διάφορες που καταντούν ψυχαναγκασμοί.

Ως προς την ασφάλεια, οι αναβαθμίσεις έχουν όντως νόημα; Ή είναι κι αυτές ανεπαίσθητες;

Το να χρειαστείς επαναφορά μετά από αναβάθμιση γενικά είναι σπάνιο.  Στο συγκεκριμένο update το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το viber, θέμα εφαρμογής δηλαδή, που τελικά λύθηκε με την πρόσφατη αναβάθμιση της εφαρμογής.

47 minutes ago, Geofokas said:

Όπως έχω ξαναπεί τα ίδια κάνει και η δική μου συσκευή.Απο ότι βλέπω το κάνει σε όλο και περισσότερους χρήστες..μίλησα με samsung Hellas και μέσω της εφαρμογής smart tutor της samsung προσπαθήσαμε να δούμε αν φταίει κάτι στην συσκευή( δεν βρέθηκε κατι),στις ρυθμίσεις απενεργοποιησα την αυτοματη επανεκκινηση(αλλά δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό μιας και το πρόβλημα το είχα και με το android 12),τέλος μου πρότειναν τότε να πάρω την αναβάθμιση του Δεκεμβρίου όπως και έγινε και σε περίπτωση που το ξανακάνει τους το πάω από εκεί και αν απαιτηθεί θα γίνει και αντικατάσταση.Μεχρι στιγμής δεν το έχει ξανακάνει άλλωστε δεν το κάνει πάντα.Στο τηλέφωνο τους είπα πως είμαι σε φόρουμ και πως έχουν και άλλοι το θέμα αυτό και μου είπαν πως όσοι το έχετε να επικοινωνήσετε με samsung hellas.Τα τηλέφωνα επικοινωνίας είναι 801117267864 για κλήση απο σταθερό και 2106897691 για κλήση από κινητό.Ωράριο Δευτέρα έως Κυριακή 08:00 με 00:00.

Επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου έχεις κάνει?

Μήπως να σκεφτείς και την αντικατάσταση της sim πριν πας στο σέρβις?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά  ρυθμίσεων δικτύου έχω κάνει.1-2 φορές έχει εκτελεστεί επανεκκίνηση και χωρίς να με καλέσουν.Αντικατάσταση sim όχι δεν έχω κάνει.Πάντως δεν μου φαίνεται θέμα hardware αλλά θέμα software..από την στιγμή που το έχει κανει πχ σε άλλους 2-3 από εδώ μέσα.Εδω είδαμε σε κάποιους λίγους είναι η αλήθεια το πληκτρολόγιο μετά την αναβάθμιση σε one ui 5.0 παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά  ρυθμίσεων δικτύου έχω κάνει.1-2 φορές έχει εκτελεστεί επανεκκίνηση και χωρίς να με καλέσουν.Αντικατάσταση sim όχι δεν έχω κάνει.Πάντως δεν μου φαίνεται θέμα hardware αλλά θέμα software..από την στιγμή που το έχει κανει πχ σε άλλους 2-3 από εδώ μέσα.Εδω είδαμε σε κάποιους λίγους είναι η αλήθεια το πληκτρολόγιο μετά την αναβάθμιση σε one ui 5.0 παίζει κανονικά.
Software ειναι μαλλον, αλλα κατι το προκαλει σε καποιους και σε καποιους αλλους οχι. Εγω κανει καθε μερα δεκαδες κλησεις και τοσους μηνες δεν ειχα ποτε θεμα. Τι δικτυο εχεις;

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν πω πως από τότε που πήρα την συσκευή έχω κάνει ή μου έχουν κάνει αντίστοιχα 500 κλήσεις(υποθετικα)μου το έχει κανει συνολικά 6-7 φορές.Wind έχω αλλά αυτό δεν μου είχε συμβεί με καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου(one plus 8 pro).

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ddr2 said:

Το να χρειαστείς επαναφορά μετά από αναβάθμιση γενικά είναι σπάνιο.  Στο συγκεκριμένο update το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με το viber, θέμα εφαρμογής δηλαδή, που τελικά λύθηκε με την πρόσφατη αναβάθμιση της εφαρμογής.

Σπάνιο αλλά απόλυτα καταστροφικό, κι αν οι αναβαθμίσεις δεν προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό τότε δεν έχει κανένα νόημα το παραμικρό ρίσκο για κάτι τέτοιο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πω πως από τότε που πήρα την συσκευή έχω κάνει ή μου έχουν κάνει αντίστοιχα 500 κλήσεις(υποθετικα)μου το έχει κανει συνολικά 6-7 φορές.Wind έχω αλλά αυτό δεν μου είχε συμβεί με καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου(one plus 8 pro).
Μαλιστα... εγω κανω και δεχομαι 500 κλησεις τη βδομαδα. Και το εχω 7 μηνες το τηλεφωνο. Δεν ξερω τι να σου πω...

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πτωση σημερα εντος του αυτοκινητου μειωθηκε απιστευτα η ενταση του ακουστικου. Ισα ισα ακουγεται στο max...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GMF80 said:

Μετα απο πτωση σημερα εντος του αυτοκινητου μειωθηκε απιστευτα η ενταση του ακουστικου. Ισα ισα ακουγεται στο max...

Κρίμα... Θήκη δεν είχες?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, steliosk said:

Κρίμα... Θήκη δεν είχες?

Spigen Liquid Air. Γλυστρισε στην εκκινηση. Δεν επαθε κατι το κινητο.. Και εκει ερχεται το sound assistant απο το Good Lock και με σωζει. Εβαλα επιλογη ηχου για 60χρονων + και ακουγεται ικανοποιητικα. Εννοειται οταν περασω απο Αθηνα θα παω μια βολτα απο Σμαρτεκ.

Screenshot_20221223_185651_Adapt sound.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Spigen Liquid Air. Γλυστρισε στην εκκινηση. Δεν επαθε κατι το κινητο.. Και εκει ερχεται το sound assistant απο το Good Lock και με σωζει. Εβαλα επιλογη ηχου για 60χρονων + και ακουγεται ικανοποιητικα. Εννοειται οταν περασω απο Αθηνα θα παω μια βολτα απο Σμαρτεκ.

Screenshot_20221223_185651_Adapt sound.jpg

Αυτό υπάρχει και στις ρυθμίσεις της συσκευής. Χωρίς good lock

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

 

Πιθανολογο ότι δεν έχει πάθει κάτι το ακουστικό από την στιγμή που το έχεις βάλει εκεί και από την στιγμή που ΔΕΝ τρίζει είσαι κομπλέ. Ξανά δοκίμασε το όπως ήταν πρώτα. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, challenge143 said:

Πιθανολογο ότι δεν έχει πάθει κάτι το ακουστικό από την στιγμή που το έχεις βάλει εκεί και από την στιγμή που ΔΕΝ τρίζει είσαι κομπλέ. Ξανά δοκίμασε το όπως ήταν πρώτα. 

Χωρις αυτο ακουγεται ελαχιστα. Εβαλα και μια εφαρμογη ενισχυσης ηχου και ακουγεται τουμπανο.

Edit

Οντως τα απενεργοποιησα και απεγκατεστησα την εφαρμογη και λειτουργει κανονικα.. Τι φαση? 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν τριπλό φορτιστή 65W. Αν φορτίσω θα έχω θέμα ή το τηλέφωνο θα τραβήξει όσο μπορεί; Είναι ασφαλές; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν τριπλό φορτιστή 65W. Αν φορτίσω θα έχω θέμα ή το τηλέφωνο θα τραβήξει όσο μπορεί; Είναι ασφαλές; 
Εννοειται οτι ειναι ασφαλες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ποιότητα του σήματος σε μέρη που δεν δικαιολογείται, τα προβλήματα με κάποιες εφαρμογές, το περίμενε να φτιάξει στην επόμενη ενημέρωση, η προβληματική για τη δίκη μου συσκευή αναβαθμιση στο τελευταίο UI και το αναξιόπιστο Galaxy watch, με έκαναν να το αφήσω. Άφησα μια πολύ καλύτερη οθόνη και συσκευή για μια πιο αξιόπιστη και για ένα καλύτερο λογισμικό και επέστρεψα σε iphone και Apple watch. Θέλω να ευχαριστήσω τους φίλους από εδώ που βοήθησαν στις απορίες μου και να ευχηθώ καλές γιορτές σε όλους.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Μια ερωτηση, γνωριζει καποιος πως μπορω να απενεργοποιησω την εμφανιση του "Δεν ειναι δυνατη η απαντηση σε αυτον τον βραχυ κωδικο" σε μνμτα που λαμβανω πχ απο τα PUBLIC, τον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ, COSMOTE ή απο την τραπεζα μου....? 

ενα παραδειγμα....

 

321421716_477451167805228_7111619562355446986_n.jpg

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, spinemm said:

Καλημερα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Μια ερωτηση, γνωριζει καποιος πως μπορω να απενεργοποιησω την εμφανιση του "Δεν ειναι δυνατη η απαντηση σε αυτον τον βραχυ κωδικο" σε μνμτα που λαμβανω πχ απο τα PUBLIC, τον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ, COSMOTE ή απο την τραπεζα μου....? 

ενα παραδειγμα....

 

321421716_477451167805228_7111619562355446986_n.jpg

Μπορείς με παρατεταμένο πάτημα πριν ανοίξεις το μήνυμα, όταν είναι όλα μαζί στην προεπισκόπηση να επιλέξεις από τις τρεις τελίτσες να τα κάνεις block αλλά δεν θα το έκανα στης τράπεζας γιατί μπορεί να μην λαμβάνεις κωδικούς επιβεβαίωσης. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα δεν θελω να κανω block τα μνμτα, το μνμ που εμφανιζει στο τελος θελω να απενεργοποιησω να μην εμφανιζεται καθε φορα που λαμβανω ενα μνμ απο 5ψηφιο που αφορα σε τραπεζα, οργανισμους, καταστηματα...

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Η  μπαταρία πως είναι μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Η  μπαταρία πως είναι μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις ?
Οπως ηταν παντα, δηλαδη πολλη καλη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nikolasn80 said:

Η  μπαταρία πως είναι μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις ?

Όπως ήταν πάντα, δηλαδή με τίποτε πάνω από 4,5 ώρες sot σε  μένα...

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Όπως ήταν πάντα, δηλαδή με τίποτε πάνω από 4,5 ώρες sot σε  μένα...
Εμενα 5:30-6:30 ώρες μικτή χρήση, 7-8 μόνο σε wifi

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η  μπαταρία πως είναι μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις ?
Όπως ήταν πάντα. Ίσως η καλύτερη μπαταρία για Android ναυαρχίδα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...