Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω ειχα τον τελευταίο καιρό τεράστια μείωση απόδοσης μπαταρίας και έκλεισα 1 ρουτίνα που για κάποιο λόγο έτρεχε συνέχεια και επανήλθε η μπαταρία...μπες στην καθε εφαρμογή μεσα απο το ρυθμίσεις - εφαρμογές και δες εκει που λεει μπαταρία πόσο τρώει μετά απο πλήρη φόρτιση και δες ποια εφαρμογή σου τρωει την μπαταρία 
Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος για να αγινει αυτό.ςσω της φροντιδας συσκευής, μπαταρία βλέπεις ποιες εφαρμογές έχουν καταναλώσει μπαταρία από την τελευταια φόρτιση!
Link to comment
Share on other sites

Το good lock από που μπορούμε να το κατεβάσουμε?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:
2 ώρες πριν, arxontas2323 said:
Εγω ειχα τον τελευταίο καιρό τεράστια μείωση απόδοσης μπαταρίας και έκλεισα 1 ρουτίνα που για κάποιο λόγο έτρεχε συνέχεια και επανήλθε η μπαταρία...μπες στην καθε εφαρμογή μεσα απο το ρυθμίσεις - εφαρμογές και δες εκει που λεει μπαταρία πόσο τρώει μετά απο πλήρη φόρτιση και δες ποια εφαρμογή σου τρωει την μπαταρία 

Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος για να αγινει αυτό.ςσω της φροντιδας συσκευής, μπαταρία βλέπεις ποιες εφαρμογές έχουν καταναλώσει μπαταρία από την τελευταια φόρτιση!

Δεν βλέπεις όμως ποιες εφαρμογές συστήματος καταναλώνουν μπαταρία... βλέπεις μόνο τς εφαρμογές που έκανες εγκατάσταση...την ρουτίνα ετσι την βρηκα και επανήλθε η μπαταρία 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, arxontas2323 said:

Δεν βλέπεις όμως ποιες εφαρμογές συστήματος καταναλώνουν μπαταρία... βλέπεις μόνο τς εφαρμογές που έκανες εγκατάσταση...την ρουτίνα ετσι την βρηκα και επανήλθε η μπαταρία 

Οι ρουτίνες γενικώς καταναλώνουν μπαταρία. Το είχα προσέξει και εγώ. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vastegial_74 said:

Οι ρουτίνες γενικώς καταναλώνουν μπαταρία. Το είχα προσέξει και εγώ. 

Συγνώμη, ποιες είναι οι ρουτίνες με κάποιο παράδειγμα. Και αν βρεθεί ποια καταναλώνει μπαταρία, τι ακριβώς κάνουμε? Sorry για την ασχετοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kostas197 said:

σε 13 android γινεται αλλαγη του csc για την ηχογραφηση?

Προσωπικά, το προσπάθησα αλλά δεν...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το good lock από που μπορούμε να το κατεβάσουμε?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Προς το παρών από πουθενά,δεν διατίθεται στην Ελλάδα, όταν το δώσει η Samsung θα το κατεβάσεις από το Galaxy store, ήδη έχουν προστεθεί εφαρμογές μεμονωμένες στο store από το Good lock που σημαίνει ότι σύντομα θα το δούμε και εμείς. Εάν βιάζεσαι να το δοκιμάσεις υπάρχει το nice Lock που δίνει την δυνατότητα στις μη υποστηριζόμενες αγορές να το έχουν στην συσκευή τους

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steliosk said:

Προσωπικά, το προσπάθησα αλλά δεν...

Προσπάθησες με το βιντεάκι να βάλεις sek και δεν τα κατάφερες;με wifi calling δεν λειτουργεί η ηχογράφηση 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, KLEO67 said:

Συγνώμη, ποιες είναι οι ρουτίνες με κάποιο παράδειγμα. Και αν βρεθεί ποια καταναλώνει μπαταρία, τι ακριβώς κάνουμε? Sorry για την ασχετοσύνη.

Οι ρουτίνες είναι στις ρυθμίσεις της συσκευής, η επιλογή modes and routines. Πρόκειται για προκαθορισμένες εργασίες που εσύ θέτεις στη συσκευή. Αυτοματοποιείς ενέργειες που κάνεις χειροκίνητα αντί να τις κάνεις εσύ. Από τη μαμά δεν έχει καμία ρουτίνα βέβαια. Μπες και παίξε, πλάκα έχει. Έχει κάποιες έτοιμες και μπορείς να κάνεις και δικές σου. Αν δεις ότι από την ώρα που έβαλες κάποια ρουτίνα έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση και υποπτεύεσαι πως αυτή ευθύνεται την καταργείς απλά. 

Εγώ πάντως παρατήρησα πως όταν έχω ενεργή οποιαδήποτε ρουτίνα έχω και παραπάνω κατανάλωση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, vastegial_74 said:

Οι ρουτίνες είναι στις ρυθμίσεις της συσκευής, η επιλογή modes and routines. Πρόκειται για προκαθορισμένες εργασίες που εσύ θέτεις στη συσκευή. Αυτοματοποιείς ενέργειες που κάνεις χειροκίνητα αντί να τις κάνεις εσύ. Από τη μαμά δεν έχει καμία ρουτίνα βέβαια. Μπες και παίξε, πλάκα έχει. Έχει κάποιες έτοιμες και μπορείς να κάνεις και δικές σου. Αν δεις ότι από την ώρα που έβαλες κάποια ρουτίνα έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση και υποπτεύεσαι πως αυτή ευθύνεται την καταργείς απλά. 

Εγώ πάντως παρατήρησα πως όταν έχω ενεργή οποιαδήποτε ρουτίνα έχω και παραπάνω κατανάλωση.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχει κανεις με EUX αυτη την ενημερωση OTA;

Ειναι και αυτη με patch Νοεμβριου

Screenshot_20221210_182856_Gallery.jpg

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Προσπάθησες με το βιντεάκι να βάλεις sek και δεν τα κατάφερες;με wifi calling δεν λειτουργεί η ηχογράφηση 

Ναι έκανα ακριβώς ότι έλεγε, αλλά δεν τα κατάφερα. Ενώ μου έλεγε οκ, μετά έβλεπα το ινδικό csc 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, steliosk said:

Ναι έκανα ακριβώς ότι έλεγε, αλλά δεν τα κατάφερα. Ενώ μου έλεγε οκ, μετά έβλεπα το ινδικό csc 

Ινδικό; παράξενο... νομίζω πλέον το ινδικό το έχουν σταματήσει κάπως... αρχικά τι είχες;eux;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Ινδικό; παράξενο... νομίζω πλέον το ινδικό το έχουν σταματήσει κάπως... αρχικά τι είχες;eux;

Έχω καταλάβει πως έχει ινδικό και θέλει να το αλλάξει. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Έχω καταλάβει πως έχει ινδικό και θέλει να το αλλάξει. 

Το ινδικό εχει ηχογράφηση κλήσεων 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

ένα smart suggestion widget που διάβασα ότι ήρθε με το one ui 5 που είναι και δεν το βρίσκω;
Πρωτο πρωτο ειναι στη λιστα. Ειναι το "εξυπνες προτάσεις".

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο πρωτο ειναι στη λιστα. Ειναι το "εξυπνες προτάσεις".

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμένα δεν το έχει9d04ca058b7341524dd86994563c3cba.jpg
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Ινδικό; παράξενο... νομίζω πλέον το ινδικό το έχουν σταματήσει κάπως... αρχικά τι είχες;eux;

Είναι ινδικό γιατί είναι αγοράσαμενο από εδώ, είμαι Ινδία τώρα. Το ήθελα ευρωπαϊκό για να έχω όλες τις δυνατότητες του watch 5 pro.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν το έχει9d04ca058b7341524dd86994563c3cba.jpg
Τι ειναι παλι αυτο? Ελα Παναιαμ.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

εμένα δεν το έχει9d04ca058b7341524dd86994563c3cba.jpg

Αν έχεις κάποιο άλλο launcher εκτός της "μαμάς", τότε τα widgets που βγάζει είναι διαφορετικά. Αποενεργοποίησέ το (το launcher), θα δεις και το widget που σε ενδιαφέρει.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάποιο άλλο launcher εκτός της "μαμάς", τότε τα widgets που βγάζει είναι διαφορετικά. Αποενεργοποίησέ το (το launcher), θα δεις και το widget που σε ενδιαφέρει.
τον μαμά launcher έχω! (εγκατεστημενος είναι και ο nova αλλά προεπιλεγμενος είναι ο μαμά)
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, steliosk said:

Είναι ινδικό γιατί είναι αγοράσαμενο από εδώ, είμαι Ινδία τώρα. Το ήθελα ευρωπαϊκό για να έχω όλες τις δυνατότητες του watch 5 pro.

Τα ινδικα μπορούν να πάρουν sek ή eux;;δν ξέρω τι άλλο να κάνεις 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...