Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

55 minutes ago, steliosk said:

Τι εννοείς στήσιμο από την αρχή? Με επαναφορά των εφαρμογών ή καινούργιο κατέβασμα από το Google Play?

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και τα κατέβασα όλα από το Google play 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, SaranBini said:

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και τα κατέβασα όλα από το Google play 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, μόνο με αναβάθμιση προφανώς θα φτιάξει 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, steliosk said:

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, μόνο με αναβάθμιση προφανώς θα φτιάξει 

Εγώ παιδιά δεν έχω κανένα κόλλημα στις εφαρμογές. 

Instagram δεν πολύ χρησιμοποιώ, αλλά το viber που το πάω τρένο ούτε κιχ. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ενα clear cache στην εφαρμογη συνηθως λυνει το προβλημα

Το factory reset θα διορθωσει προβλημα του λογισμικου αν υπαρχει κ οχι των εφαρμογων που εχει κατεβασει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Μήπως παίζει ρόλο που δεν έβαλες τι κέρμα;  κ το επηρέασε το uv?

ποιο κέρμα;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stelios_85_07 said:

ποιο κέρμα;

Τα βιντεάκια που δείχνουν πριν περάσεις το uv βάζεις ένα κέρμα στο δακτυλικό αποτύπωμα για καλύτερη απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, challenge143 said:

Τα βιντεάκια που δείχνουν πριν περάσεις το uv βάζεις ένα κέρμα στο δακτυλικό αποτύπωμα για καλύτερη απόκριση.

Ναι το κέρμα δεν το έβαλα.  Δεν το ήξερα,  αλλά αμφιβάλλω αν θα βοηθούσε.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μου κολησε και μένα μια φορά το viber και πάγωσε το κινητό. Μετά από αρκετά λεπτά επανήλθε και ξεκόλλησε το κινητο. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι πολλές φορές αντί να μου έρθουν τα μύνηματα μου βγάζει την ειδοποίηση : "Κοιτάξτε για νέα μύνηματα". Όταν ανοίξω την εφαρμογή έρχονται τα μύνηματα κανονικά αλλά η ειδοποίηση "Κοιτάξτε για νέα μύνηματα" παραμένει. Για να φύγει πρέπει να κάνω "επιβολή διακοπής" 

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεάκια που δείχνουν πριν περάσεις το uv βάζεις ένα κέρμα στο δακτυλικό αποτύπωμα για καλύτερη απόκριση.
Με το κερμα, κανεις και ευχη ?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα μου κόλλησε όταν πήγα να κάνω κλήση. Έμεινε στην οθόνη όπου καλούσε τον αριθμό. Μετά από λίγο, έκανε μόνο του reboot.
Εχει θεματα μετα την αναβαθμιση. Ελπιζω να λυθουν συντομα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ θέμα με το Viber πριν κάποιες βδομάδες και πήρα backup, προχώρησα σε εκκαθάριση cache, δεδομένων, βρήκα και τους φακέλους που κρατάει φωτογραφίες και βίντεο, πήρα backup και διέγραψα κι αυτούς τους φακέλους και έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής και επανεκκίνηση συσκευής.
Μετά εκκαθάριση cache μέσω recovery για να κάνει γενικότερο optimize και απλά εγκατάσταση ξανά από το μηδέν. Δούλεψε~

Προσωπικά μετά από μεγάλη αναβάθμιση (πχ. android 12 -> 13), πόσο μάλλον όταν η προηγούμενη έκδοση είχε τα θέματα της, προτείνω factory reset και στήσιμο σε λευκό καμβά.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πώ το εξής (στο άσχετο):

Με την αναβάθμιση στο 13 άρχισε να μου καταναλώνει εξαιρετικά γρήγορά την μπαταρία. Τύπου να το βγάζω 11:00 απο φορτιστή και στις 19:00 να πρέπει να το ξαναβάζω γιατί ήμουν οριακά.

Όταν άρχισα να επαναφέρω εφαρμογές απο το play store (clean) κατέβασα και το Cellmaper το οποίο δούλευε ασταμάτητα.

Εχθές το βράδυ σε βαθύ ύπνο. Σήμερα, υποδειγματικό όπως πάντα.

Αυτά...!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι λογικό!! Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται γιατί δεν υπάρχει καταναλωτική συνείδηση. Η μεμβράνη από το Amazon που έχουμε βάλει κάποιοι έχει ακριβώς την ίδια τιμή από την αρχή που τα πήραμε. Επειδή οι Έλληνες είμαστε χαπατα δε σημαίνει ότι είναι και οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι. Τόσες φορές την έχουμε γράψει και εξακολουθούν κάποιοι να πηγαίνουν να βάζουν τις πανάκριβες που έχουν εδώ....τι να πω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπάρχει κάποιον link για την μεμβράνη από το Amazon που λες ? είναι σαν την εργοστασιακή?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, anestispro said:

υπάρχει κάποιον link για την μεμβράνη από το Amazon που λες ? είναι σαν την εργοστασιακή?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.amazon.de/Protector-Flexible-Protection-Compatible-Fingerprint/dp/B09NL5BTR8/ref=mp_s_a_1_4?crid=3HGD5E1AXSPSD&keywords=s22+ultra+displayschutz&qid=1670062393&sprefix=s22+ultra+screen+pro%2Caps%2C178&sr=8-4

Αν και για μένα η Official είναι πολύ καλύτερη..

Link to comment
Share on other sites

Από τις 21 Νοεμβρίου μου βγάζει το Smart Switch στον υπολογιστή αυτή την ενημέρωση στην εικόνα (με την πράσινη υποσημείωση). Μέχρι και σήμερα δε μου την έχει εμφανίσει μέσω ΟΤΑ. Την έχει πάρει κάποιος μέσω ΟΤΑ; Αποφεύγω να την περάσω από τον υπολογιστή καθώς περνά ολόκληρη τη ROM 8027 MB και φοβάμαι (not;) για πιθανό σκάλωμα.

84823894_2022-12-07104305.jpg.ef61ebd358f02458edab9515e5691eb7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όταν ενεργοποιώ την οθόνη  και ενώ είναι ηδη ξεκλειδωμένη με smart lock

να με μην πηγαίνει στην lock screen και να πρέπει να την σέρνω; Δεν έχει κανένα νόημα αυτή η επιπλέον ενέργεια μιας και το τηλέφωνο είναι ήδη ξεκλειδωμένο. Εν τω μεταξύ το σύρσιμο είναι τελείως άβολο. Χρειάζεται να κάνεις μεγάλη διαδρομή με το δάχτυλο, αλλιώς δεν φεύγει η οθόνη κλειδώματος.

(απ ότι βλέπετε ακόμη ασχολούμαι με το ξεκλείωμα που προσπαθώ να το κάνω όσο πιο εύκολο γίνεται μιας και το dome με έχει καταστρέψει...)

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Από τις 21 Νοεμβρίου μου βγάζει το Smart Switch στον υπολογιστή αυτή την ενημέρωση στην εικόνα (με την πράσινη υποσημείωση). Μέχρι και σήμερα δε μου την έχει εμφανίσει μέσω ΟΤΑ. Την έχει πάρει κάποιος μέσω ΟΤΑ; Αποφεύγω να την περάσω από τον υπολογιστή καθώς περνά ολόκληρη τη ROM 8027 MB και φοβάμαι (not;) για πιθανό σκάλωμα.
84823894_2022-12-07104305.jpg.ef61ebd358f02458edab9515e5691eb7.jpg
Δεν υπάρχει πιο εύστοχο όνομα συσκευής για αυτό που περνάς... Κορυφαίο

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, lagoskon said:

Δεν υπάρχει πιο εύστοχο όνομα συσκευής για αυτό που περνάς... Κορυφαίο

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι ακριβώς περνάω; Εξήγησέ μου σε παρακαλώ. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για key remapping?

Οι ρυθμίσεις δίνουν μόνο μια επιλογή για διπλό πάτημα και σε αναγκάζουν στο παρατεταμένο πάτημα να έχεις ή το bixby ή το μενού απενεργοποίησης.

Θα ήθελα να έχω επιλογές για 3πλο πάτημα, για συνδυασμό power button και πλήκτρων έντασης. Έτσι θα είχα 5 συντομεύσεις ενώ τώρα έχω μόνο μία.

Ο λόγος που θέλω τις συντομεύσεις είναι ο εξής:

  • Διπλό πάτημα power button: Συντόμευση στον launcher για να αποφεύγω την lock screen όταν είμαι σε smart lock (και όλα αυτά λόγω του κωλοdome γιατί το αποτύπωμα δεν πιάνει)
  • Τριπλο πάτημα power button: Άνοιγμα κάμερας (την χρησιμοποιώ συνέχεια στην δουλειά μου, οπότε θα ήθελα συντόμευση)
  • Power button + volume up: Δεν καίγομαι κιολας γι αυτή την συντόμευση αλλα θα εξυπηρετούσε κάποιες φορές.
  • Power button + volume down: Φακός (πάντα χρειάζεται)

Το συμπέρασμα είναι ότι χρειάζομαι απαρατήτως 3 συντομεύσεις και έχω μόνο 1. Γι αυτό και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια key remapper εφαρμογή που να δουλεύει στην συσκευή μας.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Sofos_5 said:


Προσωπικά μετά από μεγάλη αναβάθμιση (πχ. android 12 -> 13), πόσο μάλλον όταν η προηγούμενη έκδοση είχε τα θέματα της, προτείνω factory reset και στήσιμο σε λευκό καμβά.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πιστεύω μια ποιο εύκολη λύση είναι το εργαλείο που σου δίνει η Samsung Κ αυτό είναι το smartswitch της μαμάς εταιρείας που στο περνάει από την αρχή Κ δεν χάνεις τίποτα Κ ποιο ασφαλή ενημέρωση πιστεύω Κ για αρχάριους. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση που υπάρχει η επιλογή να φαίνονται οι εφαρμογές που είναι στο παρασκηνιο; υπήρχε σαν επιλογή όταν πάταγα τις 3 γραμμές για να φαίνονται οι πρόσφατες εφαρμογές αλλά ξαφνικά δεν το εμφανίζει. σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RSAROUKLA said:

καλησπέρα μια ερώτηση που υπάρχει η επιλογή να φαίνονται οι εφαρμογές που είναι στο παρασκηνιο; υπήρχε σαν επιλογή όταν πάταγα τις 3 γραμμές για να φαίνονται οι πρόσφατες εφαρμογές αλλά ξαφνικά δεν το εμφανίζει. σας ευχαριστω

Μήπως δεν έγινε ξαφνικά και άλλαξες την ρύθμιση στην γραμμή πλοήγησης αντί για κουμπιά έβαλες χειρονομίες σάρωσης;

Αν δεν σου εμφανίζει γραμμή πλοήγησης τότε σειρε από κάτω αριστερά προς τα επανω

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μετά από update του chrome, όταν πατάω συνέχεια μια λέξη ενώ παλιά μου έβγαζε κάτω μια μπάρα και μπορούσα να ανοίξω νέα καρτέλα μς αναζήτηση αυτής της λέξης πλέον μου βγάζει την ένδειξη δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στο διαδίκτυο. Προσπάθησα με ενεργοποίηση από εδώ chrome://flags/#contextual-search αλλά μάταια.
Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλο? 07df83636b29b84ee61b12db2b157ec2.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, pank said:

Μετά από update του chrome, όταν πατάω συνέχεια μια λέξη ενώ παλιά μου έβγαζε κάτω μια μπάρα και μπορούσα να ανοίξω νέα καρτέλα μς αναζήτηση αυτής της λέξης πλέον μου βγάζει την ένδειξη δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στο διαδίκτυο. Προσπάθησα με ενεργοποίηση από εδώ chrome://flags/#contextual-search αλλά μάταια.
Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλο? 07df83636b29b84ee61b12db2b157ec2.jpg
 

Εμένα είναι έτσι εξαρχής...

Link to comment
Share on other sites

μετά την αλλαγή σε Android 13 one ui 5 πήγα να αλλάξω μια κατηγορία σε μια εφαρμογή πχ viber έχει πολλές κατηγορίες για ειδοποιήσεις (μηνύματα, κλήσεις κλπ) να της επιτρέψω να ακούγεται ο ήχος όταν έχω do not disturb ανοιχτό (η όχι) και δεν υπάρχει πλέον! που πήγε η ρύθμιση ξέρει κανείς;
πχ είχα βάλει στο sofa score μόνο στα γκολ να ακούγεται ο ήχος όταν έχω ανοιχτό το DO NOT DISTURB. αλλά τώρα πως γίνεται; 08df57577c3a2fa0fe0a9780ba69501b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...