Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

11 ώρες πριν, mips said:

Κατέβασε από το  galaxy store το SoftKey Edge έχει την επιλογή που ζητάς. Εμένα με βολεύει πάρα πολύ.

Θενκς

11 ώρες πριν, ddr2 said:

Ετσι γινεται.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και σε μένα γιατί δεν γίνεται;;;;

6 ώρες πριν, spinemm said:

Power button + vol down (πιθανον δεν πετυχαινεις το ταυτοχρονα) διαφορετικα "γλυστρας" την παλαμη καθετη απο δεξια προς τα αριστερα στην οθονη....

Το δοκίμασα 800 φορές και δεν μπορώ να το πετύχω. Μήπως είναι απεργοποιημένο σε μένα;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Θενκς

και σε μένα γιατί δεν γίνεται;;;;

Το δοκίμασα 800 φορές και δεν μπορώ να το πετύχω. Μήπως είναι απεργοποιημένο σε μένα;

 Το πάτημα πρέπει να είναι στιγμιαίο, όχι παρατεταμένο. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vastegial_74 said:

 Το πάτημα πρέπει να είναι στιγμιαίο, όχι παρατεταμένο. 

Λύθηκε... Δεν θα το έβρισκα ποτέ αν δεν μου το λεγες. Ήμουν συνηθισμένος απ το android 8 που είχε παρατεταμένο πάτημα.

 

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spinemm said:

Power button + vol down (πιθανον δεν πετυχαινεις το ταυτοχρονα) διαφορετικα "γλυστρας" την παλαμη καθετη απο δεξια προς τα αριστερα στην οθονη....

Βάλτε ρε παιδιά one hand operation + να σωθείτε. Πολύύύ έξυπνη εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και απ'το πλάι με χρήση της  edge οθόνης έχει επιλογή για στιγμιότυπο οθόνης και άλλες επιλογές 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, konakis said:

Γίνεται και απ'το πλάι με χρήση της  edge οθόνης έχει επιλογή για στιγμιότυπο οθόνης και άλλες επιλογές 

Χρησιμοποιείστε το onehand operation + και θα με θυμηθείτεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείστε το onehand operation + και θα με θυμηθείτεεεεε
Έτσι ακριβώς!! Το one hand και το πενάκι είναι οι δύο λύσεις πιο γρήγορες και εύκολες είτε για εγγραφή οθόνης ή για screen shot.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησα μόνος μου το Whitestone dome με μεγάλη επιτυχία (δεν το περίμενα γιατί είμαι τελείως ατσουμπαλος). Έκανα μέχρι και την τεχνική πίεσης του αποτυπώματος για ένα λεπτό.

Παρόλα αυτά, το αποτύπωμα τώρα λειτουργεί χάλια. Θέλει 2-3 πατήματα για να πιάσει.

Προφανώς ξαναπέρασα τα αποτυπώματα μετά την τοποθέτηση και ενεργοποίησα την ευαισθησία αφής.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας άλλος εύκολος τρόπος για screen shot είναι να περάσετε κάθετα την παλάμη σας από δεξιά της οθόνης προς τα αριστερά

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stelios_85_07 said:

Τοποθέτησα μόνος μου το Whitestone dome με μεγάλη επιτυχία (δεν το περίμενα γιατί είμαι τελείως ατσουμπαλος). Έκανα μέχρι και την τεχνική πίεσης του αποτυπώματος για ένα λεπτό.

Παρόλα αυτά, το αποτύπωμα τώρα λειτουργεί χάλια. Θέλει 2-3 πατήματα για να πιάσει.

Προφανώς ξαναπέρασα τα αποτυπώματα μετά την τοποθέτηση και ενεργοποίησα την ευαισθησία αφής.

Η τεχνική πίεσης αποτυπώματος ποια είναι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Τοποθέτησα μόνος μου το Whitestone dome με μεγάλη επιτυχία (δεν το περίμενα γιατί είμαι τελείως ατσουμπαλος). Έκανα μέχρι και την τεχνική πίεσης του αποτυπώματος για ένα λεπτό.

Παρόλα αυτά, το αποτύπωμα τώρα λειτουργεί χάλια. Θέλει 2-3 πατήματα για να πιάσει.

Προφανώς ξαναπέρασα τα αποτυπώματα μετά την τοποθέτηση και ενεργοποίησα την ευαισθησία αφής.

όταν το είχα πρωτοπάρει τον Ιούνιο,  το πρώτο μου 22u ήταν με το ίδιο γυαλί άριστα τοποθετημένο όμως δεν έπιανε όλες τις φορές και ιδιαίτερα όταν τα χέρια είχαν ελαφρώς υγρασία- ιδρώτα σχεδόν καθόλου. με φυσική ξηρότητα δούλεψε σχετικά καλά 7 με 8 φορές στις 10 προσπάθειες. τον Οκτώβριο που το ξανά πήρα με τοποθετημένη ζελατίνα δούλεψε άψογα...γενικά το γυαλί δεν τα πάει καλά στο  s22 ultra σε αντίθεση με το s21 fe που είναι εξαιρετικό!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε ξένα φόρουμ έχουν αναφερθεί προβλήματα στο αποτύπωμα με whitestone.
Καποιοι εδώ, υποστηρίζουν ότι δεν καταλαβαίνεις διάφορα.
Δεν έχω δοκιμάσει στο S22 πάντως για να έχω ιδία αποψη. Πάντως γενικά, καποιοι θεωρούν ότι αυτό που έχουν οι ίδιοι , είναι πολύ καλύτερο από αυτό που έχουν οι άλλοι.
Γι'αυτό μόνο προσωπική άποψη εμπιστεύομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ανεκαθεν οι curved οθονες δεν ταιριαζαν απολυτα με τα τζαμακια. Ισως το Dome να θεωρειται  το καλυτερο αλλα ειναι και θεμα τοποθετησης λογικα. Εγω του εδωσα παλιοτερα και 2η και 3η ευκαιρια και εκλαψα τα λεφτα μου. Παντα σε μαγαζι η τοποθετηση σε καμια απο τις 3 περιπτωσεις δεν αντεξε πανω απο 2 βδομαδες.

Την 1η στο S10e που ειναι και φλατ απεκτησε επικη γρατζουνια και αρχισε να θαμπωνει γιατι προφανως κατι δεν πηγε καλα με την κολλα.

Του ξαναδωσα 2η ευκαιρια και παλι στις 2 βδομαδες τα ιδια με την κολλα.

Εκανα το λαθος και στο S20+. Σε ταξιδι παλι πριν φυγω το εβαλα σε μαγαζι. Προφανως δεν στεγνωσαν καλα την κολλα και αρχισε να ξεκολλαει την επομενη μερα. 0 στα 3...

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά καταλαβαίνω ότι τελικά μόνο καλής ποιότητας μεμβράνη αξίζει. Πολύ χρήσιμες οι παρατηρήσεις σας.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς!! Το one hand και το πενάκι είναι οι δύο λύσεις πιο γρήγορες και εύκολες είτε για εγγραφή οθόνης ή για screen shot.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Με το πενάκι πως?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένας άλλος εύκολος τρόπος για screen shot είναι να περάσετε κάθετα την παλάμη σας από δεξιά της οθόνης προς τα αριστερά

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Θέλει κάποια ρύθμιση?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάποια ρύθμιση?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα από το pentastic του good lock . Πατάς το κουμπί και χτυπάς διπλά την οθόνη, τότε βγάζει στιγμιότυπο οθόνης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν το One Hand + τιποτα. Ενα swipe κανεις οπως το ορισεις και ετοιμο. Πιο απλο πιο γρηγορο δεν γινεται.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, steliosk said:

Η τεχνική πίεσης αποτυπώματος ποια είναι?

Τίποτα, μπούρδες,  το πιέζεις για ένα λεπτό πριν τους κύκλους uv των 60sec.

7 ώρες πριν, pank said:

Σε ξένα φόρουμ έχουν αναφερθεί προβλήματα στο αποτύπωμα με whitestone.
Καποιοι εδώ, υποστηρίζουν ότι δεν καταλαβαίνεις διάφορα.
Δεν έχω δοκιμάσει στο S22 πάντως για να έχω ιδία αποψη. Πάντως γενικά, καποιοι θεωρούν ότι αυτό που έχουν οι ίδιοι , είναι πολύ καλύτερο από αυτό που έχουν οι άλλοι.
Γι'αυτό μόνο προσωπική άποψη εμπιστεύομαι!

Απορώ πως γίνεται σε αυτούς τους κάποιους να δουλεύει καλά. 

Κάθε φορά που χρειάζεται αποτύπωμα ταλαιπωρούμαι.

------------------‐--------------------------------------

Μπορεί να σας φανεί αστείο αλλά μόλις διαπίστωσα ότι η συσκευή δεν έχει θύρα ακουστικών. Απορώ που δεν έχει ειπωθεί ούτε μια φορά σε αυτές τις 266 σελίδες. Τις έχω διαβάσει όλες. ίσως αναφέρεται κάπου και δεν το είδα.

Επειδή δεν έχω καμία όρεξη να μπλέξω με πανάκριβες ασύρματες ψείρες που θα χάσω σε 10 μέρες το πολύ, υπάρχει κανένας φθηνός αντάπτορας των 2-3 ευρώ να πάρω 4-5 να βάλω μόνιμα σε όσα ζευγάρια ακουστικών έχω;

Δοκίμασα έναν φθηνό αντάπτορα που έτυχε να έχω σπίτι και μου βγάζει μήνυμα πως η συσκευή δεν αναγνωρίζεται.

Επίσης υπάρχει ανταπτορας με τον οποίο μπορώ να φορτίζω ταυτόχρονα;

(καταρραμένη samsung σε τι ταλαιπωρίες μας βάζεις)

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pank said:

Σε ξένα φόρουμ έχουν αναφερθεί προβλήματα στο αποτύπωμα με whitestone.
Καποιοι εδώ, υποστηρίζουν ότι δεν καταλαβαίνεις διάφορα.
Δεν έχω δοκιμάσει στο S22 πάντως για να έχω ιδία αποψη. Πάντως γενικά, καποιοι θεωρούν ότι αυτό που έχουν οι ίδιοι , είναι πολύ καλύτερο από αυτό που έχουν οι άλλοι.
Γι'αυτό μόνο προσωπική άποψη εμπιστεύομαι!

Θα σου πω και εγώ την εμπειρία μου..

Το πρώτο Whidestone το πήρα όταν δεν υπήρχε Ελλάδα, όταν δεν υπήρχε καν Ευρώπη, όταν πολύ ελάχιστοι ήξεραν αυτή την φίρμα, όταν είχε 35 ευρώ μόνο έξοδα αποστολής.. 

Φτάνουμε στα τελευταία χρόνια... 

Στο S10 plus της συζύγου είχα βάλει πριν πάνω από 2 έτη που πήρε το τηλέφωνο. Πέραν από κάποιες αράχνιες δεν έχει ξεκολλήσει δεν έχει σπάσει. 

Σε δικές μου συσκευές που πάντα βάζω Whidestone, όλα άψογα όσους μήνες και αν κρατήσω την συσκευή.. 

Στο παρών θέμα και στο s22 ultra. 

Φυσικά το δακτυλικο δεν λειτουργεί το ίδιο όπως σε γυμνή οθόνη. 

Δουλεύει μια χαρά αν μάθεις να πιέζεις λίγο πιο δυνατά,μια βδομάδα σου κακό φαίνεται αλλά μετά το συνηθίζεις είσαι οκ. 

Έχεις δακτυλικο, έχεις την καλύτερη αίσθηση στο χέρι από οτιδήποτε υπάρχει εκεί έξω, την καλύτερη οπτική επαφή, και φυσικά την καλύτερη προστασία από μια απλή ζελατίνα. 

Και όλα αυτά? Με ούτε 50 ευρώ πλέον στην σήμερον ημέρα για 2 τεμάχια. 

Στο 1κ συσκευή τίποτα. 

Έχουμε ultrasonic αισθητήρα που διαβάζει τελείως διαφορετικά το αποτύπωμα σε σχέση με τους οπτικούς αισθητήρες. 

Αυτά.. 🙂 

 

 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το τζαμακι είναι καταπληκτικό.  Τελεια αίσθηση αφής και οπτικής.  Μόνο το αποτύπωμα είναι πρόβλημα. Για να δούμε λοιπόν αν θα το συνηθίσω...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stelios_85_07 said:

Η αλήθεια είναι πως το τζαμακι είναι καταπληκτικό.  Τελεια αίσθηση αφής και οπτικής.  Μόνο το αποτύπωμα είναι πρόβλημα. Για να δούμε λοιπόν αν θα το συνηθίσω...

Δοκίμασα τώρα 10 φορές απανωτές, 

Μπαμ με την μια ανοίγει. 

Αν είχα εύκαιρη συσκευή δεύτερη θα σας ανέβαζα και βίντεο. 

Έχω καταχωρήσει 4 δάχτυλα. 

2 αντίχειρες και δύο δείκτες. 

Ούτε δεύτερη φορά το ίδιο ούτε σε μια καταχώρηση 2 δάχτυλα και άλλα τέτοια.. 

Το πιέζεις λίγο δυνατά και μια χαρά ξεκλειδώνει. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τώρα κι εγώ με επιπλέον πίεση.  Όντως ξεκλειδώνει έτσι. Ευχαριστώ για την συμβουλή!

 

Screenshot_20221204_223723_AliExpress.thumb.jpg.6d8fe318c4c467065c390dc5ec77aa7b.jpg

Χτύπησα 2 τέτοια.  Τί λέτε;

-------------------------------------------------

Στην οθόνη πρόσφατων εφαρμογών υπάρχει δυνατότητα διαφορετικής διάταξης; Είναι τελείως άβολη η προεπιλεγμένη.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Μπορεί να σας φανεί αστείο αλλά μόλις διαπίστωσα ότι η συσκευή δεν έχει θύρα ακουστικών. Απορώ που δεν έχει ειπωθεί ούτε μια φορά σε αυτές τις 266 σελίδες. Τις έχω διαβάσει όλες. ίσως αναφέρεται κάπου και δεν το είδα.

Επειδή δεν έχω καμία όρεξη να μπλέξω με πανάκριβες ασύρματες ψείρες που θα χάσω σε 10 μέρες το πολύ, υπάρχει κανένας φθηνός αντάπτορας των 2-3 ευρώ να πάρω 4-5 να βάλω μόνιμα σε όσα ζευγάρια ακουστικών έχω;

Δοκίμασα έναν φθηνό αντάπτορα που έτυχε να έχω σπίτι και μου βγάζει μήνυμα πως η συσκευή δεν αναγνωρίζεται.

Επίσης υπάρχει ανταπτορας με τον οποίο μπορώ να φορτίζω ταυτόχρονα;

(καταρραμένη samsung σε τι ταλαιπωρίες μας βάζεις)

Για αντάπτορα ακουστικών αν πάρεις της Samsung για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Στα 11€ περίπου (αν δεν έγινε καμιά αύξηση τελευταία). Επίσης αν θες να πάρεις ακουστικά με type-C, τα HUAWEI (CM33) (πάλι περίπου στα 11) αναγνωρίζονται και δουλεύουν. Προφανώς και τα Samsung, αλλά εδώ μιλάμε για 45άρι από ότι θυμάμαι.....

Ελπίζω να σου δουλέψει ο διπλός αντάπτορας που χτύπησες.

Το πρόβλημα υπάρχει γιατί η Sammy χρησιμοποιεί ένα συγκεκριμένο πρωτόκολλο για τη θύρα της που αναγνωρίζει type-C με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.

(Αυτά τα έμαθα όταν έψαχνα για τον ίδιο λόγο αντάπτορα για το S20 FE.)

ΥΓ: (το βρήκα...) Πρέπει να βρεις active adaptor. Οι passive δεν γίνεται να δουλέψουν.

 

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, thabull said:

Για αντάπτορα ακουστικών αν πάρεις της Samsung για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Στα 11€ περίπου (αν δεν έγινε καμιά αύξηση τελευταία). Επίσης αν θες να πάρεις ακουστικά με type-C, τα HUAWEI (CM33) (πάλι περίπου στα 11) αναγνωρίζονται και δουλεύουν. Προφανώς και τα Samsung, αλλά εδώ μιλάμε για 45άρι από ότι θυμάμαι.....

Ελπίζω να σου δουλέψει ο διπλός αντάπτορας που χτύπησες.

Το πρόβλημα υπάρχει γιατί η Sammy χρησιμοποιεί ένα συγκεκριμένο πρωτόκολλο για τη θύρα της που αναγνωρίζει type-C με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.

(Αυτά τα έμαθα όταν έψαχνα για τον ίδιο λόγο αντάπτορα για το S20 FE.)

ΥΓ: (το βρήκα...) Πρέπει να βρεις active adaptor. Οι passive δεν γίνεται να δουλέψουν.

 

Ευχαριστώ. Άρα αυτό που πήρα δεν θα δουλέψει λογικά.  Έχουμε κάνα λινκ απο τον αντάπτορα της samsung και τα ακουστικά της huawei;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...