Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

28 minutes ago, challenge143 said:

Έχω την εντύπωση ότι είσαστε λίγο υπερβολικοί με το δακτυλικο αποτύπωμα.  Όταν η οθόνη έχει τζαμακι σίγουρα δεν θα ανταποκρίνονται σωστά τα δακτυλικά αποτύπωμα, ίσως μια λύση είναι να αυξήσεις την ευαισθησία της αφής για να δουλέψει καλύτερα. Αλλά όταν στο έχει η μαμά εταιρεία σκέτο η με μια απλή ζελατίνα τότε πιστεύω η συσκευή είναι άριστη στο θέμα δακτυλικου αποτυπώματος.  Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα στο 100 της 100 με το τι τζαμακι βγάζει η κάθε εταιρεία κ πως το τοποθετεί ο κάθε ένας...; προσωπική μου άποψη. 

Γενικως υπερβολη υπαρχει σε ολα στο τοπικ του κινητου. Πηρα 1200 ευρω κινητο κλπ κλπ. Κριμα που δεν κανει και φραπε... 

Ευτυχισμενοι και ικανοποιημενοι ειναι αυτοι που απολαμβανουν τα κινητα τους και δεν καθονται σαν εμας εδω μεσα να ψειριζουν και τον κ.... της μαϊμους... Εχω σκεφτει απειρες φορες να μην ξαναμπω myphone να χω το κεφαλι μου ησυχο αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα. 

 

Ειδικα για τη φορτιση εγω προλαβαινω μεχρι 85% πριν φυγω για τη δουλεια οποτε ολα καλα. Απο τη στιγμη που μου βγαζει τη μερα δεν αλλαζω κατι.

Η χρηση μου ειναι συγκεκριμενη οποτε εννοειται δεν το εκμεταλλευομαι 100%. Αλλοι παιρνουν Porsche για να τη βγαλουν βολτα 1 φορα το μηνα... Δεν ξερω αν θα ξαναπαρω ναυαρχιδα αλλα σιγουρα δεν θα το αλλαξω οσο λειτουργει σωστα.

 

Edit: Οτι 3 ατομα γραψαμε πανω κατω το ιδιο ταυτοχρονα...🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, stelios_85_07 said:

 

Καλά κι αν κανείς θέλει να καταχωρήσει τους 2 δείκτες και τους 2 αντίχειρες τί κάνει;

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις το ίδιο δάχτυλο,εγώ έχω βάλει όπως γράφεις 2 δείκτες και δύο αντίχειρες στις 4 θέσεις.απλα κάθε φορά που περνάς ένα αποτύπωμα μέχρι να φτάσει στο 100% να ακουμπάς το κάθε δάχτυλο διαφορετικά για να το πιάνει από όλες τις -ας πουμε- γωνιες

51 minutes ago, Bin said:

Ρε παιδιά μην τρελαίνεστε.

εγώ ότι κινητό είχα μέχρι τώρα το φόρτιζα όπως να'νε και δεν είχα θέμα ποτέ με μπαταρία.

ειδικά το προηγούμενο ένα xiaomi mi note 10 lite άσε...πάντα φόρτιζε την ώρα που έπαιζα παιχνίδια και πάντα γρήγορη φόρτιση, τι 0.5 % τι 80, τι 90 τι 100,θέμα κανένα 2.5 χρόνια. από 1.5-2 μέρες έχει πάει στις 1 και κάτι,σιγά την διαφορά.

το αποτύπωμα εγώ με το που ακουμπάω (0.1ms ναι είμαι ο φλας) ανοίγει. το έχω περάσει 1 φορά και πριν του βάλω την μεμβράνη. λειτουργεί αστραπιαία.

 

είναι το πρώτο flagship που παίρνω και το τελευταίο. δεν ξέρω τι περίμενα αλλά έδωσα 900€ παραπάνω για να βγάζω το φεγγάρι και να γράφω με πενάκι.

 

δεν είναι δυνατόν σε συσκευή 1300€ να περιορίζεις τόσο πολύ τις δυνατότητες για να έχεις "φυσιολογική μπαταρία " και φυσιολογική εμπειρία χρήσης.

 

μήπως τελικά το ψηριζουμε περισσότερο από ότι πρέπει?

Η διαφορά δεν είναι μόνο στο φεγγάρι αλλά στην ποιότητα των φωτογραφιών γενικότερα σε σχέση με άλλα κινητά.

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο,μακάρι κάποιοι που λένε ότι δεν έχουν καλή εμπειρία χρήσης επειδή για αυτούς το τηλέφωνο λαγκαρει η τα animations δεν είναι smooth κάτι που εγώ δεν έχω προσέξει η η μπαταρία δεν κρατάει 24 ώρες αλλά 22  να είναι τόσο απαιτητικοί και για άλλα θέματα της καθημερινότητας τους πολύ πιο σημαντικά(που δεν το νομίζω,εκεί συμβιβάζονται)

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, steliosk said:

Καλημέρα σε όλους! Επειδή είμαι καινούργιος στο S22 ultra που μπορώ να βρω οδηγίες για καλύτερη φωτογράφιση? Εννοώ, ας πούμε, πότε χρησιμοποιώ τον φακό των 108 Μpixel η το 3:4. 

Ερώτηση, ίσως χαζή, όταν αλλάξουμε CSC θέλει ξανά "στήσιμο" το κινητό?

Όχι δεν χρειάζεται.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, stelios_85_07 said:

Όχι δεν χρειάζεται.

Το έκανα, πώς φαίνεται αν άλλαξε το CSC? Προσπάθησα να βάλω το EUX, αλλά δεν....

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, steliosk said:

Το έκανα, πώς φαίνεται αν άλλαξε το CSC? Γιατί δεν είμαι σίγουρος αν άλλαξε 

Στο βίντεο που χρησιμοποιούμε όλοι για να αλλάξουμε csc λέει που φαίνεται η αλλαγή.

Δεν είδες το βίντεο; Πώς έκανες την αλλαγή;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stelios_85_07 said:

Στο βίντεο που χρησιμοποιούμε όλοι για να αλλάξουμε csc λέει που φαίνεται η αλλαγή.

Δεν είδες το βίντεο; Πώς έκανες την αλλαγή;

Ακριβώς όπως το έλεγε, όταν όμως ξανά μπαίνω μου λέει ότι έχω το ινδικό csc

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, steliosk said:

Ακριβώς όπως το έλεγε, όταν όμως ξανά μπαίνω μου λέει ότι έχω το ινδικό csc

ε τότε το άλλαξες επιτυχώς. Η ηχογράφηση τώρα υπάρχει;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, stelios_85_07 said:

ε τότε το άλλαξες επιτυχώς. Η ηχογράφηση τώρα υπάρχει;

Όχι δεν υπάρχει 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Τα φώτα σας αν έχει ξανακούσει κανείς κάτι ή το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό που μου έτυχε.

Εδώ και λίγες μέρες αμα κουνήσω το κινητό "πέρα δώθε" ακούγεται κάτι από μέσα σαν να έχει ξεκολλήσει κάτι από την θέση του. Κατά τα λοιπά η συσκευή είναι λειτουργική στο 100%. Εν τω μεταξύ, μία φορά έχει πέσει από ύψος όχι πάνω από 20cm. Είναι λογικό; Παλίοτερα κινητά samsung που είχα με σοβαρότερες "τούμπες", δεν είχαν παρουσιάσει κάτι τέτοιο. Πάω για service; Φαντάζομαι δεν υπάρχει περίπτωση να το καλύψει εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το αποτύπωμα πιάνει παντα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikanax said:

Παιδιά καλησπέρα,

Τα φώτα σας αν έχει ξανακούσει κανείς κάτι ή το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό που μου έτυχε.

Εδώ και λίγες μέρες αμα κουνήσω το κινητό "πέρα δώθε" ακούγεται κάτι από μέσα σαν να έχει ξεκολλήσει κάτι από την θέση του. Κατά τα λοιπά η συσκευή είναι λειτουργική στο 100%. Εν τω μεταξύ, μία φορά έχει πέσει από ύψος όχι πάνω από 20cm. Είναι λογικό; Παλίοτερα κινητά samsung που είχα με σοβαρότερες "τούμπες", δεν είχαν παρουσιάσει κάτι τέτοιο. Πάω για service; Φαντάζομαι δεν υπάρχει περίπτωση να το καλύψει εγγυηση;

Είναι ο σταθεροποιητής των καμερών και είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kiriakos_tjet said:

Είναι ο σταθεροποιητής των καμερών και είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι..

Σίγουρα;; γιατί δεν το θυμάμαι να ακουγόταν όταν το είχα πρωτοπάρει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikanax said:

Σίγουρα;; γιατί δεν το θυμάμαι να ακουγόταν όταν το είχα πρωτοπάρει!

Σίγουρα..

Screenshot_20221202_130700_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το csc δεν έχω καταλάβει τι να κάνω... Συνδέω το τηλέφωνο πατάω change csc βάζω το EUR αλλά ενώ λέει ok μετά όταν το ξανά συνδέω, λέει το ινδικό .

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, steliosk said:

Τελικά με το csc δεν έχω καταλάβει τι να κάνω... Συνδέω το τηλέφωνο πατάω change csc βάζω το EUR αλλά ενώ λέει ok μετά όταν το ξανά συνδέω, λέει το ινδικό .

Ινδικό είναι δηλαδή το original που έχεις; Τί θες να πετύχεις με την αλλαγή;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, stelios_85_07 said:

Ινδικό είναι δηλαδή το original που έχεις; Τί θες να πετύχεις με την αλλαγή;

Θέλω να μπορώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή για την μέτρηση πίεσης του watch 5 pro γιατί στην Ινδία δεν έχει επιτραπεί ακόμη.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα smartec αλλαγή μεμβράνης στην οθόνη του s21+ 11.90€. Στα 10€ δεν ήταν?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, anestispro said:

Σήμερα smartec αλλαγή μεμβράνης στην οθόνη του s21+ 11.90€. Στα 10€ δεν ήταν?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα 9.99 ηταν κ εγώ που πήρα τηλ σήμερα να ρωτήσω για το s20 ultra της γυναίκας εάν έχει και πόσο τόσο μου είπαν στα 11.90

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, anestispro said:

Σήμερα smartec αλλαγή μεμβράνης στην οθόνη του s21+ 11.90€. Στα 10€ δεν ήταν?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι την την ακρίβυναν . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anestispro said:

Σήμερα smartec αλλαγή μεμβράνης στην οθόνη του s21+ 11.90€. Στα 10€ δεν ήταν?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλα έχουν ακριβυνει... λογικό είναι 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν ακριβυνει... λογικό είναι 
Όχι δεν είναι λογικό!! Αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται γιατί δεν υπάρχει καταναλωτική συνείδηση. Η μεμβράνη από το Amazon που έχουμε βάλει κάποιοι έχει ακριβώς την ίδια τιμή από την αρχή που τα πήραμε. Επειδή οι Έλληνες είμαστε χαπατα δε σημαίνει ότι είναι και οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι. Τόσες φορές την έχουμε γράψει και εξακολουθούν κάποιοι να πηγαίνουν να βάζουν τις πανάκριβες που έχουν εδώ....τι να πω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αγαπητέ Κώστα, όμως δεν έχουν όλοι το χρόνο για τοποθέτηση αλλά και κυρίως το know how για μια σωστά άρτια τοποθετημένη μεμβράνη,η οποία αν αποτύχει δεν είναι όπως η περίπτωση με τζάμι ( όχι φυσικά  full glue) που ξανά μπαίνει... απλά η άποψή μου.

Και με την εγγύηση τοποθέτησης της γνωστής μας Smartec ο πελάτης έχει τελειώσει δίχως κόπο και χρόνο αλλά και εγγυημένα!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αγαπητέ Κώστα, όμως δεν έχουν όλοι το χρόνο για τοποθέτηση αλλά και κυρίως το know how για μια σωστά άρτια τοποθετημένη μεμβράνη,η οποία αν αποτύχει δεν είναι όπως η περίπτωση με τζάμι ( όχι φυσικά  full glue) που ξανά μπαίνει... απλά η άποψή μου.
Και με την εγγύηση τοποθέτησης της γνωστής μας Smartec ο πελάτης έχει τελειώσει δίχως κόπο και χρόνο αλλά και εγγυημένα!
Ποτέ δεν κατάφερα να τοποθετήσω μεμβράνη!!! Για αυτό πάντα έβαζα έξω. Αυτή είναι τόσο εύκολο που κι ένας σαν εμένα που ποτέ δε θα μπορούσε να το κάνει του είναι πάρα πολύ εύκολο. Με αυτό θέλω να σου πω ότι πριν κάνουμε το οτιδήποτε κάνουμε μια έρευνα. Εγώ είχα αποφασίσει να πάω για μεμβράνη. Από τη στιγμή που είδα βίντεο στο YouTube πώς την τοποθετείς δεν δίστασα στιγμή. Και πραγματικά είναι τρομερά εύκολο. Δεν υπάρχει περίπτωση να αποτύχει κάποιος εκτός αν έχει Πάρκινσον ή κάποια ασθένεια των χεριών άλλη. Και δέκα λεπτά από τη ζωή του κάποιος μπορεί να τα αφιερώσει!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...