Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

29 minutes ago, stelios_85_07 said:

 

Διάβασα όλες τις σελίδες του νήματος και είδα πάρα πολλούς να τονίζουν με χαρά πόσο γρήγορο είναι το αποτύπωμα και πόσο καταπληκτικό. Είχα λοιπόν υψηλές προσδοκίες και αυτό που έχω να πω είναι πως δεν είναι καθόλου γρήγορο και δεν πιάνει πάντα εύκολα. Εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Σημειώνω πως είμαι ακόμα χωρίς προστασία οθόνης.

Μάλλον κάτι δεν κάνεις καλά.τοσο πολύ σημασία έχει αν ανοίγει κάποια κλάσματα του δευτερολέπτου αργότερα;

Κάποτε βάζαμε pin για να ξεκλειδώσει και χρειαζόταν 3-4 δευτερολεπτα

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποσα αποτυπωματα εχεις αποθηκευμενα? Εγω εχω το ιδιο δαχτυλο 4 φορες και δουλευει τελεια.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Strofigkas said:

Μάλλον κάτι δεν κάνεις καλά.τοσο πολύ σημασία έχει αν ανοίγει κάποια κλάσματα του δευτερολέπτου αργότερα;

Κάποτε βάζαμε pin για να ξεκλειδώσει και χρειαζόταν 3-4 δευτερολεπτα

Ε δεν είπα ότι με πειράζει κιόλας, μια χαρά γίνεται η δουλειά μου. Επισήμανα την διαφορά με το να παρουσιάζουμε κάτι απλώς λειτουργικό ως διαστημικό. Εκτός αν κάτι κάνω λάθος επαναλαμβάνω.

5 minutes ago, GMF80 said:

Ποσα αποτυπωματα εχεις αποθηκευμενα? Εγω εχω το ιδιο δαχτυλο 4 φορες και δουλευει τελεια.

Έχω ένα για 4 διαφορετικά δάχτυλα γιατί όντως πολλές φορές χρησιμοποιώ άλλο.

11 minutes ago, GMF80 said:

Πολλα τεχνολογικα εχουν γραψει αρθρα κατα καιρους και προτεινουν τετοιου ειδους φορτισεις. Τυπου 20 με 85.

Εγω φορτιζω οσο χρειαστει να περασω τη μερα. Το πρωι ειμαι στο 25% και το αφηνω να φορτισει μεχρι να παω στη δουλεια κ φτανει καπου 80 με 85.

Απο εκει κ περα ο καθενας κανει οτι θελει.

Σιγουρα βλαπτουν οι πολυ γρηγορες φορτισεις. Η συνεχης πληρης φορτιση η αποφορτιση η το να παιζεις παιχνιδια και να φορτιζεις.

Οκ δεν ξέρω. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο να μην αναλωθούμε σε μια μακροχρόνια ψυχαναγκαστική ταλαιπωρία με αμφίβολο όφελος. Τρόφη για σκέψη και έρευνα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stelios_85_07 said:

Ε δεν είπα ότι με πειράζει κιόλας, μια χαρά γίνεται η δουλειά μου. Επισήμανα την διαφορά με το να παρουσιάζουμε κάτι απλώς λειτουργικό ως διαστημικό. Εκτός αν κάτι κάνω λάθος επαναλαμβάνω.

Έχω ένα για 4 διαφορετικά δάχτυλα γιατί όντως πολλές φορές χρησιμοποιώ άλλο.

Οκ δεν ξέρω. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο να μην αναλωθούμε σε μια μακροχρόνια ψυχαναγκαστική ταλαιπωρία με αμφίβολο όφελος. Τρόφη για σκέψη και έρευνα.

Αν εισαι Αθηνα πας στη Σμαρτεκ και αλλαζεις μπαταρια πριν τη 2ετια και μια χαρα. Σιγουρα εχει καποιο μακροχρονιο οφελος η προσεκτικη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, GMF80 said:

Αν εισαι Αθηνα πας στη Σμαρτεκ και αλλαζεις μπαταρια πριν τη 2ετια και μια χαρα. Σιγουρα εχει καποιο μακροχρονιο οφελος η προσεκτικη φορτιση.

Αυτό δεν επηρρεάζει όμως την αδιαβροχοποίηση της συσκευής;

Αν όχι προτιμώ να δώσω αυτά τα 100 ευρώ παρά να παιδεύομαι και να κάνω μπαταριακούς υπολογισμούς ολιμερίς για 2 χρόνια.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stelios_85_07 said:

Αυτό δεν επηρρεάζει όμως την αδιαβροχοποίηση της συσκευής;

Θεωριτικα οχι γιατι αν γινει σε επισημο σερβις υποθετω πως θα υπαρχει συγκεκριμενο πρωτοκολλο εργασιων και χρηση συγκεκριμενων υλικων, κολλες κτλ απο τη μαμα samsung,

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Aν το κανεις Σμαρτεκ σου εγγυουνται αδιαβροχοποιηση. Και πριν το τελος της εγγυησης το κοστος ειναι καπου 30 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

30 ευρώ μόνο; Και καθόμαστε και ασχολούμαστε με 20-85%?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως βολευει καθεναν. Εγω Αθηνα περναω καθε χρονο αλλα δεν θελω να χασω χρονο για να παω Σμαρτεκ. Και χρειαζεται κ στησιμο απο την αρχη οταν αλλαξεις μπαταρια... Οποτε δεν θα με βολευε σε ταξιδι να χω και να στηνω κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν ξέρω. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο να μην αναλωθούμε σε μια μακροχρόνια ψυχαναγκαστική ταλαιπωρία με αμφίβολο όφελος. Τρόφη για σκέψη και έρευνα.
πως έχεις 4 δακτυλικά για 4 δάκτυλα; μέχρι 3 δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ilka71 said:
2 ώρες πριν, stelios_85_07 said:
Οκ δεν ξέρω. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο να μην αναλωθούμε σε μια μακροχρόνια ψυχαναγκαστική ταλαιπωρία με αμφίβολο όφελος. Τρόφη για σκέψη και έρευνα.

πως έχεις 4 δακτυλικά για 4 δάκτυλα; μέχρι 3 δεν είναι;

 

Screenshot_20221201_135459_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ilka71 said:
3 ώρες πριν, stelios_85_07 said:
Οκ δεν ξέρω. Ο προβληματισμός μου έγκειται στο να μην αναλωθούμε σε μια μακροχρόνια ψυχαναγκαστική ταλαιπωρία με αμφίβολο όφελος. Τρόφη για σκέψη και έρευνα.

πως έχεις 4 δακτυλικά για 4 δάκτυλα; μέχρι 3 δεν είναι;

Δεν είναι 4 δάκτυλα. Είναι 4 φορές το ίδιο δάκτυλο. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Οπως βολευει καθεναν. Εγω Αθηνα περναω καθε χρονο αλλα δεν θελω να χασω χρονο για να παω Σμαρτεκ. Και χρειαζεται κ στησιμο απο την αρχη οταν αλλαξεις μπαταρια... Οποτε δεν θα με βολευε σε ταξιδι να χω και να στηνω κινητο.
δεν χρειάζεται στήσιμο είναι όπως το άφησες

Στάλθηκε από το SM-S901B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Screenshot_20221201_135459_Settings.thumb.jpg.15de9e8b3e4eefa509d2b9bbe2ed8586.jpg
εμένα έχει 3. μήπως έχεις βάλει κανένα module του good lock?
Δεν είναι 4 δάκτυλα. Είναι 4 φορές το ίδιο δάκτυλο. 
άλλο λέμε διάβασε τι γράφει. ανέβασε και φώτο με 4 δακτυλικά! εμένα έχει μέχρι 3!
Link to comment
Share on other sites

άλλο λέμε διάβασε τι γράφει. ανέβασε και φώτο με 4 δακτυλικά! εμένα έχει μέχρι 3!
Αν έχεις το s22 ultra τότε πρέπει να έχεις 4 δαχτυλικά αποτυπώματα και όχι 3.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως πάμε για να βγάζει χωρίς προβλήματα αποτύπωμα θα το καταχωρείς και 10 φορές.

Προσωπικά το S21FE έχει το καλύτερο αποτύπωμα ever από οποιοδήποτε άλλο τουλάχιστον σε Samsung και ας είναι υποδεέστερο σε ασφάλεια. Πιάνει 99,99999%

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, makouin said:

Προσωπικά το S21FE έχει το καλύτερο αποτύπωμα ever από οποιοδήποτε άλλο τουλάχιστον σε Samsung και ας είναι υποδεέστερο σε ασφάλεια. Πιάνει 99,99999%

Με το Whitestone Dome πιάνει 99,99999%;;

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Με το Whitestone Dome πιάνει 99,99999%;;

Μια χαρά...οπότε δεν υπάρχει λόγος για παραπάνω αποτυπώματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Επειδή είμαι καινούργιος στο S22 ultra που μπορώ να βρω οδηγίες για καλύτερη φωτογράφιση? Εννοώ, ας πούμε, πότε χρησιμοποιώ τον φακό των 108 Μpixel η το 3:4. 

On 29/11/2022 at 1:10 ΠΜ, stelios_85_07 said:

Έκανα την διαδικασία απέτυχε να κάνει επανεκκίνηση και αγχώθηκα. Τελικά έκανα επανεκκίνηση χειροκίνητα και η διαδικασία ήταν επιτυχής.

Ερώτηση, ίσως χαζή, όταν αλλάξουμε CSC θέλει ξανά "στήσιμο" το κινητό?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

 

19 ώρες πριν, mips said:

Δεν είναι 4 δάκτυλα. Είναι 4 φορές το ίδιο δάκτυλο. 

Καλά κι αν κανείς θέλει να καταχωρήσει τους 2 δείκτες και τους 2 αντίχειρες τί κάνει;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι είσαστε λίγο υπερβολικοί με το δακτυλικο αποτύπωμα.  Όταν η οθόνη έχει τζαμακι σίγουρα δεν θα ανταποκρίνονται σωστά τα δακτυλικά αποτύπωμα, ίσως μια λύση είναι να αυξήσεις την ευαισθησία της αφής για να δουλέψει καλύτερα. Αλλά όταν στο έχει η μαμά εταιρεία σκέτο η με μια απλή ζελατίνα τότε πιστεύω η συσκευή είναι άριστη στο θέμα δακτυλικου αποτυπώματος.  Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα στο 100 της 100 με το τι τζαμακι βγάζει η κάθε εταιρεία κ πως το τοποθετεί ο κάθε ένας...; προσωπική μου άποψη. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, stelios_85_07 said:

 

Καλά κι αν κανείς θέλει να καταχωρήσει τους 2 δείκτες και τους 2 αντίχειρες τί κάνει;

4 θεσεις εχει για δακτυλικο. Αν θες ομως μπορεις να το "ξεγελασεις" και σε μια θεση να περασεις δυο δαχτυλα. Απλα την ωρα που σκαναρεις τα δαχτυλα περνας στην ιδια θεση εναλαξ μια το ενα μια το αλλο δυο διαφορετικα δαχτυλα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην τρελαίνεστε.

εγώ ότι κινητό είχα μέχρι τώρα το φόρτιζα όπως να'νε και δεν είχα θέμα ποτέ με μπαταρία.

ειδικά το προηγούμενο ένα xiaomi mi note 10 lite άσε...πάντα φόρτιζε την ώρα που έπαιζα παιχνίδια και πάντα γρήγορη φόρτιση, τι 0.5 % τι 80, τι 90 τι 100,θέμα κανένα 2.5 χρόνια. από 1.5-2 μέρες έχει πάει στις 1 και κάτι,σιγά την διαφορά.

το αποτύπωμα εγώ με το που ακουμπάω (0.1ms ναι είμαι ο φλας) ανοίγει. το έχω περάσει 1 φορά και πριν του βάλω την μεμβράνη. λειτουργεί αστραπιαία.

 

είναι το πρώτο flagship που παίρνω και το τελευταίο. δεν ξέρω τι περίμενα αλλά έδωσα 900€ παραπάνω για να βγάζω το φεγγάρι και να γράφω με πενάκι.

 

δεν είναι δυνατόν σε συσκευή 1300€ να περιορίζεις τόσο πολύ τις δυνατότητες για να έχεις "φυσιολογική μπαταρία " και φυσιολογική εμπειρία χρήσης.

 

μήπως τελικά το ψηριζουμε περισσότερο από ότι πρέπει?

:X
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς!

Χαρείτε τις συσκευές σας!!!

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...