Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Δεν έχει καμία σχέση αυτό με την ενημέρωση συστήματος Google play.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, chios said:

Δεν έχει καμία σχέση αυτό με την ενημέρωση συστήματος Google play.

,δεν εννοώ την ενημέρωση Google play store. Λεω για την ενημέρωση συστήματος Google play .αν ξέρει κανενας τι παίζει η αν ξέρει ποιος ειναι το τελευταίο serial number της  εφαρμογής ας βοηθήσει .ευχαριστώ

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Νιώθω ότι προσπαθούμε να τετραγωνισουμε τον κύκλο μετά από ένα σημείο εδώ μέσα. Συμβαίνει και σε άλλα θέματα;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antwny said:

Νιώθω ότι προσπαθούμε να τετραγωνισουμε τον κύκλο μετά από ένα σημείο εδώ μέσα. Συμβαίνει και σε άλλα θέματα;

Αυτό το forum αναβλύζει ατελείωτο ελεύθερο χρόνο. Σας ζηλεύω... 

Link to comment
Share on other sites

,δεν εννοώ την ενημέρωση Google play store. Λεω για την ενημέρωση συστήματος Google play .αν ξέρει κανενας τι παίζει η αν ξέρει ποιος ειναι το τελευταίο serial number της  εφαρμογής ας βοηθήσει .ευχαριστώ
Δεν είναι κάποια εφαρμογή αυτό, έχει να κάνει με την Google , θα αναβαθμιστεί μην ασχολείσαι με αυτό. Στην δική μου (realme) μου βγάζει αυτό.

Αν το βιάζεσαι πέρασε το manual

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2022-11-01-s-release/main-components-2022-11-01-s-android-apk-download/2fddb54ae3891d8a15345ef0bd423bc1.jpg

Στάλθηκε από το RMX3472 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1η φορα που το κοιταξα (Google play update)  ηταν γιατι αναφερθηκε εδω και ειμαι με android κινητα απο το 2011. Δεν ηξερα καν οτι θα πρεπε να δινουμε σημασια ποτε θα ενημερωθει το συγκεκριμενο 🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Ευτύχης κάτοχος και εγώ πλέον που ήρθα στην παρέα σας.σήμερα μου ήρθε από πλαίσιο το περίμενα πως και πως.να ρωτήσω κάτι σαν πρώτη χρηση το χρησιμοποιώ η το βάζω για φόρτιση? Το ξέρω ότι έχει ειπωθεί πολλές φορες αλλά θέλω να διατηρήσω την μπαταρία όσο πιο καινούργια γίνεται..επισης θα στήσω από την αρχή με την 13 που έχει έρθει πρέπει να κάνω επαναφορά πρώτα?

 ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

IMG_20221130_095009.jpg

IMG_20221130_095036.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Καλοριζικο.

Το χρησιμοποιεις απευθειας και φορτιζεις οποτε χρειαστει.

20 με 85% ειναι η καλυτερη φορτιση που μπορεις να κανεις. Μια στο τοσο κανε πληρη φορτιση η αφηνε το να παει κατω απο 10%. 

Επισης η ασυρματη φορτιση δεν ειναι οτι καλυτερο (ειδικα καλοκαιρι) γιατι ανεβαζει πολυ τις θερμοκρασιες 

Απεφυγε  επισης τις συχνες πολυ γρηγορες φορτισεις.

Δεν χρειαζεται να κανεις επαναφορα. Ειδικα τωρα που ειναι "αδειο" το τηλ και θα εγκαταστησεις απευθειας τη 13.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ στην παρέα με μετάβαση από το note 10+, σαφώς ανώτερο σε όλους τους τομείς από το προηγούμενο μου, μια πάρα πολύ βελτιωμένη και ανανεωμένη έκδοση του θα έλεγα γιατί μοιάζουν πολύ (άντε να ξανασυνηθίσουμε από την δεξιά πλευρά τα κουμπάκια). Το έχω με θήκη pitaka, καταπληκτική στην αίσθηση της και μαζί και τον φορτιστή αυτοκινήτου. Πήρα και την προστασία οθόνης whitestone αλλά την έβγαλα γρήγορα πέραν του προβλήματος με το αποτύπωμα (δε το παίρνει εύκολα) χάνει γενικά την ομαλή διεπαφή του το κινητό σε όλα τα σημεία , οπότε θα το ρισκάρω χωρίς προστασία.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kosgeo said:

Καλημέρα και εγώ στην παρέα με μετάβαση από το note 10+, σαφώς ανώτερο σε όλους τους τομείς από το προηγούμενο μου, μια πάρα πολύ βελτιωμένη και ανανεωμένη έκδοση του θα έλεγα γιατί μοιάζουν πολύ (άντε να ξανασυνηθίσουμε από την δεξιά πλευρά τα κουμπάκια). Το έχω με θήκη pitaka, καταπληκτική στην αίσθηση της και μαζί και τον φορτιστή αυτοκινήτου. Πήρα και την προστασία οθόνης whitestone αλλά την έβγαλα γρήγορα πέραν του προβλήματος με το αποτύπωμα (δε το παίρνει εύκολα) χάνει γενικά την ομαλή διεπαφή του το κινητό σε όλα τα σημεία , οπότε θα το ρισκάρω χωρίς προστασία.

η διεπαφή του με το whitestone είναι μια χαρά,το αποτύπωμα αργεί ίσως κλάσματα του δευτερολέπτου σε απόκριση αλλά προστατεύει απόλυτα την οθονη,το ρισκάρεις όντως, αξίζει;

 

 

 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Strofigkas said:

η διεπαφή του με το whitestone είναι μια χαρά,το αποτύπωμα αργεί ίσως κλάσματα του δευτερολέπτου σε απόκριση αλλά προστατεύει απόλυτα την οθονη,το ρισκάρεις όντως, αξίζει;

 

 

 

νομίζω θα το ξανασκεφτώ σίγουρα καλοκαίρι και θα βάλω το δεύτερο τζαμάκι που υπήρχε στο κουτί γιατί άμμος κλπ δεν είναι για το διακινδυνεύεις, έως τότε όμως λίγο προσοχή παραπάνω. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Καλημερα. Καλοριζικο.

Το χρησιμοποιεις απευθειας και φορτιζεις οποτε χρειαστει.

20 με 85% ειναι η καλυτερη φορτιση που μπορεις να κανεις. Μια στο τοσο κανε πληρη φορτιση η αφηνε το να παει κατω απο 10%. 

Επισης η ασυρματη φορτιση δεν ειναι οτι καλυτερο (ειδικα καλοκαιρι) γιατι ανεβαζει πολυ τις θερμοκρασιες 

Απεφυγε  επισης τις συχνες πολυ γρηγορες φορτισεις.

Δεν χρειαζεται να κανεις επαναφορα. Ειδικα τωρα που ειναι "αδειο" το τηλ και θα εγκαταστησεις απευθειας τη 13.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για κάθε περίπτωση. Χθες το βράδυ ξαφνικά μου έβγαλε μήνυμα ότι η σύνδεση Wi-Fi είναι χωρίς δεδομένα και έγινε σε όλα τα δίκτυα που έχω.

Μετά από ψάξιμο βρήκα ότι είχε φάει κόλλημα το τηλέφωνο και έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και μέσω Smart Switch τους αποθηκευμένους κωδικούς από backup και επανήλθε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Anlibafojo said:

Ενημερωτικά για κάθε περίπτωση. Χθες το βράδυ ξαφνικά μου έβγαλε μήνυμα ότι η σύνδεση Wi-Fi είναι χωρίς δεδομένα και έγινε σε όλα τα δίκτυα που έχω.

Μετά από ψάξιμο βρήκα ότι είχε φάει κόλλημα το τηλέφωνο και έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και μέσω Smart Switch τους αποθηκευμένους κωδικούς από backup και επανήλθε κανονικά.

Μήπως είχες βάλει προσωπικό dns. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, challenge143 said:

Μήπως είχες βάλει προσωπικό dns. 

Ναι. Από το Μάρτιο που το πήρα και δεν μου παρουσίασε ποτέ κόλλημα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει 3 dns  και εχει συμβει και στα 3. Απλα το απεργοποιεις μεχρι να φτιαξει.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

 Ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ χθες για πρώτη φορά. Απρνεργοποποιησα το dns και έφτιαξε 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Anlibafojo said:

Ναι. Από το Μάρτιο που το πήρα και δεν μου παρουσίασε ποτέ κόλλημα.

 

Εχθές είχε πρόβλημα γι αυτό στο ανέφερα 

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα απο το Adguard dns σε δύο κινητά διαφορετικής μάρκας. 

Το απενεργοποίησα προσωρινά και ολα οκ. 

Link to comment
Share on other sites

Ad guard dns δε μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα ποτέ στο σπίτι (σε 200αρα OTE με fritzbox 7590 ax και fritz repeaters 1200 ax) σε κάποια σπίτια που έχω πάει με εργοστασιακό modem παρόχου ή γενικά κακό στήσιμο δικτύου έχει πετάξει το μήνυμα 2-3 φορές και το έχω αγνοήσει γιατί χάνει τη σύνδεση και επανέρχεται όπως και σε νεκρές περιοχές από data 4g/5g κλπ το έχει βγάλει μια δυο φορές.. Γυρνάω σπίτι όλα όπως πρέπει... Οπότε είναι σωστή η τροφοδοσία δεδομένων επανέρχεται δεν έχω διαγράψει τίποτα και ούτε χρειάζεται. Ίσως κάποιες φορές να έτυχε να είναι και θέμα των server του ad guard.. Πάντως το έχω παρατηρήσει σίγουρα σε χώρο με κακή τροφοδοσία δεδομένων είτε wifi είτε δικτύου. 

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. εκεί που έβλεπα με  τέρμα φωτεινότητα ένα βίντεο 8k στο YouTube στο ένα λεπτό περίπου  ακούστηκε ένα μικρός ήχος ένα τσακ και κλείνει το κινητό.το άφησα λίγο γιατί πίσω ήταν λίγο ζεστό. μετά το άνοιξα και όλα εντάξει. σας το έχει κάνει και εσάς? να ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. εκεί που έβλεπα με  τέρμα φωτεινότητα ένα βίντεο 8k στο YouTube στο ένα λεπτό περίπου  ακούστηκε ένα μικρός ήχος ένα τσακ και κλείνει το κινητό.το άφησα λίγο γιατί πίσω ήταν λίγο ζεστό. μετά το άνοιξα και όλα εντάξει. σας το έχει κάνει και εσάς? να ανησυχώ?
8k στο κινητό???

Οκ....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Konstantine73 said:

8k στο κινητό???

Οκ....

sent from my S21 FE 8/256
 

μα και στο s10plus που είχα δεν μου το έκανε αυτό.. απλά λέω μήπως έχει επιλογή υπερθέρμανση και κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2022 at 3:29 ΜΜ, Dark_Lord said:

και μένα. προφανώς είναι θέμα της εφαρμογής αν το κάνει σε τόσους ανθρώπους

Αυτό το viber πόσο γτπ ειναι. Και σε υπολογιστή και σε κινητό τα ίδια χάλια.

 

 

On 29/11/2022 at 4:11 ΜΜ, geotrvs said:

Τελικά μετά απο 20 προσπάθειες προχώρησε και είναι οπως πριν.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μου φαίνεται τραγικό να υπάρχει έστω και 0.01% ρίσκο σε κάθε ενημέρωση με οποιονδήποτε τρόπο κι αν την κάνεις κάποιος να χάσει τα πάντα και να πρέπει να το στήνει απ την αρχή.

Μάλιστα αναρωτιέμαι αν από ένα σημείο και μετά έχουν κάποια χρησιμότητα οι αναβαθμίσεις. Με το ΝΟΤΕ 9  δεν έκανα αναβάθμιση για 4 χρόνια (για να κρατήσω την ηχογράφηση κλήσεων) και το αποτέλεσμα ήταν το τηλέφωνο να δουλεύει απροβλημάριστα μέχρι και σήμερα, με τεράστιο φόρτωμα σε εφαρμογές και εργασίες. 

Μήπως τελικά τα updates είναι και ένας τρόπος να μας παλιώνουν τις συσκευές πριν την ώρα τους για να πάμε στις επόμενες;

Επίσης τώρα που έχω android 13, σχετικά με την διαφορά με το 8 που είχα στο ΝΟΤΕ9 έχω να πω το εξής: Τρίχες: Αν μετά από 5 εκδόσεις android οι αλλαγές είναι τόσο λίγες και μη σημαντικές στην διεπαφή με τον χρήση, η αναβάθμιση δεν έχει κανένα νόημα πέραν των ψυχολογικών λόγων. Το μόνο νόημα που μπορώ να βρω είναι η ασφάλεια.

 

 

 

On 30/11/2022 at 9:35 ΠΜ, GMF80 said:

Καλημερα. Καλοριζικο.

Το χρησιμοποιεις απευθειας και φορτιζεις οποτε χρειαστει.

20 με 85% ειναι η καλυτερη φορτιση που μπορεις να κανεις. Μια στο τοσο κανε πληρη φορτιση η αφηνε το να παει κατω απο 10%. 

Επισης η ασυρματη φορτιση δεν ειναι οτι καλυτερο (ειδικα καλοκαιρι) γιατι ανεβαζει πολυ τις θερμοκρασιες 

Απεφυγε  επισης τις συχνες πολυ γρηγορες φορτισεις.

Δεν χρειαζεται να κανεις επαναφορα. Ειδικα τωρα που ειναι "αδειο" το τηλ και θα εγκαταστησεις απευθειας τη 13.

Αυτό με το 20-85 και την αποφυγή γρήγορων φορτίσεων έχει νόημα ή είναι ψυχαναγκασμός; Υπάρχει δηλαδή κάποια επίσημη οδηγία ή κάποιο τεστ που να το αποδεικνύει;

Γιατί δεν έχω καμιά όρεξη να περιορίσω την μπαταρία στο 65% σε μια συσκευή που στοιχίζει 1200 ευρώ αν το όφελος δεν είναι πιο σημαντικό απ την καθημερινή καταπίεση.

 

 

 

23 ώρες πριν, Strofigkas said:

η διεπαφή του με το whitestone είναι μια χαρά,το αποτύπωμα αργεί ίσως κλάσματα του δευτερολέπτου σε απόκριση αλλά προστατεύει απόλυτα την οθονη,το ρισκάρεις όντως, αξίζει;

Διάβασα όλες τις σελίδες του νήματος και είδα πάρα πολλούς να τονίζουν με χαρά πόσο γρήγορο είναι το αποτύπωμα και πόσο καταπληκτικό. Είχα λοιπόν υψηλές προσδοκίες και αυτό που έχω να πω είναι πως δεν είναι καθόλου γρήγορο και δεν πιάνει πάντα εύκολα. Εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Σημειώνω πως είμαι ακόμα χωρίς προστασία οθόνης.

 

 

 

2 ώρες πριν, mpompa said:

καλημέρα σας. εκεί που έβλεπα με  τέρμα φωτεινότητα ένα βίντεο 8k στο YouTube στο ένα λεπτό περίπου  ακούστηκε ένα μικρός ήχος ένα τσακ και κλείνει το κινητό.το άφησα λίγο γιατί πίσω ήταν λίγο ζεστό. μετά το άνοιξα και όλα εντάξει. σας το έχει κάνει και εσάς? να ανησυχώ?

Εγώ ανησυχώ πάντως. Απαράδεκτο να κάνει τσακ μια συσκευή των 1200 ευρώ. (έτσι για να ανάψουν λίγο τα αίματα :))) )

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλα τεχνολογικα εχουν γραψει αρθρα κατα καιρους και προτεινουν τετοιου ειδους φορτισεις. Τυπου 20 με 85.

Εγω φορτιζω οσο χρειαστει να περασω τη μερα. Το πρωι ειμαι στο 25% και το αφηνω να φορτισει μεχρι να παω στη δουλεια κ φτανει καπου 80 με 85.

Απο εκει κ περα ο καθενας κανει οτι θελει.

Σιγουρα βλαπτουν οι πολυ γρηγορες φορτισεις. Η συνεχης πληρης φορτιση η αποφορτιση η το να παιζεις παιχνιδια και να φορτιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...