Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

25 minutes ago, steliosk said:

Μια ερώτηση παιδιά,  αν εχω μια υπεύθυνη δήλωση,  πως μπορώ να την υπογράψω χρησιμοποιώντας το πενάκι? γίνεται?

εάν βγάλεις το πενάκι σου βγάζει ένα εικονίδιο.

πατάς πάνω σε αυτό  και επιλέγουμε γραφή στην οθόνη. τότε βασικά σου κάνει screenshot την οθόνη και υπογραφεις εκεί που θες.

το αρχείο όμως μετά αποθηκεύεται η αποστέλλεται σαν αρχείο εικόνας όχι pdf

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

36 minutes ago, steliosk said:

Μια ερώτηση παιδιά,  αν εχω μια υπεύθυνη δήλωση,  πως μπορώ να την υπογράψω χρησιμοποιώντας το πενάκι? γίνεται?

 

11 minutes ago, miltos74 said:

εάν βγάλεις το πενάκι σου βγάζει ένα εικονίδιο.

πατάς πάνω σε αυτό  και επιλέγουμε γραφή στην οθόνη. τότε βασικά σου κάνει screenshot την οθόνη και υπογραφεις εκεί που θες.

το αρχείο όμως μετά αποθηκεύεται η αποστέλλεται σαν αρχείο εικόνας όχι pdf

Δεν ξέρω τι ισχύ θα έχει. Γιατί δεν την κάνεις στο gov.gr; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι εχεις τον γνησιο, εγω επειδη εχω απενεργοποιησει την πολυ γρηγορη φορτιση και το εχω στη γρηγορη, κανει περιπου μια ωρα και 20λεπτα για  να φορτισει. Αρα εκτιμω οτι το φορτιζει γρηγορα, εσενα ποση ωρα κανει?
Εχθές από 17% μέχρι το 100 μου έβγαλε 1 ώρα και 55 λεπτά χρόνο φόρτισης

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο 15% μεχρι 95% εκανε περιπου 1ωρα και 20', θα το τσεκαρω στην επομενη φορτιση και θα σου πω...

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Το twitter εχει βελτιωθει πολυ, ε ;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,  αν εχω μια υπεύθυνη δήλωση,  πως μπορώ να την υπογράψω χρησιμοποιώντας το πενάκι? γίνεται?
Υπάρχουν διάφορες εφαρμογές επεξεργασίας pdf. Και μόνο για υπογραφή, κάνει και το δωρεάν adobe που μπορείς να αποθηκεύσεις την υπογραφή σου την οποία μπορείς να δημιουργήσεις με το πενάκι.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,  αν εχω μια υπεύθυνη δήλωση,  πως μπορώ να την υπογράψω χρησιμοποιώντας το πενάκι? γίνεται?
Θα ανοιξεις το pdf με την εφαρμογη "εγγραφη σε pdf" που υπαρχει ηδη εγκατεστημενη στη συσκευη. (Αν τυχον δεν υπαρχει, την κατεβαζεις απο το galaxy store.)

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, steliosk said:

Μια ερώτηση παιδιά,  αν εχω μια υπεύθυνη δήλωση,  πως μπορώ να την υπογράψω χρησιμοποιώντας το πενάκι? γίνεται?

και με το microsoft office μπορεις και με το wps office

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,  αν εχω μια υπεύθυνη δήλωση,  πως μπορώ να την υπογράψω χρησιμοποιώντας το πενάκι? γίνεται?
Με το "samsung notes" φυσικά γίνεται.... Το ανοίγεις, υπογράφεις και το αποθηκεύεις ως pdf ή εικόνα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι την πάτησα με το φορτιστή. Πήρα έναν 45άρη από το σκρουτζ ο οποίος έχει πάνω κωδικό EP-TA845. Εδώ : https://techmaniacs.gr/aytos-einai-o-45w-fortistis-toy-samsung-galaxy-s22-ultra/

αναφέρει ότι έπρεπε να είχα πάρει αυτόν που γράφει EP-T4510. Γι αυτό μου κάνει 1 ώρα και 5 λεπτά να φορτίσει. Δυστυχώς ρώτησα εδώ σε προηγούμενο post για το εάν κάνει αυτός ο φορτιστής αλλά μου είπαν ότι κάνει. Μα είπα και εγώ, διάβασα ότι φορτίζει στο 50% μέσα σε 20 λεπτά ενώ εμένα μου κάνει 40 λεπτά για να πάει στο 50 %. Δυστυχώς επρεπε να το ψάξω περισσότερο :-(

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gthebest said:

Παιδιά νομίζω ότι την πάτησα με το φορτιστή. Πήρα έναν 45άρη από το σκρουτζ ο οποίος έχει πάνω κωδικό EP-TA845. Εδώ : https://techmaniacs.gr/aytos-einai-o-45w-fortistis-toy-samsung-galaxy-s22-ultra/

αναφέρει ότι έπρεπε να είχα πάρει αυτόν που γράφει EP-T4510. Γι αυτό μου κάνει 1 ώρα και 5 λεπτά να φορτίσει. Δυστυχώς ρώτησα εδώ σε προηγούμενο post για το εάν κάνει αυτός ο φορτιστής αλλά μου είπαν ότι κάνει. Μα είπα και εγώ, διάβασα ότι φορτίζει στο 50% μέσα σε 20 λεπτά ενώ εμένα μου κάνει 40 λεπτά για να πάει στο 50 %. Δυστυχώς επρεπε να το ψάξω περισσότερο 😞

Γιατι δεν τον πας πισω και να παρεις τον κανονικο?

Δυστυχως ή ευτυχως για αυτο προτιμω να αγοραζω απο μεγαλες αλυσιδες ενω ξερω οτι θα το πληρωσω ακριβοτερα... μεχρι στιγμης (τουλαχιστον) δεν εχω παρει κατι το οποιο δεν ανταποκρινεται σε αυτο που περιμενω με οτι συνεπαγεται αυτο.... 

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gthebest said:

Παιδιά νομίζω ότι την πάτησα με το φορτιστή. Πήρα έναν 45άρη από το σκρουτζ ο οποίος έχει πάνω κωδικό EP-TA845. Εδώ : https://techmaniacs.gr/aytos-einai-o-45w-fortistis-toy-samsung-galaxy-s22-ultra/

αναφέρει ότι έπρεπε να είχα πάρει αυτόν που γράφει EP-T4510. Γι αυτό μου κάνει 1 ώρα και 5 λεπτά να φορτίσει. Δυστυχώς ρώτησα εδώ σε προηγούμενο post για το εάν κάνει αυτός ο φορτιστής αλλά μου είπαν ότι κάνει. Μα είπα και εγώ, διάβασα ότι φορτίζει στο 50% μέσα σε 20 λεπτά ενώ εμένα μου κάνει 40 λεπτά για να πάει στο 50 %. Δυστυχώς επρεπε να το ψάξω περισσότερο 😞

Έχεις δοκιμάσει και τον 4510 και έχει όντως διαφορά? 

Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι φορτιστής σφραγισμένος από σκρουτζ, έχει διαφορά με φορτιστή σφραγισμένο από αλυσίδα. 

Για αρχή δοκίμασε να αλλάξεις μπριζα, 

Να μην είναι πάνω σε πολύ μπριζο αλλά απ ευθείας στην μπριζα. 

Και δες αν έχεις τους χρόνους που γράφουν τα παιδιά.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kountoura said:

Έχεις δοκιμάσει και τον 4510 και έχει όντως διαφορά? 

Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι φορτιστής σφραγισμένος από σκρουτζ, έχει διαφορά με φορτιστή σφραγισμένο από αλυσίδα. 

Για αρχή δοκίμασε να αλλάξεις μπριζα, 

Να μην είναι πάνω σε πολύ μπριζο αλλά απ ευθείας στην μπριζα. 

Και δες αν έχεις τους χρόνους που γράφουν τα παιδιά.. 

Δυστυχώς αναγράφεται και στο άρθο των techmanians που παραθέτω

https://techmaniacs.gr/aytos-einai-o-45w-fortistis-toy-samsung-galaxy-s22-ultra/

Εγω πηρα αυτον που ειναι ο λάθος. 

https://www.skroutz.gr/s/20125157/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Bulk.html?from=index_recently_viewed

Ενω αυτος που θα έπρεπε να πάρω ειναι αυτός 

https://www.skroutz.gr/s/34585856/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-45W-Power-Delivery-Μαύρος-EP-T4510.html?from=index_recently_viewed

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gthebest said:

Ο "λάθος" που πήρες είχε καλώδιο μέσα? 

Εγώ πήρα τον 45αρη σε μια προσφορά του Κοτσωβολου από s20 ultra εποχή. 

Δεν τον δούλεψα σχεδόν καθόλου και πριν λίγο πήγα να τον ψάξω να δω τι κωδικό έχει. 

Είναι ο EP-TA845XBEGWW με καλώδιο μαζί. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kountoura said:

Ο "λάθος" που πήρες είχε καλώδιο μέσα? 

Εγώ πήρα τον 45αρη σε μια προσφορά του Κοτσωβολου από s20 ultra εποχή. 

Δεν τον δούλεψα σχεδόν καθόλου και πριν λίγο πήγα να τον ψάξω να δω τι κωδικό έχει. 

Είναι ο EP-TA845XBEGWW με καλώδιο μαζί. 

 

Ήταν χωρίς καλώδιο σε ένα σακουλάκι μέσα. Εχει τον κωδικό EP-TA845

20221128_182429.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gthebest said:

Ήταν χωρίς καλώδιο σε ένα σακουλάκι μέσα. Εχει τον κωδικό EP-TA845

20221128_182429.jpg

Συγνώμη και ακόμα ψάχνεις τι φταίει? 

Το καλώδιο της συσκευασίας του s22 ultra είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν είναι ίδιο με του 45αρη φορτιστή πρώτον. 

Και δεύτερον από ότι λες σε σακουλάκι, και όχι σε σφραγισμένο κουτάκι Samsung θα το γυρνούσα πίσω την ίδια στιγμή (εκτός αν αναφέρεται ότι πωλείτε χωρίς συσκευασία). 

Έχω πάρει πρόσφατα 25αρη από σκρουτζ,χωρίς καλώδιο, και ήταν κανονικά σφραγισμένος σε κουτάκι Samsung.. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kostas197 said:

και εγω αυτό εχω μια χαρά ειναι

Και όμως αυτός φορτίζει σε 1 ώρα και 5 λεπτά περίπου. Ο άλλος (EP-T4510) υποθέτω από τις περιγραφές φορτίζει σε 20 λεπτά στο 50 % οπότε λογικά στο 100 % φτάνει σε 50 λεπτά 

3 minutes ago, kountoura said:

Συγνώμη και ακόμα ψάχνεις τι φταίει? 

Το καλώδιο της συσκευασίας του s22 ultra είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν είναι ίδιο με του 45αρη φορτιστή πρώτον. 

Και δεύτερον από ότι λες σε σακουλάκι, και όχι σε σφραγισμένο κουτάκι Samsung θα το γυρνούσα πίσω την ίδια στιγμή (εκτός αν αναφέρεται ότι πωλείτε χωρίς συσκευασία). 

Έχω πάρει πρόσφατα 25αρη από σκρουτζ,χωρίς καλώδιο, και ήταν κανονικά σφραγισμένος σε κουτάκι Samsung.. 

Χρησιμοποιώ το καλώδιο που ήταν μέσα στο κουτι. Στον τίτλο στο skroutz τον αναγράφει "Samsung Φορτιστής Χωρίς Καλώδιο με Θύρα USB-C 45W Μαύρος (EP-TA845 Bulk)"

https://www.skroutz.gr/s/20125157/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Bulk.html?from=index_recently_viewed

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gthebest said:

Και όμως αυτός φορτίζει σε 1 ώρα και 5 λεπτά περίπου. Ο άλλος (EP-T4510) υποθέτω από τις περιγραφές φορτίζει σε 20 λεπτά στο 50 % οπότε λογικά στο 100 % φτάνει σε 50 λεπτά 

εμένα πάντως ήρθε σε κουτακι σφραγισμενο samsung

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gthebest said:

Και όμως αυτός φορτίζει σε 1 ώρα και 5 λεπτά περίπου. Ο άλλος (EP-T4510) υποθέτω από τις περιγραφές φορτίζει σε 20 λεπτά στο 50 % οπότε λογικά στο 100 % φτάνει σε 50 λεπτά 

Αυτος ειναι ο original απο τη Samsung που εχω παρει εγω...

317245004_854413755751740_6274312616338346003_n (1).jpg

317483814_2962559694053111_6480193565075943087_n (1).jpg

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gthebest said:

Και όμως αυτός φορτίζει σε 1 ώρα και 5 λεπτά περίπου. Ο άλλος (EP-T4510) υποθέτω από τις περιγραφές φορτίζει σε 20 λεπτά στο 50 % οπότε λογικά στο 100 % φτάνει σε 50 λεπτά 

Χρησιμοποιώ το καλώδιο που ήταν μέσα στο κουτι. Στον τίτλο στο skroutz τον αναγράφει "Samsung Φορτιστής Χωρίς Καλώδιο με Θύρα USB-C 45W Μαύρος (EP-TA845 Bulk)"

https://www.skroutz.gr/s/20125157/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-45W-Μαύρος-EP-TA845-Bulk.html?from=index_recently_viewed

Και τον Τ4510 να πάρεις, αν δοκιμάσεις να φορτίσεις με το καλώδιο που έχει μέσα στο κουτί του s22 ultra θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα. 

Μόλις τσέκαρα και τα καλώδια. 

Το καλώδιο από το κουτί του s22 ultra είναι το μισό σχεδόν σε πάχος από το καλώδιο που έχει ο 45αρης. 

Επίσης το καλώδιο του 45αρη γράφει στην άκρη στην θύρα c, 5A. 

Το καλώδιο του κινητού δεν γράφει τίποτα αλλά είναι φανερό με γυμνό μάτι ότι δεν είναι ίδιο. 

Αν έπαιρνες τον ΤΑ845 με καλώδιο μαζί δεν θα είχες κανένα πρόβλημα. 

 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

ενας δοκιμαζει στο youtube και τους δυο με το ίδιο όμως καλώδιο 5A .7 λεπτά διαφορά στο 100% 54min με 1.01min...ψαχνουμε ψύλλοι στ άχυρα

 

το καλωδιο με το κινητο έιναι 3Α ενώ το καλώδιο στο φορτιστή   EP-T4510  είναι 5Α

Edited by kostas197
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kountoura said:

Και τον Τ4510 να πάρεις, αν δοκιμάσεις να φορτίσεις με το καλώδιο που έχει μέσα στο κουτί του s22 ultra θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα. 

Μόλις τσέκαρα και τα καλώδια. 

Το καλώδιο από το κουτί του s22 ultra είναι το μισό σχεδόν σε πάχος από το καλώδιο που έχει ο 45αρης. 

Επίσης το καλώδιο του 45αρη γράφει στην άκρη στην θύρα c, 5A. 

Το καλώδιο του κινητού δεν γράφει τίποτα αλλά είναι φανερό με γυμνό μάτι ότι δεν είναι ίδιο. 

Αν έπαιρνες τον ΤΑ845 με καλώδιο μαζί δεν θα είχες κανένα πρόβλημα. 

 

Δηλαδή αμα βρω ένα καλώδιο όλα οκ? Το πουλάνε όμως ξεχωριστά ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...