Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

32 minutes ago, xristos303 said:

Καλησπέρα σας.ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το Samsung s22 ultra Πριν γίνει αγορά αν η μπαταρία δεν κρατάει πολυ, αν χανονται η κλήσης. Γενικά εχω διαβάσει πολλά άλλα δεν ξέρω τι υσχυει. Η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο και βγαίνει 880 το Samsung 256gb τελικά να το πάρω ακούω γνώμες. Σας ευχαριστώ 

Δέκα μέρες όλα άριστα 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@spinemm Αν θες, γράψε από πού το πήρες και πόσο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, oiko37 said:

Καλησπέρα. Τι εννοείς ηχογράφηση κλήσεων με αλλαγή χώρας; Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Έχω ακόμα το note 9 με android 8 πάνω μόνο και μόνο για να έχω ηχογραφηση κλήσεων!

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο. Αλλά τώρα κάνω την μετάβαση στο s22 ultra και θα συνεχίσω να έχω ηχογράφηση με αλλαγή csc.

7 ώρες πριν, mips said:

Η ηχογράφηση είναι παράνομη όταν δεν έχει ενημερωθεί ο συνομιλητής σου ότι θα ηχογραφηθει και δεν έχει δώσει την συγκατάθεση του 

Τους ενημερώνουμε στην αρχή της κλήσης, οπότε γίνεται και με νόμιμο τρόπο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, spinemm said:

(αυριο θα το κανω δοκιμη διπλα σε IPHONE 13 PROMAX συναδελφου οποτε θα δω εαν πεφτω εξω).

 

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Πρόκειται για ένα καθολικά καλύτερο τηλέφωνο (το iPhone 13pm εννοείται) . Καλορίζικο λοιπόν αυτό που πήρες. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, spinemm said:

Λοιποοοον!!! Καταρχας ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους για τις απαντησεις σας...Το πηρα, 12/512 με δωρο Samsung Watch 5 (εχω το 5PRO οποτε μακαρι να μπορουσα να το αλλαξω με τα buds) + τον 45αρη φορτιστη τον οποιο τον λες και φονικο οργανο απο το βαρος του....).

Οι εντυπωσεις μου....WOW!!!

-Οθονη...ενταααααξει!!! απλα νομιζω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατι που μπορει να συγκριθει μαζι του, (αυριο θα το κανω δοκιμη διπλα σε IPHONE 13 PROMAX συναδελφου οποτε θα δω εαν πεφτω εξω).

 

 

Καλορίζικο. Η οθόνη όντως είναι το δυνατό του χαρτί. Τα βάλαμε δίπλα δίπλα με το 13 Pro max ενός φίλου. Το 22 ultra έχει πιο φωτεινή οθόνη, δεν ξέρω αν είναι καλύτερη, στα χαρτιά ναι αλλά στο μάτι δεν μπορώ να καταλάβω. Σε όλα τα άλλα το 13 Pro max υπερέχει. Ειδικά αν έχεις και άλλες συσκευές από το οικοσύστημα της apple είναι μονόδρομος. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vastegial_74 said:

Καλορίζικο. Η οθόνη όντως είναι το δυνατό του χαρτί. Τα βάλαμε δίπλα δίπλα με το 13 Pro max ενός φίλου. Το 22 ultra έχει πιο φωτεινή οθόνη, δεν ξέρω αν είναι καλύτερη, στα χαρτιά ναι αλλά στο μάτι δεν μπορώ να καταλάβω. Σε όλα τα άλλα το 13 Pro max υπερέχει. Ειδικά αν έχεις και άλλες συσκευές από το οικοσύστημα της apple είναι μονόδρομος. 

Να συνιπολογιστει το 400 ευρώ(500 και  με την επιστροφή του germanos) διαφορά στην τιμη και και και και.........πολύ υποκειμενική η σύγκριση...

Edited by kostas197
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kostas197 said:

Να συνιπολογιστει το 400 ευρώ(500 και  με την επιστροφή του germanos) διαφορά στην τιμη και και και και.........πολύ υποκειμενική η σύγκριση...

Σε αυτά τα 400 ευρώ που γράφεις εννοείς το Samsung φθηνότερο, σωστά; 

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ostvarivanje said:

@spinemm Αν θες, γράψε από πού το πήρες και πόσο.

KΩΤΣΟ, 1199Ε.

5 ώρες πριν, jg_sot said:

Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Πρόκειται για ένα καθολικά καλύτερο τηλέφωνο (το iPhone 13pm εννοείται) . Καλορίζικο λοιπόν αυτό που πήρες. 

Ευχαριστω!! και ομως, τα βαλαμε διπλα-διπλα, επαιζαν το ιδιο βιντεο, το S22 ηταν πολυ καλυτερο!! το παραδεχτηκε και ο συναδελφος που εχει το 13αρι!! Το πολυ μπορει να ακουγεται υπερβολικο, ομως και πιο φωτεινο ηταν και ελαφρως καλυτερα χρωματα "αποτυπωνοντουσαν" στο S22...

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Καλορίζικο. Η οθόνη όντως είναι το δυνατό του χαρτί. Τα βάλαμε δίπλα δίπλα με το 13 Pro max ενός φίλου. Το 22 ultra έχει πιο φωτεινή οθόνη, δεν ξέρω αν είναι καλύτερη, στα χαρτιά ναι αλλά στο μάτι δεν μπορώ να καταλάβω. Σε όλα τα άλλα το 13 Pro max υπερέχει. Ειδικά αν έχεις και άλλες συσκευές από το οικοσύστημα της apple είναι μονόδρομος. 

Ευχαριστω!!!

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

με το registar αλλάζω την θέση στο βασικό μενού αλλά τελικά δεν αλλάζει πχ να βάλω άλλη θέση στο software update

επίσης στους φακέλους αλλάζουν θέση τα εικονίδια μετά την αναβάθμιση σε 13! λέτε να φταίει το home up;

Link to comment
Share on other sites

με το registar αλλάζω την θέση στο βασικό μενού αλλά τελικά δεν αλλάζει πχ να βάλω άλλη θέση στο software update

επίσης στους φακέλους αλλάζουν θέση τα εικονίδια μετά την αναβάθμιση σε 13! λέτε να φταίει το home up;
Την αναβάθμιση σε 13 την είχα κάνει καιρό και δεν είχε παρουσιαστεί το θέμα με αλλαγή διάταξης στις καρτέλες. Με το που έβαλα μαζί homeup και registar , εμφανίστηκε. Οπότε υποθέτω ότι κάποιο από τα 2 παίζει ρόλο. Βέβαια, μετά την επανατοποθέτηση στη σωστή διάταξη,δεν έχουν ξαναλλαξει θέση.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση σε 13 την είχα κάνει καιρό και δεν είχε παρουσιαστεί το θέμα με αλλαγή διάταξης στις καρτέλες. Με το που έβαλα μαζί homeup και registar , εμφανίστηκε. Οπότε υποθέτω ότι κάποιο από τα 2 παίζει ρόλο. Βέβαια, μετά την επανατοποθέτηση στη σωστή διάταξη,δεν έχουν ξαναλλαξει θέση.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

α εμένα ξανά αλλάζουν θέση!
Link to comment
Share on other sites

α εμένα ξανά αλλάζουν θέση!
Από τις πρώτες ρυθμίσεις βέβαια που έκανα στις 2 εφαρμογές, δεν έχω ξαναλλαξει ρυθμίσεις. Μήπως τις χρησιμοποιείς συχνά και επεμβαίνουν με κάποιο τρόπο στην διάταξη?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις πρώτες ρυθμίσεις βέβαια που έκανα στις 2 εφαρμογές, δεν έχω ξαναλλαξει ρυθμίσεις. Μήπως τις χρησιμοποιείς συχνά και επεμβαίνουν με κάποιο τρόπο στην διάταξη?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

εντάξει επειδή εγώ σήμερα έκανα την αναβάθμιση σε Android 13/one ui 5 τώρα εμφανίστηκαν και σίγουρα τις χρησιμοποιώ αυτές τις 2 εφαρμογές μέχρι να δω τι γίνεται θα το παρατηρήσω. πάντως ο δημιουργός του nicelock μου απάντησε ότι είναι θέμα των 2 modules και πρέπει λέει η samsung να το φτιάξει δεν είναι θέμα του nicelock
Link to comment
Share on other sites



Σε όλα τα άλλα το 13 Pro max υπερέχει. Ειδικά αν έχεις και άλλες συσκευές από το οικοσύστημα της apple είναι μονόδρομος. 
Ναι, ειδικα στο πενακι



Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ddr2 said:


 

Ναι, ειδικα στο πενακι emoji28.png



Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε τώρα κι εσύ 😁

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο browser χρησιμοποιείτε; Εγώ το firefox και σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιον άλλον. Σημαντικό να έχει add on για να κόβει τα ενοχλητικά pop ups. Ο built in της Samsung πώς σας φαίνεται;

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, yorgos00 said:

Ποιο browser χρησιμοποιείτε; Εγώ το firefox και σκέφτομαι να δοκιμάσω κάποιον άλλον. Σημαντικό να έχει add on για να κόβει τα ενοχλητικά pop ups. Ο built in της Samsung πώς σας φαίνεται;

Εγώ chrome χρόνια τωρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ chrome χρόνια τωρα
Και εγω μονο chrome. Κυριως λογω του συγχρονισμου με τον desktop.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα.

 

20221125_122713.thumb.jpg.cf1571962b681b47222b2667d9fc5fdb.jpg

Και τώρα ξεκινάει το τιτάνιο έργο του στησίματος.

Έκανα μια δοκιμή να κάνω restore μια εφαρμογή απ' το Samsung cloud αλλά δεν μου επανέφερε και τα δεδομένα της εφαρμογής. Μπορώ να το κάνω αυτό μέσω του Samsung cloud ή πρέπει να καταφύγω σε 3ες εφαρμογές;

 

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος υπεύθυνα να ενημερώσει για το αν και πως γίνεται να μεταφερθούν αυτούσια παιχνίδια ( δηλ. με το score και τις ρυθμίσεις τους ) απο S20 Ultra σε S22 Ultra.

Θα είμαι αιωνίως ευγνώμων 

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Eμπειρια χρησης/μπαταριας ημερα 3η...

(Super Fast) Φορτισμενο εχθες το πρωι γυρω στις 9:00, ολη την ημερα ανοιχτο το bluetooth, (συνδεση με το 5PRO και με τα ακουστικα creative outlier gold), χρηση δεδομενων (ειδοποιησεις απο τις διαφορες εφαρμογες, ιντερνετ για περιπου 2 ωρες, περιπου 2 ωρες στο store περιηγηση και κατεβασμα εφαρμογων), χρηση του spen για περιπου κανενα 4ωρο και την υπολοιπη ημερα, 2 ταινιες, 4 επεισοδια της αγαπημενης μου σειρας και σχεδον ολη η νυχτα, κυριολεκτικα, μουσικη με τα outlier, σημερα γυρω στις 9:30, 15% και φορτιση...

Eμπειρια χρησης...οπως ακριβως το περιμενα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ.

Μπαταρια....οι εχοντες πειρα ας απαντησουν....προσωπικα, εκανα μια σκεψη οτι το SAMSUNG NOTE 10+ θα το φορτιζα περιπου τετοια ωρα (13:30~)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι θεμα "καυτη πατατα". Κανενα παραπονο απο μενα. Για μενα ειναι η κορυφαια συσκευη που ειχα ποτε (S20+, S10e, S8, S7 Edge, S6 Edge +, Huawei P8 και Mate 7 τα προηγουμενα).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μετά την αναβάθμιση παρατήρησα ότι οι φώτο που στέλνω η μου στέλνουν στο viber δεν φαίνονται στην συλλογή ούτε του κινητού ούτε στο Google photos! πήγα στα permissions του viber και είδα ότι είχε απενεργοποιησει την άδεια photos, videos! πήγα να την ενεργοποιησω και λέει ότι δεν υποστηρίζει αυτή την έκδοση android! το ίδιο και στο whatsapp. είναι δυνατόν?

970160a71cdfa5cb4eaa892fcd15397e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...