Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Εγώ 1,5 24ωρο δεν έβγαζα ούτε με το s21 ultra.πως το καταφέρνετε δεν μπορώ να καταλαβω.δεν το πιάνετε καθόλου το τηλέφωνο στα χέρια σας;
Συμφωνώ απόλυτα. Το 21 δεν έβγαζε ποτέ 24 Ώρο αν το χρησιμοποιούσες. Αυτό βγάζει. Πολλές φορές έχουμε βάλει screenshots δε χρειάζεται να λέμε τα ίδια και τα ίδια. Εννοείται μην περιμένει κάποιος πάνω από 24 ώρες μπαταρία αν το χρησιμοποιεί βέβαια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 23/11/2022 at 11:14 ΠΜ, costsa41 said:

Τι εταιρεία κινητής έχετε γιατί με wind δουλεύει άψογα!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είμαι με την Cosmote. Νομίζω ότι περισσότερο θέμα software του κινητού, παρά του δικτύου. Αυτήν την εντύπωση μου δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεσο χρηστη θεωρω το κινητο οτι μπορει να δωσει ανετα πανω απο 5 ωρες οθονη τη μερα.

Στον psycho σαν εμενα που δεν ειμαι νορμαλ γιατι ξηλωνω οτι δεν χρησιμοποιω, και ανοιγοκλεινω πραγματα βαση του ποτε υα χρησιμοποιω και εχω σε αυτοματο συγχρονισμο μονο  το email δινει 8ωρο sot σε πληρη φορτιση. Η μεση χρηση μου ειναι 3μιση ωρες οθονης οποτε φορτιζω μεχρι το 75% και το βραδυ εχω περιπου 30 με 35.

Αλλα ετσι το χρησιμοποιω και δεν προτεινω σε καποιον αλλο να κανει το ιδιο...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Strofigkas said:

Εγώ 1,5 24ωρο δεν έβγαζα ούτε με το s21 ultra.πως το καταφέρνετε δεν μπορώ να καταλαβω.δεν το πιάνετε καθόλου το τηλέφωνο στα χέρια σας;

Ανοιχτά διαρκώς wifi, συγχρονισμός και bluetooth με συνδεδεμένο smartwatch. Σε εξοικονόμηση ενέργειας, και το βράδυ για 6 ώρες άφηνα ανοιχτό μόνο το bluetooth. Φωτεινότητα στο αυτόματο. Σκοτεινό θέμα. Κλησεις τουλάχιστον 1 ώρα περίπου σύνολο ανά 24ωρο. Καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας 4 παύλες. Κάποιες φορές και χρήση gps με google maps για καμιά ώρα μέσο όρο (εκεί έβγαζε ένα 1 24ωρο). Μιλάω πάντα για το s21 ultra.

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από την αρχή έχω θέμα με gps. Μου είχαν κάνει αντικατάσταση συσκευής και πάλι εκεί που είσαι σταθερός σε ένα μέρος αυτό δείχνει και πηγαίνεις με 50 Χιλ ότι να ναι... Μόνο αυτό το θέμα έχω αλλά για μένα είναι σοβαρό γιατί το χρησιμοποιώ αρκετές φορές. Έχω ένα xiaomi απλό τηλέφωνο για gps πλέον... 

Link to comment
Share on other sites

 Ρε παιδιά για πλήρες  backup  τι προτείνετε? Θέλω όταν πάρω backup  να επαναφέρει τα πάντα. Να μην χρειαστεί να ξαναστηνω από την αρχή. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό είναι εφικτό. Αν ναι πως μπορεί να γίνει  ? Υπάρχει κάποιος οδηγός?

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

 Ρε παιδιά για πλήρες  backup  τι προτείνετε? Θέλω όταν πάρω backup  να επαναφέρει τα πάντα. Να μην χρειαστεί να ξαναστηνω από την αρχή. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτό είναι εφικτό. Αν ναι πως μπορεί να γίνει  ? Υπάρχει κάποιος οδηγός?
Καλό είναι να μην πάρεις backup ρυθμίσεις του κινητού. Να πάρεις τα αρχεία σου μόνο και να κάνεις νεο στήσιμο για να είναι καθαρό απο τυχόν θέματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, geotrvs said:

Καλό είναι να μην πάρεις backup ρυθμίσεις του κινητού. Να πάρεις τα αρχεία σου μόνο και να κάνεις νεο στήσιμο για να είναι καθαρό απο τυχόν θέματα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν έχω κανένα θέμα. Αλλά επειδή θα επισκεφτώ το service. για έλεγχο έλεγα να είμαι έτοιμος 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mips said:

Δεν έχω κανένα θέμα. Αλλά επειδή θα επισκεφτώ το service. για έλεγχο έλεγα να είμαι έτοιμος 

Θες να κάνεις επαναφορά ;ή επειδή θα πάει σέρβις και θα σ κάνουν επαναφορά;αν ειναι το 2ο υπάρχει επιλογή μεσα απο το κινητό ώστε να μην γινει επαναφορά του κινητού οταν πάει σέρβις 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, arxontas2323 said:

Θες να κάνεις επαναφορά ;ή επειδή θα πάει σέρβις και θα σ κάνουν επαναφορά;αν ειναι το 2ο υπάρχει επιλογή μεσα απο το κινητό ώστε να μην γινει επαναφορά του κινητού οταν πάει σέρβις 

 Ποια είναι αυτή η επιλογή μέσα από το κινητό?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mips said:

 Ποια είναι αυτή η επιλογή μέσα από το κινητό?

Είναι επιλογή στο device care. Maintenance mode λέγεται 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vastegial_74 said:

Είναι επιλογή στο device care. Maintenance mode λέγεται 

Σας ευχαριστώ όλους 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Ερώτηση για την ηχογράφηση κλήσεων με αλλαγή χώρας:

Ο συνομιλητής ακούει μήνυμα ότι η κλήση του ηχογραφείται, όπως διάβασα κάπου ή δεν είναι υποχρεωτικό ακόμα;

Καλησπέρα. Τι εννοείς ηχογράφηση κλήσεων με αλλαγή χώρας; Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Έχω ακόμα το note 9 με android 8 πάνω μόνο και μόνο για να έχω ηχογραφηση κλήσεων!

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, stelios_85_07 said:

Ερώτηση για την ηχογράφηση κλήσεων με αλλαγή χώρας:

Ο συνομιλητής ακούει μήνυμα ότι η κλήση του ηχογραφείται, όπως διάβασα κάπου ή δεν είναι υποχρεωτικό ακόμα;

Η ηχογράφηση είναι παράνομη όταν δεν έχει ενημερωθεί ο συνομιλητής σου ότι θα ηχογραφηθει και δεν έχει δώσει την συγκατάθεση του 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, kostas197 said:

την εκανα την πατατα μου με αυτόν τον Baseus.Power delivery ειδα αλλα δεν κάνει....🤣🤣

20220112154345_baseus_fortistis_choris_kalodio_me_thyra_usb_c_30w_power_delivery_mayros_super_si.jpeg

Τι εννοείς δεν κάνει; δεν φορτίζει τη συσκευή; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vastegial_74 said:

Τι εννοείς δεν κάνει; δεν φορτίζει τη συσκευή; 

οχι απλα αργει γραφει γρήγορη φορτιση και απο το 50% θελει 55 λεπτά......

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, oiko37 said:

Καλησπέρα. Τι εννοείς ηχογράφηση κλήσεων με αλλαγή χώρας; Πως ακριβώς γίνεται αυτό; Έχω ακόμα το note 9 με android 8 πάνω μόνο και μόνο για να έχω ηχογραφηση κλήσεων!

Με αλλαγή csc άλλης χώρας που επιτρέπεται η ηχογράφηση κλήσεων.εγω έχω βάλει Ουκρανίας για να έχω ηχογράφηση.δεν θυμάμαι όμως την διαδικασια

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ένα την τελευταία ρημαδοενημέρωση και έχασα τις μισές επαφές. Το περίεργο είναι ότι ενώ τις συγχρονιζω στο google account, δεν μου τις φέρνει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, KLEO67 said:

Ένα την τελευταία ρημαδοενημέρωση και έχασα τις μισές επαφές. Το περίεργο είναι ότι ενώ τις συγχρονιζω στο google account, δεν μου τις φέρνει.

Εδώ τις βλέπεις?

https://contacts.google.com/

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον!!! Καταρχας ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους για τις απαντησεις σας...Το πηρα, 12/512 με δωρο Samsung Watch 5 (εχω το 5PRO οποτε μακαρι να μπορουσα να το αλλαξω με τα buds) + τον 45αρη φορτιστη τον οποιο τον λες και φονικο οργανο απο το βαρος του....).

Οι εντυπωσεις μου....WOW!!!

-Οθονη...ενταααααξει!!! απλα νομιζω οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατι που μπορει να συγκριθει μαζι του, (αυριο θα το κανω δοκιμη διπλα σε IPHONE 13 PROMAX συναδελφου οποτε θα δω εαν πεφτω εξω).

-GPS...ΑΚΡΙΒΕΣΤΑΤΟ πραγματικα!!!!

-Μπαταρια... το φορτισα χτες το βραδυ γυρω στις εννια...σημερα με πολυ χρηση GPS (κατεβασμα χαρτων, πλοηγηση για τσεκαρισμα μεχρι Γλυφαδα και πισω Νεα Σμυρνη), Facebοok, store για να ξαναπερασω ολα τα watchfaces στο 5pro μου + ολες τις εφαρμογες που ειχα πριν στο κινητο +το ρολοι, Messenger, τηλεφωνα γυρω στη μια ωρα, δοκιμη ΜΑΜΕ μαζι με το kishi για τουλαχιστον 2 ωρες, το 5pro συνεχεια συνδεδεμενο) τωρα που γραφω ειναι στο 76% !!!!!!!!!!

-Ηχος...μπορουσε και καλυτερα νομιζω...

-Κλησεις....Μεχρι στιγμης δεν εχει χασει ΚΑΜΜΙΑ (απο διαφορα νουμερα που εκανα δοκιμες ή με επαιρναν)

-Φωτογραφικη/Φωτογραφιες...απο τις λιγες indoor που εβγαλα θεωρω οτι ειναι πολυ καλες, υποκειμενικα παντα, τις θεωρω πολυ κοντα (ισως και καλυτερες), σε συγκριση με τις mirrorless CANON M50 MARK II και SONY a6100 που εχω (default ρυθμισεις).

-Το μονο αρνητικο αν μπορεις να το πεις αρνητικο...σε σχεση με το SAMSUNG NOTE 10+ ειναι ποοοοολυ βαρυ!!!

-Θηκη του αγορασα την Spigen Ultra Hybrid Back Cover/Matte Black (περιμενω και την ιδια σε FROST BLACK) και απλα εχω την εντυπωση οτι ομορφοτερη θηκη ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

Σε ότι αφορα τον 45αρη φορτιστη.... κανει τη δουλεια του και με το παραπανω, με επιλογη στη γρηγορη φορτιση και οχι στην εξαιρετικα γρηγορη εκανε πληρη φορτιση και οχι μεχρι το 85% σε κατι λιγοτερο απο μια ωρα

Αυτα τα λιιιγα μεχρι στιγμης!!

 

316835430_1187067935558494_2977756104360786501_n.jpg

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Είναι επιλογή στο device care. Maintenance mode λέγεται 

Μια χαρα επαναφορά γίνεται.  Ειναι οι όροι της samsung μετα απο επισκευή συσκευής σε εγγύηση να γίνεται αναβάθμιση. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το Samsung s22 ultra Πριν γίνει αγορά αν η μπαταρία δεν κρατάει πολυ, αν χανονται η κλήσης. Γενικά εχω διαβάσει πολλά άλλα δεν ξέρω τι υσχυει. Η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο και βγαίνει 880 το Samsung 256gb τελικά να το πάρω ακούω γνώμες. Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mips said:

 Ποια είναι αυτή η επιλογή μέσα από το κινητό?

Δηλαδή, επιλέγοντας την παραπάνω, όταν γυρίσει πίσω, δεν έχει σβηστεί τίποτα;

Αν χρειαστεί κάποια δυνατή αλλαγή π.χ αλλαγή πλακέτας, προφανώς χάνεται το σύμπαν, σωστά;

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...