Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παιδιά το έχω παραγγείλει και το περιμένω οπότε λέω να αγοράσω φορτιστή. (Είμαι κάτοχος του ΝΟΤΕ 9)

Θα πάρω τον 45αρη. 

Γενικά θέλω να έχω πολλούς φορτιστές συνδεδεμένους σε διάφορα σημεία για να μην ασχολούμαι να τους κουβαλάω. Γι αυτό τον λόγο μέχρι τώρα είχα πολλούς φθηνούς από aliexpress κι ας φόρτιζαν αργά. Το ερώτημά μου είναι αν ειναι επικίνδυνη αυτή η πρακτική για την ασφάλεια της συσκευής. Με το ΝΟΤΕ 9 δεν με νοιαζει γιατί το έχω 4 χρόνια και η μπαταρία έτσι κι αλλιώς τα έχει παίξει.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω τον 25αρη της Samsung απο το S20+ και τον ξαναπηρα τωρα που τον ειχε προσφορα το eshop. Θεωρω οτι με συσκευες τοσο ακριβες καλυτερα θα ηταν να αποφευγονται οι αμφιβολου ποιοτητας φιρτιστες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω παραγγείλει και το περιμένω οπότε λέω να αγοράσω φορτιστή. (Είμαι κάτοχος του ΝΟΤΕ 9)
Θα πάρω τον 45αρη. 
Γενικά θέλω να έχω πολλούς φορτιστές συνδεδεμένους σε διάφορα σημεία για να μην ασχολούμαι να τους κουβαλάω. Γι αυτό τον λόγο μέχρι τώρα είχα πολλούς φθηνούς από aliexpress κι ας φόρτιζαν αργά. Το ερώτημά μου είναι αν ειναι επικίνδυνη αυτή η πρακτική για την ασφάλεια της συσκευής. Με το ΝΟΤΕ 9 δεν με νοιαζει γιατί το έχω 4 χρόνια και η μπαταρία έτσι κι αλλιώς τα έχει παίξει.
Πάρε τον γνήσιο 25 watt της samsung, έχουν 5 λεπτά διαφορά με τον 45 watt.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εταιρεία κινητής έχετε γιατί με wind δουλεύει άψογα!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παράλειψη που δεν το ανέφερα. Cosmote.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

28 minutes ago, geotrvs said:

Πάρε τον γνήσιο 25 watt της samsung, έχουν 5 λεπτά διαφορά με τον 45 watt.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν θα τον πληρώσω εγώ οπότε δεν με νοιάζει, γι αυτό έλεγα να παρω τον 45αρη.

Αλλά επειδή θέλω να έχω 4-5 χαμηλής ταχύτητας αναρωτιόμουν αν είναι επικικδυνο με τους φθηνούς.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

παντως οφειλω να πω ενα μεγαλο μπραβο στην samsung η οποια έχει κάνει μεγάλα άλματα και έχει δημιουργήσει ενα δικό της οικοσύστημα τα οποία συνδέονται όλα μεταξύ τους αστραπιαία,χωρίς κανένα πρόβλημα με άμεσα update και μάλιστα έχει πάρει πολλές λειτουργίες απο τα Apple που της έλειπαν όπως samsung cloud(θέλει λίγη δουλιτσα ακόμα)+onedrive(icloud) ,quickshare(airdrop) , samsung wallet(apple wallet) , μηνυματα μεταξυ samsung(imessage) , βίντεο κλήση μεσω google meet(facetime) , smart things για εύρεση φίλων(εύρεση φίλων apple) και άλλα που τώρα ίσως μου διαφεύγουν ή δεν τα έχω βρεί ακόμα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, GMF80 said:

Εχω τον 25αρη της Samsung απο το S20+ και τον ξαναπηρα τωρα που τον ειχε προσφορα το eshop. Θεωρω οτι με συσκευες τοσο ακριβες καλυτερα θα ηταν να αποφευγονται οι αμφιβολου ποιοτητας φιρτιστες.

Απ οτι βλεπω στο eshop ειναι στα 7.6 ευρώ όμως χωρίς καλώδιο.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stelios_85_07 said:

Απ οτι βλεπω στο eshop ειναι στα 7.6 ευρώ όμως χωρίς καλώδιο.

Το καλωδιο σκετο εχει πιο ακριβα!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, GMF80 said:

Το καλωδιο σκετο εχει πιο ακριβα!

Τότε δεν είναι προσφορά. Στο σκρουτζ υπαρχει με 16.77 μαζι με το καλώδιο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει καλωδιο και δεν χρειαζεται συν οτι οταν εχεις eshop στην περιοχη σου γλιτωνεις μεταφορικα θεωρω οτι ειναι οτι πρεπει.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Εχω τον 25αρη της Samsung απο το S20+ και τον ξαναπηρα τωρα που τον ειχε προσφορα το eshop. Θεωρω οτι με συσκευες τοσο ακριβες καλυτερα θα ηταν να αποφευγονται οι αμφιβολου ποιοτητας φιρτιστες.

Έχω τις επιφυλάξεις μου για το e-shop όσο αφορά την γνησιότητα του 25w (TA800NB). Τον είχα αγοράσει κι εγώ και παρατήρησα πως σε σχέση με άλλους 2 ίδιους που είχα πάρει από Κωτσόβολο, είναι κατά 4 gr πιο ελαφρύς (αν αυτό λέει κάτι).
Οι 2 του Κωτσόβολου είχαν ακριβώς το ίδιο βάρος.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για εσάς παιδιά αλλά σε εμένα σε διάστημα 5 ημερών έχει κολλήσει το viber 3 φορές και μάλιστα την μια έκανε και επανεκκίνηση μόνο του. με το s20+ δεν είχε συμβεί ούτε μια φορά σε 2 χρόνια που το είχα.

Link to comment
Share on other sites

Το viber ειναι απο τις πιο κακογραμμενες εφαρμογες και δεν εχει καμια σχεση η συσκευη με τα προβληματα του...

Link to comment
Share on other sites

Το viber ειναι απο τις πιο κακογραμμενες εφαρμογες και δεν εχει καμια σχεση η συσκευη με τα προβληματα του...
μακάρι να είναι έτσι αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με την συγκεκριμένη εφαρμογή με οποιαδήποτε συσκευή που είχα στην κατοχή μου. για το fb να σου πω ότι έχεις δίκιο
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas197 said:

Με αυτην τη παλιοbixby αξίζει Ν ασχοληθεί κάποιος; 

Εγώ την έχω ενεργοποιημένη και μάλιστα με το κουμπί. Σπάνια την χρησιμοποιώ, το Google Assistant αξίζει φυσικά πολύ περισσότερο, αλλά οκ, την έχω ενεργή σε περίπτωση που θέλω κάτι από αυτή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Το viber ειναι απο τις πιο κακογραμμενες εφαρμογες και δεν εχει καμια σχεση η συσκευη με τα προβληματα του...

Μπορείς να στέλνεις φωτογραφίες χωρίς συμπίεση όμως, όπως στο messenger. Δεν το χρησιμοποιώ καθόλου σαν εφαρμογή το viber, αλλά αυτό του το αναγνωρίζω. Στο Messenger δεν πα να έχεις το καλύτερο καμεροκινητο, θα στέλνεις η εκεί η στο Facebook και θα ναι, σα.. να μπαίνει η άνοιξη vga..

Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε τα σχόλια στο Play Store πάντως έχουν κι άλλοι πρόβλημα με το Viber σε άλλες συσκευές (και Samsung και μη).

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την ηχογράφηση κλήσεων με αλλαγή χώρας:

Ο συνομιλητής ακούει μήνυμα ότι η κλήση του ηχογραφείται, όπως διάβασα κάπου ή δεν είναι υποχρεωτικό ακόμα;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, stelios_85_07 said:

Ερώτηση για την ηχογράφηση κλήσεων με αλλαγή χώρας:

Ο συνομιλητής ακούει μήνυμα ότι η κλήση του ηχογραφείται, όπως διάβασα κάπου ή δεν είναι υποχρεωτικό ακόμα;

Όχι δεν ακούει 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα συμφωνήσω και γω για την μπαταρία μεγάλη απογοήτευση. Σε σχέση πάντα με το s21 ultra που είχα πριν. Που έβγαζα 1.5 24ωρο με 7-8 ώρες SOT. Τώρα με το ζόρι βλέπω να πιάνω 6 ώρες. 

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Μετα την προτελευταια αναβαθμιση έχω πολυ σημαντικο πρόβλημα με χαμένες κλήσεις , αλλά μόνο όταν εχω και τις 2 καρτες ενεργές . Οταν δουλευει μόνο η μια SIM , όλα ειναι μια χαρά , οτάν ενεργοποιώ και την δευτερη sim που την έχω για data μονο , χάνω πολλές κλήσεις . με παιρνουν και φαινεται κλειστό το τηλέφωνο . εχω δοκιμάσει εκκαθάριση cache και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και δεν ΄'εγινε τίποτα . ¨Έχει καμια ιδέα κανεις ? 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα συμφωνήσω και γω για την μπαταρία μεγάλη απογοήτευση. Σε σχέση πάντα με το s21 ultra που είχα πριν. Που έβγαζα 1.5 24ωρο με 7-8 ώρες SOT. Τώρα με το ζόρι βλέπω να πιάνω 6 ώρες. 

Πάντα θα υπάρχουν οι άνθρωποι οι οποίοι θα λένε ότι η συσκευή έχει εκπληκτική αυτονομία και ότι είναι πολύ ευχαριστημένοι…

Το ίδιο γίνεται εδώ από κάποιους, ονόματα δε λέμε είναι γνωστοι, το ίδιο γίνεται και στο θέμα του s21 fe…

Και εγώ είμαι μέσα σε αυτούς οι οποίοι θα θέλανε καλύτερη αυτονομία και δεν είναι ευχαριστημένοι από την συσκευή τους …


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gthebest said:

Πάντως θα συμφωνήσω και γω για την μπαταρία μεγάλη απογοήτευση. Σε σχέση πάντα με το s21 ultra που είχα πριν. Που έβγαζα 1.5 24ωρο με 7-8 ώρες SOT. Τώρα με το ζόρι βλέπω να πιάνω 6 ώρες. 

Εγώ 1,5 24ωρο δεν έβγαζα ούτε με το s21 ultra.πως το καταφέρνετε δεν μπορώ να καταλαβω.δεν το πιάνετε καθόλου το τηλέφωνο στα χέρια σας;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...