Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Του irepair με τοποθετηση με UV Light και case friendly ειναι παρα πολυ καλη αλλα κ εκει θελει προσοχη με τις θηκες...  Παροτι case friendly... Πχ με τη Ringke Fusion X ταιριαζει γαντι αλλα η Spigen Rugged Armor τη σηκωνει στο πλαι..
Αν δεν βαλεις case friendly με την Spigen μια χαρα αλλα η Ringke τη σηκωνει πανω στις ακρες...
Είναι πως θα ταιριάξει η ζελατίνα, στο δικό μου η ίδια μεμβράνη με Spigen hybrid clear δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα ,η caseology όμως την σηκώνει

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βοηθήστε με με κάτι σπαστικό.

Εχω paired και το galaxy watch 3.

Οταν το ρολοι συμμετέχει με καποιο τροπο σε μια κλήση (πχ να μιλησω για λίγο), μετα αυτόματα πεφτει το ringtone του κινητού στο μηδέν (η κοντα στο μηδεν) με αποτέλεσμα να μην το ακούω.

Υπάρχει καπου σχετική ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

εχει εγκαταστήσει κανείς το samsung wallet;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

εχει εγκαταστήσει κανείς το samsung wallet;
Μπορείς να το κατεβάσεις αλλά, όπως και με το πορτοφόλι της Google, πρέπει οι ελληνικές τράπεζες να το προσθέσουν. Νομίζω δεν είναι θέμα Samsung αλλά τράπεζας. Με κάθε επιφύλαξη γιατί έτσι γινόταν και με την Google. Οπότε έτσι κι αλλιώς δε θα δουλεύει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Μπορείς να το κατεβάσεις αλλά, όπως και με το πορτοφόλι της Google, πρέπει οι ελληνικές τράπεζες να το προσθέσουν. Νομίζω δεν είναι θέμα Samsung αλλά τράπεζας. Με κάθε επιφύλαξη γιατί έτσι γινόταν και με την Google. Οπότε έτσι κι αλλιώς δε θα δουλεύει.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

το κατέβασα εκτος galaxy store(γιατί δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μας),ανοιγει στην πρωτη οθόνη αλλα δεν προχωράει...εσυ το έχεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα εκτος galaxy store(γιατί δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα μας),ανοιγει στην πρωτη οθόνη αλλα δεν προχωράει...εσυ το έχεις;
Δεν λειτουργεί με ελληνικό CSC. Δουλευει μόνο με CSC χωρών που υποστηρίζεται


Sent from my Galaxy.


Link to comment
Share on other sites

Ένα σπαστικό που έχω παρατηρήσει τελευταία , είναι τα εικονίδια που έχω μέσα σε ορισμένους φακέλους στην επιφάνεια εργασίας, ορισμένα αλλάζουν θέση. Παλιά δε το εκανε αυτό. Εγώ βάλει και τη επιλογή να κλειδώνει η επιφανεια εργασίας , αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
Το έχει παρατηρήσει καποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ένα σπαστικό που έχω παρατηρήσει τελευταία , είναι τα εικονίδια που έχω μέσα σε ορισμένους φακέλους στην επιφάνεια εργασίας, ορισμένα αλλάζουν θέση. Παλιά δε το εκανε αυτό. Εγώ βάλει και τη επιλογή να κλειδώνει η επιφανεια εργασίας , αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
Το έχει παρατηρήσει καποιος άλλος?
Μου συνέβη και εμένα 2 φορές, σε κάποια folder όχι σε όλα και κάποια εικονίδια άλλαξαν θέση και διάταξη. Απλά μου συνέβη μετά που έκανα εγκατάσταση με το nice lock to homeup και registar. Δεν ξέρω εάν ήταν τυχαίο. Προ 2 ημερών έγινε, αναμένω να δω εάν ξανασυμβεί

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και εμένα 2 φορές, σε κάποια folder όχι σε όλα και κάποια εικονίδια άλλαξαν θέση και διάταξη. Απλά μου συνέβη μετά που έκανα εγκατάσταση με το nice lock to homeup και registar. Δεν ξέρω εάν ήταν τυχαίο. Προ 2 ημερών έγινε, αναμένω να δω εάν ξανασυμβεί

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Ναι έχεις δίκιο! Σε ορισμένα folder όχι σε όλα. Είχα το good lock εδώ και καιρό. Αυτό άρχισε να γίνεται μετά την εγκατάσταση του registar.
Θα το βγάλω να δω πως θα πάει!
Link to comment
Share on other sites

έχετε δει βελτίωση από το update του Νοεμβρίου?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, steliosk said:

έχετε δει βελτίωση από το update του Νοεμβρίου?

Στη μία μέρα που το έχω έχω δει μεγάλη αρκετή διαφορά σίγουρα στα stutters και glitches και γενικά στην εμπειρία χρήσης (και θα το κρατήσω αν δω ότι είναι σταθερή σαν συμπεριφορά αυτή η καλυτέρευσή και με τον καιρό δεν αρχίζει να κάνει κουλά.. γιατί ψαχνόμουν να το σουτάρω και να επιστρέψω πίσω σε IPhone 13 pro max όσο και αν σιχαίνομαι το να μη μπορώ να κάνω τη συσκευή μου personalize όπως γουστάρω άλλο τόσο και ακόμα περισσότερο σιχαίνομαι να μην είναι κορυφαία η εμπειρία χρήσης..)

Στην μπαταρία δε ξέρω θα έχω άποψη αργότερα γιατί δεν ήμουν ευχαριστημένος με βαριά χρήση με την πρώτη 13.. 5 ώρες οθόνη στο 15ωρο δε το θεωρώ τρομερή αυτονομία από τέτοια συσκευή. Μέχρι στιγμής δείχνει καλύτερα δείγματα έχω 3 ώρες οθόνη με 9μιση ώρες σύνολο και 55% μπαταρία ακόμα.. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2022 at 1:18 ΜΜ, DrFrap said:

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει ότι ενώ έχω ενεργοποιήσει volte και wifi calling, κάποιες φορές ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού, το εικονίδιο δίπλα δεν δείχνει το wifi calling, αλλά το volte. Κατά συνέπεια λόγω κακού σήματος στην περιοχή να έχω διακοπές και κακή ποιότητα συνομιλίας. Έχω δοκιμάσει να ανοιγοκλεισω wifi calling, wifi γενικά, λειτουργία πτήσης, τπτ. Μόνο με ρεσταρτ επανέρχεται το σηματακι wifi calling και καλή ποιότητα συνομιλίας. Έχει τύχει σε κάποιον? Καμία ιδέα?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Δεν έχω τη συσκευή αλλά έχεις βάλει σε προτεραιότητα το wifi calling έναντι του volte;

 

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή αλλά έχεις βάλει σε προτεραιότητα το wifi calling έναντι του volte;
 
Δεν έχω δει να υπάρχει τέτοια επιλογή

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DrFrap said:

Δεν έχω δει να υπάρχει τέτοια επιλογή

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Υπάρχει. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. 
Αν εννοείς να τικαρω στο μενού τις επιλογές volte και WiFi calling whenever possible, το έχω ήδη κάνει. Δεν έχω δει σαν προεπιλογή πρώτα το wifi και μετά το volte.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DrFrap said:

Αν εννοείς να τικαρω στο μενού τις επιλογές volte και WiFi calling whenever possible, το έχω ήδη κάνει. Δεν έχω δει σαν προεπιλογή πρώτα το wifi και μετά το volte.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

δεν το εχω προχειρο το κινητο τωρα, αλλα αν θυμαμαι καλα εχει να προτιμαει volte ή wificall. Για ανοιξε το τηλεφωνο (να παρεις δλδ τηλ) και πατα ρυθμισεις (πανω δεξια νομιζω ειναι) και ψαξε εκει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι παλια που είχα κινητά της LG που επαιρνα μια αναβαθμιση τον χρόνο και αν.

Και τώρα που δεν υπάρχει LG και αναγκάστηκα να πάω σε samsung (είχα το S20 και τώρα το S22) νιώθω ότι έχω iphone (στο θέμα αναβαθμίσεων) .

 

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω προχειρο το κινητο τωρα, αλλα αν θυμαμαι καλα εχει να προτιμαει volte ή wificall. Για ανοιξε το τηλεφωνο (να παρεις δλδ τηλ) και πατα ρυθμισεις (πανω δεξια νομιζω ειναι) και ψαξε εκει
Έχεις δίκιο, υπάρχει εκεί η επιλογή preferred, το είχα ξεχάσει. Την είχα όμως ήδη επιλεγμένη. Κάποιο bug νομίζω είναι, δεν ξέρω αν είναι θέμα κινητού ή δικτύου κινητής που είναι χάλια εδώ και δημιουργεί κάνα conflict. Τεσπα, αν δεν αναφέρει κανείς άλλος να του έχει συμβεί, προχωράμε

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2022 at 1:18 ΜΜ, DrFrap said:

Καλησπέρα. Έχω παρατηρήσει ότι ενώ έχω ενεργοποιήσει volte και wifi calling, κάποιες φορές ενώ είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού, το εικονίδιο δίπλα δεν δείχνει το wifi calling, αλλά το volte. Κατά συνέπεια λόγω κακού σήματος στην περιοχή να έχω διακοπές και κακή ποιότητα συνομιλίας. Έχω δοκιμάσει να ανοιγοκλεισω wifi calling, wifi γενικά, λειτουργία πτήσης, τπτ. Μόνο με ρεσταρτ επανέρχεται το σηματακι wifi calling και καλή ποιότητα συνομιλίας. Έχει τύχει σε κάποιον? Καμία ιδέα?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Και εμένα μου κάνει ακριβώς αυτό. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι το restart μέχρις στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου κάνει ακριβώς αυτό. Η μόνη λύση που έχω βρει είναι το restart μέχρις στιγμής.
Τι εταιρεία κινητής έχετε γιατί με wind δουλεύει άψογα!!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Vofafone εγω και σχεδον ολη μερα με Wifi Calling καθως στη δουλεια εχω κακο σημα. Κανενα προβλημα. 1-2 χαμενες κλησεις την ωρα αλλαγης απο το 1 wifi στο αλλο (συνδεεται σε 2 στη δουλεια αναλογα που ειμαι) και 1 φορα κολλησε σε κληση για τον ιδιο λογο.

Link to comment
Share on other sites

Πας στον dialer, 3 τελιτσες, ρυθμισεις κλησεων και ενεργοποιεις κλησεις wifi

 

Screenshot_20221123_124104_Gallery.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...