Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

χαίρεται νέος κάτοχος και ψάχνω για φορτιστή τι πρωτόκολλο φόρτισης πρέπει να έχει για να πιάσει το max και τι τύπου πρέπει να είναι το καλώδιο?

κάποια πρόταση από Ελλάδα ή εξωτερικό?(ακόμα και από aliexpress)

ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο crazy sundays του eshop εχει τον 25αρη φορτιστη της Samsung. Καλωδιο εχει το κινητο μαζι οποτε δεν χρειαζεσαι κατι εξτρα.

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται νέος κάτοχος και ψάχνω για φορτιστή τι πρωτόκολλο φόρτισης πρέπει να έχει για να πιάσει το max και τι τύπου πρέπει να είναι το καλώδιο?
κάποια πρόταση από Ελλάδα ή εξωτερικό?(ακόμα και από aliexpress)
ευχαριστώ 
Εγώ έχω πάρει τον 45w της Samsung που είχε και το καλώδιο στην συσκευασία του

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kostas197 said:

χαίρεται νέος κάτοχος και ψάχνω για φορτιστή τι πρωτόκολλο φόρτισης πρέπει να έχει για να πιάσει το max και τι τύπου πρέπει να είναι το καλώδιο?

κάποια πρόταση από Ελλάδα ή εξωτερικό?(ακόμα και από aliexpress)

ευχαριστώ 

Η συσκευή υποστηρίζει 25w φόρτισης και πρωτόκολλα τόσο Qc όσο και Pd. Αν δεν πάρεις τον 25αρη της Samsung μπορείς να πάρεις κάποιας άλλης εταιρίας. Φρόντισε να είναι κάτι ποιοτικό πχ. της Anker. Φιλικά, μην ασχοληθείς με aliexpress και άλλες Κινεζιές. Δεν θα κάνεις οικονομία στο φορτιστή σε συσκευή του χιλιάρικου. Με 15€ βρίσκεις άνετα. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή υποστηρίζει 25w φόρτισης και πρωτόκολλα τόσο Qc όσο και Pd. Αν δεν πάρεις τον 25αρη της Samsung μπορείς να πάρεις κάποιας άλλης εταιρίας. Φρόντισε να είναι κάτι ποιοτικό πχ. της Anker.
Νομίζω ότι κάπου κάνεις λάθος, η συσκευή υποστηρίζει 45w φόρτισης

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stef08 said:

Νομίζω ότι κάπου κάνεις λάθος, η συσκευή υποστηρίζει 45w φόρτισης

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λάθος. Εγώ χρησιμοποιώ τον 25αρη. Μπερδεύτηκα γιατί το κράτησα λίγο και τώρα το έχει η γυναίκα μου. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει εδώ και πολύ καιρό τον παρακάτω φορτιστή τον οποίο μπορείτε να το βρείτε και στο skroutz και σε άλλα επώνυμα μαγαζιά όπως το public και τα λοιπά. Το laptop το φορτώνει όταν χρησιμοποιείς μόνο την πρώτη θύρα type-c στα 65 watt και όταν χρησιμοποιείς την πρώτη τη δεύτερη και την Τρίτη θύρα μαζί δίνει 45 watt στην πρώτη και μοιράζει τα υπόλοιπα στις άλλες δύο.

Δοκιμασμένος όπως σας είπα και με το laptop και με κινητό της xiaomi και με τάμπλετ της samsung και συσκευές τηλεφώνου της samsung. Πηγαίνει τρένο απλά όταν είναι πολύ άδεια η μπαταρία της συσκευής συσκευή λίγο ζεσταίνεται αλλά είναι φυσιολογικό. Συνήθως φορτίζω το tablet μαζί με τα ασύρματα ακουστικά και το κινητό τηλέφωνο μαζί. Όταν γεμίσει κάποιο από αυτά κάνει πάλι διαχείριση της ενέργειας και δίνει παραπάνω στις άλλες θύρες από ότι κατάλαβα.

https://www.e-shop.gr/baseus-gan2-pro-quick-charger-2c-u-65w-eu-charging-cable-type-c-100w-20v-5a-1m-black-p-TEL.075787

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Η συσκευή υποστηρίζει 25w φόρτισης και πρωτόκολλα τόσο Qc όσο και Pd. Αν δεν πάρεις τον 25αρη της Samsung μπορείς να πάρεις κάποιας άλλης εταιρίας. Φρόντισε να είναι κάτι ποιοτικό πχ. της Anker. Φιλικά, μην ασχοληθείς με aliexpress και άλλες Κινεζιές. Δεν θα κάνεις οικονομία στο φορτιστή σε συσκευή του χιλιάρικου. Με 15€ βρίσκεις άνετα. 

Μία πρόταση στα 15?γιατι θέλω δυο

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη για να κλειδωνω εφαρμογες και φακελους;  δεν θελω μεσω ασφαλή φακελου.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, spinemm said:

Καλησπερα!! κατοχος NOTE 10+ 512GB, ελεω εβδομαδας, πια, BF σκεφτομαι να προχωρησω (?) στην αγορα του S22 ULTRA 256GB (ή να περιμενω για το S23?), αυτα που με απασχολουν ειναι, εαν μετα το προσφατο  update διορθωθηκαν: το θεμα με τις κλησεις, το θεμα της μπαταριας και εαν το gps συνεχιζει να εχει προβληματα...ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις οποιες απαντησεις σας!!!

Εγώ το S22ultra δεν θα το έπαιρνα ούτε δωρεάν. Μου άλλαξαν όλη την πλακέτα και συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Περιμένω να βγει το S23 να το αλλάξω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, spinemm said:

Καλησπερα!! κατοχος NOTE 10+ 512GB, ελεω εβδομαδας, πια, BF σκεφτομαι να προχωρησω (?) στην αγορα του S22 ULTRA 256GB (ή να περιμενω για το S23?), αυτα που με απασχολουν ειναι, εαν μετα το προσφατο  update διορθωθηκαν: το θεμα με τις κλησεις, το θεμα της μπαταριας και εαν το gps συνεχιζει να εχει προβληματα...ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις οποιες απαντησεις σας!!!

Έχω το S22u από το Μαρτιο με προπαραγγελία και είμαι ευχαριστημένος από την εξαιρετική οθόνη, την καμερα με το απιστευτο ζουμ και την ευχρηστία που μου προσφέρει το πενακι. Οι αναβαθμίσεις που έχει στείλει η Samsung ολο αυτό το διάστημα έχουν βελτιώσει το κινητό και προσωπικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με GPS ή αποτυχημενες κλήσεις.

Η μπαταρία από την άλλη μεριά είναι το αδύνατο σημείο του με τη χρήση που του κάνω. Κατέληξα μετά το τελευταίο update να του κάνω ολική επαναφορά και να μην το επαναφέρω από τα backup αλλά να το "χτίσω" από την αρχή. Καμία διαφορά. Δεν έχω καταφέρει να δω πάνω από 4.30 SOT με τίποτα. Ίσως να φταίει ότι κινούμαι σε περιοχές με χαμηλό σήμα. Ίσως ότι εχω συνεχως ανοιχτό το BT σε σύνδεση με ρολόι και το NFC για να κανω πληρωμές. Και το WIFI με "εξυπνη" ρύθμιση ώστε να ανοιγο-κλείνει στις περιοχές που πρέπει. Με όλα αυτά ανοικτά φτάνω το βραδυ με 15-20% μπαταρία και το βαζω για ολονυκτια φορτιση. Στο σερβις που πήγα ελεγξαν την μπαταρία και την βρηκαν ΟΚ. 

Δεν ισχυρίζομαι ότι ολοι οι άλλοι λένε ψεμματα για την μπαταρία, προφανως είναι ευχαριστημενοι και το αναφερουν και καλά κάνουν. Καλό όμως είναι να υπάρχει διατυπωμένη και μια ένσταση εκ μερους μου και η δική μου εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostas197 said:

Μία πρόταση στα 15?γιατι θέλω δυο

Είχα κάνει λάθος για τα βατ. Αν σε ενδιαφέρει πάντως κάτι με λιγότερα βατ δες αυτά 

https://www.skroutz.gr/s/26256297/Anker-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-20W-Power-Delivery-Λευκός-PowerPort-III-Nano.html

 

https://www.skroutz.gr/s/30111385/Ugreen-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-C-20W-Power-Delivery-Λευκός-CD241.html

 

Είναι καλοί. Υποστηρίζουν και quick charge και power delivery. Τα έχω και τα δύο και είναι καλοί. Στα 20 βατ. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τον 65w της Samsung, με καλώδιο κανονικά στην συσκευασία, που έχει και 3 θύρες για φόρτιση και ξέγνοιασα...

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikosdoc said:

Έχω το S22u από το Μαρτιο με προπαραγγελία και είμαι ευχαριστημένος από την εξαιρετική οθόνη, την καμερα με το απιστευτο ζουμ και την ευχρηστία που μου προσφέρει το πενακι. Οι αναβαθμίσεις που έχει στείλει η Samsung ολο αυτό το διάστημα έχουν βελτιώσει το κινητό και προσωπικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με GPS ή αποτυχημενες κλήσεις.

Η μπαταρία από την άλλη μεριά είναι το αδύνατο σημείο του με τη χρήση που του κάνω. Κατέληξα μετά το τελευταίο update να του κάνω ολική επαναφορά και να μην το επαναφέρω από τα backup αλλά να το "χτίσω" από την αρχή. Καμία διαφορά. Δεν έχω καταφέρει να δω πάνω από 4.30 SOT με τίποτα. Ίσως να φταίει ότι κινούμαι σε περιοχές με χαμηλό σήμα. Ίσως ότι εχω συνεχως ανοιχτό το BT σε σύνδεση με ρολόι και το NFC για να κανω πληρωμές. Και το WIFI με "εξυπνη" ρύθμιση ώστε να ανοιγο-κλείνει στις περιοχές που πρέπει. Με όλα αυτά ανοικτά φτάνω το βραδυ με 15-20% μπαταρία και το βαζω για ολονυκτια φορτιση. Στο σερβις που πήγα ελεγξαν την μπαταρία και την βρηκαν ΟΚ. 

Δεν ισχυρίζομαι ότι ολοι οι άλλοι λένε ψεμματα για την μπαταρία, προφανως είναι ευχαριστημενοι και το αναφερουν και καλά κάνουν. Καλό όμως είναι να υπάρχει διατυπωμένη και μια ένσταση εκ μερους μου και η δική μου εμπειρία...

Eυχαριστω για την απαντηση...ωωωχ και εγω το ΝΟΤΕ μου το εχω συνδεδεμενο με το 5PRO και πιο πριν με τα 3και2 ολη μερα, με μετρια χρηση, δηλ ανοικτα δεδομενα μεχρι την ωρα που γυριζω σπιτι, κατα την διαρκεια της ημερας, τα γνωστα (viber, outlook, insta, facebook, κανενα παιχιδι) το φορτιζω καθε 2η ημερα!!!

1 ώρα πριν, ggazas said:

Εγώ το S22ultra δεν θα το έπαιρνα ούτε δωρεάν. Μου άλλαξαν όλη την πλακέτα και συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τις κλήσεις. Περιμένω να βγει το S23 να το αλλάξω.

Ευχαριστω για την απαντηση....κατι παρομοια εχω διαβασει και εδω και σε αλλα sites και με κρατανε τοοοσο καιρο απο την μη αγορα του και την αναμονη για το S23, απο την αλλη παλι οπως εχω ηδη γραψει day1 ΔΕΝ ξανααγοραζω....οποτε εχω να διαλεξω ακομα λιιιγη υπομονη ή αγορα του 22 με οτι συνεπαγεται!!! 😁 😁

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Το s22 ultra είναι απλά το καλύτερο android κινητό, εξαιρετικό σε όλους τους τομείς, σε εμένα ΚΑΝΈΝΑ πρόβλημα και ειλικρινά μου προκαλεί εντύπωση ότι κάποιοι έχουν θέμα, εδώ το έχουμε πάνω από 15 άτομα και ΟΥΔΕΙΣ έχει θέμα...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρια με την αναβαθμιση σε 13 με One UI 5.0!

Κατα την γνωμη δεν εκανε και τρομερες αλλαγες στο One UI (χρηστης απλου S20)! Παρ ολ' αυτα στο πρωτο μεγαλο update που εδωδε ειχε αρκετα κολληματα, αλλα ευτυχως μεσα σε 5 μερες εδωσε 2ο update με την ασφαλεια Νοεμβριου και τα κολληματα τελειωσαν. 

Η συσκευη απλα εγινε αισθητα πιο γρηγορη στο θεμα των animations! 

Ενα bug που παρατηρω εγω ειναι οταν ανοιγω καποιες φορες την καμερα και κανω εναλλαγη με την μπροστινη και το αντιστροφο η βαζω ενα βιντεο να παιξει μαυριζει η οθονη!

Οπως και το πληκτρολογιο οταν γραφεις μια προταση την πρωτη λεξη αντι να την εχει με κεφαλαιο το διορθωνει με μικρο γραμμα! (Λυνεται προσωρινα με αλλαγη πληκτρολογιου)

Θα προτιμουσα να ειχε αισθητες διαφορες για να εχει και νοημα η αναβαθμιση σαν να πηρες ενα καινουριο κινητο! Εδω και 4-5 χρονια σε αυτο εχει μεινει στασιμη και απλα βελτιωνει αυτο που εχει... Απο την μια καλο απο την αλλη βαρετο!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Για το μαύρισμα της οθόνης κάνε μια επαναφορά. Κάτι δεν έκατσε καλά γιατί δεν το κάνει. Ίσως βέβαια να έχουν θέμα τα 20 οπότε θα φτιάξει.
Πραγματικά είναι το καλύτερο τηλέφωνο σε όλα του. Θερμοκρασία, ακουστικό, κλήσεις. Καλά η οθόνη του είναι ποίημα!!! Φαίνονται τα πάντα ακόμα και κάτω από τον ήλιο το καλοκαίρι. Στη θάλασσα το έπαιρνα και δεν έκανε κιχ. Πόσο μάλλον τώρα που δεν έχει ζέστη. Το τηλέφωνο πάει σφαίρα και η μπαταρία του πλέον είναι ακόμα καλύτερη, μετά την αναβάθμιση. Δεν ξέρω αλλά σκέφτομαι να το κρατήσω. Πιστεύω δεν έχει νόημα η αλλαγή στο 23, ίσως το 24.
Πάντως όσοι το σκέφτεστε να έχετε στο νου σας ότι θα ξεκινήσει στα 1500 λόγω αντιγραφής της άλλης εταιρείας. Έτσι είναι αφού αυτοί οι δύο παίζουν μπάλα και είναι το μοναδικό με σημαντικές πωλήσεις στις ΗΠΑ. Όποιος έχει τα χρήματα αγοράζει, αλλιώς αυτό εδώ είναι η καλύτερη επιλογή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costsa41 said:

Για το μαύρισμα της οθόνης κάνε μια επαναφορά. Κάτι δεν έκατσε καλά γιατί δεν το κάνει. Ίσως βέβαια να έχουν θέμα τα 20 οπότε θα φτιάξει.
 

Μολις βρηκα που το κανει δοκιμαστε το και εσεις να μου πειτε... (δεν το κανει παντα) 

Οταν ειναι η συνομιλια του messenger (φουσκαλα) και ανοιξω την καμερα, και αρχιζω και κανω εναλλαγες στις καμερες (με γυρισμενο στα πλαγια το κινητο) απο την πισω στην μπροστα και το αντιστροφο γινεται μαυρη η οθονη... Αν παλι ξανακανω εναλλαγη ανοιγει για λιγο δειχνει οτι αλλαζει καμερα και ξανα μαυρη οθονη... Μαλλον κατι παιζει με την επικαλυψη οθονης που χρησιμοποιει η φουσκαλα του messenger... γιατι οταν την συρω προς τα κατω και την εξαφανισω απο την οθονη και μπω στην καμερα οσες εναλλαγες και να κανω δεν γινεται μαυρη η οθονη!

Θα δοκιμασω με διαγραφη του messenger μηπως διορθωθει αλλιως φορματ!

Edit: γινεται και οταν ειναι ορθιο το κινητο και στα πλαγια!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω σαν αξία μεταπώλησης όποιος γνωρίζει και μπορεί να εκτιμήσει ποιο χρώμα είναι πιο δημοφιλές και έχει καλύτερη αξία μεταπώλησης ; Μεταξύ μαύρου, πράσινου, μωβ και άσπρου 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση....κατι παρομοια εχω διαβασει και εδω και σε αλλα sites και με κρατανε τοοοσο καιρο απο την μη αγορα του και την αναμονη για το S23, απο την αλλη παλι οπως εχω ηδη γραψει day1 ΔΕΝ ξανααγοραζω....οποτε εχω να διαλεξω ακομα λιιιγη υπομονη ή αγορα του 22 με οτι συνεπαγεται!!!  
μετά την αναβάθμιση του 13 έγινε άλλη συσκευή πραγματικά.. μπαταρια κάθε 2 μέρες φόρτιση φορτιζα κάθε βράδυ πριν την αναβάθμιση..
Κάμερα αισθητά καλύτερη.. τα παιχνίδια τρέχουν νεράκι τύπου fortnite που δεν το είχα στα ultra γιατί δεν γινότανε να παίξεις πάνω από 30 με 40 fps.. τώρα όλα στα full καρφωμένο στα 60.
δεν έχω λόγια πραγματικά.. μου δίνουν ανταλλαγή φαντάσου fold 4 και δεν το δίνω γιατί το κινητό έγινε απλά τέλειο
...

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μπορείς κάποιος να μου θυμίσει πως αυξάνουμε τους χαρακτήρες στα μηνύματα για να μην στέλνω 3-4 για μια απάντηση. ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, RSAROUKLA said:

καλημέρα μπορείς κάποιος να μου θυμίσει πως αυξάνουμε τους χαρακτήρες στα μηνύματα για να μην στέλνω 3-4 για μια απάντηση. ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα! Πας Μηνύματα, 3 τελίτσες, ρυθμίσεις, περισσότερες ρυθμίσεις, SMS και στην κωδικοποίηση βάζεις Αλφάβητο GSM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πας Μηνύματα, 3 τελίτσες, ρυθμίσεις, περισσότερες ρυθμίσεις, SMS και στην κωδικοποίηση βάζεις Αλφάβητο GSM.
οκ ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω σαν αξία μεταπώλησης όποιος γνωρίζει και μπορεί να εκτιμήσει ποιο χρώμα είναι πιο δημοφιλές και έχει καλύτερη αξία μεταπώλησης ; Μεταξύ μαύρου, πράσινου, μωβ και άσπρου 
Δεν ξέρω ποιο είναι πιο δημοφιλές, αλλά έχω παρατηρήσει ότι στις αγγελίες αν κάποιος ζητήσει συγκεκριμένο χρώμα αυτό θα είναι το πράσινο

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...