Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχει κάποιος εμπειρία από αγορά από tradingshenzhen; σκέφτομαι το s22 ultra 256 snapdragon με 1077 ευρω.

Θα λειτουργούν όλα εδώ Ελλάδα όπως πχ το google pay; αυτοί λένε Ναι.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λογικά θα δουλεύει από την στιγμή που οι τράπεζες εδώ συνεργάζονται με το Google pay. Αυτό όμως που θα έπρεπε να σε απασχολεί είναι το σέρβις και ότι κανείς δε θα το αναλάβει αν πάθει κάτι. Και δεν καταλαβαίνω γιατί να δώσεις τόσα χρήματα για κάτι χωρίς εγγύηση και να μην πάρεις το κανονικό που είναι σούπερ σε όλα του. Αν πάθει κάτι θα πρέπει να σε καλύψει το κατάστημα να το στείλει εκτός Ευρώπης και καταλαβαίνεις καθυστέρηση που θα έχει, αν βέβαια κάνει κάτι τέτοιο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theokyr1 said:

Καλησπέρα. Έχει κάποιος εμπειρία από αγορά από tradingshenzhen; σκέφτομαι το s22 ultra 256 snapdragon με 1077 ευρω.

Θα λειτουργούν όλα εδώ Ελλάδα όπως πχ το google pay; αυτοί λένε Ναι.

Ευχαριστω!

και ρωταει καποιος αφελης: γιατι να μην περιμενεις 2-3 μηνες να παρεις το νεο s23 με επεξεργαστη snap πολυ καλυτερο απο του s22 και ισως σε καποια προσφορα με καποιο δωρο?

Link to comment
Share on other sites

και ρωταει καποιος αφελης: γιατι να μην περιμενεις 2-3 μηνες να παρεις το νεο s23 με επεξεργαστη snap πολυ καλυτερο απο του s22 και ισως σε καποια προσφορα με καποιο δωρο?
Γιατί θα πρέπει να δώσει αλλά 200 για το 23 μήπως;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, costsa41 said:

Γιατί θα πρέπει να δώσει αλλά 200 για το 23 μήπως;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

συνηθως δινουν καποια προσφορα και με δωρο, θα κερδισει ομως την επισημη 2ετη εγγυηση και θα εχει το κεφαλι του ησυχο. εξαλλου το s22 με snap δεν το αναγνωριζει εδω η samsung ουτε για αλλαγη μπαταριας.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

συνηθως δινουν καποια προσφορα και με δωρο, θα κερδισει ομως την επισημη 2ετη εγγυηση και θα εχει το κεφαλι του ησυχο. εξαλλου το s22 με snap δεν το αναγνωριζει εδω η samsung ουτε για αλλαγη μπαταριας.
Ναι για την εγγύηση το έγραψα κι εγώ. Απλά δε βλέπω το λόγο κάποιος να περιμένει το 23 έχοντας στο μυαλό του ότι θα δώσει παραπάνω από 200 ευρώ, βλέπε τιμολογιακή πολιτική αλά Apple, για να το πάρει και σαν δώρο buds συνήθως από την εταιρεία που κοστίζουν 100 ευρώ το πολύ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το registar στο good lock πως το βρίσκουμε?
Από το nicelock downloader , πατώντας σε οποιαδήποτε εφαρμογή για download,μέσω xda θα σε βγάλει στην search bar του goodlock εκεί θα βάλεις το όνομα της εφαρμογής και θα το κατεβάσεις

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στο S22 U είστε όλοι (εσείς στους οποίους δούλεψε το Registar) στο UI5; Στο S20FE5g είμαι ακόμη UI4 και το εικονίδιο για το apk αρχείο είναι ένα ερωτηματικό και δεν το αναγνωρίζει καθόλου η συσκευή....

Είναι θέμα UI ή απλά σε εμένα δεν αναγνωρίζει το apk λόγω συσκευής;

Ρωτάω γιατί π.χ. το Expert Raw μου το έδειχνε κανονικά σαν apk αρχείο, αλλά δεν το εγκαθιστά γιατί δεν το υποστηρίζει η συσκευή....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Στο S22 U είστε όλοι (εσείς στους οποίους δούλεψε το Registar) στο UI5; Στο S20FE5g είμαι ακόμη UI4 και το εικονίδιο για το apk αρχείο είναι ένα ερωτηματικό και δεν το αναγνωρίζει καθόλου η συσκευή....
Είναι θέμα UI ή απλά σε εμένα δεν αναγνωρίζει το apk λόγω συσκευής;
Ρωτάω γιατί π.χ. το Expert Raw μου το έδειχνε κανονικά σαν apk αρχείο, αλλά δεν το εγκαθιστά γιατί δεν το υποστηρίζει η συσκευή....
Μετά το 5 το έδειξε αλλά πιστεύω δεν είναι το ίδιο με το raw οπότε κάποια στιγμή θα στο εμφανίσει όταν θα πάρεις την ενημέρωση.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, boymanos said:

και ρωταει καποιος αφελης: γιατι να μην περιμενεις 2-3 μηνες να παρεις το νεο s23 με επεξεργαστη snap πολυ καλυτερο απο του s22 και ισως σε καποια προσφορα με καποιο δωρο?

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά θα ήθελα να εστιάζει στο συγκεκριμένο ερώτημα. Αν κάποιος έχει εμπειρία ας απαντήσει αν δε βαριέται. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, theokyr1 said:

Θα λειτουργούν όλα εδώ Ελλάδα όπως πχ το google pay; αυτοί λένε Ναι.

θα λειτουργούν όλα σωστά.

Απλα δεν θα έχεις εγγύηση αντιπροσωπείας samsung Ευρώπης.

Link to comment
Share on other sites

θα λειτουργούν όλα σωστά.
Απλα δεν θα έχεις εγγύηση αντιπροσωπείας samsung Ευρώπης.
Θα λειτουργούν, όπως η γλώσσα , μόνο σε αυτά που είναι για τα ΗΑΕ και πρέπει να βρει αυτό το συγκεκριμένο να πάρει. Δε νομίζω να έχει εγγύηση για την Ευρώπη που δεν κυκλοφορεί ο snap. Εδώ το επίσημο σέρβις δεν το αναλαμβάνει οπότε δεν υπάρχει εγγύηση.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, boymanos said:

και ρωταει καποιος αφελης: γιατι να μην περιμενεις 2-3 μηνες να παρεις το νεο s23 με επεξεργαστη snap πολυ καλυτερο απο του s22 και ισως σε καποια προσφορα με καποιο δωρο?

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά θα ήθελα να εστιάζει στο συγκεκριμένο ερώτημα. Αν κάποιος έχει εμπειρία ας απαντήσει αν δε βαριέται. Ευχαριστώ!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δηλαδή εάν σπάσει η οθόνη  αντικαθίσταται στην Ελλάδα έστω κι αν πληρώσεις ή ακόμα κι εκεί θα έχεις θέμα; 

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα αυτό ΗΑΕ τι είναι

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάθει στο φτιάχνει η εταιρεία, αλλά θα πληρώσεις, γλώσσα και τα λοιπά δεν είναι σίγουρο ότι θα τα έχει, το έχει κολλητός και είναι μισά ελληνικά μισά αγγλικά, αλλά από εγγύηση δεν εχει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bardull said:

Ότι και να πάθει στο φτιάχνει η εταιρεία, αλλά θα πληρώσεις, γλώσσα και τα λοιπά δεν είναι σίγουρο ότι θα τα έχει, το έχει κολλητός και είναι μισά ελληνικά μισά αγγλικά, αλλά από εγγύηση δεν εχει

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κατάλαβα ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2022 at 4:26 ΜΜ, metalmike said:

Όλα αυτά τα προγράμματα και τα modules έχουν επιπτώσεις στην μπαταρία;

Κανεις;

Link to comment
Share on other sites

3-4 χρησιμοποιω εγω μεσω Nice Lock δεν εχει εμφανιστει στην καταναλωση μπαταριας ποτε....

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το περιεργάστηκα από φίλο και ομολογώ με εντυπωσίασε αρκετά. Αν και 4 χρόνια χρήστης iphone άρχισα να το σκέφτομαι. Ειδικά η κάμερα του. Είδα τώρα με το μπλακ φραιντει παίζει στα 999 το 128gb όπου με επιστροφή του iphone 12 βγαίνει γύρω στα 600, πιστεύετε αξίζει ;; 

Επίσης προσπαθώ να καταλάβω αν ακόμη ισχύει μια προσφορά που έπαιζε με δώρο το samsung watch 5 

Tο one ui 5 λίγο που το περιεργάστηκα μου άρεσε, smooth και έχει δανειστεί και κάποια απ'το ios όπως το focus 

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το περιεργάστηκα από φίλο και ομολογώ με εντυπωσίασε αρκετά. Αν και 4 χρόνια χρήστης iphone άρχισα να το σκέφτομαι. Ειδικά η κάμερα του. Είδα τώρα με το μπλακ φραιντει παίζει στα 999 το 128gb όπου με επιστροφή του iphone 12 βγαίνει γύρω στα 600, πιστεύετε αξίζει ;; 
Επίσης προσπαθώ να καταλάβω αν ακόμη ισχύει μια προσφορά που έπαιζε με δώρο το samsung watch 5 
Tο one ui 5 λίγο που το περιεργάστηκα μου άρεσε, smooth και έχει δανειστεί και κάποια απ'το ios όπως το focus 
Πάντως η προσφορά για watch 5 ήταν μέχρι τέλος Οκτωβρίου, για το αν αξίζει, κάνεις δεν μπορεί να σου το απαντήσει εκτός από τον εαυτό σου

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με το Watch 5 ήταν μέχρι εχθές, 13/11/2022, που άρχισαν και οι εκπτώσεις στα μαγαζιά. 

Εγώ το πήρα την Τετάρτη, και εχθές είχε πέσει 200 ευρώ από μεγάλη αλυσίδα. Στην ουσία "αγόρασα" το ρολόι 🙂

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το διαφημιστικό που κοιτάζω αυτή την στιγμή στο fb αναφέρει μεχρι 31/10 ,ίσως να είχε πάρει παράταση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το περιεργάστηκα από φίλο και ομολογώ με εντυπωσίασε αρκετά. Αν και 4 χρόνια χρήστης iphone άρχισα να το σκέφτομαι. Ειδικά η κάμερα του. Είδα τώρα με το μπλακ φραιντει παίζει στα 999 το 128gb όπου με επιστροφή του iphone 12 βγαίνει γύρω στα 600, πιστεύετε αξίζει ;; 
Επίσης προσπαθώ να καταλάβω αν ακόμη ισχύει μια προσφορά που έπαιζε με δώρο το samsung watch 5 
Tο one ui 5 λίγο που το περιεργάστηκα μου άρεσε, smooth και έχει δανειστεί και κάποια απ'το ios όπως το focus 
Για το 128 εχω ενδοιασμους.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα είδα σε έναν πελάτη μου ότι έχει  ενημέρωση συστήματος  Σεπτεμβρίου .και εμένα λέει ενημέρωση συστήματος.Google Play 1 Ιουνίου  2022 πατάω για να ενημερωθει άλλη τίποτα λλει ότι είναι ενήμερωμενο έχετε καμία ιδέα τι να κάνω ;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα είδα σε έναν πελάτη μου ότι έχει  ενημέρωση συστήματος  Σεπτεμβρίου .και εμένα λέει ενημέρωση συστήματος.Google Play 1 Ιουνίου  2022 πατάω για να ενημερωθει άλλη τίποτα λλει ότι είναι ενήμερωμενο έχετε καμία ιδέα τι να κάνω ;
Το δικό μου έχει ενημέρωση Google play Οκτωβρίου, δύσκολο να καταλάβεις με τι σειρά βγάζει η Samsung ενημερώσεις, εδώ, σε ξένες σελίδες που διαβάζω κάποιοι δεν έχουν πάρει την 13 ακόμη

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...