Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

13 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Άνοιξε τις ρυθμίσεις και γράψε στην αναζήτηση επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και θα στο βγάλει. Να ξέρεις ότι θα πρέπει να ξαναπεράσεις κωδικούς wifi και όλες τις συνδέσεις Bluetooth.

Ευχαριστώ, δεν έχω τέτοια θέματα απλά ήθελα να ξέρω γιατί δεν το έβρισκα σε περίπτωση  ο μη γένοιτο..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λύση για να μην πετάγεται το σπαστικό μήνυμα για τα cookies σε Samsung browser? (η και σε άλλους) στο πισι με ένα πρόσθετο το λύσαμε. στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, REDHOTSTEF said:

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατι λέγεται note...

Δεν έχει τη μεγαλύτερη οθόνη εκεί έξω

Ultra λέγεται 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε android 13 και μετά από χρήση μεγάλη, είναι βέβαιο ότι μπαταρία, φωτογραφία και παραμετροποίηση έχουν γίνει ακόμα καλύτερα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή άρχισα να το ψιλοσκέφτομαι (λόγω κυρίως της φωτογραφικής ιδιότητας και ικανότητας και τωνη εφαρμογών που προς το παρόν μόνο σε αυτό το τηλ είναι διαθέσιμες), αλλά είναι δύσκολο να διαβάσω 245 σελίδες έχω μια βασική και μια δευτερεύουσα ερώτηση

1. Ο Exynos 2200 αξίζει; υπάρχουν υπερθερμάνσεις; η διαχείριση μπαταρίας; (λόγω και του μεγέθους της οθόνης...)

2. (δευτερεύουσα) ως κάτοχος S20fe 5g (= snapdragon για την προηγούμενη ερώτηση), το οποίο ακόμη και σήμερα δεν με προβληματίζει σε τίποτε, αξίζει η μετάβαση και το extra περίπου 600άρι (με τιμολόγια, πώληση παλιού κλπ) για τις δυνατότητες των καμερών; (τον τελευταίο καιρό άρχισα να την ψάχνω με astrophotography, night timelapses, lighttrails και γενικά νυχτερινές λήψεις και ότι έχει βγει από την Sammy έχει πάιε μόνο στο S22 U προς το παρόν...)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή άρχισα να το ψιλοσκέφτομαι (λόγω κυρίως της φωτογραφικής ιδιότητας και ικανότητας και τωνη εφαρμογών που προς το παρόν μόνο σε αυτό το τηλ είναι διαθέσιμες), αλλά είναι δύσκολο να διαβάσω 245 σελίδες έχω μια βασική και μια δευτερεύουσα ερώτηση
1. Ο Exynos 2200 αξίζει; υπάρχουν υπερθερμάνσεις; η διαχείριση μπαταρίας; (λόγω και του μεγέθους της οθόνης...)
2. (δευτερεύουσα) ως κάτοχος S20fe 5g (= snapdragon για την προηγούμενη ερώτηση), το οποίο ακόμη και σήμερα δεν με προβληματίζει σε τίποτε, αξίζει η μετάβαση και το extra περίπου 600άρι (με τιμολόγια, πώληση παλιού κλπ) για τις δυνατότητες των καμερών; (τον τελευταίο καιρό άρχισα να την ψάχνω με astrophotography, night timelapses, lighttrails και γενικά νυχτερινές λήψεις και ότι έχει βγει από την Sammy έχει πάιε μόνο στο S22 U προς το παρόν...)
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Έρχεται S23 ultra με snapdragon...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

@thabull

Υπαρχουν οι ευχαριστημενοι υπαρχουν κ αυτοι που το κραζουν. Συνηθως οι 2οι η δεν το εχουν η αλλαζουν 4-5 κινητα το χρονο....

Προσωπικα το εχω 4 μηνες και ειναι σουπερ σε ολα και ανεβηκε ακομα παραπανω επιπεδο με το One UI 5.

Για μπαταρια δεν ξαναμιλαω ποτε, ειναι καθαρα θεμα χρησης και ρυθμισεων.

Υπερθερμανση δεν ειχα ποτε και το ειχα σε παραλιες ολο το καλοκαιρι.

Η φωτογραφια ειναι απο τις καλυτερες εκει εξω και καλυπτει ολες τις αναγκες.

Εγω εδωσα καπου 550 να κανω τη μεταβαση απο το S20+ και θεωρω ειναι η καλυτερη συσκευη που ειχα ποτε. Στοχος να το κρατησω 4ετια.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GMF80 said:

@thabullστοχος να το κρατησω 4ετια.

Αν δεν μας πιάσει το μικρόβιο για το 23αρι 😜

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μη λες ποτε αλλα πιστευω οτι τα εχω ξεπερασει αυτα. 

Αυτο που με γειωσε περισσοτερο και πραγματικα δεν θελω να ασχοληθω αλλο με το χομπυ αλλαγης κινητου ενω δεν ειναι απαραιτητο ειναι αυτο εδω το θεμα... Ολα τα κουλα που εχουν γραφτει και τα ακομα περισσοτερα που εχουν σβηστει απο τους mod. 

Πλεον θα αλλαζω κινητο μονο οταν ειναι απαραιτητο καθως δεν θα μπορω να κανω τη δουλεια μου με αυτο που εχω...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Έρχεται S23 ultra με snapdragon...

Σωστό και αυτό.... (αλλά και το 200άρι διαφορά δεν είναι αμελητέο... Τουλάχιστον όμως μέχρι τότε θα έχει πάρει και το δικό μου το UI5 και ίσως τα extraδάκια για την κάμερα...)

31 minutes ago, GMF80 said:

@thabull

Υπαρχουν οι ευχαριστημενοι υπαρχουν κ αυτοι που το κραζουν. Συνηθως οι 2οι η δεν το εχουν η αλλαζουν 4-5 κινητα το χρονο....

Για μπαταρια δεν ξαναμιλαω ποτε, ειναι καθαρα θεμα χρησης και ρυθμισεων.

Πολύ λογικό. Και εγώ το ίδιο λέω για τις μπαταρίες. Δεν έχω τρελή χρήση (δεν παίζω παιχνίδια). Το μόνο που έχω ανοιχτό όλη μέρα πλέον είναι τα δεδομένα και έχω το τηλ σε 5G.... )

Και εγώ με αυτ;h τη λογική έχω το S20FE5G. ϊσω κάνω υπομονή για το 23άρι....

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λύση για να μην πετάγεται το σπαστικό μήνυμα για τα cookies σε Samsung browser? (η και σε άλλους) στο πισι με ένα πρόσθετο το λύσαμε. στο κινητό;
εδώ υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

εδώ υπάρχει κάποια λύση;
Πήγαινε και κάνε τα εξής μέσα στον samsung internet

1.ρυθμίσεις
2.τοποθεσίες και λήψεις
3.δικαιώματα τοποθεσιών
4.μπισκότα
5.αποκλεισμός όλων των coocie

Απλά να ξέρεις ορισμένες σελίδες μπορεί να μην δουλέψουν μετα απο αυτο και ο google λογαριασμός σου μέσα στον samsung internet αποσυνδέεται.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν βιάζεται (όπως εγώ) μπορεί να περιμένει για το S23 Ultra και αν τελικά δεν προσφέρει κάτι το διαφορετικό να πάρει τότε το S22 Ultra ενδεχομένως σε ακόμα καλύτερη τιμή 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν βιάζεται (όπως εγώ) μπορεί να περιμένει για το S23 Ultra και αν τελικά δεν προσφέρει κάτι το διαφορετικό να πάρει τότε το S22 Ultra ενδεχομένως σε ακόμα καλύτερη τιμή 
Δεν υπάρχει θέμα βιασύνης αλλά χρημάτων που θέλει κάποιος να διαθέσει. Ή δίνει 1400 για το 23 ή περιμένει να περάσουν 9 και μήνες για να πέσει στα 1000 και ή αγοράζει τώρα το 22 στα 1000 και. Για μένα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, costsa41 said:

Δεν υπάρχει θέμα βιασύνης αλλά χρημάτων που θέλει κάποιος να διαθέσει. Ή δίνει 1400 για το 23 ή περιμένει να περάσουν 9 και μήνες για να πέσει στα 1000 και ή αγοράζει τώρα το 22 στα 1000 και. Για μένα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θεωρώ πως όταν βγει το S23 Ultra το S22 Ultra ενδέχεται να πέσει ακόμα πιο χαμηλά από τα 1.000. Προσωπικά είμαι στο τσακ να παραγγείλω το S22 Ultra αλλά τα leaks μιλάνε για μια σημαντική αναβάθμιση στον τομέα της κάμερας οπότε μάλλον θα περιμένω. 

Σχετικά με την κάμερα του S22 Ultra παρατήρησα πως όταν βγάζω φωτογραφία με το ψηφιακό ζουμ διορθώνει μόνο του τον θόρυβο και την ποιότητα της εικόνας ενώ με το οπτικό ζουμ όχι. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνει και στο οπτικό;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως όταν βγει το S23 Ultra το S22 Ultra ενδέχεται να πέσει ακόμα πιο χαμηλά από τα 1.000. Προσωπικά είμαι στο τσακ να παραγγείλω το S22 Ultra αλλά τα leaks μιλάνε για μια σημαντική αναβάθμιση στον τομέα της κάμερας οπότε μάλλον θα περιμένω. 
Σχετικά με την κάμερα του S22 Ultra παρατήρησα πως όταν βγάζω φωτογραφία με το ψηφιακό ζουμ διορθώνει μόνο του τον θόρυβο και την ποιότητα της εικόνας ενώ με το οπτικό ζουμ όχι. Υπάρχει η δυνατότητα να το κάνει και στο οπτικό;
Δεν πρόκειται να πέσει! Αντίθετα θα ανέβει!! Αρκεί να κοιτάξεις πόσο έχει τώρα το 21 ultra. Και skroutz και best price για να μην πούμε για τις μεγάλες αλυσίδες. Όποιος το έχει αποφασίσει το κάνει τώρα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και  η επιλογη (ρισκο) του μεταχειρισμενου. Το δικο μου το πληρωσα 800 τον Ιουνη. Μιας βδομαδας με αποδειξη απο Κωτσοβολο...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Δεν υπάρχει θέμα βιασύνης αλλά χρημάτων που θέλει κάποιος να διαθέσει. Ή δίνει 1400 για το 23 ή περιμένει να περάσουν 9 και μήνες για να πέσει στα 1000 και ή αγοράζει τώρα το 22 στα 1000 και. Για μένα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω δελεαστεί πολύ άσχημα για το 23 μετά τα όλα leaks για τον Snapdragon 8 Gen 2 και σε εμάς. Θεωρώ θα έχει πολύ καλύτερη αυτονομία... Πιστεύετε θα υπάρχει κανένα καλό trade in για εμάς; 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο θέμα της αναμονής όταν δεν υπάρχει ιδιαίτερη βιασύνη για κάποιο λόγο, όπως συμφωνώ απόλυτα και για το θέμα της τιμής (που δεν θα πέσει) μιας και αυτή τη στιγμή το S21 U είναι πιο ακριβό στο skroutz από το S22 U.

Όσο για το μεταχειρισμένο, προσωπικά δεν πολυβολεύει καθώς μπορώ να το πάρω με τιμολόγιο, οπότε η καθαρή τιμή πάνω κάτω εκεί πάει αν θέλω να το πάρω "original" από τα επίσημα μαγαζιά... Από τα φτηνότερα του skroutz, πάει ακόμη παρακάτω (αλλά για τέτοια επίπεδα κόστους δεν ξέρω αν θα τα προτιμούσα, σε σχέση με την εγγύηση, τη χώρα για την οποία έχει κατασκευαστεί κλπ...)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Δεν υπάρχει θέμα βιασύνης αλλά χρημάτων που θέλει κάποιος να διαθέσει. Ή δίνει 1400 για το 23 ή περιμένει να περάσουν 9 και μήνες για να πέσει στα 1000 και ή αγοράζει τώρα το 22 στα 1000 και. Για μένα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο bestprice υπάρχει στα 880 €. Τι παίζει με αυτά τα μαγαζιά; Σε τέσσερις μήνες θα το έχουν στα 600 έτσι όπως πάνε. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω δελεαστεί πολύ άσχημα για το 23 μετά τα όλα leaks για τον Snapdragon 8 Gen 2 και σε εμάς. Θεωρώ θα έχει πολύ καλύτερη αυτονομία... Πιστεύετε θα υπάρχει κανένα καλό trade in για εμάς; 
Όχι δε θα υπάρξει!! Να είσαι σίγουρος για αυτό. Με τον σημερινό snap ο exynos έχει καλύτερη μπαταρία και θερμοκρασία. Ο επόμενος snap μπορεί να έχει καλύτερη. Αλλά , πραγματικά, αν δεν σου κάνει αυτή η μπαταρία και η θερμοκρασία τότε δε θα σου κάνει και το επόμενο γιατί θα έχει πολύ μικρή διαφορά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο bestprice υπάρχει στα 880 €. Τι παίζει με αυτά τα μαγαζιά; Σε τέσσερις μήνες θα το έχουν στα 600 έτσι όπως πάνε. 
Στο BestPrice αυτή τιμή παίζει εδώ και πολύ καιρό και αφορά φυσικά το μοντέλο με τα 8GB...

Και όχι δεν πρόκειται δεν πρόκειται να πέσει στα 600 Δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση...

Το αγοραχεθςυ σχεδόν με τιμή τιμολογίου σαν να είχες επιχείρηση...

sent from my S21 FE 8/256

Όχι δε θα υπάρξει!! Να είσαι σίγουρος για αυτό. Με τον σημερινό snap ο exynos έχει καλύτερη μπαταρία και θερμοκρασία. Ο επόμενος snap μπορεί να έχει καλύτερη. Αλλά , πραγματικά, αν δεν σου κάνει αυτή η μπαταρία και η θερμοκρασία τότε δε θα σου κάνει και το επόμενο γιατί θα έχει πολύ μικρή διαφορά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ γιατί πιστεύεις ότι τελειώνει η ιστορία με τον έξινος?

Είσαι από τους ελάχιστους που υποστηρίζεις το chip της samsung...

Εάν ήταν καλό όπως λες ότι δεν θα υπήρχε λόγος κατάργησης...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, thabull said:

Συμφωνώ στο θέμα της αναμονής όταν δεν υπάρχει ιδιαίτερη βιασύνη για κάποιο λόγο, όπως συμφωνώ απόλυτα και για το θέμα της τιμής (που δεν θα πέσει) μιας και αυτή τη στιγμή το S21 U είναι πιο ακριβό στο skroutz από το S22 U.

Εδώ υπάρχει λόγος και το έχω παρατηρήσει και σε άλλα μοντέλα κατά καιρούς. Αυτοί που έχουν ακόμα για πούλημα το s21 ultra καινούριο, από την αρχή το είχαν σε μεγάλη τιμή, δεν τους προτίμησε ο κόσμος και το έχουν στοκ πλέον. Βέβαια υπάρχει και ένας άλλος λόγος, που δεν μπορεί να ειπωθεί εδώ μέσα. Είμαι μια απειροελάχιστη πιθανότητα το s21 να είναι καλύτερο από το 22 σαν τηλέφωνο και για αυτό είναι πιο ακριβό. Ο πρώτος λόγος είναι πιο λογικός.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε σε ποσα μαγαζια ειναι διαθεσιμο το S21 U και σε ποσα το S22 U. Για αυτο η τιμη ειναι ψηλα... Οσο λιγοτερα μαγαζια το εχουν τοσο ψηλοτερη τιμη. Τα τελευταια χρονια η Samsung εστιαζει στα τελευταια μοντελα και μειωνει τη διαθεσιμοτητα στα παλιοτερα και δεν πεφτει αρκετα η τιμη.

Αν πας ακομα.πιο πισω το S20 U το εχει 1μαγαζι στα 1670, αρα παιζει να ειναι καλυτερο απο ολα 🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...