Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

4 ώρες πριν, halo said:

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.... Έχω αγανακτήσει πια εδώ και καιρό....

Έχω πάει 2 φορές στο σερβις. Την πρώτη μου άλλαξαν πλακέτα. Και την δεύτερη που μου το έκανε ξανά μου το κράτησαν 2 μέρες και μου είπαν ότι είναι μια χαρά το τηλέφωνο και ότι φταίει κάποια εφαρμογή. Αλλά έπρεπε να βρω μόνος μου ποια.. 

Δεν εγκατέστησα καμία από τις τελευταίες που είχα κατεβάσει, απενεργοποίησα τα δικαιώματα στο τηλέφωνο σε όσες είχαν πρόσβαση, κατέβασα άλλο dialer...... τίποτα.

Μη σας πω πλέον ότι επιπλέον μου κόβεται ο ήχος στις κλήσεις. Ή κάνει 5" να ακουστεί όταν το σηκώσω, ή όταν μιλήσω μετά από λίγο κόβεται για πάντα. και πρέπει να κλείσω και να ξανά πάρω. 

Όταν το πήρα (προπαραγγελία) είχε θέματα με τις κλήσεις (Cosmote). Μετά από καμιά βδομάδα κάποιος έδωσε τη λύση να στείλω μύνημα SMS για να πάρω τις ρυθμίσεις του WiFi Call.
Από τότε, ποτέ κανένα πρόβλημα. Ανεξαρτήτως Android 12 ή 13.
Είσαστε σίγουροι πως φταίει η συσκευή; Μετά από αλλαγή πλακέτας και πάλι θέματα; Λίγο παράξενο μου ακούγεται.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όταν το πήρα (προπαραγγελία) είχε θέματα με τις κλήσεις (Cosmote). Μετά από καμιά βδομάδα κάποιος έδωσε τη λύση να στείλω μύνημα SMS για να πάρω τις ρυθμίσεις του WiFi Call.
Από τότε, ποτέ κανένα πρόβλημα. Ανεξαρτήτως Android 12 ή 13.
Είσαστε σίγουροι πως φταίει η συσκευή; Μετά από αλλαγή πλακέτας και πάλι θέματα; Λίγο παράξενο μου ακούγεται.
Εννοείται ότι μετά τη αλλαγή πλακέτας, που ίσως και να μη χρειαζόταν, δε φταίει το τηλέφωνο. Κάποια ίσως να είχαν πρόβλημα, ειδικά όταν γινόταν με άλλες εταιρείες , αλλά με την cosmote το θέμα έχει παραγίνει. Εγώ κλήση με wind δεν έχω χάσει ποτέ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τη μεμβρανη του irepair την σηκωνουν τωρα ολες οι θηκες που εχω, ενω πριν γινοταν μονο με μια. Ισως το αφησω γυμνο και ξαναβαλω μεμβρανη το καλοκαιρι για τις παραλιες.

 

Edit: Την ξεκολλησα γιατι ειμαι λιγο ψυχαναγκαστικος και ηταν κουραστικο να την διορθωνω συνεχεια. Σοκ και δεος απο την διαφορα με γυμνη οθονη...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

παίδες δουλεύει κανείς το onedrive για cloud ? είχα φτιάξει διαφορα άλμπουμ γιατί δεν ήθελα όλα να είναι στο άλμπουμ κάμερας. πχ διακοπές 2022, γενέθλια παιδιού κτλ. 

έκανα ρεσετ το κινητό και τώρα από την συλλογή δε βλέπει τα άλμπουμ σε cloud. θα πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή του one drive να τα βρίσκω. αυτό είναι λίγο βλακεια γιατί βολεύει πολύ περισσότερο από συλλογή η οποία δείχνει μόνο από κάμερα τις φωτογραφίες πλέον. 

δοκίμασα και να αλλάξω διαδρομή σε μερικά άλμπουμ μπας και τα δει αλλά τίποτα.  έχω το 512 και τα είχα όλα στη μνήμη αλλά βαριέμαι να τα ξανά βάλω και θέλω απλά να τα βλέπει και να επιλέξω εγώ ποια θα είναι διαθέσιμα εκτός σύνδεσης από συλλογή όμως 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παίδες δουλεύει κανείς το onedrive για cloud ? είχα φτιάξει διαφορα άλμπουμ γιατί δεν ήθελα όλα να είναι στο άλμπουμ κάμερας. πχ διακοπές 2022, γενέθλια παιδιού κτλ. 

έκανα ρεσετ το κινητό και τώρα από την συλλογή δε βλέπει τα άλμπουμ σε cloud. θα πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή του one drive να τα βρίσκω. αυτό είναι λίγο βλακεια γιατί βολεύει πολύ περισσότερο από συλλογή η οποία δείχνει μόνο από κάμερα τις φωτογραφίες πλέον. 

δοκίμασα και να αλλάξω διαδρομή σε μερικά άλμπουμ μπας και τα δει αλλά τίποτα.  έχω το 512 και τα είχα όλα στη μνήμη αλλά βαριέμαι να τα ξανά βάλω και θέλω απλά να τα βλέπει και να επιλέξω εγώ ποια θα είναι διαθέσιμα εκτός σύνδεσης από συλλογή όμως 

Στις ρυθμίσεις συλλογής τα είδες όλα να είναι οκ; Συγχρονισμός κτλ;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παίδες δουλεύει κανείς το onedrive για cloud ? είχα φτιάξει διαφορα άλμπουμ γιατί δεν ήθελα όλα να είναι στο άλμπουμ κάμερας. πχ διακοπές 2022, γενέθλια παιδιού κτλ. 

έκανα ρεσετ το κινητό και τώρα από την συλλογή δε βλέπει τα άλμπουμ σε cloud. θα πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή του one drive να τα βρίσκω. αυτό είναι λίγο βλακεια γιατί βολεύει πολύ περισσότερο από συλλογή η οποία δείχνει μόνο από κάμερα τις φωτογραφίες πλέον. 

δοκίμασα και να αλλάξω διαδρομή σε μερικά άλμπουμ μπας και τα δει αλλά τίποτα.  έχω το 512 και τα είχα όλα στη μνήμη αλλά βαριέμαι να τα ξανά βάλω και θέλω απλά να τα βλέπει και να επιλέξω εγώ ποια θα είναι διαθέσιμα εκτός σύνδεσης από συλλογή όμως 

Νίκο αν βρεις την λύση ενημέρωσε. το ίδιο έχω πάθει κ εγώ κ δεν ξέρω πως να το φτιάξω.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά που μετά από κλήση κολλάει η δόνηση και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να σταματήσει. Ωραία έκατσε η αναβάθμιση...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, όταν μπαίνω να δω φωτογραφίες και βίντεο στην συλλογή λαγκαρει πολλές φορές δεν είναι ρε παιδί μου ομαλή η εναλλαγή , συμβαίνει και σε εσάς;; 

Link to comment
Share on other sites

παίδες δουλεύει κανείς το onedrive για cloud ? είχα φτιάξει διαφορα άλμπουμ γιατί δεν ήθελα όλα να είναι στο άλμπουμ κάμερας. πχ διακοπές 2022, γενέθλια παιδιού κτλ. 
έκανα ρεσετ το κινητό και τώρα από την συλλογή δε βλέπει τα άλμπουμ σε cloud. θα πρέπει να ανοίγω την εφαρμογή του one drive να τα βρίσκω. αυτό είναι λίγο βλακεια γιατί βολεύει πολύ περισσότερο από συλλογή η οποία δείχνει μόνο από κάμερα τις φωτογραφίες πλέον. 
δοκίμασα και να αλλάξω διαδρομή σε μερικά άλμπουμ μπας και τα δει αλλά τίποτα.  έχω το 512 και τα είχα όλα στη μνήμη αλλά βαριέμαι να τα ξανά βάλω και θέλω απλά να τα βλέπει και να επιλέξω εγώ ποια θα είναι διαθέσιμα εκτός σύνδεσης από συλλογή όμως 
Τι ειναι το onedrive για cloud? Οτι μπορεις να συγχρονιζεις τη συλλογη με το one drive?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το onedrive για cloud? Οτι μπορεις να συγχρονιζεις τη συλλογη με το one drive?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι Γιάννη. Έχει καιρό που καταργήθηκε το Samsung cloud για φωτογραφίες/βίντεο/αρχεία και βάλανε το onedrive της MS.
Link to comment
Share on other sites


Ναι Γιάννη. Έχει καιρό που καταργήθηκε το Samsung cloud για φωτογραφίες/βίντεο/αρχεία και βάλανε το onedrive της MS.
Ναι το ξερω. Απλα δεν το χρησιμοποιω (αν και εχω onedrive) γιατι δεν μου επιτρεπει να συνδεσω τον επαγγελματικο λογαριασμο onedrive που εχω (με το office 365) που διαθετω 1TB χωρο. Μου επιτρεπει μονο τον προσωπικο μου λογαριασμο onedrive που εχω 5 giga. Οποτε δεν το χρησιμοποιω και δεν μπορω να βοηθησω .

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ddr2 said:

Ναι το ξερω. Απλα δεν το χρησιμοποιω (αν και εχω onedrive) γιατι δεν μου επιτρεπει να συνδεσω τον επαγγελματικο λογαριασμο onedrive που εχω (με το office 365) που διαθετω 1TB χωρο. Μου επιτρεπει μονο τον προσωπικο μου λογαριασμο onedrive που εχω 5 giga. Οποτε δεν το χρησιμοποιω και δεν μπορω να βοηθησω .

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιαννη εισαι σιγουρος? και εμενα επαγγελματικο ειναι και μου τα συνδεει κανονικα.

23 ώρες πριν, Strofigkas said:

Δεν χρειάζεται πλέον να μπεις στο samsung members.απο τις ρυθμίσεις φροντίδα συσκευής έχει διαγνωστικό ελεγχο

Φιλε μου ειναι ευκολο να βαλεις ενα screenshot? δεν βρηκα κατι.

10 ώρες πριν, challenge143 said:

Νίκο αν βρεις την λύση ενημέρωσε. το ίδιο έχω πάθει κ εγώ κ δεν ξέρω πως να το φτιάξω.

Υπαρχει μια λυση αλλα ειναι σπαστικη αν εχεις πολλα αρχεια οπως εγω.

Εγω μεχρι τωρα τι εκανα: 

Ειχα τους φακελους στο cloud αλλα και στο pc για να ειμαι σιγουρος οτι δε θα χαθουν, στο pc ειναι σε φυσικη μορφη ακριβως οπως ειναι στο cloud.Απο το pc   τους εριχνα σε εναν ssd φορητο που εχω ή σε φλασακι για να μην καθομαι πανω στο pc και το συνεδεα στο κινητο. Στη συνεχεια κανω paste εναν εναν τους φακελους, στη διαδρομη του κινητου που παιζει πιο σωστα η οποια ειναι μεσα στο dcim και ανοιγω συγχρονισμο, τον βλεπει σαν φακελο, τον συγχρονιζει και καταλαβαινει οτι ειναι τα ιδια αρχεια με το cloud οποτε βγαζει το συμβολο με τη συσκευη και το συννεφο πανε σε καθε αρχειο. Αυτο δεν το κανεις μαζικα γιατι κολλαει, τουλαχιστον σε μενα με 300gb αρχειο. Εναν εναν για να μπορει να τους συγχρονιζει και να καταλαβαινει οτι ειναι και στο cloud οι ιδιοι.

Τωρα λοιπον θελησα να μην το κανω αυτο γιατι το βαριεμαι, αλλα να τους βαλω απο το cloud καποιους στο "εκτος συνδεσης διαθεσιμο" και καποιους να τους αφησω ετσι, αλλα παπαλα.

 

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Nikos_Mpl said:

 

Φιλε μου ειναι ευκολο να βαλεις ενα screenshot? δεν βρηκα κατι.

 

 

 

Απο τις ρυθμισεις πας Battery and device care. Εκει θα το βρεις.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε one ui 5 στις αναδυόμενες ειδοποιήσεις (brief...) έχουν βάλει καμία παραπάνω γραμμή κειμένου; να φαίνεται πιο πολύ κείμενο εννοώ. λέω με κλειδωμένη οθόνη. όχι με ανοιχτή που δείχνει νομίζω 2 γραμμές. σε κλειδωμένη δείχνει μια γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_Mpl said:

 

Φιλε μου ειναι ευκολο να βαλεις ενα screenshot? δεν βρηκα κατι.

 

 

 

 

Screenshot_20221103_100950_Device care.jpg

Screenshot_20221103_101006_Settings.jpg

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Strofigkas said:

 

Screenshot_20221103_100950_Device care.jpg

Screenshot_20221103_101006_Settings.jpg

σε μενα αυτο το μενου δεν υπαρχει. δηλαδη εχει ολα τα αλλα εκτος απο τα διαγνωστικα!

 

Screenshot_20221103_110923_Device care.jpg

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikos_Mpl said:

σε μενα αυτο το μενου δεν υπαρχει. δηλαδη εχει ολα τα αλλα εκτος απο τα διαγνωστικα!

 

Screenshot_20221103_110923_Device care.jpg

Έχεις πάρει την 13?

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Strofigkas said:

Έχεις πάρει την 13?

ναι απλα εχω βαλει μια γαλλικη γιατι ηθελα το hiya και δεν ηθελα να βαλω ουκρανικη, οποτε αυτη βρηκα τοτε και εβαλα, αν παιζει ρολο. την 13 την εκανα καθαρη εγκατασταση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_Mpl said:

ναι απλα εχω βαλει μια γαλλικη γιατι ηθελα το hiya και δεν ηθελα να βαλω ουκρανικη, οποτε αυτη βρηκα τοτε και εβαλα, αν παιζει ρολο. την 13 την εκανα καθαρη εγκατασταση

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο.μηπως δεν έχει ενημερωθεί η φροντίδα συσκευής.κανε έναν έλεγχο στις τρεις τελείες πάνω δεξια

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα υπαρχει και ειναι Ελληνικο (EUR).
Αυτό υπάρχει σε ελληνικό. 8503192492f617f2f52707a412c528d0.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε μενα αυτο το μενου δεν υπαρχει. δηλαδη εχει ολα τα αλλα εκτος απο τα διαγνωστικα!
 
2141632956_Screenshot_20221103_110923_Devicecare.thumb.jpg.c440f625d6c871e827241b834813f2af.jpg
Πατα εδω να κανει ενημερωση και θα σου εμφανιστει86cffde23ee16bd377626f4b353b6675.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 12:44 ΜΜ, spinmaths said:

Και για android v13 οι ελπίδες μου έσβησαν. Μόλις τώρα μου έκανε για 1η φορά επανεκκίνηση λαμβάνοντας κλήση και μετά από κόλλημα, να μην μπορώ να απαντήσω. Πράγμα το οποίο το έκανε 6-7 φορές και στην v12. Ήλπιζα στην v13 να είχε λυθεί το θέμα. 
Και έχουν γίνει wipe cache εννοείται πριν και μετά αναβάθμισης.

Και στο S22+ το ίδιο μου κάνει. Περίπου 2-3 φορές το μήνα. Από την αναβάθμιση ακόμα δεν το έχει κάνει. Θα δείξει. Cosmote έχω. Απλά απαράδεκτο

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, yorgos00 said:

Και στο S22+ το ίδιο μου κάνει. Περίπου 2-3 φορές το μήνα. Από την αναβάθμιση ακόμα δεν το έχει κάνει. Θα δείξει. Cosmote έχω. Απλά απαράδεκτο

Και μένα που το κάνει, wind έχω. Αλλά δεν νομίζω πως παίζει αυτό ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...