Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς τις διαφορές μεταξύ Απενεργοποίησης και Απεγκατάστασης εφαρμογών μέσω του ADB AppControl?

1107891689_1.thumb.png.47797630a54601b1aa95871c320de81f.png

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Γνωρίζει κανείς τις διαφορές μεταξύ Απενεργοποίησης και Απεγκατάστασης εφαρμογών μέσω του ADB AppControl?

1107891689_1.thumb.png.47797630a54601b1aa95871c320de81f.png

Με το disable δεν θα ελευθερώσεις χώρο από τη ROM της συσκευής, απλά θα πάψουν να τρέχουν οι εφαρμογές, αλλά ανά πάσα στιγμή μπορείς να τις κάνεις enable. Θα εξακολουθείς να τις βλέπεις στις εγκατεστημένες εφαρμογές ως απενεργοποιημένες.

Με το uninstall θα γίνει εξ' ολοκλήρου απεγκατάσταση και δεν θα υπάρχουν πλέον στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την ανάλυση για τη φωτογραφία των άστρων και πραγματικά δεν έκλεισε η εφαρμογή. Πάτησα εμφάνιση, πραγματικά τα εμφάνισε, πάτησα για φωτογραφία και... περίμενα. Αποτελέσματα μια ωραία ολόλευκη φωτογραφία χωρίς τίποτα μετά από 4 λεπτά. Τι πήγε λάθος;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την ανάλυση για τη φωτογραφία των άστρων και πραγματικά δεν έκλεισε η εφαρμογή. Πάτησα εμφάνιση, πραγματικά τα εμφάνισε, πάτησα για φωτογραφία και... περίμενα. Αποτελέσματα μια ωραία ολόλευκη φωτογραφία χωρίς τίποτα μετά από 4 λεπτά. Τι πήγε λάθος;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οτι ήταν η έκθεση υπερβολικά μεγάλη για τις φωτιστικές συνθήκες που είχες εκείνη την ώρα. Όπως και να εχει η εφαρμογή έχει θέματα που πρέπει να φτιαχτούν. Δεν δουλεύει καθόλου σωστά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έμεινε πολύ χρόνο ανοιχτό το κλείστρο και την "έκαψε"
Ναι το δοκίμασα και τώρα το βράδυ. Με το μικρότερο χρόνο.Μια θολούρα βγήκε!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα. έχει κανένας θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητα? σήμερα έχω θέμα με τις κλήσεις και ανάβει ή οθόνη και μπαίνει και ηχείο. μου κανει περίεργα ενώ πρώτα δεν είχα τέτοια θέματα.  δεν ξέρω μηπως  φταίει και το wifi calling 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nikos_Mpl said:

παίδες καλησπέρα. έχει κανένας θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητα? σήμερα έχω θέμα με τις κλήσεις και ανάβει ή οθόνη και μπαίνει και ηχείο. μου κανει περίεργα ενώ πρώτα δεν είχα τέτοια θέματα.  δεν ξέρω μηπως  φταίει και το wifi calling 

το ιδιο θεμα το ειχα εγω πριν την μεγαλη αναβάθμιση σε android 13 . πραγματικά ηταν τελειως εκνευριστικό !! 

Μετα το update προς το παρον δεν εχω αντιμετωπισει κατι παρόμοιο. (και με wifi calling , και με κανονικη κληση)

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα. έχει κανένας θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητα? σήμερα έχω θέμα με τις κλήσεις και ανάβει ή οθόνη και μπαίνει και ηχείο. μου κανει περίεργα ενώ πρώτα δεν είχα τέτοια θέματα.  δεν ξέρω μηπως  φταίει και το wifi calling 
Νικο εχω και εγω θεματα. Βασικα η οθονη παραμενει σβηστη οταν απομακρυνω το κινητο απο το κεφαλι μου. Το ειχα πριν την αναβαθμιση και παραμενει. Παρολα αυτα στα τεστ ο αισθητηρας φαινεται να δουλευει κανονικα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το δοκίμασα και τώρα το βράδυ. Με το μικρότερο χρόνο.Μια θολούρα βγήκε!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τριποδο?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με expert raw τα αποτελέσματα είναι άκρως ικανοποιητικά!
Είναι με την προηγούμενη έκδοση η συγκεκριμένη φωτογραφία πριν 3 μήνες η λήψη! ca88ab8c1277399bc6c91b722ac56451.jpgc54e445e9bf28e5a91a8128369a0da4c.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ddr2 said:

Νικο εχω και εγω θεματα. Βασικα η οθονη παραμενει σβηστη οταν απομακρυνω το κινητο απο το κεφαλι μου. Το ειχα πριν την αναβαθμιση και παραμενει. Παρολα αυτα στα τεστ ο αισθητηρας φαινεται να δουλευει κανονικα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τριποδο?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιάννη εγώ είχα το ανάποδο σήμερα. Αναβε η οθόνη κατσ τη διάρκεια της κλήσης και έκανε διακοπές ή κλήση. ενώ ταυτόχρονα γυρνούσε σε ηχείο και ξανά σε ακουστικό. δεν ξέρω αν είχε θέμα το wifi calling όμως.  παρόλα αυτά μετά που το έπιασα με το δεξί χέρι στο δεξί αυτί δεν είχα θέμα. όσο το είχα αριστερό συνέβη και σκέφτομαι μήπως επειδή είναι πολύ μεγάλο το τηλ δεν πετούσε καλά ο αισθητήρας από την αριστερή πλευρά. τεστ πως κάνεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εγώ είχα το ανάποδο σήμερα. Αναβε η οθόνη κατσ τη διάρκεια της κλήσης και έκανε διακοπές ή κλήση. ενώ ταυτόχρονα γυρνούσε σε ηχείο και ξανά σε ακουστικό. δεν ξέρω αν είχε θέμα το wifi calling όμως.  παρόλα αυτά μετά που το έπιασα με το δεξί χέρι στο δεξί αυτί δεν είχα θέμα. όσο το είχα αριστερό συνέβη και σκέφτομαι μήπως επειδή είναι πολύ μεγάλο το τηλ δεν πετούσε καλά ο αισθητήρας από την αριστερή πλευρά. τεστ πως κάνεις?
Μπαινεις στο app samsung mumbers και επιλεγεις "διαγνωστικοι ελεγχοι"

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ddr2 said:

Μπαινεις στο app samsung mumbers και επιλεγεις "διαγνωστικοι ελεγχοι"

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν χρειάζεται πλέον να μπεις στο samsung members.απο τις ρυθμίσεις φροντίδα συσκευής έχει διαγνωστικό ελεγχο

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες. Μου κανει εντυπωση χθες στο σπιτι μου που εκανε συνεχεια αυτο το πραγμα, ενω μιλουσα, εμπαινε ηχειο η κληση, ξανα ακουστικο και εχανα και καποιες συλλαβες απο τον αλλον που ειχα στη γραμμη σα να χανοταν το σημα ενω εβλεπα και αναμμενη οθονη. Μαλλον δεν πατουσε καλα το κινητο στο αυτι, και επειδη ειναι τουβλο πρεπει το πανω μερος της συσκευης να ειναι κοντα στο αυτι, αν το πας λιγο πιο ψηλα ο αισθητηρας ειναι στον αερα και γιαυτο γινοταν αυτο, δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως. επισης επειδη δεν εχω καλο σημα στο σπιτι, δουλευω wifi calling και σκεφτηκα οτι ισως ειχε θεματα και εκανε αυτες τις διακοπες. Τελος παντων, αν δω οτι συνεχιζει και υπαρχει προβλημα θα ενημερωσω, μεχρι στιγμης δεν εχει κανει ξανα κατι, απο οταν αρχισα να το βαζω καλα στο αυτι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις μεμβρανη απο το irepair? 3 μηνες την εχω κ μεχρι τωρα ηταν αψογη. Τωρα ξαφνικα την σηκωνει η θηκη στις 2 πανω γωνιες ενω δεν ειχε κανενα θεμα με την συγκεκριμενη (Spigen Liquid Air). Να υποθεσω οτι μετα απο καποιους μηνες χαλαει η κολλα?

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, costsa41 said:

Άλλαξα την ανάλυση για τη φωτογραφία των άστρων και πραγματικά δεν έκλεισε η εφαρμογή. Πάτησα εμφάνιση, πραγματικά τα εμφάνισε, πάτησα για φωτογραφία και... περίμενα. Αποτελέσματα μια ωραία ολόλευκη φωτογραφία χωρίς τίποτα μετά από 4 λεπτά. Τι πήγε λάθος;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το έλεγα από την αρχή ότι κρασάει η εφαρμογή. Ακόμα και έτσι είναι αφύσικο να μη δουλεύει σε WQHD+ αλλιώς θα το απαιτούσε η ίδια η εφαρμογή. Προφανώς κάποιο πρόβλημα δεν της επιτρέπει τη λειτουργία σε κάποιες συσκευές και ελπίζω σύντομα να λυθεί από τη  Samsung. Όσο για τη λευκή φωτογραφία παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις focus και WB αλλά να έχεις υπόψιν ότι επηρεάζεται πάρα πολύ από τον πέριξ φωτισμό σπιτιών δημ. φωτισμού κλπ. Κατάλληλα μέρη είναι κατά προτίμηση περιοχές σκοτεινές, λόφοι παραλίες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 

Σας έρχονται ενημερώσεις από το TikTok;

πχ όταν σκάνε μηνύματα από άλλους; 

Δεν λαμβάνω τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Και για android v13 οι ελπίδες μου έσβησαν. Μόλις τώρα μου έκανε για 1η φορά επανεκκίνηση λαμβάνοντας κλήση και μετά από κόλλημα, να μην μπορώ να απαντήσω. Πράγμα το οποίο το έκανε 6-7 φορές και στην v12. Ήλπιζα στην v13 να είχε λυθεί το θέμα. 
Και έχουν γίνει wipe cache εννοείται πριν και μετά αναβάθμισης.

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Εχει κανεις μεμβρανη απο το irepair? 3 μηνες την εχω κ μεχρι τωρα ηταν αψογη. Τωρα ξαφνικα την σηκωνει η θηκη στις 2 πανω γωνιες ενω δεν ειχε κανενα θεμα με την συγκεκριμενη (Spigen Liquid Air). Να υποθεσω οτι μετα απο καποιους μηνες χαλαει η κολλα?

Μήπως βάλε βγάλε θήκη βρήκε πουθενά κ την ξεκόλλησε;  γενικά στο irepair  είναι αρκετά ποιοτική η μεμβράνη.  Έχω σε s21u  σε 2 ρολόγια κ σε ένα sony πολύ παραπάνω από 5 μήνες και είναι πραγματικά άψογα. ☹️

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα. Για καποιο λογο ενω δεν ειχε θεμα με την συγκεκριμενη σημερα την σηκωνει συνεχεια... 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, spinmaths said:

Και για android v13 οι ελπίδες μου έσβησαν. Μόλις τώρα μου έκανε για 1η φορά επανεκκίνηση λαμβάνοντας κλήση και μετά από κόλλημα, να μην μπορώ να απαντήσω. Πράγμα το οποίο το έκανε 6-7 φορές και στην v12. Ήλπιζα στην v13 να είχε λυθεί το θέμα. 
Και έχουν γίνει wipe cache εννοείται πριν και μετά αναβάθμισης.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.... Έχω αγανακτήσει πια εδώ και καιρό....

Έχω πάει 2 φορές στο σερβις. Την πρώτη μου άλλαξαν πλακέτα. Και την δεύτερη που μου το έκανε ξανά μου το κράτησαν 2 μέρες και μου είπαν ότι είναι μια χαρά το τηλέφωνο και ότι φταίει κάποια εφαρμογή. Αλλά έπρεπε να βρω μόνος μου ποια.. 

Δεν εγκατέστησα καμία από τις τελευταίες που είχα κατεβάσει, απενεργοποίησα τα δικαιώματα στο τηλέφωνο σε όσες είχαν πρόσβαση, κατέβασα άλλο dialer...... τίποτα.

Μη σας πω πλέον ότι επιπλέον μου κόβεται ο ήχος στις κλήσεις. Ή κάνει 5" να ακουστεί όταν το σηκώσω, ή όταν μιλήσω μετά από λίγο κόβεται για πάντα. και πρέπει να κλείσω και να ξανά πάρω. 

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή γύρα σε διάφορες συσκευές,ήρθε επιτέλους η ώρα για επιστροφή στην Samsung. 

Το ζαχαρώνω από την παρουσίαση! 🙂 

Εδώ και μία βδομάδα που το πήρα, κανένα πρόβλημα κανένα παράπονο, όλα δουλεύουν ρολόι. 

Whidestone από το πρώτο δευτερόλεπτο και ας μην δουλεύει το δακτυλικο όπως σε γυμνή οθόνη ή όπως σε μεμβράνη. 

Αν το συνηθίσεις δεν έχει καμία αποτυχία. 

Χρησιμοποιεί κανείς μαγνητική βάση στο αυτοκίνητο? 

Φοβάμαι μην δημιουργηθεί κάνα πρόβλημα με το πενάκι και παρόλο που με βολεύει πάρα πολύ τέτοιου είδους βάση δεν την χρησιμοποιώ. 

Πιστεύεται δεν υπάρχει πρόβλημα? 

 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kountoura said:

Μετά από αρκετή γύρα σε διάφορες συσκευές,ήρθε επιτέλους η ώρα για επιστροφή στην Samsung. 

Το ζαχαρώνω από την παρουσίαση! 🙂 

Εδώ και μία βδομάδα που το πήρα, κανένα πρόβλημα κανένα παράπονο, όλα δουλεύουν ρολόι. 

Whidestone από το πρώτο δευτερόλεπτο και ας μην δουλεύει το δακτυλικο όπως σε γυμνή οθόνη ή όπως σε μεμβράνη. 

Αν το συνηθίσεις δεν έχει καμία αποτυχία. 

Χρησιμοποιεί κανείς μαγνητική βάση στο αυτοκίνητο? 

Φοβάμαι μην δημιουργηθεί κάνα πρόβλημα με το πενάκι και παρόλο που με βολεύει πάρα πολύ τέτοιου είδους βάση δεν την χρησιμοποιώ. 

Πιστεύεται δεν υπάρχει πρόβλημα? 

 

 

Βολεύει πολύ η μαγνητική βάση για το αυτοκίνητο αλλά είναι μπελάς αν χρησιμοποιείς ασύρματο φορτιστή γιατί πρέπει να βγάζεις τη θήκη. Αν έχεις το μαγνήτη κολλημένο στη συσκευή ξεχνάς την ασύρματη φόρτιση. Δεν ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα στο πενάκι.

Άσχετο, εγώ έχω μαγνητικά καλώδια φόρτισης και τα φοβάμαι γιατί οι απόψεις διίστανται. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vastegial_74 said:

Βολεύει πολύ η μαγνητική βάση για το αυτοκίνητο αλλά είναι μπελάς αν χρησιμοποιείς ασύρματο φορτιστή γιατί πρέπει να βγάζεις τη θήκη. Αν έχεις το μαγνήτη κολλημένο στη συσκευή ξεχνάς την ασύρματη φόρτιση. Δεν ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα στο πενάκι.

Άσχετο, εγώ έχω μαγνητικά καλώδια φόρτισης και τα φοβάμαι γιατί οι απόψεις διίστανται. 

Ναι γνωρίζω τα περί ασύρματης φόρτισης.. 

Σε όλες τις συσκευές απλά το βράδυ αφαιρώ την θήκη που έχει κολλημένη την λαμαρίνα και ακουμπώ στον φορτιστή. 

Έχω μια πολύ δυνατή βάση στο αυτοκίνητο, spigen με 6 μαγνήτες, και απλά εδώ το σκέφτηκα επειδή έχουμε και πενάκι. 

Διαφορετικά σούπερ βολικό και ας αφαιρείτε το βράδυ από την θήκη για να φορτίσει.. 

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...