Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παιδιά μάλλον έφταιγε το Good Guardians. Είχα κάνει optimize και έκανα και πάλι πριν λίγο και από τότε έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,
Το  Camera Assistant το έχει δουλέψει κάποιος; Μου είπαν ότι έχει επιλογή για ταχύτερο κλείστρο. Λέω να το δοκιμάσω γιατί δυσκολεύομαι να βγάλω σταθερές λήψεις με τα μικρά παιδιά. Αργεί πολύ. Ηταν ανέκαθεν το βασικό μου παράπονο.
Το θέμα έχει λυθεί εδώ και πάρα πολύ καιρό . Το έχουμε συζητήσει και το τηλέφωνο βγάζει εκπληκτικά γρήγορα παιδιά να τρέχουν να βγουν για διάλειμμα σε σχολείο! Είναι φανταστικό το πόσο γρήγορα βγάζει και η ταχύτητα του κλείστρου του. Άρα δε χρειάζεσαι το συγκεκριμένο ειδικά για κάτι τέτοιο!! Μάλιστα κάποιος ανέβασε και το σκύλο του να τρέχει, αν θυμάμαι καλά. Μη γυρίζουμε πάλι σε πράγματα που έχουν γραφτεί και λυθεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, costsa41 said:

Το θέμα έχει λυθεί εδώ και πάρα πολύ καιρό . Το έχουμε συζητήσει και το τηλέφωνο βγάζει εκπληκτικά γρήγορα παιδιά να τρέχουν να βγουν για διάλειμμα σε σχολείο! Είναι φανταστικό το πόσο γρήγορα βγάζει και η ταχύτητα του κλείστρου του. Άρα δε χρειάζεσαι το συγκεκριμένο ειδικά για κάτι τέτοιο!! Μάλιστα κάποιος ανέβασε και το σκύλο του να τρέχει, αν θυμάμαι καλά. Μη γυρίζουμε πάλι σε πράγματα που έχουν γραφτεί και λυθεί.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πώς ακριβώς λύθηκε στο auto; Μόνο του ή με κάποια ρύθμιση; Και τότε γιατί έβαλαν τη ρύθμιση στο camera assistant μόλις τώρα; Σε αυτό αναφέρομαι. 

https://www.notebookcheck.net/Apple-iPhone-14-Pro-Xiaomi-12T-Pro-Galaxy-S22-Ultra-join-other-flagships-in-camera-shutter-lag-test.659555.0.html

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα κρασάρισμα (σε όσους συμβαίνει) της expert RAW όταν στην αστροφωτογραφία πατάς για εμφάνιση του χάρτη του ουρανού. Χθες λοιπόν έδωσε μια ενημέρωση της εφαρμογής αλλά δεν άλλαξε κάτι και πάλι κρασάρει.

Χθες κάποιος στο Samsung Community έγραψε οτι μάλλον βρήκε μια λύση χαμηλώνοντας την ανάλυση.

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S22/Expert-RAW-Astrophotography-SOLUTION-FIXED/m-p/2427485

Σήμερα το πρωί 1/11/2022 η εφαρμογή έχει αφαιρεθεί από το galaxy store και δεν μπορείς να την κατεβάσεις πλέον.

https://us.community.samsung.com/t5/Samsung-Apps-and-Services/Expert-Raw-missing-from-store/m-p/2428008#M74376

Ελπίζω ότι σύντομα θα δοθεί μια λύση για όσους έχουν το πρόβλημα.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την αναβάθμιση, και μετά έκανα wipe cache. Έχω όμως θεματάκια. Καταρχήν το samsung keyboard δεν θέλει να βάλει κεφαλαία στην αρχή της πρότασης. Άλλο ένα πρόβλημα είναι οι ειδοποιήσεις του messenger χτυπάνε 2 και 3 φορές στο miband.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hurin said:

Πέρασα και εγώ την αναβάθμιση, και μετά έκανα wipe cache. Έχω όμως θεματάκια. Καταρχήν το samsung keyboard δεν θέλει να βάλει κεφαλαία στην αρχή της πρότασης. Άλλο ένα πρόβλημα είναι οι ειδοποιήσεις του messenger χτυπάνε 2 και 3 φορές στο miband.

Το ίδιο χτυπάνε και εμένα του μεσεντζερ στο s1 active

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ρολόγια Samsung που δουλεύουν κανονικά, δείχνουν τα πάντα και σωστά και είναι και smart watches κανονικά όχι μόνο κατ όνομα. Όπως καταλαβαίνετε φταίνε τα ρολόγια σας και όχι το τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Επανέρχομαι στο θέμα κρασάρισμα (σε όσους συμβαίνει) της expert RAW όταν στην αστροφωτογραφία πατάς για εμφάνιση του χάρτη του ουρανού. Χθες λοιπόν έδωσε μια ενημέρωση της εφαρμογής αλλά δεν άλλαξε κάτι και πάλι κρασάρει.

Χθες κάποιος στο Samsung Community έγραψε οτι μάλλον βρήκε μια λύση χαμηλώνοντας την ανάλυση.

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S22/Expert-RAW-Astrophotography-SOLUTION-FIXED/m-p/2427485

Σήμερα το πρωί 1/11/2022 η εφαρμογή έχει αφαιρεθεί από το galaxy store και δεν μπορείς να την κατεβάσεις πλέον.

https://us.community.samsung.com/t5/Samsung-Apps-and-Services/Expert-Raw-missing-from-store/m-p/2428008#M74376

Ελπίζω ότι σύντομα θα δοθεί μια λύση για όσους έχουν το πρόβλημα.

Υπάρχει σημερινή αναβάθμιση 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, costsa41 said:

Ρολόγια Samsung που δουλεύουν κανονικά, δείχνουν τα πάντα και σωστά και είναι και smart watches κανονικά όχι μόνο κατ όνομα. Όπως καταλαβαίνετε φταίνε τα ρολόγια σας και όχι το τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν κατηγόρησε κανένας την σαμσουνγκ,πριν την αναβάθμιση δεν έφταιγαν ούτε τα ρολόγια γιατί είχαν άψογη συνεργασία, οπότε θα το φτιάξει κάποια στιγμη

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steliosk said:

Υπάρχει σημερινή αναβάθμιση 

Ναι την είδα. Κατάργησα την προηγούμενη εφαρμογή εκκαθάρισα την cache της συσκευής έκανα εγκατάσταση την νέα ενημέρωση αλλά πάλι κρασάρει όταν επιλέγεις εμφάνιση του ουρανού. 

Edit: Δοκίμασα τη λύση που δίνει αυτός στο samsung Community 

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S22/Expert-RAW-Astrophotography-SOLUTION-FIXED/m-p/2427485 με τη νέα ενημέρωση κατεβάζοντας την ανάλυση σε FHD+ και εμφανίζεται ο ουρανός.

 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Anlibafojo said:

Ναι την είδα. Κατάργησα την προηγούμενη εφαρμογή εκκαθάρισα την cache της συσκευής έκανα εγκατάσταση την νέα ενημέρωση αλλά πάλι κρασάρει όταν επιλέγεις εμφάνιση του ουρανού. 

Σε εμενα απ την αρχη δουλεψε κανονικα παντως... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Just now, doganos said:

Σε εμενα απ την αρχη δουλεψε κανονικα παντως... 

Εσύ προφανώς έχεις ανάλυση στην οθόνη σου FHD+, γι' αυτό και σου δουλεύει. Πράγματι, ούτε σε αυτή την αναβάθμιση το διόρθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, spinmaths said:

Εσύ προφανώς έχεις ανάλυση στην οθόνη σου FHD+, γι' αυτό και σου δουλεύει. Πράγματι, ούτε σε αυτή την αναβάθμιση το διόρθωσαν.

Απο την πρωτη στιγμη που εχω το κινητο την εχω 2K

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, doganos said:

Απο την πρωτη στιγμη που εχω το κινητο την εχω 2K

Ναι αυτό λέω. Το σφάλμα της εφαρμογής είναι πως δουλεύει το sky guide μόνο όταν έχεις την ανάλυση οθόνης σε FHD+. Όχι σε WQHD+.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spinmaths said:

Εσύ προφανώς έχεις ανάλυση στην οθόνη σου FHD+, γι' αυτό και σου δουλεύει. Πράγματι, ούτε σε αυτή την αναβάθμιση το διόρθωσαν.

Και εμένα κανονικά δουλεύει σε 2k ανάλυση. Ούτε κρασαρει ούτε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση μου έχει κάνει κάποιες επανεκκινήσεις όταν προσπαθώ να απαντήσω σε κλήση ενώ σήμερα μετά από κάποια κλήση κόλλησε η δόνηση και έπρεπε να κάνω πάλι επανεκκίνηση για να συνέλθει. Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά μόνο έναν καθαρισμό της cache πριν και μετά.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, doganos said:

Σε εμενα απ την αρχη δουλεψε κανονικα παντως... 

Βάλε την ανάλυση οθόνης σε WQHD+ και κοίτα αν δείχνει τον ουρανό.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, spinmaths said:

Ναι αυτό λέω. Το σφάλμα της εφαρμογής είναι πως δουλεύει το sky guide μόνο όταν έχεις την ανάλυση οθόνης σε FHD+. Όχι σε WQHD+.

Και εγω αυτο λεω. ΤΗν εχω σε WQHD+ και δουλευει κανονικα. Και τον ουρανο δειχνει (τα αστρα) κτλ 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, doganos said:

Και εγω αυτο λεω. ΤΗν εχω σε WQHD+ και δουλευει κανονικα. Και τον ουρανο δειχνει (τα αστρα) κτλ 

Κάνε ένα έλεγχο και σιγουρέψου ότι έχεις πράγματι WQHD+ γιατί και στης κόρης μου που δούλευε από την αρχή διαπίστωσα ότι το είχε σε FHD+ και μόλις της ανέβασα την ανάλυση κρασάρισε.  

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Anlibafojo said:

Κάνε ένα έλεγχο και σιγουρέψου ότι έχεις πράγματι WQHD+ γιατί και στης κόρης μου που δούλευε από την αρχή διαπίστωσα ότι το είχε σε FHD+ και μόλις της ανέβασα την ανάλυση κρασάρισε.  

Πριν γραψω την απαντηση, εκανα ελεγχο ηδη. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, doganos said:

Πριν γραψω την απαντηση, εκανα ελεγχο ηδη. 

Και εγώ την ανάλυση σε wqhd+ την έχω και εμφανίζει κανονικά τα αστέρια από την πρώτη στιγμη

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Ποια είναι η βασική ρύθμιση στο snapseed? Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται η επεξεργασία. Τα βασικά μόνο ζητάω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikosz75013 said:

παιδιά σε εσάς ενημέρωση συστήματος Google play τι μήνα λέει;;

Δεν ασχολεισαι καν με αυτο. Μονο του θα ενημερωθει οταν πρεπει. Τελευταια φορα που επεσε το ματι μου ηταν 1η Ιουλιου νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

Δεν ασχολεισαι καν με αυτο. Μονο του θα ενημερωθει οταν πρεπει. Τελευταια φορα που επεσε το ματι μου ηταν 1η Ιουλιου νομιζω.

 

Screenshot_20221101_172559_Google Play Store.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...