Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

κανονικα η xiaomi πρεπει να διαφημιζει οτι μεσα στη συσκευασια εκτος απο φορτιστη περιεχει και μια τεραστια δοση κομπλεξ , δωρο για τον πελατη επιστημονα που μονο αυτος ξερει να το δουλευει καλυτερα το εργαλειο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κανονικα η xiaomi πρεπει να διαφημιζει οτι μεσα στη συσκευασια εκτος απο φορτιστη περιεχει και μια τεραστια δοση κομπλεξ , δωρο για τον πελατη επιστημονα που μονο αυτος ξερει να το δουλευει καλυτερα το εργαλειο
Ε ναι ρε φίλε μου! Δηλαδή έλεος! Εδώ μέσα μιλάμε για το συγκεκριμένο κινητό και νομίζω κανένας δεν έχει μπει στο θέμα σύγκρισης με αλλα κινητά.
Το ότι μπαίνουν κάποιοι καλά κάνουν και διαβάζουν , αλλά να μα βαζουν στο τρυπακι της σύγκρισης , χάνουμε την ουσία του θέματος! Ας ανοίξουν ένα νέο τοπκι versus και ας βγάλουν εκεί το κόμπλεξ και τον εγωισμό τους. Ας γράψουν ότι έχουν τα καλύτερα κινητά. Ούτε θα με νοιάζει! Μόνοι τους θα γράφουν , μόνοι τους θα τα διαβάζουν!

Επίσης για να γνωρίζουν όλοι, αν πατήσουν στο google 2 κινητά και ανάμεσα τους τη λέξη VS, θα μπορέσουν να καταλάβουν πολλά πράγματα στο θέμα καμερας και λοιπών στοιχείων. Αυτά από εμένα. Τα ξανά λέμε αλάνια!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:




 

 


Με έκανες και γέλασα. Με αυτή τη λογική οι φωτογράφοι επαγγελματίες δεν χρειάζεται να έχουν ακριβό εξοπλισμό γιατί ξέρουν να τραβάνε φωτογραφίες.
Είναι ιδέα σου ότι μπορείς να τραβήξεις καλύτερες φωτογραφίες επειδή ξέρεις να πειράζεις τα F stop shutter speed κτλ.
Με αυτή τη λογική ο καθενας θα αναλάμβανε γάμους κτλ.
Εννοείται πρέπει να υπάρχει και ο ανάλογος εξοπλισμός.
Και συγκεκριμένα επειδή το S22 έχει πολύ καλό ΑΙ , δεν νομιζω ότι μπορείς να βγάλεις καλύτερες φωτο με το xiaomi. Απλά!
Όσο για τη φωτογραφία πιο πάνω, απλώς δεν θα σχολιάσω.
 

 

Αλλάζουμ τα λες αλλά δεν πειράζει σε καταλαβαίνω. Αν είχα το s22 ultra θα συμφωνούσες μαζί μου. Και αν η φωτογραφία είχε τραβηχτεί με το ultra, θα σχολιάζες και θα έκανες και like. Κάνε like στις επεξεργασμένες του άλλου..

34 minutes ago, doganos said:

Τα xiaomi καλυτερα απο τα samsung.... γελασαμε και σημερα... 

Τα Xiaomi φοράνε και Samsung αισθητήρες. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, REDHOTSTEF said:

Τα Xiaomi φοράνε και Samsung αισθητήρες. 

Ασχετο ομως.... με αυτα που λεμε... αν νομζιεις οτι μονο ο αισθητηρας κανει την διαφορα δεν εχω να πω τπτ αλλο . ΤΕσπα, το κουρασαμε. Ας συνεχισουμε για το S22 ultra που ειναι ο τιτλος του thread

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi φοράνε και Samsung αισθητήρες. 
 
Μπορείς να μου παραθέσεις τα exif της φωτογραφίας σου να την τσεκάρω;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, geotrvs said:

Μπορείς να μου παραθέσεις τα exif της φωτογραφίας σου να την τσεκάρω;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η συγκεκριμένη τραβήχτηκε με τον υπερευρυγωνιο και όχι με τον κύριο Samsung 108 αισθητήρα.

https://postimg.cc/xNcZ922q 

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη τραβήχτηκε με τον υπερευρυγωνιο και όχι με τον κύριο Samsung 108 αισθητήρα.
https://postimg.cc/xNcZ922q 
Την επόμενη φορά προσπάθησε να δώσεις μικρότερο διάφραγμα (είναι το μόνο που μπορείς να αλλάξεις) επειδή έχεις πολλές φωτιστικές πηγές απέναντι σου και τις έχει κάψει λόγω των 2" για να βγάλεις τα trails.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. μετά την αναβάθμιση δεν μου δουλεύει το signal. Στην κλήση παρουσιάζει πολλές διακοπές. Το κάνει και σε κάποιον άλλο; κάποια λύση;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Ξέρετε πως ενεργοποιήται η esim? Εννοω αν πρέπει να απενεργοποιηθεί στην συσκευη πρώτα η κανονική sim.

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, steliosk said:

Παίδες καλημέρα.

Ξέρετε πως ενεργοποιήται η esim? Εννοω αν πρέπει να απενεργοποιηθεί στην συσκευη πρώτα η κανονική sim.

 

Βγάλε την sim από τη συσκευή εφόσον είναι ο ίδιος αριθμός και ακολούθησε τις οδηγίες της esim και του τηλεφώνου. Είναι πολύ εύκολη η διαδικασία.

 

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 

Από το πρωί μου κρασάρουν τα "ρουτίνες και λειτουργίες" κάθε φορά που προσπαθώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις ας πούμε στο "ύπνος". Δεν γινόταν αυτό πριν. Το αντιμετωπίζει κανένας άλλος; 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, nasosvasedis said:

Καλημέρα παιδιά. 

Από το πρωί μου κρασάρουν τα "ρουτίνες και λειτουργίες" κάθε φορά που προσπαθώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις ας πούμε στο "ύπνος". Δεν γινόταν αυτό πριν. Το αντιμετωπίζει κανένας άλλος; 

Δοκίμασα τώρα, δεν μου κάνει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kiriakos_tjet said:

Δοκίμασα τώρα, δεν μου κάνει κάτι..

Δεν φτιάχνει με τίποτα, ό,τι και να κάνω συνεχίζει...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nasosvasedis said:

Δεν φτιάχνει με τίποτα, ό,τι και να κάνω συνεχίζει...

Να δοκίμαζες μια διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής μπας και;; Απλά θα σβηστούν όλες οι ρουτίνες..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Βγάλε την sim από τη συσκευή εφόσον είναι ο ίδιος αριθμός και ακολούθησε τις οδηγίες της esim και του τηλεφώνου. Είναι πολύ εύκολη η διαδικασία.

 

Να την βγάλω? Ή να την απενεργοποιήσω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kiriakos_tjet said:

Να δοκίμαζες μια διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής μπας και;; Απλά θα σβηστούν όλες οι ρουτίνες..

Το έκανα ξανά τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ξανά τα ίδια...
Κάνε μια διαγραφή της cashe του κινητού και τσέκαρε αν έχεις δώσει ολα τα δικαιώματα στην εφαρμογή λειτουργίες και ρουτίνες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, geotrvs said:

Κάνε μια διαγραφή της cashe του κινητού και τσέκαρε αν έχεις δώσει ολα τα δικαιώματα στην εφαρμογή λειτουργίες και ρουτίνες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

θα το δοκιμάσω μετά τη δουλειά να διαγράψω το cache. Πολύ έχω ξενερώσει γιατί τις χρησιμοποιώ τις ρουτίνες. 

 

7 minutes ago, GMF80 said:

Μηπως εχεις εγκατεστημενο το routine + απο το Nice Lock?

Όχι καθόλου, τίποτα από Nice Lock.

Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου, τίποτα από Nice Lock.
Και εγώ τις δουλεύω πολύ αλλά δουλεύουν άψογα αν και την αναβάθμιση την έκανα απο πάνω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

ο ευρυγώνιος τραβάει 4k 60fps με καποια σταθεροποίηση?

Το ois γενικότερα σε ποια modes χρησιμοποιείται?

 

Ακόμα να ρωτήσω αν εχει καποιος άποψη για σύγκριση του βασικού και του ευρυγώνιου με τα realme gt 2 και gt 2 pro

φοράνε τον imx766

50 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, multi-directional PDAF, OIS

αλλα σε αυτα τα κινητά νομίζω αποδίδει καλύτερα από το realme neo 3 (50 MP, f/1.9, 24mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS) για κάποιο λόγο.

Άκομα η σταθεροποίηση δεν δουλεύει Καθολου στο 4k video στο neo 3 σε αντίθεση με τα αλλα δύο που ειναι εκπληκτική.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, steliosk said:

Να την βγάλω? Ή να την απενεργοποιήσω?

Να τη βγάλεις. Θα απενεργοποιηθεί αυτόματα όπως γίνεται όταν αντικαθιστάς τη sim με νεώτερη μόλις ενεργοποιηθεί η esim. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όσους. 

Είναι το δεύτερο S22 ultra που έχω. Το πρώτο μου το έκλεψαν. 

Μια παρατήρηση που έκανα ειναι ότι στο 2ο η μπαταρία διαρκεί περισσότερο πράγμα πολύ περίεργο. 

Για να προλάβω, το 2ο κινητό το δούλεψα με το προηγούμενο λογισμικό απο τέλη Σεπτεμβρίου. 

Επίσης μετά την αναβάθμιση σε One UI 5.0 η εξαγωγή κειμένου από την κάμερα ή απο τη συλλογή δεν αναγνωρίζει ελληνικά.  Δεν θυμάμαι καθόδου τι γινόταν με το παλιό λογισμικό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για τις γλώσσες που αναγνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το  Camera Assistant το έχει δουλέψει κάποιος; Μου είπαν ότι έχει επιλογή για ταχύτερο κλείστρο. Λέω να το δοκιμάσω γιατί δυσκολεύομαι να βγάλω σταθερές λήψεις με τα μικρά παιδιά. Αργεί πολύ. Ηταν ανέκαθεν το βασικό μου παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...