Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Μετα την αναβαθμιση στην 13 υπηρξε βελτιωση στα animations σαφως ....αλλα σε διαφορες στιγμες (λιγες) εμφανιζονται
παλι τα γνωστά stutters...
το παραδοξο ειναι οτι καποιες φορες θα δουλεψουν σωστα και ομως θα ερθει η στιγμη το stutter...

οπως παρακατω στο 9:59'





αντιστοιχο stutter εμφανιζεται κατα την εμφανιση τις λιστας των widget και κανοντας scroll

οπως γινοταν παλαια (για οσους θυμουνται) οταν ανοιγε η λιστα με τις εφαρμογες μεσα απο τις ρυθμισεις...

(ευτυχως εχει εξαφανιστει το θεμα εκει εδω και χρονια)
Anerge, εχεις σιγουρα βγαλει την εφαρμογη one ui απο την βελτιστοποιηση μπαταριας? (Ρυθμισεις >εφαρμογες> one ui > μπαταρια> χωρις περιορισμο.). Εγω 2 μερεε τωρα προσπαθω να κανω να χασει frame στο μενου και βλεπω οτι παει τρενο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Anerge, εχεις σιγουρα βγαλει την εφαρμογη one ui απο την βελτιστοποιηση μπαταριας? (Ρυθμισεις >εφαρμογες> one ui > μπαταρια> χωρις περιορισμο.). Εγω 2 μερεε τωρα προσπαθω να κανω να χασει frame στο μενου και βλεπω οτι παει τρενο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρις περιορισμο τρεχει το one ui ...
Αλλα και παλι οπως ειπα τα θεματα ειναι σπορδικα και σε συγκεκριμένα σημεια ...οπως και στο video του yber..

Για πες μου οταν αναζητησεις 1η φορα την λιστα των widget πχ οτα ν εμφανιζεται και στις συνεχεια οταν κανεις scroll ολα ειναι βούτυρο?

Γιατι σε δυο S22U βλεπω το ιδιο θεμα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, anergos13 said:

Χωρις περιορισμο τρεχει το one ui ...
Αλλα και παλι οπως ειπα τα θεματα ειναι σπορδικα και σε συγκεκριμένα σημεια ...οπως και στο video του yber..

Για πες μου οταν αναζητησεις 1η φορα την λιστα των widget πχ οτα ν εμφανιζεται και στις συνεχεια οταν κανεις scroll ολα ειναι βούτυρο?

Γιατι σε δυο S22U βλεπω το ιδιο θεμα....

Όχι. Αλλά στη λίστα των widget θα μπώ μια φορά στους 3 μήνες και αν δεν μου το έλεγες ούτε καν θα το πρόσεχα ποτέ. Ενώ το άνοιξε κλείσε των εφαρμογών, το edge panel και τις πρόσφατες εφαρμογές, όλα αυτά τα δουλεύω συνέχεια και εκεί έχει σημαντική βελτίωση, ακόμη και με την εξοικονόμηση μπαταρίας ενεργοποιημένη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου crash άρει μετά από κάποια δευτερόλεπτα αρκετές εφαρμογές. Πχ Επαφές, τα αρχεία μου, συλλογή φωτογραφιών, telegram. 

Έχω κάνει wipe cache πριν την αναβάθμιση. 

Έχω επίσης κατεβασμένο το nice lock και σχεδόν όλα τα καλούδια του. Μήπως φταίει αυτό; 

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον; 

Link to comment
Share on other sites

Στο expert raw μετά την σημερινή αναβάθμιση έχουμε πλέον και αστροφωτογράφηση με έως και 10 λεπτά έκθεση!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Στο expert raw μετά την σημερινή αναβάθμιση έχουμε πλέον και αστροφωτογράφηση με έως και 10 λεπτά έκθεση!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν μπορέσεις βάλε ένα δείγμα 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις. Φαίνεται αρκετά υποσχόμενο, μετά τη λήψη το raw αρχείο που δημιουργείται θέλει οπωσδήποτε επεξεργασία με κάποιο πρόγραμμα, εγώ την έκανα με Snapseed. Γενικά θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις σωστές ρυθμίσεις κλπ. Ανεβάζω 3 πρώτες απόπειρες από το νυχτερινό ουρανό στο Μαρούσι ( με ότι αυτό συνεπάγεται, φωτορύπανση κλπ ). 20221027_013238-01.thumb.jpg.bb969314a812fb8b938debf25ebdb311.jpg20221027_014341-01.thumb.jpg.68e2787dc3e2eccadbb7998d79f0bd80.jpg20221027_003045-01.thumb.jpg.95ac00abb830f33261228085df12f29a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Λίγα ακόμη δείγματα...Screenshot_20221027_014832_Lightroom.thumb.jpg.adf9ffc0df73992e96e1222dc032a4d1.jpgScreenshot_20221027_014946_Lightroom.thumb.jpg.3bf5420d4d9fea5b76fe9d843fdd5844.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


f3d826607b53d008e2534029b2edba44.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γατάκια..

IMG-20221027-022201.jpg

Με Gcam ..

IMG-20221027-022743.jpg

Gcam και υπερευρυγωνια..

IMG-20221027-023203.jpg

.. και παρά τον φωτισμό του δήμου, πάλι πιάνει τα αστέρια. Το site postimage χαλάει τη λεπτομέρεια απ' ότι πρόσεξα όταν ζουμαρεις τις φωτό. 

Συμβουλή: Οι νυχτερινές δεν είναι τόσο εντυπωσιακές. Ανεβάστε δείγματα από τον 10x περισκοπικο φακό σας να φτιάχνουμε κάποιοι από εμάς. 🙂 🙂 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Vlasismiriagos said:

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις. Φαίνεται αρκετά υποσχόμενο, μετά τη λήψη το raw αρχείο που δημιουργείται θέλει οπωσδήποτε επεξεργασία με κάποιο πρόγραμμα, εγώ την έκανα με Snapseed. Γενικά θέλει πολύ ψάξιμο για να βρεις σωστές ρυθμίσεις κλπ. Ανεβάζω 3 πρώτες απόπειρες από το νυχτερινό ουρανό στο Μαρούσι ( με ότι αυτό συνεπάγεται, φωτορύπανση κλπ ). 20221027_013238-01.thumb.jpg.bb969314a812fb8b938debf25ebdb311.jpg20221027_014341-01.thumb.jpg.68e2787dc3e2eccadbb7998d79f0bd80.jpg20221027_003045-01.thumb.jpg.95ac00abb830f33261228085df12f29a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Λίγα ακόμη δείγματα...Screenshot_20221027_014832_Lightroom.thumb.jpg.adf9ffc0df73992e96e1222dc032a4d1.jpgScreenshot_20221027_014946_Lightroom.thumb.jpg.3bf5420d4d9fea5b76fe9d843fdd5844.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


f3d826607b53d008e2534029b2edba44.jpg

πόσα λεπτα ειναι αυτο; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Oh shit. Here we go again. Το δικο μου παγουρινο ειναι καλυτερο απο το δικο σου...

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την 12 οταν ερχόταν κανονικό μήνυμα, άνοιγε η οθόνη απο μονη της(όπως και στα iphone)στην 13 πλέον απλά κάνει δόνηση και δεν ανοίγει η οθόνη, ξέρουμε αν αυτο αλλάζει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι μεταξύ S22 Plus & Ultra αλλά δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Από την μια προτιμώ το σχήμα & μέγεθος του S22 Plus αλλά έχει ανάμικτες κριτικές (πχ για την μπαταρία) και από την άλλη το Ultra έχει λίγο καλύτερη κάμερα (που με ενδιαφέρει) αλλά το σχήμα του και η κυρτή οθόνη με προβληματίζουν (έως και απωθούν).

Αξίζει να πάρω κάποιο από τα 2 ή να περιμένω την επόμενη γενιά;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την 12 οταν ερχόταν κανονικό μήνυμα, άνοιγε η οθόνη απο μονη της(όπως και στα iphone)στην 13 πλέον απλά κάνει δόνηση και δεν ανοίγει η οθόνη, ξέρουμε αν αυτο αλλάζει;
άνοιγε η οθόνη σε εισερχόμενα μηνύματα sms, viber κλπ;;χωρίς έξτρα εφαρμογή σαν το glimpse? είναι κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gpgalanis said:

Καλημέρα παιδιά. Είμαι μεταξύ S22 Plus & Ultra αλλά δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Από την μια προτιμώ το σχήμα & μέγεθος του S22 Plus αλλά έχει ανάμικτες κριτικές (πχ για την μπαταρία) και από την άλλη το Ultra έχει λίγο καλύτερη κάμερα (που με ενδιαφέρει) αλλά το σχήμα του και η κυρτή οθόνη με προβληματίζουν (έως και απωθούν).

Αξίζει να πάρω κάποιο από τα 2 ή να περιμένω την επόμενη γενιά;

Εξαρταται απο τι συσκευη εχεις τωρα και κατα ποσο επειγεσαι να αλλαξεις συσκευη. Η κυρτη οθονη δεν ειναι προβλημα για μενα, αυτο που με ζορισε και το εδωσα στη συζυγο ειναι το μεγαλο μεγεθος. Στην αρχη εντυπωσιαστηκα αλλα στην πορεια διαπιστωσα πως δεν με βολευε για καθε ωρα και στιγμη και κατω απο ολες τις συνθηκες. Το αν θα ψωνισεις τωρα ή του χρονου αυτο ειναι καθαρα δικη σου επιλογη. Οι αλλαγες μην φανταστεις πως θα ειναι και τρομερες στο νεο μοντελο. Λιγο καλυτερες καμερες και μαλλον snapdragon για το s23 ultra. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την 12 οταν ερχόταν κανονικό μήνυμα, άνοιγε η οθόνη απο μονη της(όπως και στα iphone)στην 13 πλέον απλά κάνει δόνηση και δεν ανοίγει η οθόνη, ξέρουμε αν αυτο αλλάζει;
Αν εννοείς σε κανονικό SMS φανερώνεται το εικονίδιο με το γράμμα στη οθόνη και δε φεύγει παρά μόνο αν το διαγράψεις εσύ. Νομίζω είναι πολύ πρακτικό από το να ανοίγει όλη η οθόνη. Αν δεν κάνω λάθος και προηγούμενα έτσι έκανε. Άλλωστε τώρα με την aod δε χρειάζονται λαμπάκια και τέτοια. Βλέπεις αυτό που θέλεις και με το φόντο που εσύ θέλεις. Πάρα πολύ καλό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gpgalanis said:

Καλημέρα παιδιά. Είμαι μεταξύ S22 Plus & Ultra αλλά δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Από την μια προτιμώ το σχήμα & μέγεθος του S22 Plus αλλά έχει ανάμικτες κριτικές (πχ για την μπαταρία) και από την άλλη το Ultra έχει λίγο καλύτερη κάμερα (που με ενδιαφέρει) αλλά το σχήμα του και η κυρτή οθόνη με προβληματίζουν (έως και απωθούν).

Αξίζει να πάρω κάποιο από τα 2 ή να περιμένω την επόμενη γενιά;

Οποιο σε βολευει καλυτερα. Πηγαινε σε καταστημα και πιασε τα για να βγαλεις συμπερασμα. Για την μπαταρια μην δινεις σημασια μια χαρα θα ειναι και στο +.

Εγω δεν πηρα το plus επειδη δεν εχει κυρτη οθονη 🤣

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, anergos13 said:

Χωρις περιορισμο τρεχει το one ui ...
Αλλα και παλι οπως ειπα τα θεματα ειναι σπορδικα και σε συγκεκριμένα σημεια ...οπως και στο video του yber..

Για πες μου οταν αναζητησεις 1η φορα την λιστα των widget πχ οτα ν εμφανιζεται και στις συνεχεια οταν κανεις scroll ολα ειναι βούτυρο?

Γιατι σε δυο S22U βλεπω το ιδιο θεμα....

Είναι απαραίτητο να κάνουμε αυτή τη ρύθμιση; Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Το έχω στο βελτιστοποιημένο. Το έχετε κάνει και άλλοι εδώ μέσα; Έχει δει κάποιος διαφορά?

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Στην expert RAW μετά την ενημέρωση για  την αστροφωτογράφηση και όταν πατάω εμφάνιση (εκεί που δείχνω στη φωτογραφία) κρασάρει η εφαρμογή. Την απεγκατέστησα - εγκατέστησα εκ νέου αλλά πάλι κρασάρει. Το κάνει σε κάποιο άλλο;

130656626_Inked2022-10-2710_18_38.thumb.jpg.54b352d0caad30fe9c7acd483c09c539.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην expert RAW μετά την ενημέρωση για  την αστροφωτογράφηση και όταν πατάω εμφάνιση (εκεί που δείχνω στη φωτογραφία) κρασάρει η εφαρμογή. Την απεγκατέστησα - εγκατέστησα εκ νέου αλλά πάλι κρασάρει. Το κάνει σε κάποιο άλλο;
130656626_Inked2022-10-2710_18_38.thumb.jpg.54b352d0caad30fe9c7acd483c09c539.jpg
Ναι κλείνει την εφαρμογή. Δηλαδή τι θα έδειχνε αν δεν κράσαρε;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, costsa41 said:

Ναι κλείνει την εφαρμογή. Δηλαδή τι θα έδειχνε αν δεν κράσαρε;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα έδειχνε αυτό που βγάζει η φωτογραφία σύν τους αστερισμούς που υπάρχουν σε εκείνο το σημείο.

Screenshot_20221027_134938_Expert RAW.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Navstar και Home Up πηραν update για οσους τα χρησιμοποιουν...

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, costsa41 said:

Ναι κλείνει την εφαρμογή. Δηλαδή τι θα έδειχνε αν δεν κράσαρε;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

39 minutes ago, costsa41 said:

Ναι κλείνει την εφαρμογή. Δηλαδή τι θα έδειχνε αν δεν κράσαρε;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έτσι όπως φαίνεται στη φωτογραφία είναι ενεργοποιημένο το απόκρυψη, μόλις πατήσεις το εμφάνιση κιτρινίζει και μετά από δύο δευτερόλεπτα σβήνει η εφαρμογή. Πέραν αυτού και η συσκευή αναγνωρίζει ότι η εφαρμογή έχει πρόβλημα και πρίν την απεγκατάσταση αλλά και μετά την εκ νέου εγκατάσταση.

Εσύ όταν πατάς το εμφάνιση πως αντιδρά η εφαρμογή;

 

1959975571_2022-10-2711_41_38.thumb.jpg.8dac43e5bb30cfde66d565e7b7cba95f.jpg

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Είναι κίτρινο το απόκρυψη και λευκό το εμφάνιση. Αν πατήσω το εμφάνιση μετά από δευτερόλεπτα κλείνει η εφαρμογή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Anlibafojo said:

 

Έτσι όπως φαίνεται στη φωτογραφία είναι ενεργοποιημένο το απόκρυψη, μόλις πατήσεις το εμφάνιση κιτρινίζει και μετά από δύο δευτερόλεπτα σβήνει η εφαρμογή. Πέραν αυτού και η συσκευή αναγνωρίζει ότι η εφαρμογή έχει πρόβλημα και πρίν την απεγκατάσταση αλλά και μετά την εκ νέου εγκατάσταση.

Εσύ όταν πατάς το εμφάνιση πως αντιδρά η εφαρμογή;

 

1959975571_2022-10-2711_41_38.thumb.jpg.8dac43e5bb30cfde66d565e7b7cba95f.jpg

Δεν την φωτογραφία που έχω πιο πάνω 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την φωτογραφία που έχω πιο πάνω 
Αυτό ακριβώς λέμε ότι δεν μπορούμε να βγάλουμε αυτή τη φωτογραφία γιατί κλείνει η εφαρμογή όταν πατάς το εμφάνιση.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...