Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Έκανα factory reset τη συσκευή και τώρα το κινητό έχει κολλήσει στο Play Services update του Ιουλίου 2022 και δεν βλέπει καμία νεότερη. Συνέβη και σε κάποιον άλλον;
Είναι bug της Google δεν έχει να κάνει με την συσκευή σου και τα pixel σειρά 7 το ίδιο θέμα αντιμετωπίζουν.


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Πραγματικά βελτιώθηκε η αναγνώριση προσώπου. Πρώτα ήθελε ακριβώς τη γωνία που έδειχνε για να ξεκλειδώσει, τώρα ξεκλειδώνει όπως και να το κρατάς. Ούτε κι εγώ είδα διαφορά. Άλλωστε το δικό μου ήταν βελούδινο σε όλα από την αρχή. Δεν υπήρχε κανένα θέμα στο οτιδήποτε. Και πάντα το δουλεύω με φουλ χειρονομίες. Η δε μπαταρία δίνει ρέστα κυριολεκτικά. Είναι η πρώτη φορά που από αναβάθμιση δείχνει τα δόντια της από τόσο νωρίς. Ήταν τέλεια τώρα έγινε ακόμα καλύτερη. 16 ώρες ανοιχτό 2,5 ώρες οθόνη και είναι στο 70%.....! Ήταν που ήταν τέλεια τώρα έγινε μοναδική.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ναι σε όλα και επιπλέον έχει βελτιωθεί και η αναγνώριση στο αποτύπωμα με προστασία από γυαλί Dome.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Είναι bug της Google δεν έχει να κάνει με την συσκευή σου και τα pixel σειρά 7 το ίδιο θέμα αντιμετωπίζουν.


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γίνεται χειροκίνητα πάντως η αναβάθμιση κατεβάζοντας το apk του mainline.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν που ήταν τέλειο τώρα έφτασε σε σημείο που μου θυμίζει τα screen που ανέβαζα παλιά. 24 ώρες ανοιχτό 6 ώρες οθόνη και 30% ακόμα μπαταρία. Το τηλέφωνο δεν υπάρχει!!! Σε όλα του!!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρησα τώρα είναι ότι σκρολαροντας κάπου με γράμματα(κείμενο)τα γράμματα όσο σκρολαρεις γίνονται κάπως προς κίτρινα και όταν σταματάει το σκρολαρισμα ξαναγίνονται άσπρα.το έκανε και πριν αυτό;

 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Strofigkas said:

Αυτό που παρατηρησα τώρα είναι ότι σκρολαροντας κάπου με γράμματα(κείμενο)τα γράμματα όσο σκρολαρεις γίνονται κάπως προς κίτρινα και όταν σταματάει το σκρολαρισμα ξαναγίνονται άσπρα.το έκανε και πριν αυτό;

 

σε σελίδες στο ίντερνετ ή στις ρυθμίσεις πχ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατηρησα τώρα είναι ότι σκρολαροντας κάπου με γράμματα(κείμενο)τα γράμματα όσο σκρολαρεις γίνονται κάπως προς κίτρινα και όταν σταματάει το σκρολαρισμα ξαναγίνονται άσπρα.το έκανε και πριν αυτό;
 
Σκρολαροντας στο εδώ νήμα που έχει γράμματα όχι δεν το κάνει ούτε το έκανε ποτέ. Αντίθετα η οθόνη του έχει το απόλυτο άσπρο από όποια γωνία κι αν το δεις. Το λέω γιατί οι amoled είχαν ένα θέμα με το λευκό ειδικά υπό γωνία κοιτάζοντας την οθόνη. Αν συνεχίζει να το κάνει τότε έχει πρόβλημα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

σε σελίδες στο ίντερνετ ή στις ρυθμίσεις πχ

Σε σελίδες στο ιντερνετ

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω εγγραφή βίντεο με ήχο από κάτι που προβάλλεται στην οθόνη, αλλά όχι ολόκληρη την οθόνη. Από μέρος της οθόνης που να επιλέγω εγώ; Όπως παράδειγμα επιλέγεις μέρος της οθόνης για να δημιουργήσεις GIF.

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια βδομάδα τώρα και δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα το μέγεθος του και το βάρος του! Ειδικά όταν είμαι σπίτι προτιμώ να χρησιμοποιώ το s20+ που έχω πάρα αυτό! Μάλλον θα πάει για πούλημα.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο το S20+ δεν με απασχολησε ουτε μερα η διαφορα του μεγεθους. Ανετα θα επαιρνα και μεγαλυτερο.

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlasismiriagos said:

Το έχω μια βδομάδα τώρα και δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα το μέγεθος του και το βάρος του! Ειδικά όταν είμαι σπίτι προτιμώ να χρησιμοποιώ το s20+ που έχω πάρα αυτό! Μάλλον θα πάει για πούλημα.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εντάξει συμφωνώ, αλλά έδωσες τόσα λεφτά χωρίς να το δεις πρώτα αν σου κάνει στο μέγεθος;

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επισης αν αφησεις στην ακρη το S20+ τοτε θα συνηθισεις το S22 Ultra... Εγω οταν πηγα απο S10e σε S20+ ναι εκει υπηρχε μεγαλη διαφορα... Αλλα απο S20+ σε S22 U δεν ειναι κατι που δεν συνηθιζεται.

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το θέμα μου είναι το βάρος και το πάχος του περισσότερο. Σε βαθμό που δεν μπορώ να το κρατήσω με ένα χέρι όπως το 20+... Τώρα έγινε το κακό. Θα κοιτάξω μπας και το δώσω λογικά. Και να σκεφτείτε ότι μέχρι σήμερα ήμουν αυτός που πάντα υποστήριζε τις εταιρείες που μεγάλωναν τις οθόνες και τις διαστάσεις. Δυστυχώς για μένα το όριο είναι οι διαστάσεις του 20+.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο, κατά ένα μέρος, αν και έπρεπε να το ψάξει. Εγώ από το s10 plus στο 21 ultra ήταν μεγάλη η διαφορά αλλά συνήθισα πολύ εύκολα, όπως και με αυτό. Άλλος δεν μπορεί να το συνηθίσει γιατί πραγματικά η διαφορά είναι μεγάλη. Νομίζω το απλό 22 σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε πως στις 6.7" το s20+ είναι το πιο μαζεμένο κινητό και με το μικρότερο βάρος ταυτόχρονα σε αυτές τις διαστάσεις για αυτό και δυσκολεύει τον φίλο. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Vlasismiriagos said:

Βασικά το θέμα μου είναι το βάρος και το πάχος του περισσότερο. Σε βαθμό που δεν μπορώ να το κρατήσω με ένα χέρι όπως το 20+... Τώρα έγινε το κακό. Θα κοιτάξω μπας και το δώσω λογικά. Και να σκεφτείτε ότι μέχρι σήμερα ήμουν αυτός που πάντα υποστήριζε τις εταιρείες που μεγάλωναν τις οθόνες και τις διαστάσεις. Δυστυχώς για μένα το όριο είναι οι διαστάσεις του 20+.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Παίρνω τα ultra λόγω Specs αλλά μες το σπίτι έχω 2ο κινητό  μικρότερο που προτιμώ να χαζεύω. Ιδανικά μέχρι 6,5" θα ήθελα, μην πω και λιγότερο, ανάλογα την αναλογία που αλλάζει πολύ την αίσθηση. 

Πραγματικά αν τα specs του ultra τα είχε το μικρότερο δε θα το σκεφτόμουν καν. Γιαυτό μαρεσει η apple που δίνει ίδια Specs εκτός μπαταρίας στα 2 pro μοντέλα 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Παίρνω τα ultra λόγω Specs αλλά μες το σπίτι έχω 2ο κινητό  μικρότερο που προτιμώ να χαζεύω. Ιδανικά μέχρι 6,5" θα ήθελα, μην πω και λιγότερο, ανάλογα την αναλογία που αλλάζει πολύ την αίσθηση. 
Πραγματικά αν τα specs του ultra τα είχε το μικρότερο δε θα το σκεφτόμουν καν. Γιαυτό μαρεσει η apple που δίνει ίδια Specs εκτός μπαταρίας στα 2 pro μοντέλα 
Εγω παλι, μεσα στο σπιτι εχω το s7 tab για να χαζευω. Ρε Νικο, μεσα στο σπιτι, που δεν τιθεται θεμα φορητοτητας, χρησιμοποιεις το μεγαλυτερο, οχι το μικροτερο. Το μικρο ειναι χρησιμο οταν εισαι εξω και το εχεις στην τσεπη. Αναποδα τα λετε!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γίνεται στην sms εφαρμογή της Samsung να δείχνει κάτω από το μήνυμα εάν παραδοθηκε και να μην έρχεται ειδοποίηση ότι παραδόθηκε;

επίσης γίνεται με το gesture προς τα επάνω να σε πηγαίνει στην αρχική οθόνη και όχι στην οθόνη που ήσουν;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ddr2 said:

Εγω παλι, μεσα στο σπιτι εχω το s7 tab για να χαζευω. Ρε Νικο, μεσα στο σπιτι, που δεν τιθεται θεμα φορητοτητας, χρησιμοποιεις το μεγαλυτερο, οχι το μικροτερο. Το μικρο ειναι χρησιμο οταν εισαι εξω και το εχεις στην τσεπη. Αναποδα τα λετε!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιάννη, αν θέλω μεγάλη οθόνη κάθομαι στο σταθερό pc ή στο laptop. Όταν αραξω καναπέ και θέλω να γράψω εδώ, δε βολεύει με καμιά Παναγία το μεγάλο που θες 2 χέρια και 2 πόδια για να στηρίξεις και φτάσεις πληκτρολόγιο. 

Οπότε για μεγάλη οθόνη πάω σε pc που έχω και πληκτρολόγιο και κάνω σωστή δουλειά. Για αραγμα και χάζεμα προτιμώ συσκευή που δε με πιάνει ο καρπός και δεν με κουράζει στη χρήση με ένα χέρι, ακόμα και μες το σπίτι.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, αν θέλω μεγάλη οθόνη κάθομαι στο σταθερό pc ή στο laptop. Όταν αραξω καναπέ και θέλω να γράψω εδώ, δε βολεύει με καμιά Παναγία το μεγάλο που θες 2 χέρια και 2 πόδια για να στηρίξεις και φτάσεις πληκτρολόγιο. 
Οπότε για μεγάλη οθόνη πάω σε pc που έχω και πληκτρολόγιο και κάνω σωστή δουλειά. Για αραγμα και χάζεμα προτιμώ συσκευή που δε με πιάνει ο καρπός και δεν με κουράζει στη χρήση με ένα χέρι, ακόμα και μες το σπίτι.
Καλα, συνηθεια ειναι αυτο. 10 χρονια χρησιμοποιω ταμπλετες, δεν μπορω να ζησω χωρις αυτες....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αχ και οι 2 δίκιο έχετε! Όπως μάθει ο καθένας. Εγώ πάντως είμαι στο στρατόπεδο του Νίκου! Στο σπίτι θέλω να αράζω και να χαζεύω πόσο γίνεται πιο ξεκούραστα. Και το ultra δε βοηθάει σε αυτό. Εν τω μεταξύ του έχω αυτή τη στιγμή την Spigen rugged armor που δε τη λες και ογκώδη ή βαριά, όπως και γυαλάκι στην οθόνη. Το ζύγισα μόλις σε μια ζυγαριά ακριβείας που έχω στην κουζίνα και είναι ακριβώς 280γρ.
Που να του βάλω και καμιά uag που έβαζα παλιά ή καμία πιο στιβαρή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Το google wallet δεν μπαίνει στο secure folder? Ούτε  μεταφέρεται,  ούτε εγκαθίσταται από το Play?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση στην 13 υπηρξε βελτιωση στα animations σαφως ....αλλα σε διαφορες στιγμες (λιγες) εμφανιζονται
παλι τα γνωστά stutters...
το παραδοξο ειναι οτι καποιες φορες θα δουλεψουν σωστα και ομως θα ερθει η στιγμη το stutter...

οπως παρακατω στο 9:59'




αντιστοιχο stutter εμφανιζεται κατα την εμφανιση τις λιστας των widget και κανοντας scroll

οπως γινοταν παλαια (για οσους θυμουνται) οταν ανοιγε η λιστα με τις εφαρμογες μεσα απο τις ρυθμισεις...

(ευτυχως εχει εξαφανιστει το θεμα εκει εδω και χρονια)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...