Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

2 ώρες πριν, hurin said:

Υπάρχει κάποιος λόγος να χρησιμοποιούμε το πληκτρολόγιο της Samsung αντί για της Google; 

Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει, ειδικά με το swipe αλλά και με την πρόβλεψη λέξεων. 

Εμένα με βολεύει πιο πολύ, και χαλάστηκα με τα κεφαλαία. Ας ελπίσουμε να το διορθώσουν γρήγορα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, hurin said:

Υπάρχει κάποιος λόγος να χρησιμοποιούμε το πληκτρολόγιο της Samsung αντί για της Google; 

Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει, ειδικά με το swipe αλλά και με την πρόβλεψη λέξεων. 

Όχι βέβαια, θέμα συνήθειας είναι. Οτι σε βολεύει. Εγω επειδή δουλεύω πολύ με Xiaomi & 1+ προτιμώ το  Google keyboard απλά στα Samsung το δικό της για αλλαγή να μην βαριέμαι 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εξυπνη λειτουργια κειμενου: off
Ετσι το εχω και κανενα προβλημα... Προτιμω να πληκτρολογω αυτο που θελω παρα να μου το δινει ετοιμο.

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ :classic_biggrin: έχουν βελτιωθεί πολύ, απλά της Google είναι πιο "πλούσιο " πιο δουλεμένο και εξελιγμένο στην σκεψη κ σύνταξη προτάσεων 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα την βοηθεία σας σε κάτι που με "τρελένει" εδώ και καιρό. Κανονικά χρησιμοποιώ τον Microsoft Launcher που με έχει βολέψει πάρα πολύ... Θέλω όμως να δοκιμάσω και τον stock launcher. Αλλά ένα πρόβλημα που μου την "σπάει" είναι ότι τα fonts των widgets είναι πολύ μικρά. Δείτε το παρακάτω screen shot. Στον Microsoft Launcher τo μέγεθος του font (στα widgets) είναι μεγάλο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν γνωρίζω;

Σημειώστε ότι η αύξηση του μεγέθους του font μέσω των settings/display/font size and style δεν αλλάζει κάτι... το δοκίμασα.

Screenshot_20221025_090255_One UI Home.png

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε One UI 5 μου βγάζει στο playstore στις ενημερώσεις των εφαρμογών πως το android system intellignence (που προφανώς ήταν ήδη εγκαταστημένο) δεν είναι συμβατό με την συσκευή και δεν μπορεί να αναβαθμιστεί. Συμβαίνει και σε εσας;

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2022 at 6:03 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Να υποθέσω ότι έχεις κάνει εκκαθάριση μνήμης cache της εφαρμογής "Τηλέφωνο" και δεν έστρωσε?

Σε xiaomi που το έκανα την προηγούμενη βδομάδα έστρωσε εντελώς.

Κάτσε να δω τώρα με v13 αν θα ξανακολλήσει...
Με ουκρανικό SEΚ δεν ήρθε ακόμα και δεν άντεξα να περιμένω. Το γύρισα μέσα σε EUX και έκανα update και ξανά SEΚ μετά. Αρχικά, παρατήρησα κάποιες βελτιώσεις σε smoothness. Αλλά για να γίνει πιο ομαλό (αλλά πιο αργό), είπα να γυρίσω επίσης τα transition & window animation scale speed στο developers options, από 0.5x σε 1,0x. 
Όσο για keyboard για μένα είναι καλύτερο σε προβλέψεις και γενικά χρήση το swiftkey παρα το gboard.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε One UI 5 μου βγάζει στο playstore στις ενημερώσεις των εφαρμογών πως το android system intellignence (που προφανώς ήταν ήδη εγκαταστημένο) δεν είναι συμβατό με την συσκευή και δεν μπορεί να αναβαθμιστεί. Συμβαίνει και σε εσας;
Κι εμένα το ίδιο

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα εχουν ενημερωθει κανονικα ολες οι εφαρμογες

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε One UI 5 μου βγάζει στο playstore στις ενημερώσεις των εφαρμογών πως το android system intellignence (που προφανώς ήταν ήδη εγκαταστημένο) δεν είναι συμβατό με την συσκευή και δεν μπορεί να αναβαθμιστεί. Συμβαίνει και σε εσας;
Κάνε μια εκκαθάριση της cashe και προσπάθησε ξανά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, geotrvs said:

Κάνε μια εκκαθάριση της cashe και προσπάθησε ξανά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Thanks. Μόλις έκανα εκκαθάριση την cache του Playstore εξαφανίστηκε το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Το Samsung DeX τι είναι?

επίσης η αναγνώριση προσώπου βελτιώθηκε με την 5?

επίσης κάτι άσχετο,  με tempered glass τι έχετε κάνει?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Με το Dex οταν συνδεθεις σε monitor το μετατρεπεις σε mini pc. Μπαινει σε desktop mode το κινητο...

Παντως προσωπικα η διαφορα στην αισθηση κρατησε μια μερα. Χθες μου φαινονταν διαφορετικο. Ευκολα το συνηθισα καθως κ πριν μια χαρα ηταν. Στην ουσια δεν αλλαξε απολυτως τιποτα για μενα το update.

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν προς το παρόν (μέχρι να λάβουμε updates) τα Homeup, Multistar, Navstar του Good Lock.  

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ggazas said:

Εμένα με βολεύει πιο πολύ, και χαλάστηκα με τα κεφαλαία. Ας ελπίσουμε να το διορθώσουν γρήγορα.

Πρέπει να το κάνουμε report.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τώρα έχω δει διαφορά στην μπαταρία, η παραμετροποίηση είναι ακόμα καλύτερη, όπως και η φωτογραφική

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι όταν το ξεκλειδώνω με δακτυλικό χωρίς να ανάψει η lockscreen, με το που ξεκλειδώνει υπάρχει μια καθυστέρηση στην εμφάνιση της ώρας, της μπαταρίας κλπ. Το κάνει μόνο αν είναι κάμποση ώρα κλειδωμένη η συσκευή. Αν το κάνω ξανά και ξανά δεν το κάνει. Θα μου πείτε με τι ασχολούμαι τώρα..αλλά δεν έχω κάτι άλλο κακό να πω...

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά βελτιώθηκε η αναγνώριση προσώπου. Πρώτα ήθελε ακριβώς τη γωνία που έδειχνε για να ξεκλειδώσει, τώρα ξεκλειδώνει όπως και να το κρατάς. Ούτε κι εγώ είδα διαφορά. Άλλωστε το δικό μου ήταν βελούδινο σε όλα από την αρχή. Δεν υπήρχε κανένα θέμα στο οτιδήποτε. Και πάντα το δουλεύω με φουλ χειρονομίες. Η δε μπαταρία δίνει ρέστα κυριολεκτικά. Είναι η πρώτη φορά που από αναβάθμιση δείχνει τα δόντια της από τόσο νωρίς. Ήταν τέλεια τώρα έγινε ακόμα καλύτερη. 16 ώρες ανοιχτό 2,5 ώρες οθόνη και είναι στο 70%.....! Ήταν που ήταν τέλεια τώρα έγινε μοναδική.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konakis said:

Όχι βέβαια, θέμα συνήθειας είναι. Οτι σε βολεύει. Εγω επειδή δουλεύω πολύ με Xiaomi & 1+ προτιμώ το  Google keyboard απλά στα Samsung το δικό της για αλλαγή να μην βαριέμαι 

Εγώ συγκεκριμένα έχω παρατηρήσει ότι η απτική ανάδραση είναι καλύτερη στο Samsung Keyboard. Το λάτρευα Το Gboard πριν επιστρέψω στη Samsung ωστόσο τώρα έχω συνηθίσει φουλ...

Μακάρι να διορθωθεί άμεσα το θέμα με τα κεφαλαία στα ελληνικά. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Strofigkas said:

Σε Ουκρανίας δεν ήρθε ακομα

Ήρθε.. μόλις έσκασε ειδοποίηση! 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geotrvs said:

Κάνε μια εκκαθάριση της cashe και προσπάθησε ξανά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παιδιά βάλτε και τρέξτε και το good guardian  από το Samsung store! Το κατεβάζετε και μετά επιλέγετε  , Galaxy app booster κάνει optimize όλες της εφαρμογες 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν διορθώθηκε στο παιχνίδι pubg, να παίζει στα extreme frames στο smooth; 

Έστω στο smooth, ας μην είναι στα hd. 

Δεν μπορώ στην ιδέα ότι το poco x3 pro κινητό των 200, παίζει καλύτερα αυτό το παιχνίδι. 

Η καρτα γραφικών δεν υποστηρίζοταν παλιά, τώρα , φτιάξανε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset τη συσκευή και τώρα το κινητό έχει κολλήσει στο Play Services update του Ιουλίου 2022 και δεν βλέπει καμία νεότερη. Συνέβη και σε κάποιον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory reset τη συσκευή και τώρα το κινητό έχει κολλήσει στο Play Services update του Ιουλίου 2022 και δεν βλέπει καμία νεότερη. Συνέβη και σε κάποιον άλλον;
Μην ασχολείσαι με αυτό θα αναβαθμιστεί.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...