Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

25 minutes ago, chocbhed_6630 said:

αν και βγαινουμε εκτος θεματος, το ''μηχανημα'' στο βιντεο ειναι απλα συσκευη που θερμαινει το τηλεφωνο ομοιομορφα ωστε ο τεχνικος μετα να αφαιρεει ειτε την οθονη ειτε το γυαλι/καπακι της πλατης (αναλογως τι επισκευη/ελεγχος θα γινει στο τηλεφωνο). Μια χαρα χερι μπαινει στις επισκευες, δεν ειναι οι τεχνικοι jedi να το κανουν με το μυαλο....

κάθε νοήμων άνθρωπος αυτό γνωρίζει!

Ένα ψάξιμο στο youtube για teardown Samsung s22 ultra (ή όποιο κινητό άλλο) και θα διαπιστώσει κάποιος οτι δεν είναι και το καλύτερο να πηγαίνεις το κινητό στο service για ψύλλου πήδημα , ιδίως όταν είναι καινούργιο.

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λέω να πάρω την συσκευή αυτή. Αν θυμάμαι στις αρχικές εκδόσεις όταν πρώτο βγήκε είχε κάποια θεματακια. Πχ με την κοσμοτε κλήσεις κτλ. 

Έχουν λυθεί αυτά; Λόγο δουλειάς έχω 2 συσκευές. Τώρα έχω ένα iphone 13 pro max και OnePlus 10 pro και λέω να πουλήσω το OnePlus και να πάω σε s22 ultra, μιας που δίνει και ρολόι watch 5 δωρεάν

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί όταν έχω το adguard ενεργοποιημένο (και αγορασμένο) δεν μου ανοίγει ιστοσελίδες με κανέναν browser όταν είμαι με data; Με wifi τις ανοίγει κανονικά...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Λέω να πάρω την συσκευή αυτή. Αν θυμάμαι στις αρχικές εκδόσεις όταν πρώτο βγήκε είχε κάποια θεματακια. Πχ με την κοσμοτε κλήσεις κτλ. 

Έχουν λυθεί αυτά; Λόγο δουλειάς έχω 2 συσκευές. Τώρα έχω ένα iphone 13 pro max και OnePlus 10 pro και λέω να πουλήσω το OnePlus και να πάω σε s22 ultra, μιας που δίνει και ρολόι watch 5 δωρεάν

Κανένα θέμα με κλήσεις ούτε όταν το είχα πάρει τον Ιούνιο ούτε τώρα, πάντα σε δίκτυο Wind εγώ. Έχει πάρει και  update Οκτωβρίου, μηδέν θερμοκρασίες σπίρτο σε όλα του, λιγάκι τα full gestures να βελτιώσει ( λογικά με το  5Ui) και η συσκευή είναι άριστη.  Πραγματικά πυροβολεί ακόμη και σε Adsl ίντερνετ των 12Mbps. Και οι κάμερες όπως όλοι γνωρίζουν τοπ. Λιγάκι το scrolling σε ορισμένα sites θέλει δουλίτσα. Πολύ βελτιωμένο το βρίσκω όπως το περίμενα από Σεπτέμβρη Οκτώβρη η εταιρεία δίνει το καλύτερο της...και ωραίο πιο άνετο πληκτρολόγιο δεν μπερδεύει γράμματα αριθμούς όπως στο  s21 fe που είναι πιο στενό. 

Πάρτο αξίζει και με το ρολόι που λες 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όχι!

Όλη η σειρά s22 δεν έχει ζελατίνα και το  s21 FE που παρουσιάστηκε επίσης φέτος δεν έχει σε αντίθεση με την περσινή σειρά s21 & s20 παλιότερα. Πολιτική της εταιρείας φαίνεται για το '22.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η οθόνη ψιλοαραχνιές κάνει που φαίνονται κάτω από τον ήλιο. Οπότε καλό είναι να μπεί κάποια προστασία για όποιον τον ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konakis said:

Όχι!

Όλη η σειρά s22 δεν έχει ζελατίνα και το  s21 FE που παρουσιάστηκε επίσης φέτος δεν έχει σε αντίθεση με την περσινή σειρά s21 & s20 παλιότερα. Πολιτική της εταιρείας φαίνεται για το '22.

η τσιγκουνια ειναι τσιγκουνια, δεν ειναι πολιτικη, γιατι αν ηξεραν απο πολιτικη θα τους ειχαν ισοπεδωσει ολους, αλλα αυτα παθαινεις οταν μιμησε το μηλο και κανεις τα ιδια λαθη, σε λιγο καιρο τα κινητα θα τα δινουν και σε σακουλακι απο τις τοσες περικοπες που κανουν, στην τιμη ομως βραχοι.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cadfael said:

Πάντως η οθόνη ψιλοαραχνιές κάνει που φαίνονται κάτω από τον ήλιο. Οπότε καλό είναι να μπεί κάποια προστασία για όποιον τον ενδιαφέρει.

Για μένα το καλύτερο gorilla glass ήταν το 3. Χάρισα πρόσφατα μια συσκευή που είχα με gorilla glass 3 χωρίς προστασία που την είχα ταλαιπωρήσει αρκετά και δεν είχε ίχνος γρατζουνιάς η οθόνη. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

λεω να δοκιμασω την γνησια ζελατινα της samsung...αλλιως θα πρεπει να παω σε whitestone... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

@vastegial_74 Εσύ είσαι τελείως δικός μου τελικά 🤭😬🤣🤣🤣

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@doganos ζελατίνα οι περισσότεροι έτσι είμαστε. Το συγκεκριμένο γυαλί στο συγκεκριμένο τηλέφωνο s22u δεν μου δούλευε το δαχτυλικο αποτύπωμα όπως ήθελα. Παραπάνω δύναμη και έπιανε επτά στις δέκα κατά μέσο όρο.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ζελατίνα σε κατάστημα της wind, την κόβει το μηχάνημα επιτόπου για το κάθε κινητό, οκ είναι, αλλά ποια έχει καλύτερη προστασία κατά την γνώμη σας?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για νοβα εχω 7  dock και 12Χ7  grid στην home screen,ξερω.λεω οτι ειδα σε video οτι στον ΜΑΜΑ ειχε ΕΞΙ εικονιδια στο dock!



Δεν είναι λίγο μεγάλα τα εικονίδια και πιάνουν πολύ χώρο; Στον μαμά μπορείς να βάλεις 5 κάτω από τις τελείες των οθονών και πάνω όσα θέλεις είτε δεξιά ή αριστερά αλλά είναι σαφώς πολύ μικρότερα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά με το nicelock και συγκεκριμένα με εφαρμογές της όπως Home Up και Theme Park, μπορεί να αλλάξει το grid παντού, τα εικονίδια και άλλα πολλά.

Σαφέστατα δεν φτάνει σε καμία περίπτωση την παραμετροποίηση του Nova, ωστόσο τα βασικά τα καλύπτει.Screenshot_20221002-145918_One UI Home.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το nicelock και συγκεκριμένα με εφαρμογές της όπως Home Up και Theme Park, μπορεί να αλλάξει το grid παντού, τα εικονίδια και άλλα πολλά.

Σαφέστατα δεν φτάνει σε καμία περίπτωση την παραμετροποίηση του Nova, ωστόσο τα βασικά τα καλύπτει.1277254628_Screenshot_20221002-145918_OneUIHome.thumb.jpg.68def74ddadc2e13876a427e8bdd681d.jpg

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Ο νόβα έχει μεγάλο θέμα με τα animations όταν το δουλεύεις με full screen gestures...
Από εμένα έχει απορριφθεί εδώ και πολύ καιρό πλέον...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας!Νέος κάτοχος και εγώ του s22 ultra έχοντας ως προηγούμενη συσκευή το one plus 8 pro.Θα ήθελα να ρωτήσω τι ρυθμίσεις έχετε βάλει στην κάμερα για να τραβάτε καλύτερες φωτογραφίες και τι ρυθμισεις έχετε επιλέξει στην expert raw εφαρμογή της samsung.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το S22+ τον τελευταίο μήνα έχω το έξης με τις κλήσεις (κοσμοτέ). Με παίρνουν και δεν ακούνε ούτε ακούω. Μετά από επανακίνηση ολα καλα. Τη μία φορά μάλιστα κόλλησε όλο το κινητό και έκανε επανεκκίνηση μόνο του!.Είναι το ίδιο θέμα με αυτό που έχει αναφερθεί σε εσάς στο Ultra παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Ο νόβα έχει μεγάλο θέμα με τα animations όταν το δουλεύεις με full screen gestures...
Από εμένα έχει απορριφθεί εδώ και πολύ καιρό πλέον...

sent from my S21 FE 8/256
 

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια τον Microsoft Launcher. Εξαιρετικός, με πολλές παραμετροποιήσεις με grid έως 12x12 (!) κανένα πρόβλημα στα gestures κλπ. Ιδιαίτερα χρήσιμος αν χρησιμοποιείς το περιβάλλον Microsoft στο PC.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, yorgos00 said:

Εγώ με το S22+ τον τελευταίο μήνα έχω το έξης με τις κλήσεις (κοσμοτέ). Με παίρνουν και δεν ακούνε ούτε ακούω. Μετά από επανακίνηση ολα καλα. Τη μία φορά μάλιστα κόλλησε όλο το κινητό και έκανε επανεκκίνηση μόνο του!.Είναι το ίδιο θέμα με αυτό που έχει αναφερθεί σε εσάς στο Ultra παιδιά;

Εμενα δεν ηταν το ιδιο. Κολλησε μια φορα ενω με wificalling ειχα απομακρυνθει απο το ρουτερ και ειχε οριακο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Θα ήθελα να ρωτήσω τι ρυθμίσεις έχετε βάλει στην κάμερα για να τραβάτε καλύτερες φωτογραφίες και τι ρυθμισεις έχετε επιλέξει στην expert raw εφαρμογή της samsung.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, setter said:

Καλημέρα .Θα ήθελα να ρωτήσω τι ρυθμίσεις έχετε βάλει στην κάμερα για να τραβάτε καλύτερες φωτογραφίες και τι ρυθμισεις έχετε επιλέξει στην expert raw εφαρμογή της samsung.

Καμία ρύθμιση. Απλώς αν είναι σκοτεινά, βάζεις τη νυχτερινή λειτουργία. Οτιδήποτε άλλο πειράξεις, χαμένος θα βγείς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως. Ισως καποιος που ξερει απο φωτογραφια να παιρνει το maximum. Και χωρις πολλα πολλα βγαζει πολυ καλες φωτος.

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 5:10 ΜΜ, doganos said:

Λέω να πάρω την συσκευή αυτή. Αν θυμάμαι στις αρχικές εκδόσεις όταν πρώτο βγήκε είχε κάποια θεματακια. Πχ με την κοσμοτε κλήσεις κτλ. 

Έχουν λυθεί αυτά; Λόγο δουλειάς έχω 2 συσκευές. Τώρα έχω ένα iphone 13 pro max και OnePlus 10 pro και λέω να πουλήσω το OnePlus και να πάω σε s22 ultra, μιας που δίνει και ρολόι watch 5 δωρεάν

Πού το δίνουν μαζί με το watch 5 δωρεάν ;

19 ώρες πριν, Geofokas said:

Καλησπέρα στην παρέα σας!Νέος κάτοχος και εγώ του s22 ultra έχοντας ως προηγούμενη συσκευή το one plus 8 pro.Θα ήθελα να ρωτήσω τι ρυθμίσεις έχετε βάλει στην κάμερα για να τραβάτε καλύτερες φωτογραφίες και τι ρυθμισεις έχετε επιλέξει στην expert raw εφαρμογή της samsung.

Όποτε έχεις χρόνο και αν θες ανέφερε την εμπειρία σου με το τηλέφωνο γιατί και εγώ έχω το OnePlus 8pro οπότε με ενδιαφέρει πολύ η μετάβαση σου στο ultra. Ιδιαίτερα θα με ενδιέφερε η διαφορά στην κάμερα και οτιδήποτε άλλο θεωρείς αξιομνημόνευτο 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Πού το δίνουν μαζί με το watch 5 δωρεάν ;

 

https://shop.samsung.com/gr/

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...