Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

51 minutes ago, costsa41 said:

Αν δεν έχει ξεχάσει να ανοίξει την ένταση του τότε να το πάει στο σέρβις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα πρότεινα επειδή είναι μιας μέρα συσκευής να χρησιμοποιήσει το DOA 7 ημερών που έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, Mahone1 said:

Καλησπερα , η κοπελα μου εχει αγορασει χθες το εν λογο τηλεφωνο και δεν ακουγεται το ακουστικο καλα ακουγεται πολυ σιγα με αποτελεσμα να το ανοιγει σε ανοιχτη ακροαση για να μιλησει εχει καποιος αλλος καποια αναλογη εμπειρια; Μηπως λυνεται με καποιο update, η ειναι λειτουργικο το θεμα; 

Φίλε μου κι εμένα κάπως έτσι συμπεριφέρθηκε και το πήγα στην αντιπροσωπία. 

Εγινε αλλαγη ακουστικού και όλα μια χαρα τώρα.

Μπορείς να το δοκιμάσεις αν λειτουργεί σωστά αν βάλεις ενα βιντεο youtube να παίξει , και παρατηρίσεις αν ακουγεταί δυνατα απο το πάνω ακουστικό.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, bardull said:

Έχει βάλει κάποιος esim?δουλεύει καλύτερα?έχει επιπλέον δυνατότητες?έχει δει διαφορές σε σήμα και ταχύτητα?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καμία διαφορά απολύτως φίλε μου! Το σήμα (οι μπάρες) στα ίδια επίπεδα...Έχω μία eSIM και μια κανονική πάνω. Cosmote και οι 2

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά απολύτως φίλε μου! Το σήμα (οι μπάρες) στα ίδια επίπεδα...Έχω μία eSIM και μια κανονική πάνω. Cosmote και οι 2
Ευχαριστώ, νόμιζα ότι είχε κάποια διαφορα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως παιδιά, δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή σε android, το δουλεύω 2 μέρες και απλά έχω τρελαθεί, έχω να νιώσω έτσι από όταν είχα πάρει το note 4....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bardull said:

Ευχαριστώ, νόμιζα ότι είχε κάποια διαφορα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάντως παιδιά, δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή σε android, το δουλεύω 2 μέρες και απλά έχω τρελαθεί, έχω να νιώσω έτσι από όταν είχα πάρει το note 4....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το τηλέφωνο είναι πολύ δυνατό σαν συσκευή. Αρχικά είχα πάρει το S21 fe. Μετά πήρα και αυτό από περιέργεια πιο πολύ γιατί είχα καιρό να δω τόσες διαφορετικές γνώμες για μια συσκευή. Το δούλεψα φουλ για δύο τρεις εβδομάδες και το έδωσα στη γυναίκα μου. Επέστρεψα στο S21 fe. Δεν μου έκατσε καλά το μέγεθος, αν και έχω μεγάλα χέρια, δεν με βόλευε για όλες τις ώρες. Επίσης επειδή εγώ το δουλεύω με φουλ gestures, βγάζω ακόμα και την κάτω μπάρα, νομίζω πως το fe είναι πιο σαφές με τις χειρονομίες. Προσωπική άποψη. Συνολικά όμως είναι όντως συσκευάρα και συνολικά πάλι μάλλον είναι ότι καλύτερο σε Android. Απλά εμένα δεν μου έκατσε τόσο καλά σε κάποια πράγματα που δίνω σημασία.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, costsa41 said:

Αν δεν έχει ξεχάσει να ανοίξει την ένταση του τότε να το πάει στο σέρβις.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι ειναι ανοιχτο τερμα απλα δεν ακουγεται.. μαλλον κατι τετοιο θα γινει ευχαριστω πολυ

5 ώρες πριν, MIB said:

Φίλε μου κι εμένα κάπως έτσι συμπεριφέρθηκε και το πήγα στην αντιπροσωπία. 

Εγινε αλλαγη ακουστικού και όλα μια χαρα τώρα.

Μπορείς να το δοκιμάσεις αν λειτουργεί σωστά αν βάλεις ενα βιντεο youtube να παίξει , και παρατηρίσεις αν ακουγεταί δυνατα απο το πάνω ακουστικό.

Εκανε πολλες μερες στο σερβις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 θεματακια και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Το ένα είναι με την εφαρμογή waze που συχνά εξαφανίζετε μέρος του χάρτη και το άλλο είναι με τις ειδοποιήσεις, μετά από δοκιμές με το Bixby routines και βάζοντας να εμφανίζει ειδοποίηση κάθε φορά που ενεργοποιειται συνέβη αυτό όπως δείχνει το βίντεο ,πλέον τις έχω απενεργοποιησει όλες τις ρουτίνες αλλά το κόλλημα εξακολουθεί

47683419bb163766a4985097df9b5c1a.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, MIB said:

Φίλε μου κι εμένα κάπως έτσι συμπεριφέρθηκε και το πήγα στην αντιπροσωπία. 

Εγινε αλλαγη ακουστικού και όλα μια χαρα τώρα.

Μπορείς να το δοκιμάσεις αν λειτουργεί σωστά αν βάλεις ενα βιντεο youtube να παίξει , και παρατηρίσεις αν ακουγεταί δυνατα απο το πάνω ακουστικό.

Ολοκαίνουργιο τηλέφωνο μηνών και δεχθηκατε να μπει χέρι να ανοιχτεί η συσκευή για να γίνει αλλαγή ακουστικού; Επιστροφή και αντικατάσταση με ολοκαίνουργιο δεν γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

Ολοκαίνουργιο τηλέφωνο μηνών και δεχθηκατε να μπει χέρι να ανοιχτεί η συσκευή για να γίνει αλλαγή ακουστικού; Επιστροφή και αντικατάσταση με ολοκαίνουργιο δεν γίνεται; 
Όταν είναι στα πλαίσια του doa τότε στο αλλάζουν όπως κι όταν υπάρχει πρόβλημα και δεν υπάρχει περίπτωση επισκευής. Αλλιώς για αυτό είναι τo service για να σου φτιάχνει το τηλέφωνο. Και φυσικά δεν υπάρχει χέρι. Μηχάνημα ανοίγει το κινητό και το κλείνει. Το σέρβις δεν είναι ο μαστρο - Χαράλαμπος.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Mahone1 said:

 

Εκανε πολλες μερες στο σερβις;

καμια βδομάδα, αλλα μου έδωσαν κινητό αντικατάστασης

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Ήρθε η του Οκτωβρίου σε Ελληνικό!

Screenshot_20220930-111739_Software update.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι στα πλαίσια του doa τότε στο αλλάζουν όπως κι όταν υπάρχει πρόβλημα και δεν υπάρχει περίπτωση επισκευής. Αλλιώς για αυτό είναι τo service για να σου φτιάχνει το τηλέφωνο. Και φυσικά δεν υπάρχει χέρι. Μηχάνημα ανοίγει το κινητό και το κλείνει. Το σέρβις δεν είναι ο μαστρο - Χαράλαμπος.....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μηχανημα? Τι μηχανημα? Πως το ξερεις αυτο?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ddr2 said:

Μηχανημα? Τι μηχανημα? Πως το ξερεις αυτο?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://youtu.be/QvxJill7T5I

 

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω την αναβάθμιση Οκτωβρίου σε ελληνικό μόλις τωρα

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Anlibafojo said:

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορεί να είναι 100 % μηχάνημα μπαίνει κ το ανθρώπινο χέρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ενημερωση μηνος πριν μπει ο μηνας. Ε ρε γκρινια που θα πεσει οταν τη δινει μες το μηνα καποια στιγμη! 🤣

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση κι εμένα, είπα να κάνω μια αναζήτηση ενημέρωσης και τσουπ...October patches συσκευή αγορασμένη από Πλαίσιο 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ddr2 said:

Μηχανημα? Τι μηχανημα? Πως το ξερεις αυτο?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κανονικά ανθρώπινο χέρι μπαίνει και ανοίγει όλο το κινητό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ανθρώπινο χέρι μπαίνει και ανοίγει όλο το κινητό!
Και τα υπερσύγχρονα μηχανήματα που διαφημίζει η smartec ότι έχει εννοεί το κατσαβίδι που ανοίγει το κινητό....τι να πω. Επειδή μου είπαν πως έφτιαξαν το πρώτο watch που είχα πάει το είπα, γιατί ήθελα να είμαι σίγουρος για την αδιαβροχοποιηση του . Εκτός κι αν τη σοκοφρετα σου την ανοίγει τεχνικός και το ξέρεις καλά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, challenge143 said:

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορεί να είναι 100 % μηχάνημα μπαίνει κ το ανθρώπινο χέρι. 

Ανθρώπινο χέρι μπαίνει ακόμα και στο εργοστάσιο στη γραμμή παραγωγής.

44 minutes ago, guy_fawkes said:

Κανονικά ανθρώπινο χέρι μπαίνει και ανοίγει όλο το κινητό!

Και αυτό σημαίνει ότι απαραίτητα κάτι θα πάει στραβά;

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Ανθρώπινο χέρι μπαίνει ακόμα και στο εργοστάσιο στη γραμμή παραγωγής.

Και αυτό σημαίνει ότι απαραίτητα κάτι θα πάει στραβά;

οχι βεβαια!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, costsa41 said:

Και τα υπερσύγχρονα μηχανήματα που διαφημίζει η smartec ότι έχει εννοεί το κατσαβίδι που ανοίγει το κινητό....τι να πω. Επειδή μου είπαν πως έφτιαξαν το πρώτο watch που είχα πάει το είπα, γιατί ήθελα να είμαι σίγουρος για την αδιαβροχοποιηση του . Εκτός κι αν τη σοκοφρετα σου την ανοίγει τεχνικός και το ξέρεις καλά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

κινητό δεν έχω δώσει ποτέ σε service γιατί δεν χρειάστηκε, 2 ρολόγια samsung (watch 3 & watch 4 ) ολοκαίνουργια μια χαρά πήγανε για smartec για φτιάξιμο και μια χαρά άνθρωπος μεν, έμπειρος δε  το ανοίγει!

Τα υπόλοιπα που γράφεις απλά τα ξεπερνάω...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

αν και βγαινουμε εκτος θεματος, το ''μηχανημα'' στο βιντεο ειναι απλα συσκευη που θερμαινει το τηλεφωνο ομοιομορφα ωστε ο τεχνικος μετα να αφαιρεει ειτε την οθονη ειτε το γυαλι/καπακι της πλατης (αναλογως τι επισκευη/ελεγχος θα γινει στο τηλεφωνο). Μια χαρα χερι μπαινει στις επισκευες, δεν ειναι οι τεχνικοι jedi να το κανουν με το μυαλο....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...