Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Και του irepair self healing ειναι.

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Και του irepair self healing ειναι.

Στάλθηκε από το ZER-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τώρα έβαλα στο irepair στην  Αμφιθέας ! 20 εύρο η ενισχυμένη και με την απόδειξη αν πας την επόμενη φορά στην βάζει την ίδια με 5 εύρο ! Τοποθέτηση άψογη και στο σημείο της κάμερας ! 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosz75013 said:

Τώρα έβαλα στο irepair στην  Αμφιθέας ! 20 εύρο η ενισχυμένη και με την απόδειξη αν πας την επόμενη φορά στην βάζει την ίδια με 5 εύρο ! Τοποθέτηση άψογη και στο σημείο της κάμερας ! 

Και ναι κατάφερα να την γρατζουνισω λιγάκι πήγα να την καθαρισω και με την άκρη του νυχιού την έκανα την χαζομάρα πφφφφφφφ

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγω προσφατα αλλα μετα απο λιγο η γρατζουνια εξαφανιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GMF80 said:

Το εκανα και εγω προσφατα αλλα μετα απο λιγο η γρατζουνια εξαφανιστηκε.

Πλάκα κάνεις!!! Μακάρι 🙂

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το self healing  που πουλανε. Ελαφριες γρατζουνιες τις απορροφαει η μεμβρανη. Και οι Spigen το διαφημιζαν αλλα εγω δεν το ειδα...

Link to comment
Share on other sites

είδα σε κάποιο βίντεο ότι με one ui 5 στο dock έχει 6 εικονίδια;δηλαδή θα έχουμε περισσότερες επιλογές και στην home screen για μεγαλύτερο grid ;
Εννοείς μεγαλύτερο από το 5x6 που μπορείς να βάλεις τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε.. Ενας απο τους λογους που εχω νοβα επισης ειναι οτι θελω τα εικονιδια οσο πιο κοντα στο κατω bezel της οθονης.

 

 

Screenshot_20220926-173723_Nova Launcher.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε.. Ενας απο τους λογους που εχω νοβα επισης ειναι οτι θελω τα εικονιδια οσο πιο κοντα στο κατω bezel της οθονης.
 
 
842706427_Screenshot_20220926-173723_NovaLauncher.thumb.jpg.195362a19ecf78d8d358599a0104d29c.jpg
Δεν είναι λίγο μεγάλα τα εικονίδια και πιάνουν πολύ χώρο; Στον μαμά μπορείς να βάλεις 5 κάτω από τις τελείες των οθονών και πάνω όσα θέλεις είτε δεξιά ή αριστερά αλλά είναι σαφώς πολύ μικρότερα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον nova βάζει 6 πάνω και κάτω. Πολύ βολικό 

Screenshot_20220926-214917_Nova7.jpg

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στον nova βάζει 6 πάνω και κάτω. Πολύ βολικό 
Screenshot_20220926-214917_Nova7.thumb.jpg.8d83d942660f6a06ae3cdeab3acee6c8.jpg
για νοβα εχω 7  dock και 12Χ7  grid στην home screen,ξερω.λεω οτι ειδα σε video οτι στον ΜΑΜΑ ειχε ΕΞΙ εικονιδια στο dock!



Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 10:24 ΠΜ, GMF80 said:

Για τις διαφημισεις εχεις ενεργοποιημενο dns? Κοβει πολλες.

Αυτο με της κλησεις συμβαινει στο viber καποιες φορες και ειναι θεμα εφαρμογης.

Συγνώμη αλλά δεν γνωρίζω από αυτό.

Σε όλα τα προηγούμενα Galaxy που είχα, δεν είχα ποτέ θέμα με διαφημίσεις,

Εδώ τα πράγματα δείχνουν να είναι διαφορετικά

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-περισσοτερες ρυθμισεις συνδεσης και στο dns ενεργοποιεις το adguard.

Screenshot_20220927_102346.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν και Galaxy watch: Υπάρχει δυνατότητα μεγαλύτερης εμβέλειας (από αυτή που προσφέρει η σύνδεση Bluetooth) στη σύνδεση ανάμεσα στις 2 συσκευές, αν ενεργοποιηθεί στο watch και το wifi; Επειδή παρά το γεγονός ότι τα έχω συνδέσει στο ίδιο wifi,και στο Wearables εχω ενεργοποιήσει την απομακρυσμένη σύνδεση, δεν έχω δει αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την αλλαγή από s21 ultra σε s22 ultra.Εχει κάποιες διαφορές, κυριότερες το s pen και οι φωτογραφίες. Ακόμα το ψάχνω και νομίζω ότι αξίζει η αναβάθμιση,θα γράψω νεώτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν και Galaxy watch: Υπάρχει δυνατότητα μεγαλύτερης εμβέλειας (από αυτή που προσφέρει η σύνδεση Bluetooth) στη σύνδεση ανάμεσα στις 2 συσκευές, αν ενεργοποιηθεί στο watch και το wifi; Επειδή παρά το γεγονός ότι τα έχω συνδέσει στο ίδιο wifi,και στο Wearables εχω ενεργοποιήσει την απομακρυσμένη σύνδεση, δεν έχω δει αποτέλεσμα.
Από όσο ξέρω η σύνδεση με το τηλέφωνο και το ρολόι γίνεται μέσω του bt. Το WiFi στο ρολόι είναι για άλλη δουλειά όπως και η απομακρυσμένη σύνδεση. Το bt έχει μια συγκεκριμένη εμβέλεια και δεν αλλάζει. Η απομακρυσμένη είναι για να αφήνεις το τηλέφωνο σπίτι στο WiFi και να έχεις το ρολόι. Το WiFi στο ρολόι είναι για εφαρμογές άλλωστε ανοίγει αυτόματα. Δεν έχει να κάνει με τη σύνδεση ανάμεσα στο ρολόι και στο κινητό, ούτε βέβαια και η απομακρυσμένη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Από όσο ξέρω η σύνδεση με το τηλέφωνο και το ρολόι γίνεται μέσω του bt. Το WiFi στο ρολόι είναι για άλλη δουλειά όπως και η απομακρυσμένη σύνδεση. Το bt έχει μια συγκεκριμένη εμβέλεια και δεν αλλάζει. Η απομακρυσμένη είναι για να αφήνεις το τηλέφωνο σπίτι στο WiFi και να έχεις το ρολόι. Το WiFi στο ρολόι είναι για εφαρμογές άλλωστε ανοίγει αυτόματα. Δεν έχει να κάνει με τη σύνδεση ανάμεσα στο ρολόι και στο κινητό, ούτε βέβαια και η απομακρυσμένη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστω για την απάντηση. Αν αφήσω το τηλέφωνο στο σπίτι και πάω να πληρώσω σε κατάστημα  με Google pay από το watch, είναι εφικτό ή θέλει και το κινητό δίπλα; Το watch είναι μονο Bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Αν αφήσω το τηλέφωνο στο σπίτι και πάω να πληρώσω σε κατάστημα  με Google pay από το watch, είναι εφικτό ή θέλει και το κινητό δίπλα; Το watch είναι μονο Bluetooth.
Ναι δε χρειάζεται το τηλέφωνο για να πληρώσεις με το 4αρι ρολόι. Μπορείς έχοντας μαζί σου μόνο το ρολόι. Φυσικά έχοντας κάνει τη διαδικασία να περάσεις τις κάρτες σου στο ρολόι κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costsa41 said:

Ναι δε χρειάζεται το τηλέφωνο για να πληρώσεις με το 4αρι ρολόι. Μπορείς έχοντας μαζί σου μόνο το ρολόι. Φυσικά έχοντας κάνει τη διαδικασία να περάσεις τις κάρτες σου στο ρολόι κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι εννοείται. Απλά το δοκίμασα σήμερα με το Galaxy 5 και δεν τα κατάφερα, πλήρωσα μετρητά. Ίσως έφταιγε το μηχάνημα του καταστήματος. Και πάλι σε ευχαριστώ για την καθοδήγηση.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, KLEO67 said:

Ναι εννοείται. Απλά το δοκίμασα σήμερα με το Galaxy 5 και δεν τα κατάφερα, πλήρωσα μετρητά. Ίσως έφταιγε το μηχάνημα του καταστήματος. Και πάλι σε ευχαριστώ για την καθοδήγηση.

Πρέπει να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή του wallet στο ρολόι για να πληρώσεις. Δεν γίνεται διαφορετικά. Μπορεί να δονείται αλλά δεν... Θέλει ανοιχτή την εφαρμογή. Δεν είναι όπως στο κινητό που αρκεί ξεκλείδωτη οθόνη 

 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vastegial_74 said:

Πρέπει να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή του wallet στο ρολόι για να πληρώσεις. Δεν γίνεται διαφορετικά. Μπορεί να δονείται αλλά δεν... Θέλει ανοιχτή την εφαρμογή. Δεν είναι όπως στο κινητό που αρκεί ξεκλείδωτη οθόνη 

 

Ναι εννοείται, ανοιχτή με την κάρτα να βλέπει το POS.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες παρατηρώ ένα θέμα με τη θύρα usb. Φαίνεται μα μην κουμπώνει όπως πριν (μπαίνει το καλώδιο πιο ελεύθερα και δεν γίνεται αισθητό το κούμπωμα) και ενώ φορτίζει κανονικά μερικές φορές το καλώδιο των ακουστικών χάνει την επαφή με αποτέλεσμα αυτά να μη λειτουργούν (έχω δοκιμάσει με διαφορετικά καλώδια αλλά με όλα γίνεται το ίδιο). Έχει τύχει σε κανέναν; Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει και πώς λύνεται;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...