Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

7 ώρες πριν, alex61 said:

ΔΕΝ ξέρεις τι χάνεις με το one hand! Τα πάντα έχει, ψαξτο όμως 

Screenshot_20220918-023532_One Hand Operation +.jpg

Απλως λεμε οτι δεν εχει "λαβη" στην κατω πλευρα. Μονο στα πλαγια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απλως λεμε οτι δεν εχει "λαβη" στην κατω πλευρα. Μονο στα πλαγια.
μακάρι να είχε λαβή από κάτω να βλέπαμε εάν δούλευε καλύτερα από τα μαμά gestures με 3rd party launchers
Link to comment
Share on other sites

Θεμα συνηθειας λογικα. Με τις υπερυψωμενες θηκες πανω και κατω για καλυτερη προστασια βολευουν καλυτερα τα edge gestures θεωρω.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, εχουμε κανα νεο σχετικα με το Android 13 στo Ultra;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ddr2 said:

Απλως λεμε οτι δεν εχει "λαβη" στην κατω πλευρα. Μονο στα πλαγια.

Το "πρόβλημα" σου δεν είναι να "κλείνει" την εφαρμογή? Πρέπει να το έχει από κάτω και να "πιάνει" επίσης και space???? 12 επιλογές έχεις από δεξιά και αριστερά, δεεεεννν βολεύουν ? 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, εχουμε κανα νεο σχετικα με το Android 13 στo Ultra;
Καλησπερα. Εχω περασμένη την beta. Αυτή την στιγμή είναι η 2η beta και έχει κολλήσει εκεί 3 βδομάδες. Αναμενεται η 3η beta προς το τέλος αυτής της εβδομάδας. Συνήθως υπάρχουν τέσσερις + την final version. Οπότε υπολογίζουμε περίπου μέσα Οκτώβρη να είναι διαθέσιμο τον one ui 5. πάντως πρώτη φορά κολλάει beta πάνω από 3 βδομάδες και γράφεται γενικώς ότι προσπαθούν να λύσουν προβλήματα στα animations.

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

Να κοιτάξουν να φτιάξουν τα οποία θέματα έχει και να μη βιαστούν να δώσουν την 13. Αλλιώς να το αφήσουν όπως έχει!! Δηλαδή πύραυλο. Πάντως η μπαταρία του είναι απίστευτη. Κλείνει 24 ωρο με 7 ώρες οθόνη και υπόλοιπο 20%. Για τα δεδομένα της οθοναρας του είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό. Και φυσικά όλα ανοιχτά εκτός, πάντα, την aod, που είναι με ταπ.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα" σου δεν είναι να "κλείνει" την εφαρμογή? Πρέπει να το έχει από κάτω και να "πιάνει" επίσης και space???? 12 επιλογές έχεις από δεξιά και αριστερά, δεεεεννν βολεύουν ? 
πάντως ακόμα και με ενεργό το one hand και να μην φαίνεται η οριζόντια μπάρα του μαμά gestures δουλεύει η μαμά gesture προς τα πάνω ε;
Link to comment
Share on other sites

Το "πρόβλημα" σου δεν είναι να "κλείνει" την εφαρμογή? Πρέπει να το έχει από κάτω και να "πιάνει" επίσης και space???? 12 επιλογές έχεις από δεξιά και αριστερά, δεεεεννν βολεύουν ? 
Εγω δεν εχω κανενα προβλημα. Απαντησα στο φιλο @ilika71 που ρωτησε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πάντως ακόμα και με ενεργό το one hand και να μην φαίνεται η οριζόντια μπάρα του μαμά gestures δουλεύει η μαμά gesture προς τα πάνω ε;
Αυτο παντα δουλευει. Αλλα παραλληλα εχεις και τα εναλλακτικα gestures του 1hand+

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2022 at 6:44 ΜΜ, challenge143 said:

Ωχ ρε φίλε τώρα που το λες ναι έχεις δίκιο.. γίνεται αντίστροφα να τα κατεβάσω στο κινητό;

Εννοείται πως γίνεται.
Άνοιξε το OneDrive, επέλεξε τις φωτογραφίες που θέλεις και πάτα "Διαθέσιμο χωρίς σύνδεση".
Φυσικά θα πρέπει να απενεργοποιήσεις την επιλογή "Ελευθερώστε χώρο στην συσκευή σας" γιατί θα ξανασυμβεί το ίδιο κάποια στιγμή.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια για τις σημειώσεις.Πως μπορω να αποθηκευω τις σημειωσεις  χωρις παντα να πρεπειι να παταω αποθηκευση ως και ξανα απο την αρχη να επιλεγω φακελο και να δινω τιτλο, αλλα και παλι μου μενει στην οθονη η σημειωση που ανοιξα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Που βρίσκεται στην κάμερα η δυνατότητα να απαλειψεις από μια φωτογραφία ενα μέρος της που δεν θέλεις να φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KLEO67 said:

Καλησπέρα. Που βρίσκεται στην κάμερα η δυνατότητα να απαλειψεις από μια φωτογραφία ενα μέρος της που δεν θέλεις να φαίνεται;

Πας στην φωτογραφία πατάς επεξεργασία κ μετά  τις 3τελιτσες κ εκεί βρίσκεται. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, challenge143 said:

Πας στην φωτογραφία πατάς επεξεργασία κ μετά  τις 3τελιτσες κ εκεί βρίσκεται. 

Ευχαριστώ πολύ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ή μάλλον χθες μου ήρθε ΟΤΑ το update Σεπτεμβρίου σε Vodafone Europe κινητό. Ήταν μόνο 224 MB... 

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2022 at 10:10 ΜΜ, PIT said:

Παιδιά μια βοήθεια για τις σημειώσεις.Πως μπορω να αποθηκευω τις σημειωσεις  χωρις παντα να πρεπειι να παταω αποθηκευση ως και ξανα απο την αρχη να επιλεγω φακελο και να δινω τιτλο, αλλα και παλι μου μενει στην οθονη η σημειωση που ανοιξα;

Η σημείωση ακόμα και με πενάκι σώζεται αυτόματα.Εγω γράφω κάτι με το πενάκι μετά κλείνω την εφαρμογή της σημείωσης πατώντας πάνω στο πορτοκαλί εικονίδιο.Η σημείωση εχει αποθηκευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί στο skroutz γράφει για ελαττωματικές παρτίδες, δεν ξέρω τι να φανταστώ αν ισχύει. Πώς καταλαβαίνει κανείς τι μέρος παρτίδας έχει; 

Άλλο, γιατί τα μεγάλα καταστήματα όπως plaisio kotsovolos media markt το δίνουν πχ το 8 ram, στα 1200€ και κάποια μικρά απο 960;  Είναι όπως στα xiaomi όπου τα μεγάλα δίνουν δύο χρόνια εγγύηση επίσημη, και τα μικρά ένα χρόνο δική τους;

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί στο skroutz γράφει για ελαττωματικές παρτίδες, δεν ξέρω τι να φανταστώ αν ισχύει. Πώς καταλαβαίνει κανείς τι μέρος παρτίδας έχει; 
Άλλο, γιατί τα μεγάλα καταστήματα όπως plaisio kotsovolos media markt το δίνουν πχ το 8 ram, στα 1200€ και κάποια μικρά απο 960;  Είναι όπως στα xiaomi όπου τα μεγάλα δίνουν δύο χρόνια εγγύηση επίσημη, και τα μικρά ένα χρόνο δική τους;
Στο Σκρουτζ γράφουν ανώνυμα ότι θέλουν το έχουν δεν το έχουν. Εδώ γράφουν κι εδώ όσοι δεν το έχουν πόσο μάλλον εκεί.... Όμως ίσως να έχουν βγεί κάποιες ελαττωματικές παρτίδες. Καμία σχέση δεν έχουν με τα σαομι. Εκεί πουλάει μόνο η info και μόνο αγορά από αυτά που δίνει αναγνωρίζουν σε εγγύηση δύο χρόνων. Εδώ από όπου και να το πάρεις δεν έχεις πρόβλημα αρκεί να προορίζεται το τηλέφωνο για την Ευρώπη.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να απαντάς ή να απορρίπτεις τις κλήσεις στο κινητό, πατώντας το ακουστικό αντί για να κάνεις swipe στην οθόνη ;

Link to comment
Share on other sites

Ένα παιδί στο skroutz γράφει για ελαττωματικές παρτίδες, δεν ξέρω τι να φανταστώ αν ισχύει. Πώς καταλαβαίνει κανείς τι μέρος παρτίδας έχει; 
Άλλο, γιατί τα μεγάλα καταστήματα όπως plaisio kotsovolos media markt το δίνουν πχ το 8 ram, στα 1200€ και κάποια μικρά απο 960;  Είναι όπως στα xiaomi όπου τα μεγάλα δίνουν δύο χρόνια εγγύηση επίσημη, και τα μικρά ένα χρόνο δική τους;
Γιατί τα ηλεκτρονικά μαγαζιά αποφασίζουν πόσο κέρδος θα βγάλουν από τη συσκευή... Επίσης κάνουν παράλληλη εισαγωγή και δεν αγοράζουν απευθείας από samsung. Οι συσκευές οι οποίες αναγράφονται ως EU είναι εισαγωγές από Ευρωπαϊκές χώρες και καλύπτονται κανονικά από την ίδια samsung με 2 έτη εγγύηση.

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Χθες δεν το χρησιμοποίησα πολύ γιατί είχα δουλειές έξω και ήμουν με δεδομένα, μέχρι που το πρωί έφυγα για την δουλειά και το ξέχασα σπίτι. Ευτυχώς είχα το ρολόι. Όταν γύρισα μετά από λίγο είδα μπαταρία μία ημέρα και οχτώ ώρες με 5 ώρες οθόνη στο 23%. Δεν υπάρχει αυτό το τηλέφωνο!! Ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα καλύτερο τηλέφωνο. Όλα λειτουργούν τέλεια. Η οθονάρα του κάτω από τον ήλιο μας, οι χειρονομίες του ταχύτατες ο chrome σφαίρα,οι κλήσεις του. Πιστεύω να το κρατήσω αρκετά, εκτός από το μικρόβιο της αλλαγής.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Αθηνα λιγες μερες και το ελιωσα λιγο με χαρτες και browsing με δεδομενα.. Σουπερ τα παει. Φορτιζα πληρως μηπως δεν φτασει το 75 που το φορτιζω συνηθως αλλα φτανω το βραδυ με 45-50% με ολη μερα στο δρομο. Μονο παραπονο το 5G. Δεν φταιει βεβαια η Samsung αλλα, που στο καλο πιανουν καποιοι 1250mbps?? 

Ωπου επιασα 5g πανω απο 50-60 δεν πηγαινε... Δοκιμασα σε Αλιμο, Κορυδαλλο, Ζωγραφου, Παλαιο Φαληρο και Κουκακι... 

120 στο Βενιζελος...

Edit: Χτυπησα μια Ringke Fusion X. Ταιριαζει τελεια στο κινητο. Μαζι με τη Spigen Liquid Air που εχω οτι καλυτερο.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους. 

Ερώτηση.... Έχουμε ένα s22 ultra snapdragon και ένα s21 ultra snapdragon και τα 2 TGY.... Είναι οι μόνες συσκευές του σπιτιού που καμιά φορά βγάζουν το θαυμαστικό δίπλα στο wifi connected to the wifi without internet. Στους browsers έλυσε το πρόβλημα ή αλλαγή dns είτε σε dns open είτε σε Google... Αλλά μπορεί να συμβεί στο YouTube πχ... Τυχαία όχι με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο. Αυτό συμβαίνει σε router παντού, Ελλάδα εξωτερικό... Σε 5g ποτέ κ τίποτα... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Έχω διαβάσει ότι αρκετοί το αναφέρουν... 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και μερικές ημέρες του κινητού (από iPhone 13).Έχω χαμένες κλήσεις που έρχονται σε SMS, με πάροχο Wind. Απενεργοποίησα το Volte και μάλλον είναι καλύτερα, δεν έχω χάσει κάτι. Αν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με Wind και το έλυσε, ας μου πει. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, KLEO67 said:

Κάτοχος εδώ και μερικές ημέρες του κινητού (από iPhone 13).Έχω χαμένες κλήσεις που έρχονται σε SMS, με πάροχο Wind. Απενεργοποίησα το Volte και μάλλον είναι καλύτερα, δεν έχω χάσει κάτι. Αν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με Wind και το έλυσε, ας μου πει. Ευχαριστώ. 

Καποια προβληματα που ειχα οταν πηρα το κινητο λυθηκαν μετα απο επαναφορα ρυθμισεων δικτυου. Το volte μονο βοηθαει, μην το απενεργοποιησεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...