Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Ειναι αν καλυπτει τις αναγκες σου εννοειται,  και δεν ψαχνεις να βρεις ψεγαδια για να κανεις τον εξυπνο σε ενα φορουμ. Στην καθημερινη χρηση δεν εχει το παραμικρο προβλημα και τα κανει αψογα. 

Αν τρωγεσαι με τα ρουχα σου εχει ενα σωρο ασθενειες οπως πυρετους και λοξυγκες....🤣

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεροντα, χαχαχα! 
Οτι αξιζει τον κοπο. Σφαιρα ειναι.
τα gestures που όταν κάνεις swipe up να κλείσει μια εφαρμογή μετά για λίγο δεν μπορείς να πατήσεις κανένα εικονίδιο στην αρχική οθόνη το έφτιαξαν;
Link to comment
Share on other sites

Γεροντα, χαχαχα! 
Οτι αξιζει τον κοπο. Σφαιρα ειναι.
Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις αν, οταν επιστρεφεις στην αρχικη οθονη (με gesture) και πας αμεσως να ανοιξεις μια εφαρμογη, υπαρχει μια μικρη καθυστερηση 1-2 δευτερολεπτα που δεν ανταποκρινεται στην αφη? Το προβλημα αυτο υπαρχει στο nova στην εκδοση 7. Εχει διορθωθει αραγε?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις αν, οταν επιστρεφεις στην αρχικη οθονη (με gesture) και πας αμεσως να ανοιξεις μια εφαρμογη, υπαρχει μια μικρη καθυστερηση 1-2 δευτερολεπτα που δεν ανταποκρινεται στην αφη? Το προβλημα αυτο υπαρχει στο nova στην εκδοση 7. Εχει διορθωθει αραγε?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σπαστικό !έστειλα μήνυμα στους dev του nova και μου απάντησαν αυτό

Hello,

Thank you for contacting Nova Launcher support. Below is a lot of information that we encourage you to read completely as it will answer your questions or other questions you might have related to the full system gestures in Android 10, Android 11, Android 12, Android 13 and the foreseeable future.

It doesn't matter what 3rd party launcher or version of any 3rd party launcher you use, it matters what your system/OEM does. If your system doesn't allow gesture navigation to work with 3rd party launchers, then no version of Nova will change that in any way. If it works inconsistently with 3rd party launchers, no version of Nova will change that either.

A great source of information can be found via this article by Mishaal Rahman with input from Kevin Barry, the developer of Nova Launcher:
Here's why Nova Launcher works better on Google Pixel phones (xda-developers.com)

Notable issues with gestures on third party launchers include, but not limited to:

• Close all/Clear app button not appearing(scroll all the way to verify it's not there)
• Not being able to tap icons for a short time after returning to the home screen
• Animations not being as fluid as expected
• Home screen icons flashing
• Home screen redraws
• Recent apps screen randomly appears

Please understand, there is absolutely Contact Google or your device OEM directly with these issues as Nova has absolutely no control over it whatsoever.
nothing Nova can do to fix or change this in any way!

These are system gestures only and are not related to Nova's personal gestures that you will find via Nova Settings -> Gestures & Inputs.

NOTE
Use 3-Button Navigation

If you wish to avoid all of the above issues or any others that you might experience while using system gestures, we strongly urge and suggest that you use 3-button navigation that Android has had for years and that simply works. It allows you to use your favorite apps, especially any 3rd party launcher such as Nova, without issues like system gestures provide. Google has no plans to our knowledge to get rid of 3-button navigation in any way which means you can use your device like you have in the past without having to worry about the issues that system gestures provide.

As stated before, full system gestures are completely controlled by Android and are not something a launcher can just suddenly add support for or change in any way. When using gestures with Action Launcher, you'll quickly notice that the experience has just as many issues as it does with Nova or any other 3rd party launcher, reiterating the point that it is not something that any third party launcher can change or improve.

παπαλα δηλαδή .στο χέρι της google είναι
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει κατι τετοιο. Σε συνδιααμο με one hand + το δουλευω.
πως κατεβάσουμε την beta; γραφομαι μέσω Google play και πάλι την 7.0.57 κατεβάζει !
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο κύριος λόγος που δεν χρησιμοποιώ nova σε αυτό το τηλέφωνο.

 

15 minutes ago, GMF80 said:

Δεν εχω δει κατι τετοιο. Σε συνδιααμο με one hand + το δουλευω.

Δεν υπάρχει θέμα με το 1hand+

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο κύριος λόγος που δεν χρησιμοποιώ nova σε αυτό το τηλέφωνο.
 
Δεν υπάρχει θέμα με το 1hand+
δηλαδή με το one hand +ΚΑΙ ΝΟΒΑ δουλεύουν τα gestures σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Στο s21 FE με χρήση gestures πολύ λαγκ... επίσης και στο ανοιγοκλειμα εφαρμογών τα ίδια

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ilka71 said:
1 hour ago, GMF80 said:
Δεν εχω δει κατι τετοιο. Σε συνδιααμο με one hand + το δουλευω.

πως κατεβάσουμε την beta; γραφομαι μέσω Google play και πάλι την 7.0.57 κατεβάζει !

novalauncher.com

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έτσι ξαφνικά χάθηκαν όλα τα widgets στον one ui launcher .έχω λογαριασμό Samsung μπορώ να επαναφέρω τον launcher κα το να τα ξανά βρει ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις και στο discord channel του nova launcher, όπου γίνονται όλες οι σχετικές συζητήσεις και επαναλαμβάνονται όλα αυτά που σου απάντησε ο dev.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά "δούλεψε" το smart switch" και έγινε η αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου ~8Gb, (τα φρεσκάρισε όλα).

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με το one hand +ΚΑΙ ΝΟΒΑ δουλεύουν τα gestures σωστά;
Ναι. Ολο το προβλημα ειναι στο gesture απο κατω για να κλεισεις μια εφαρμογη. Αν παρακαμψεις αυτο με το one hand, ολα καλα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ολο το προβλημα ειναι στο gesture απο κατω για να κλεισεις μια εφαρμογη. Αν παρακαμψεις αυτο με το one hand, ολα καλα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εάν βάλω το one hand έχει το gesture από κάτω για να κλείνει μια εφαρμογή ;
Link to comment
Share on other sites

εάν βάλω το one hand έχει το gesture από κάτω για να κλείνει μια εφαρμογή ;
Οχι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι τώρα το είδα οπότε μένω(και σιγά σιγά συνηθίζω )one ui launcher!πάει ο νόβα μέχρι νεωτέρας μετά από άπειρα χρόνια!
Link to comment
Share on other sites

Στην καινούρια beta του nova νιώθω οτι παει ακόμα πιο γρήγορα το κινητό 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γεροντα, χαχαχα! 
Οτι αξιζει τον κοπο. Σφαιρα ειναι.
Μιλάς με γρίφους γέροντα! Για ορισμένους!
Ο καθένας εδώ γράφει την προσωπική του άποψη και ΠΡΕΠΕΙ να είναι σεβαστή από όλους!
Για τη δουλειά που το θέλω και την προσωπική εμπειρία που έχω από android ναυαρχίδες , το κινητό είναι πολύ δυνατό!
Πετάει! Φοβερό κινητό σε όλα!
(Δεν χρειάζεται να σχολιάσει κανένας, τη γνώμη μου απλά διατύπωσα. Ευχαριστώ!)
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:
1 ώρα πριν, ddr2 said:
Οχι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ναι τώρα το είδα οπότε μένω(και σιγά σιγά συνηθίζω )one ui launcher!πάει ο νόβα μέχρι νεωτέρας μετά από άπειρα χρόνια!

ΔΕΝ ξέρεις τι χάνεις με το one hand! Τα πάντα έχει, ψαξτο όμως 

Screenshot_20220918-023532_One Hand Operation +.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Στην καινούρια beta του nova νιώθω οτι παει ακόμα πιο γρήγορα το κινητό 

Ευτυχως που δεν ειμαι ο μονος....🤣

Gestures δεν δουλευω πολλα αλλα  λειτουργουν ρολοι σε συνδιασμο με το One Hand Operation+.

@pankΣυμφωνουμε απολυτα. Ωρες ωρες απορω γιατι γραφω εδω και λεω στον εαυτο μου να το κοψω. 9 χρονια συμμετεχω στο myphone ποτε δεν εχω ξαναναδει σε τοπικ κινητου φαινομενα που συναντας εδω... 

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, alex61 said:

Τελικά "δούλεψε" το smart switch" και έγινε η αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου ~8Gb, (τα φρεσκάρισε όλα).

Είδα το μήνυμα σου Πρώτη φορά το δοκίμασα κ εγώ αν κ με αγχωσαν τα 8γιγα που έγραφε σε s21u Εγώ . Πιστεύεις ότι είναι ποιο σωστή αυτή η διαδικασία ή να τα παίρναμε OTA τα mb που δίνει κάθε φορά. (Πρόσεξα μετά την αναβάθμιση ποιο γρήγορο το λειτουργικό.)

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, challenge143 said:

Είδα το μήνυμα σου Πρώτη φορά το δοκίμασα κ εγώ αν κ με αγχωσαν τα 8γιγα που έγραφε σε s21u Εγώ . Πιστεύεις ότι είναι ποιο σωστή αυτή η διαδικασία ή να τα παίρναμε OTA τα mb που δίνει κάθε φορά. (Πρόσεξα μετά την αναβάθμιση ποιο γρήγορο το λειτουργικό.)

Πρώτα από όλα δεν είμαι και ειδικός στο software (φυσικός είμαι), δεν ξέρω λοιπόν αν το smart switch κάθε φορά θα κάνει με αυτό τον τρόπο την αναβάθμιση αλλά μιας και δεν "έβγαινε" μέσω ΟΤΑ ήταν για μένα η μόνη λύση. Θα έρθει βέβαια και η μεγάλη αναβάθμιση με το 13 οπότε όλα καλά προς το παρόν 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...