Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

1 hour ago, alex61 said:

Μέσω smart switch? Πωωως? 

Μέσω smart switch από pc. Το συνδέεις και στην εμφανίζει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ μένω κυρίως Αθήνα και έχω πάει και ανά καιρούς προς επαρχεία (το καλοκαίρι ήμουν έναν μήνα προς ήπειρο) και εδώ και 6 περίπου μήνες που έχω το κινητό δεν έχω κανένα θέμα με το σήμα ή τις κλήσεις σε ντουαλ σιμ με κοσμοτε και βονταφον.

Γενικά τα θέματα με σήμα και κλήσεις οφείλονται κατά 99% των περιπτώσεων στον πάροχο (τα ξέρω και λόγω δουλειάς, στον αντίστοιχο smartec του αντιπάλου δέους)

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκαμε από την δουλειά για διασκέδαση για να πάει καλά η νέα χρονιά 20 άνθρωποι. Καταλαβαίνετε με ποιο κινητό τραβήξαμε όλες τις φωτογραφίες!! Κι ας είχαμε πληθώρα τηλεφώνων και το στα σταθερό του γνωστού από άλλα ποστ. Απίστευτες νυχτερινές φωτογραφίες. Το έχω γράψει και θα το γράφω συνέχεια. Ευχαριστώ το εργοστάσιο που έφτιαξε το τηλέφωνο μου!!! Απίστευτο και σύμφωνα με μπαταρία και θερμοκρασίες που έχω κατά καιρούς ανεβάσει. Η δε σβελταδα του και η αστραπιαία απόκριση του σε όλα είναι το κάτι άλλο!!! Πάντα χρησιμοποιώ χειρονομίες και δεν υπάρχει η γρηγοραδα του να αλλάζει οθόνες, εφαρμογές και σελίδες στον chrome. Και ήταν 22 ώρες ανοιχτό με 6 ώρες οθόνη στο 25% όταν γύρισα σπίτι. Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να προσφέρει περισσότερο το 23 αργότερα ή οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, costsa41 said:

 Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να προσφέρει περισσότερο το 23 αργότερα ή οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή.
 

Δεν παίζει να τραβάει πιο καλές νυχτερινές από vivo x80 pro. Απλά στη παρέα των 20 ατόμων είχες το καλύτερο/πιο καινούριο τηλέφωνο απ' ολους. Αν κάποιος ανάμεσα τους είχε το huawei p30 pro, μπορεί να ήταν χαμηλών τόνων και να μην ήθελε να σας βγάζει όλους φωτό. Μόνο στο ζουμ ζηλεύω το s22 ultra, στις νυχτερινές ξέρω ότι δεν θα είναι καλές/καλυτερες σε σχέση με άλλες ναυαρχίδες εκεί έξω, που έχουν φακούς Zeiss, Leica, κλπ. 

Το 23 θα προσφέρει ότι προσφέρει το 22 σε σχέση με το 21, ότι το 14 σε σχέση με το 13. Πιο λεπτομερια ίσως στις φωτογραφίες. Ένα xenon φλας λείπει, τώρα που το σκέφτομαι,  απ' όλες τις εταιρείες. 

Στο θέμα μας. Πόσο το πουλάς; 

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι καλυτερο απο το δικο σου!. Ρε χαλαρωστε λιγο και απολαυστε τα κινητα σας. Σαν παιδακια δημοτικου....

Η δυναμη του android ειναι να φερνεις το κινητο στα μετρα σου. Tricks υπαρχουν και λυσεις για τα περισσοτερα θεματα. Τελειο κινητο δεν υπαρχει αλλα ιδανικο για τον καθενα αυτο που θα καλυπτει τα θελω του και τις αναγκες του.. Μεινετε στη βοηθεια στον χρηστη που ρωταει κατι και μην αναλωνεστε σε ανουσιες συγκρισεις, ειρωνιες και ποιος την εχει πιο μεγαλη ...  Υπερωριες κανουν οι moderators σε αυτο το θεμα.... Μπραβο στην υπομονη τους 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει Τελειο τηλεφωνο , υπαρχει το τηλεφωνο που κουμπωνει καλυτερα στα Θελω του καθενος!

Απ την αλλη Ολες οι συσκευες εχουν δυνατα και αδυνατα σημεια και το μηλο και η sammy και οι κινεζοι...

Αποθεωσεις συσκευων (σε απολυτο βαθμο ) ενω δεν εχουν περασει απ τα χερια του καθενος ανταγωνιστικες συσκευες τις θεωρω πλεον ακυρες...







🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

@REDHOTSTEF Samsung & GCam  δεν πάνε μαζί... εφόσον έχεις το 22u με πινελιές tap στο σημείο εστίασης και αυξομείωση φωτεινότητας στα μέτρα σου και για πιο απαιτητικούς οι διαφορές επιλογές mode  φωτογραφίας Pro κλπ πιστεύω ότι η συσκευή κάνει παπάδες...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, REDHOTSTEF said:

Υπάρχει gcam (google camera) για το s22 ultra; Βλέπετε διαφορά όσοι περάσατε την εφαρμογή; 

υπαρχει το expert raw στο galaxy store που ειναι της ιδιας της Samsung και κανει την ιδια δουλεια με gcam, ισως και καλυτερη. Αρκει να εχεις σταθερο χερι γιατι κατα βαση αφορα δυσκολες ληψεις. επισης δινει και raw αρχεια ταυτοχρονα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για τους λάτρεις του μήλου που έρχονται και τρολαρουν ανά καιρούς να πούμε ότι το ios 16 έχει βγάλει τεράστιο θέμα σε μεγάλη μερίδα ανθρώπων με το να κάνει την οθόνη να μη δουλεύει χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα όντως η οθόνη. 

 

Απλά εδώ να πούμε ότι συμβαίνουν αυτά. Όπως και στη Samsung έτσι και στην Apple. Ας μη λέμε ότι ο ένας είναι τέλειος και ο άλλος για τα σκουπίδια.

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχει βάλει κάποιος προστατεύτικα τζαμακια στις κάμερες? Και αν έχει τα έχει αγοράσει από Ελλάδα 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ξανά αναφέρει το "πρόβλημα " που δημιούργησα αλλά απάντηση δεν πήρα.  Έφτιαξα ένα λογαριασμό κ το παντρεψα με το one drive κ όταν θέλω να κλείσω τον συγχρονισμό μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα που θα ποσταρω κ δεν βλέπω μετά τις φωτογραφίες μου. Αλλά όταν τον ξανά ανοίξω όλα καλά.  1071638888_Screenshot_20220916-142609_SamsungCloud.thumb.jpg.937c7ce2b70e909cdfc17edc81ae7ade.jpg

Τι πρέπει να κάνω με κλειστό τον συγχρονισμό να βλέπω τις φωτογραφίες; 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν Wind ενεργοποιηθηκε σήμερα το vowifi ( (VOICE OVER WIFI) . Στέλνετε VOW NAI στο 1202 δωρεάν.

Sent from my Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά είχα ξανά αναφέρει το "πρόβλημα " που δημιούργησα αλλά απάντηση δεν πήρα.  Έφτιαξα ένα λογαριασμό κ το παντρεψα με το one drive κ όταν θέλω να κλείσω τον συγχρονισμό μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα που θα ποσταρω κ δεν βλέπω μετά τις φωτογραφίες μου. Αλλά όταν τον ξανά ανοίξω όλα καλά.  1071638888_Screenshot_20220916-142609_SamsungCloud.thumb.jpg.937c7ce2b70e909cdfc17edc81ae7ade.jpg

Τι πρέπει να κάνω με κλειστό τον συγχρονισμό να βλέπω τις φωτογραφίες; 

Κάποια στιγμή σου πέταξε μια ερώτηση, αν θες να απελευθερώσεις χώρο στο κινητό σου ανεβάζοντας τις φωτογραφιές στο One Drive. Προφανώς απάντησες καταφατικά και τώρα είναι ΜΟΝΟ στο One Drive. Αν δεν έχεις ανοιχτό το συγχρονισμό δεν τις βλέπεις γιατί δεν υπάρχουν τοπικά στο κινητό.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freco said:

Κάποια στιγμή σου πέταξε μια ερώτηση, αν θες να απελευθερώσεις χώρο στο κινητό σου ανεβάζοντας τις φωτογραφιές στο One Drive. Προφανώς απάντησες καταφατικά και τώρα είναι ΜΟΝΟ στο One Drive. Αν δεν έχεις ανοιχτό το συγχρονισμό δεν τις βλέπεις γιατί δεν υπάρχουν τοπικά στο κινητό.

Ωχ ρε φίλε τώρα που το λες ναι έχεις δίκιο.. γίνεται αντίστροφα να τα κατεβάσω στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρε κανείς μέσω ΟΤΑ (προσπαθώ να το κάνω μέσω smart switch και μου βγάζει κάποιο πρόβλημα με το Dex) αναβάθμιση Σεπτεμβρίου? 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρε κανείς μέσω ΟΤΑ (προσπαθώ να το κάνω μέσω smart switch και μου βγάζει κάποιο πρόβλημα με το Dex) αναβάθμιση Σεπτεμβρίου? 
Ναι, όλοι να υποθέσω πήραν την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ. Τι πρόβλημα υπήρξε; Μια αναβάθμιση όπως όλες ήταν κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι για κάποιο λόγο δεν πήραν μέσω ota (όπως κι εγώ) και την έκαναν μέσω smart switch. Το έχουν αναφέρει και εδώ και σε άλλα forums και στο Samsung members.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πατάτα έγινε αυτό το μήνα γιατί απ'ότι διάβασα και για τα s22 και s22+ με το που την έβγαλαν την ανέστηλαν και την ξανακυκλοφόρησαν πάλι εχθές. Μπορεί να παίχτηκε κάτι γενικά αυτό το μήνα..Απλά μέσω smart switch κατεβάζει όλο το λειτουργικό από την αρχή και είναι περίπου 8gb.

Edited by kiriakos_tjet
Link to comment
Share on other sites

Σε οποιον χρησιμοποιει Nova Launcher ας ριξει μια ματια στην τελευταια beta (8.03)....

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού κι εγώ εδώ και 6 μέρες και πολύ ενθουσιασμένη (μετάβαση από το πολυαγαπημένο s9) που ακόμα δουλεύει άψογα! Είχα σχεδόν όλα τα note της σειράς πριν κι ακόμα δουλεύουν με wifi 😂

Το μόνο θέμα που είχαν πάντα η μπαταρία... Αφού πέρασα τα updates (τελευταίο του Σεπτεμβρίου) έκανα hard reset και το έστησα απο την αρχή. Την πρώτη μέρα που το έστηνα χωρίς smart switch για να περάσω ότι ήθελα, καθαρό install μου έβγαλε 10 ωρες sot. Δεν το είχα κλείσει καθόλου. Πέρασα όλες τις φώτο με quick share (επιλεκτικά, δεν τις ήθελα ολες) και μετά ακολούθησα τον οδηγό στο xda για καλύτερη μπαταρία κλπ

Στον οδηγό λέει Adaptive Battery:OFF οπότε το έκλεισα. Μήπως θα έπρεπε να το είχα ανοιχτό μέχρι να με μάθει? Σε 2 βδομάδες "στρώνει" η μπαταρία?  Αν και με τις ρυθμίσεις που έχω κάνει μια χαρά το βλέπω. 

Edited by Joanna7
Link to comment
Share on other sites

Οff το προσαρμοσιμη μπαταρια?

Ισα ισα που μαθαινει τα μοτιβα χρησης και βελτιωνει την αυτονομια...

 

Υπαρχουν πολλοι τροποι να βελτιωσεις τη μπαταρια η οποια ειναι ετσι και αλλιως εξαιρετικη. Αλλα παντα εξαρτωμενη απο την προσωπικη χρηση. Πχ εγω φορτιζω μεχρι 75% συνηθως και το βραδυ οταν τελειωσει ημερα ειμαι καπου στο 25 με 30%. 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, alex61 said:

Εμένα ακόμη τίποτα (cosmote - Γερμανός). Τιιιιι στο καλό έγινε? 

Ούτε εγώ την έχω πάρει με Ουκρανίας.ειμαι ακόμα σε ασφαλείας Αυγούστου 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το γυρίσω στο ON και βλέπουμε! Εγώ το φορτίζω πάντα στο 100% αλλά δεν αφήνω να πέσει κάτω από 15%-20%. Παιδιά είναι κινητάρα!!! 🤍🤍🤍

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...