Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

αναγκαστικά ο main φακός, σε όλες τις συσκευές, είναι wide, με αποτέλεσμα να υπάρχει αυτή παραμόρφωση.
Ααα οκ! Ευχαριστώ!!! Οπότε αποφεύγω στις άκρες να έχω πρόσωπα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 8/9/2022 at 1:56 ΜΜ, gthebest said:

Καλησπέρα. Κάτοχος του S21 ultra σκέφτομαι να αλλάξω σε s22 ultra. Εάν κάποιος εδώ έχει περάσει και από τα 2 μοντέλα να μου πει εντυπώσεις και αν αξίζει τον κόπο μια τέτοια αλλαγή. Ευχαριστώ προκαταβολικά 

εκανα την ιδια μεταβαση και εχω παρει στη γυναικα μου ενα s21 ultra (οποτε τα εχω και παραλληλα).

Περα απο τη μπαταρια που ειδα βελτιωση, η καμερα δουλευει οντως καλυτερα σε καποια σεναρια, θεωρω οτι βελτιωσε τα αδυναμα σημεια και φυσικα εμφανισακα επιτελους εφτιαξε αυτη τη βλακεια την πλευρα που ειχε στο μερος της καμερας που ηταν φαρδυ και ασχημα-ατσουμπαλο που το εβλεπα και με ενοχλουσε.

Γενικα αξιζει σαν αναβαθμιση αν σου περισσευουν τα λεφτα παντα, αλλιως οχι δεν αξιζει. 

Επισης το πενακι ειναι ενα συν αν και προσωπικα δεν με εχει βολεψει ποτε.

 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Νέος κάτοχος με μερικές απορίες.

Πρώτη ερώτηση, γιατί όταν με καλούν σε messenger, viber κτλ δεν ενεργοποιείται η οθόνη αλλά πρέπει να ξεκλειδώσω και μετά να απαντήσω στην κλήση; Πως το διορθώνω αυτό;

Δεύτερη ερώτηση, εχω παρατηρήσει πως μερικές φορές απλά πετά μήνυμα αναπαντητη κλήση σε ιντερνετικές κλήσεις ενώ δεν χτύπησε καν το κινητό .

Τρίτη ερώτηση, βλέπω σε κάποιες εφαρμογές να βγάζει εικονίδια διαφημίσεων ενώ μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ σε εφαρμογές στο S9 μου;

Τέταρτη ερώτηση, εχω γενικά την αίσθηση πως για μηνυματα κτλ γενικα δεν χτυπαει εως ότου το πιάσω στα χέρια μου 

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το περιγράφεις πρέπει να έχεις βάλει  τις εφαρμογές σε αδράνεια κ να έχεις  ενεργοποιήσει κ την εξοικονόμηση ενέργειας.  Βγαλτα από το deep sleep  κ θα είσαι οκ. Για τις διαφημίσεις δεν γνωρίζω 

Link to comment
Share on other sites

Για τις διαφημισεις εχεις ενεργοποιημενο dns? Κοβει πολλες.

Αυτο με της κλησεις συμβαινει στο viber καποιες φορες και ειναι θεμα εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κι εδώ γιατί βλέπω έχει μεγαλύτερη κίνηση το thread, σε recovery πως μπαίνει η συσκευή σας παιδιά;

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή, το κλείνεις και κρατάς πατημένα το volume up και το power button

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή, το κλείνεις και κρατάς πατημένα το volume up και το power button

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ευχαριστώ πολύ, μπορεί να το έχω κάνει και 15 φορές από προχθές και απλά μου κάνει επανεκκίνηση... είπα μήπως άλλαξε κάτι και δεν μπορώ να το πετύχω!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sofos_5 said:

Ευχαριστώ πολύ, μπορεί να το έχω κάνει και 15 φορές από προχθές και απλά μου κάνει επανεκκίνηση... είπα μήπως άλλαξε κάτι και δεν μπορώ να το πετύχω!

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

Εμένα δεν πετυχαίνει πάντα.. κάποιες φορές δοκιμάζω άλλο καλώδιο και γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, LELELO said:

Εμένα δεν πετυχαίνει πάντα.. κάποιες φορές δοκιμάζω άλλο καλώδιο και γίνεται..

Αν βάλεις τα ενσύρματα ακουστικά δεν θα έχεις πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Καινούριος στο S22 ultra , εντυπωσιασμένος από τις δυνατότητες του αλλά είναι ακόμα αρχή και περιμένω να δω ποσο θα στρώσει η μπαταρία.

Εντυπωσεις θα γράψω σε δέκα μέρες να έχει σταθεροποιηθεί λίγο. 

Το θέμα που έχω είναι πως στους χάρτες μου βγάζει: η ακριβής τοποθεσία απορρίφθηκε αλλά στο μενού που με πάει δεν βρίσκω από πού να την ενεργοποιήσω ξανά.

Αυτό έχει ως απότελεσμα τους χάρτες να τους βγάζει με προεπισκόπηση και όχι με έναρξη όπως συνήθως.

Ολα αυτά ξεκίνησαν γιατί ήθελα να είναι ενεργή η τοποθεσία μόνο όταν ανοίγω τους χάρτες για να κερδίσω λίγο στην κατανάλωση αλλά τώρα έχει αυτό το θέμα.

Εβαλα και bixby ρουτίνα όταν ανοίγει η εφαρμογή  χάρτες να είναι ενεργή η τοποθεσία αλλά δεν πιάνει.

Οπότε αν ξέρει κάποιος πως γίνεται οι χάρτες να δουλεύουν κανονικά και όχι με προεπισκόπηση και αν έχετε καμία ιδέα πως συμφέρει να έχουμε την τοποθεσία θα βοηθούσε 

 

Σορυ για το μεγάλο κείμενο

Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Andreasko said:

Καλησπέρα σας,

Καινούριος στο S22 ultra , εντυπωσιασμένος από τις δυνατότητες του αλλά είναι ακόμα αρχή και περιμένω να δω ποσο θα στρώσει η μπαταρία.

Εντυπωσεις θα γράψω σε δέκα μέρες να έχει σταθεροποιηθεί λίγο. 

Το θέμα που έχω είναι πως στους χάρτες μου βγάζει: η ακριβής τοποθεσία απορρίφθηκε αλλά στο μενού που με πάει δεν βρίσκω από πού να την ενεργοποιήσω ξανά.

Αυτό έχει ως απότελεσμα τους χάρτες να τους βγάζει με προεπισκόπηση και όχι με έναρξη όπως συνήθως.

Ολα αυτά ξεκίνησαν γιατί ήθελα να είναι ενεργή η τοποθεσία μόνο όταν ανοίγω τους χάρτες για να κερδίσω λίγο στην κατανάλωση αλλά τώρα έχει αυτό το θέμα.

Εβαλα και bixby ρουτίνα όταν ανοίγει η εφαρμογή  χάρτες να είναι ενεργή η τοποθεσία αλλά δεν πιάνει.

Οπότε αν ξέρει κάποιος πως γίνεται οι χάρτες να δουλεύουν κανονικά και όχι με προεπισκόπηση και αν έχετε καμία ιδέα πως συμφέρει να έχουμε την τοποθεσία θα βοηθούσε 

 

Σορυ για το μεγάλο κείμενο

Σας ευχαριστώ 

Δοκίμασε location/location services/google location accuracy να ειναι on. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από ήχο Bluetooth σε ακουστικά πως είναι το εργαλείο? Δίνει ένταση?

Με το S21 ULTRA Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και σε αυτό το τομέα, κάποιος που είχε και τα δυο να μας πει? 

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παίδες "πήραμε" ενημέρωση Σεπτεμβρίου ή σε εμένα δεεεεννν ήρθε ακόμη? Σε 20FE έχει ήδη έρθει!!!! 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alex61 said:

Παίδες "πήραμε" ενημέρωση Σεπτεμβρίου ή σε εμένα δεεεεννν ήρθε ακόμη? Σε 20FE έχει ήδη έρθει!!!! 

Κι εμένα δεν ερχόταν ποτέ και την έκανα μέσω smart switch όπου εμφανίστηκε κανόνικα, ποιός ξέρει γιατί...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alex61 said:

Παίδες "πήραμε" ενημέρωση Σεπτεμβρίου ή σε εμένα δεεεεννν ήρθε ακόμη? Σε 20FE έχει ήδη έρθει!!!! 

Κανονικα μεσω ΟΤΑ 3-4 μερες πριν (EUR).

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GMF80 said:

Κανονικα μεσω ΟΤΑ 3-4 μερες πριν (EUR).

Έχω cosmote (Germanos), ήρθε σε κανέναν? 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς την εφαρμογή good lock της Samsung και με ποιο τρόπο? 

Edited by spyros_mad_doc
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς την εφαρμογή good lock της Samsung και με ποιο τρόπο? 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρελή ταλαιπωρία σήμερα. Με καλούν και με δείχνει συνέχεια κατειλημμένο. Δεν μπορώ να μπω σε καμμία ιστοσελίδα με κανέναν browser αν δεν κάνω restart, με έχει κρεμάσει τελείως.
Είμαι με Cosmote.
Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο σε ακουστικά Bluetooth κάποια γνώμη? Ακούγονται δυνατά και ποιοτικά?

Το ρωτάω γιατί παίζει ρόλο κι ο επεξεργαστής στην ένταση. Στα ίδια ακουστικά αλλά σε διαφορετικά κινητά (πχ S21 ULTRA και Xiaomi Mi 11) μπορεί να υπάρχουν αποκλίσεις στον ήχο και το έχω διαπιστώσει ο ίδιος. 

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kek said:

Με τον ήχο σε ακουστικά Bluetooth κάποια γνώμη? Ακούγονται δυνατά και ποιοτικά?

Το ρωτάω γιατί παίζει ρόλο κι ο επεξεργαστής στην ένταση. Στα ίδια ακουστικά αλλά σε διαφορετικά κινητά (πχ S21 ULTRA και Xiaomi Mi 11) μπορεί να υπάρχουν αποκλίσεις στον ήχο και το έχω διαπιστώσει ο ίδιος. 

Για τα buds pro μπορώ να σου πω οτι ακούγονται ακριβώς το ίδιο στο s22 ultra και στο s21 ultra που έχει η γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kiriakos_tjet said:

Κι εμένα δεν ερχόταν ποτέ και την έκανα μέσω smart switch όπου εμφανίστηκε κανόνικα, ποιός ξέρει γιατί...

Μέσω smart switch? Πωωως? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...