Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

26 minutes ago, GMF80 said:

8 giga ενημερωαη??? Μεχρι 2.7 αν θυμαμαι εχω δει που ειναι οταν αλλαζει android...

δεν ειναι ενημερωση 8 giga,σου περνει ολο το Firmware

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, spiros1001 said:

δεν ειναι ενημερωση 8 giga,σου περνει ολο το Firmware

Ναι και εμένα πάντως το εμφάνισε ότι χρειαζόταν ενημέρωση το κινητό και την έκανα. Προφανώς ίσως ενημερώνει μόνο τα modem κτλ.;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, geovass said:

Καλημερα, εγω παντως ειμαι με F936BXXU1AVHH με securty patch Ιουλιου ακομα...  (UK device). Εχει βγει με patch Αυγουστου?

Κοιταω εδω https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-z-fold-4/firmware/#SM-F936B και δεν βλεπω καποια πιο νεα?

Εμείς μιλάμε για s22 ultra..εσύ ψάχνεις για fold 4..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Εμείς μιλάμε για s22 ultra..εσύ ψάχνεις για fold 4..

Οτι ναναι σημερα... χαχα. Το εσβυσα για να μη μπερδεψουμε κοσμο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του S21 ultra σκέφτομαι να αλλάξω σε s22 ultra. Εάν κάποιος εδώ έχει περάσει και από τα 2 μοντέλα να μου πει εντυπώσεις και αν αξίζει τον κόπο μια τέτοια αλλαγή. Ευχαριστώ προκαταβολικά 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσες να διαβασεις τα ποστ που εχουν σβησει οι μοντς δεν θα εμπαινες ποτε στη σκεψη!🤣

Εγω ηρθα απο S20+... Ημουν απολυτα ευχαριστημενος αλλα ηθελα μια αλλαγη σε timing που θα ειχε καποια αξια μεταπωλησης η συσκευη ωστε να ερθει πιο φθηνα η επομενη.

Προσωπικα θα μπορουσα να μεινω ανετα αλλα 2 χρονια με το S20+. Θεωρω οτι δεν αξιζει η μεταβαση αν σε καλυπτει απολυτα το S21 U. 

Εμενα αυτο που μου προσφερει παραπανω ειναι το ζουμ της καμερας που ηδη εχεις και στο S21 U και η καλυτερη αυτονομια (δεν θα αναφερθω παραπανω στο θεμα γιατι θα αρχισουν οι μαχες).

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του S21 ultra σκέφτομαι να αλλάξω σε s22 ultra. Εάν κάποιος εδώ έχει περάσει και από τα 2 μοντέλα να μου πει εντυπώσεις και αν αξίζει τον κόπο μια τέτοια αλλαγή. Ευχαριστώ προκαταβολικά 
Έχοντας ένα πάρα πολύ καλό s21 ultra που έδωσα σου λέω ότι οι διαφορές δεν είναι μεγάλες. Απλά το 22 έχει λίγο καλύτερη μπαταρία, εξαιρετική θέαση κάτω από τον καλοκαιρινό ήλιο της Ελλάδας και φυσικά αν θέλεις το ενσωματωμένο πενάκι για το χώρο στη θήκη σου, που φυσικά είναι κατά πολύ βελτιωμένο. Στην κάμερα είναι η πιο μεγάλη διαφορά που λεπτομέρειες δεν κατάφερε η εταιρεία να φτιάξει στο 21. Αντίθετα το 22 είναι πάρα πολύ καλό. Αν δεν έχεις θέμα μείνε στο 21 . Η επιλογή είναι δική σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Ήρθε ενημέρωση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όντως; Εμένα δεν έχει εμφανιστεί....

 

Edit: Μετά τη χθεσινή αναβάθμιση του Smart Switch μου εμφανίζει αυτά. Τα ίδια έχετε και οι υπόλοιποι;

Screenshot_20220908-162620_Software update.jpg

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, freco said:

Ναι. Ήρθε η EUX.

Μα και εγώ αυτή έχω.... τώρα δεν έχει εμφανιστεί τίποτα.... τι παίζει; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nasosvasedis said:

Μα και εγώ αυτή έχω.... τώρα δεν έχει εμφανιστεί τίποτα.... τι παίζει; 

Ούτε εμένα την εμφανίζει..(Εκανα εχθές την προηγούμενη μέσω smart switch)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Ούτε εμένα την εμφανίζει..(Εκανα εχθές την προηγούμενη μέσω smart switch)

Νομίζω κάναμε μα***** . 😮💨

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nasosvasedis said:

Νομίζω κάναμε μα***** . 😮💨

Το έβαλα πάλι στο pc και την εμφανίζει..τι κουλό είναι αυτό τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Το έβαλα πάλι στο pc και την εμφανίζει..τι κουλό είναι αυτό τώρα;;;

  

Θα σου πω τι σκέφτομαι... Ίσως επειδή η αναβάθμιση που κάναμε εμείς μέσω Smart Switch δεν βγήκε ποτέ μέσω OTA, δεν προώθησαν και την σημερινή σε αυτούς που αναβάθμισαν έτσι. Επομένως πιστεύω εάν αναβαθμίσουμε μέσω Smart Switch, στην καινούρια που την έλαβαν όλοι θα είμαστε πάλι στο ίδιο "update channel", από την επόμενη και μετά δηλαδή θα λάβουμε μαζί με τους άλλους... Θεωρητικά πάντα τουλάχιστον...

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Το έβαλα πάλι στο pc και την εμφανίζει..τι κουλό είναι αυτό τώρα;;;

Εμένα πάντως που έβαλα το κινητό στο PC... Δεν την εμφανίζει τη νέα ενημέρωση...

EDIT: Στον άλλο υπολογιστή το εμφάνισε. Είναι η έκδοση AVI3. Αυτή λάβατε και οι άλλοι OTA;

Edited by nasosvasedis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έβαλα το κινητό στο PC... Δεν την εμφανίζει τη νέα ενημέρωση....wtf?
Αυτό πρέπει πια να σας δείχνει. Ήταν η σημερινή ενημέρωση. Το έχουμε πει εκατό χιλιάδες φορές. Γιατί πειράζετε πράγματα στο τηλέφωνο που δεν κατανοείτε πλήρως; Λογικά θα πρέπει να έρθει. 6cc1439b5f15bd089fb5808ba32ff8a6.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι "πείραγμα" η ενημέρωση λογισμικού μέσω smart switch..δεν μιλήσαμε για odin κλπ..

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, costsa41 said:

Αυτό πρέπει πια να σας δείχνει. Ήταν η σημερινή ενημέρωση. Το έχουμε πει εκατό χιλιάδες φορές. Γιατί πειράζετε πράγματα στο τηλέφωνο που δεν κατανοείτε πλήρως; Λογικά θα πρέπει να έρθει. 6cc1439b5f15bd089fb5808ba32ff8a6.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έκανα την αναβάθμιση μέσω Smart Switch και τώρα είμαι ακριβώς σε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bikiapo said:

Τρελή ταχύτητα a960ef78e251809d1c6e481e3e0e43c3.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Screenshot_20220908-192640_Signal.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Σε φωτογραφία, αν υπάρχουν άτομα τέρμα δεξιά και αριστερά στο κάδρο, βγαίνουν λόγο παραμορφωμένα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση?
Μου φαίνεται ότι η βελτιστοποιηση σκηνής δημιουργεί κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pank said:

Να κάνω μια ερώτηση. Σε φωτογραφία, αν υπάρχουν άτομα τέρμα δεξιά και αριστερά στο κάδρο, βγαίνουν λόγο παραμορφωμένα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση?
Μου φαίνεται ότι η βελτιστοποιηση σκηνής δημιουργεί κάποιο θέμα.

αναγκαστικά ο main φακός, σε όλες τις συσκευές, είναι wide, με αποτέλεσμα να υπάρχει αυτή παραμόρφωση.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...